نظر قاطع Remedy در مورد Alan Wake( نسخه PC)

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
2,982
نام
مهدی
alan-wake-site-logo-490.jpg

اخیرا از گوشه و کنار صحبت‌هایی در مورد سونوشت نامعلوم Alan Wake برای PC شنیده می‌شد. امروز Remedy لب به سخن گشود و تایید کرد که Alan Wake اکنون انحصاراً برای X360 در دست ساخت می‌باشد و هر گونه تصمیمی برای نسخه PC، بر عهده ناشر آن‌ها یعنی مایکروسافت می‌باشد.

Remedy گفت:" از علاقه و حمایت پیاپی شما از Alan Wake قدردانی می‌کنیم. ما هم‌اکنون منحصرا بر روی نسخه X360 این بازی کار می‌کنیم. نسخه PC هنوز جای بحث دارد و بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که انتشار نسخه PC همزمان با X360 اتفاق نخواهد افتاد. بازی‌های PC مانند میراث Remedy هستند و ما دوست داریم که یک نسخه PC از این بازی داشته باشیم ولی تصمیم آن کاملا تحت اختیار ناشرمان می‌باشد".

Source

KhashiMetal

کاربر سایت
Jun 7, 2007
1,396
نام
خشايار
دقیقاً اگه بخوایم ایران را در نظر نگیریم ، این موضوع در کشور های دیگه مخصوصاً کشور های نیمه غربی و جنوبی اروپا و آمریکای شمالی تقریباً یه فرهنگ شده و اصلاً عجیب نیست . در ضمن نسخه های Pro قیمتی در این حدود خواهند داشت که اکثراً مورد توجه نیستن و نسخه های خانگی و محدود تقریباً حدود 200 تا 250 دلار و البته متغیر نسبت به منطقه اقتصادی ، فروخته خواهند شد .
از طرفی در این قبیل کشورها سیستم ها به صورت بسته و آماده و همراه سیستم عامل فروخته میشن و کمتر پیش میاد که خود شخص ، شخصاً برای خرید تک تک قطعات سیستم اقدام کنه . در این حالت تخفیفات زیادی روی قیمت سیستم و سیستم عامل ، اعمال خواهند شد که خرید رو آسون تر میکنه !
در تایید حرف شما باید بگم من حتی دیدم تو کشور های خارجی اقوام ، دوستان ، همکارها و... با هم جمع می شن و مثلا 10 تا ویندوز با هم سفارش میدن که قیمت بسیار کاهش پیدا می کنه...
حالا کی پول داد ویندوز خرید؟ مطمئن باشید اونور آبی ها هم مثل شما بلدن از تورنت و جاهای دیگه دانلودکنن. :p
مشکل اینجا هست که اونور ابی ها نمی تونند از رپید-تورنت بگیرن چون بعد از دان کردن پلیس می اد دم خونه شون وبه جرم دانلود غیر قانونی دستگیر میکنه اگه اینطور بود که شرکت ها همه ور شکسته بودند عزیز
پس مثلا 15000 تا Seedـیی که دارن Gears of War دانلود می کنن همگی از ایران و افغانستانن ؟
فقط خدا کنه انحصاری برای ویندوز 7 نیاد ... ( البته برای vista هم انحصاری نیاد) ....
نه... اینطوری نمی شه...
مثلا بازی هایی که الان منتشر می شن برا XP هم میان...
شاید مثلا یه DX11 معرفی کنن که برپایه ی Windows 7 هست و جلوه های بصری بازی رو بهتر از DX10 نشون میده... مثل DX10 که فقط تو Vista کارایی داشت
بهتره برای pc نیاد یک بازی انحصاری بهتر از مولتی از آب درمیاد .
همیشه هم اینطوری نیست...
ولی منم موافقم...
تگه قرار باشه رو نسخه ی PC اشکالاتی باشه و... من حاضرم تو PC بازی نکنم...
(دقیقا مانند اتفاقی که برای بازی Haze افتاد - عنوانی که در ابتدا قرار بود برای PC هم منتشر بشه ولی مدتی بعد تبدیل به یک عنوان انحصاری برای PS3 شد و تبدیل شد به یه عنوان ...)
داستان Haze فرق می کرد...
هر کی پول بیشتر بده ، بیشتر آش می خوره...
مثلا کوجیما وقتی اومد گفت داریم یه MGS واسه 360 می زنیم ، فکر می کنید از قیافه ی 360 خوشش اومده بود ؟ نه ، ماکروسافت جیبش رو سنگین کرده بود...

Morteza

Temptation Resisted
گرافیست سایت
Mar 11, 2009
2,939
نام
مرتضی
ماکروسافت جیبش رو سنگین کرده بود...
مزاح میفرمایید عزیز؟!!
دوست من اصلا مایکروسافت نیازی نیست که پولی به سازندگان بده!! سازندگان وقتی فروش عظیم 360 رو مشاهده میکنند بنظرتون کدام سوی میدان میرند؟!

ضمنا تا وقتی مدرک معتبری برای این حرفتون ندارید لطفا قضاوت رو به زمان بسپارید.

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
خب ببین Geow جز 3 تا بازی برتر 360 هست و این قدر راحت با انتشار همزمان با PC نمیاد فروشش رو کم کنه;)
واسه همین بازی با تاخیر میاد! البته هنوز شماره ی 2 معلوم نیست چی بشه ولی خب 1 ش که روی PC اومده به احتمال خیلی زیاد 2 ش هم میاد!
البته Halo 3 هم براي PC نيمد در حالي كه داريم به دومين سال عرضه بازي وارد ميشيم.
G.O.W 2 رو هم كه كليف سرش قسم خورد نمياد حالا چي بشه نميدونم.
ولي كلا از اونجايي كه من به ياد دارم مايكروسافت هر وقت خواست يك نسخه جديد از يك بازي بسازه نسخه قبلي رو روي PC داده از جمله Halo 2 و همين گيرز كه ميگيد.

KhashiMetal

کاربر سایت
Jun 7, 2007
1,396
نام
خشايار
مزاح میفرمایید عزیز؟!!
دوست من اصلا مایکروسافت نیازی نیست که پولی به سازندگان بده!! سازندگان وقتی فروش عظیم 360 رو مشاهده میکنند بنظرتون کدام سوی میدان میرند؟!

.
پورت یه بازی فکر نمی کنم برای تیم های سازنده ی به این بزرگی کار مشکلی باشه
پس اگه بحث سره فروش بود همه ی بازی ها برای PS3 و 360 میومدن که هم فروش Sony رو داشته باشن هم فروش Microsoft رو...

ضمنا تا وقتی مدرک معتبری برای این حرفتون ندارید لطفا قضاوت رو به زمان بسپارید
من منظورتون رو از مدرک معتبر نمی فهمم !!!
باید پرینت حسابه کوجیما رو بیارم که از حساب ماکروسافت توش پول واریز شده ؟؟
در ضمن همه چیز مشخصه... این همه بازی Time Exclusive بودن یا کاملا انحصارشون رو واگذار کردن...
نکنه می خواین بگین سازنده های Haze یهو چششون به فروش PS3 افتاده و بازی رو انحصاریه PS3 کردن !؟

تجارت...
همه چیز تجارته...

The Joker

کاربر سایت
Sep 6, 2008
175
نام
ارمین
شرکت سازیده که دیونه نیست انحصاری بزنه وقتی ببینه که این بازی این قدر طرفدار داره اون رو روی 3 پورت میکنه تا پول گیرش بیاد اگه ماکروسافت اون سودی که قرار بود از فروش روی 3بدست میومد نده عمرا انحصاری نمیزد حتما پول خوبی بهش داده.

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
من منظورتون رو از مدرک معتبر نمی فهمم !!!
باید پرینت حسابه کوجیما رو بیارم که از حساب ماکروسافت توش پول واریز شده ؟؟
در ضمن همه چیز مشخصه... این همه بازی Time Exclusive بودن یا کاملا انحصارشون رو واگذار کردن...
نکنه می خواین بگین سازنده های Haze یهو چششون به فروش PS3 افتاده و بازی رو انحصاریه PS3 کردن !؟

تجارت...
همه چیز تجارته...

آخه عزیز من، دوست گرامی اینطوری هام که میگین نیست. خوب وقتی سازندگان ببینن یه کنسول فروش خوبی داره و بازیشون هم طرفداران زیادی رو از اون کنسول داره خوب احمق نیست که انحصاری نگه داره.

در نسل قبل خیلی از بازی ها انحصاری بودن چون گرایش بازار به سمت PS2 بود. چون PS2 دیگه جاشو بین مردم باز کرده بود و کنسول های دیگه مثل GC با وجود قدرت بیشتر نسبت به PS2 نتونستن مطرح بشن در نتیجه بسیاری از بازی ها انحصاری برای PS2 میومدن.
اما این نسل قضیش فرق میکنه. جای دوری نمیرم ایران خودمون رو مثال عرض میکنم. به نظرتون چند نفر غیر گیمر (حالا خود گیمر مثال نمیزنم) بعد از اومدن کنسول X360 این کنسول رو شناختن؟؟ در حالی که هنوز هم اگه بهشون اسم GC یا Xbox معمولی رو بگی اصلا به گوششون نخورده. این نشون دهنده اینه که تو این نسل گوی رقابت بین دو پلتفرم واقعا بالا گرفته.

حالا همونطور هم که گفتم شرکت های بازی سازی که وابستگی خاصی به شرکت های Sony یا Microsoft ندارن هیچ وقت از پول هنگفتی که عایدشون میشه نمیگذرن. برای مثال GTA IV. روی هر دو کنسول تقریبا برابر فروخت با اون عدد فضایی. حالا باز بگین جیبشو سنگین کرده. ;)

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
پورت یه بازی فکر نمی کنم برای تیم های سازنده ی به این بزرگی کار مشکلی باشه
پس اگه بحث سره فروش بود همه ی بازی ها برای PS3 و 360 میومدن که هم فروش Sony رو داشته باشن هم فروش Microsoft رو...
شما میتونی بگی SONYجیب های کونامی رو پر و سنگین کرده بود ولی برای MSنه!!!
بهر حال سونی کلی پول ریخت وسط و بازی رو سرشار از تبلیغات کردند-
حتی دست اسنیک نوشابه دادن برای تبلیغ
(سر این قضیه من حالم از سونی دیگه بهم میخوره-اگه سر کرایتوس هم همچین بلایی بیارند- دیگه همین DVDWrکه توخونه دارم و تنها محصول سونی باقی موندست
پرت میکنم تو اشغالی)
و اینطوری شد که کوجیما بی خیال فروش بازی برای 360 شد-
-اگرMSمیخواست میخواست پول بده- میتونستم با اطمینان بهت بگم که این بازی انحصاری میبود- و اسمشم میشد MGS5

اینجا هم سونی با پول اومد- جلو- البته زرنگی اون شرکت بازیساز برام خیلی جالب بود- که
خودش میدونسته که چی ساخته- از اول میخواستی مالتی بزنه- بعدش چپونده به سونی:biggrin1:
پ.ن:تو این یکی وضوح پول بیشتر بود- چون بازی اول مالتی پلتفرم بود- بعد ییهو exclusiveبه خودش گرفت:biggrin1:

آخرین ویرایش:

Morteza

Temptation Resisted
گرافیست سایت
Mar 11, 2009
2,939
نام
مرتضی
جواب شما رو KhashiMetal گرامی، فردین جان به زیبایی کامل دادند. شاید بیان بنده برای شما کمی مشکل بود

آخه عزیز من، دوست گرامی اینطوری هام که میگین نیست. خوب وقتی سازندگان ببینن یه کنسول فروش خوبی داره و بازیشون هم طرفداران زیادی رو از اون کنسول داره خوب احمق نیست که انحصاری نگه داره.

در نسل قبل خیلی از بازی ها انحصاری بودن چون گرایش بازار به سمت PS2 بود. چون PS2 دیگه جاشو بین مردم باز کرده بود و کنسول های دیگه مثل GC با وجود قدرت بیشتر نسبت به PS2 نتونستن مطرح بشن در نتیجه بسیاری از بازی ها انحصاری برای PS2 میومدن.
اما این نسل قضیش فرق میکنه. جای دوری نمیرم ایران خودمون رو مثال عرض میکنم. به نظرتون چند نفر غیر گیمر (حالا خود گیمر مثال نمیزنم) بعد از اومدن کنسول X360 این کنسول رو شناختن؟؟ در حالی که هنوز هم اگه بهشون اسم GC یا Xbox معمولی رو بگی اصلا به گوششون نخورده. این نشون دهنده اینه که تو این نسل گوی رقابت بین دو پلتفرم واقعا بالا گرفته.

حالا همونطور هم که گفتم شرکت های بازی سازی که وابستگی خاصی به شرکت های Sony یا Microsoft ندارن هیچ وقت از پول هنگفتی که عایدشون میشه نمیگذرن. برای مثال GTA IV. روی هر دو کنسول تقریبا برابر فروخت با اون عدد فضایی. حالا باز بگین جیبشو سنگین کرده. ;)
شما یا بحث خودتون رو ادامه بدید یا پراکندگی تو بحث ایجاد نکنید. شما گفتید پول تو جیب کوجیما میریزند تا برای 360 بازی میزنه، بنده بهتون گفتم که کوجیما وقتی سیر عجیب فروش 360 رو میبینه، درآمد و فروش بازی روی 360 رو به نفع خودش میبینه. اگر جا نیفتاد دیگه مشکل از من نیست:smile:

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
حالا بحث داره چپکی میره ولی هم رضا هم فردین و هم مرتضی خیلی جالب توضیح دادین...​
واقعا الان دارم میخونه هیچ ربطی به تاپیک نداره محمد:biggrin1:-در کل به نظرم این بازی رو 2-3 سال دیرتر
شاید روی PCشاهدش باشیم-
یا.....
شایدم مثل HALO1 و 2 روی ویندوز 8بیان:biggrin1:

ولی در کل از این مطمئنم که HALO 3
GeOW2و هر بازی انحصاری 360 رو زودتر از 3-4 سال دیگه روی PCمیبینید(روی ویندوز جدید MS):biggrin1:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر