مشاوره در زمینه Overclock

agh515

کاربر سایت
Sep 7, 2010
589
نام
امیر
سلام
از اونجایی که CPU من از مولتی پلایر 36 بالاتر نمیره من FSB رو تا 107 بردم بالا. به این تریتب کلاک cpu شده 3850 و برای رم شده 1710
بالاتر از 107 دیگه امکانپذیر نیست. کلی کار کردم کاملا پایدار بود و دما از 60 درجه بالاتر نرفت و متوسط رو 57 بود.
راهی هست بشه بالاتر از 107 رفت؟
این بالا بردن fsb آسیب نمیزنه به مادربورد و رم؟
LLC رو هم رو همون حالت Auto گذاشتم البته یبار رو High امتحان کردم فقط یکم دمابالاتر رفت البته نه خیلی تا حدود 62
البته سیستمم قدیمه خیلی برام مهم نیست. علت آورکلاک هم برای بتلفیلده که تو مولتی cpu باتلنک می شه. البته تو بازی بهتر شد بعد آورکلاک
Mb:asus p8p67
cpu:i5 2400
gpu:1060
ram:ddr3 1600

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
افزایش BCKL (یا همون FSB توی کیس شما) زیاد جالب نیست چون کلاک پایه است و روی کلاک خیلی از چیزای دیگه ای که نمیخوای اور بشه هم تاثیر داره و ممکنه ایجاد ناپایداری کنه، اصلا فلسفه CPU های ضریب باز همینه که دیگه کاری با BCKL نداشته باشیم و با خیال راحت متمرکز روی CPU اور رو انجام بدیم.
به نظر من این مقدار اور اصلا ارزششم نداره، اگه نمیتونی پلتفرم رو عوض کنی لااقل یه 2500k یا حالت بهتر یه 2600k بگیرو با یه کولر متوسط راحت به 4GHz و بالاتر میرسی

• Like
Reactions: agh515

agh515

کاربر سایت
Sep 7, 2010
589
نام
امیر
افزایش BCKL (یا همون FSB توی کیس شما) زیاد جالب نیست چون کلاک پایه است و روی کلاک خیلی از چیزای دیگه ای که نمیخوای اور بشه هم تاثیر داره و ممکنه ایجاد ناپایداری کنه، اصلا فلسفه CPU های ضریب باز همینه که دیگه کاری با BCKL نداشته باشیم و با خیال راحت متمرکز روی CPU اور رو انجام بدیم.
به نظر من این مقدار اور اصلا ارزششم نداره، اگه نمیتونی پلتفرم رو عوض کنی لااقل یه 2500k یا حالت بهتر یه 2600k بگیرو با یه کولر متوسط راحت به 4GHz و بالاتر میرسی
سیستم ناپایدار نیست دما وضعیتش خوبه و اینکه همین مقدار کم تاثیر خوبی رو بازی داشت

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
سیستم ناپایدار نیست دما وضعیتش خوبه و اینکه همین مقدار کم تاثیر خوبی رو بازی داشت

ممکنه زیر فشار ناپایداری خودشو نشون بده، مثلا شما نرم افزار Stress رم و CPU رو برای 1 ساعت تست کن ببین سیستم کرش نمیکنه

• Like
Reactions: agh515

agh515

کاربر سایت
Sep 7, 2010
589
نام
امیر
ممکنه زیر فشار ناپایداری خودشو نشون بده، مثلا شما نرم افزار Stress رم و CPU رو برای 1 ساعت تست کن ببین سیستم کرش نمیکنه
اینکارو کردم برای 50 دقیقه اتقاثی نیفتاد. چند ساعتی هم بازی کردم ثابت بود. تو بتلفیلد کلا 100 درصده Cpu. چون bottleneck داره. 115808

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر