مشاوره درباره راه اندازی گیم سنتر

redbilly

کاربر سایت
Sep 17, 2021
15
نام
عماد
با سلام و عرض ارادت خدمت تمام دوستای گل فروم همون طور که مشخصه قصد راه اندازی گیم سنتر رو دارم در یکی از شهرستان های مازندران را دارم و بودجم هم فعلا 180 میلیون تومان است

خدمت شما عرض کنم قصد من اینه که با این 180 میلیون خرج بوفه و یخچال و دستگاه PS4 و xobox one s و تلویزیون کنیم . ( مغازه خودم دارم 140 متر هست تقریبا نزدیک مرکز شهر هست ولی زیر زمینه )

حالا سوال هایی که از شما عزیزان و واردان در این حوضه میخواستم بپرسم اینه :

1 . چه تعداد دستگاه خریداری بشود با توجه به بودجه و چه مدلی و اینکه نو تهیه شود یا کارکرده ؟

2 . تلویزیون نو تهیه شود یا کارکرده و اینکه چه سایزی و چه رزولوشنی ؟

3 . مبل راحتی چه طور با چه قیمتی بگیرم خوبه ؟

4 . به نظر شما علاوه بر PS4 آیا سرگرمی دیگری میتونه وجود داشته باشه که قرار بدم مثلا بیلیارد ؟

5 . درآمد میانگینی که یه گیم سنتر به جیب میزنه چنده ؟

6 . آیا اینکار فعلا عاقلانه هست یا نه و اینکه آیا کار بهتری میشه کرد با 180 تومن که بتونی هرماه درآمدش رو برداری ؟

7 . و درنهایت اگه بخوام گیم سنتر بزنم چه پیشنهاد هایی دارید و راهنمایی که بتونه کمک کنه درآمدش بیشتر بشه و گیم سنتر محبوبی بشه به عنوان مثال چه دکوراسیونی داشته باشه و یا استیکرهای گیمینگ و ...

ممنون میشم بنده حقیر رو در این مورد راهنمایی بفرمایید تا هرچه سریع تر اقدامات لازم رو انجام بدم

یا علی

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
دوست عزیز این سوالات شما خیلی کسی تجربه مرتبط نداره که راهنمایی کنه ولی من تا جایی که بتونم میگم و به نظرم باید یه بخشی از جواب هارو توی کار بدست بیارید ولی در کل

۱.برای کنسول xbox من پیشنهاد میکنم series s تهیه کنید چون کنسول نسل بعدی هست و فوق العاده کیفیت بالایی هم داره با قیمت عالی
وان اس قیمت هایی پرت میدن و اصلا ارزش خرید نداره

در مورد ps4 هم کلا توی ایران استقبال بیشتری ازش شده و به نظرم اگه به فکر درآمد هستین نسبت ۷۰ به ۳۰ کنسول ps4-ps5 استفاده کنید و ۳۰ درصد هم xbox چون هر چقدرم xbox بهتر باشه مشتری دنبال پلی استیشن هست

اگه تخصص دارید که کنسول سالم پیدا کنید کارکرده سالم ( که دسته و کنسول و هارد سالم باشه ) اگه تازه کار هستین و ممکنه سرتون کلاه بره آکبند

۲.بستگی به فاصله از تلویزیون ربط داره سایزی که میگیرید ولی من پیشنهاد میکنم تلویزیون جدید آکبند بدون گارانتی سامسونگ تهیه کنید با رزولیشن 4k چون آپ اسکیل میکنه و حتی تصویر رزولیشن پایین تری داشته باشه با آپ اسکیل خروجی بهتری میبینید

دلیل آکبند خریدن هم اینه که قیمت تلویزیون های کارکرده خیلی پرت هست و مدل های قدیمی رو به قیمت تلویزیون آکبند جدید میفروشن و اینکه کلا تلویزیون عمر داره و شما نمیدونید چقدر از عمر مثلا بک لایت باقی مینده

و نکته آخر هم پیدا کردن چند تا تلویزیون یکسان کارکرده خیلی سخته و اگر هم هر کدوم یه مدل باشه ظاهر اونجا جالب نمیشه

۳.مبل راحتی دونفره بگیرید و تولیدی بگردی پیدا میکنی فقط پارچه رنگ تیره حتما بگیر که سریع لک نشه

۴.تا جایی که من میدونم از کنسول بازی استقبال خیلی خیلی بیشتری میشه و اگه به فکر درآمد هستین دنبال بیلیارد نباشین و اون هزینه رو خرج دستگاه بازی کنید حالا یا کنسول یا pc

5.اصلا اطلاعی ندارم و باید خودتون تحقیق کنید مثلا ببینید منطقه شما قیمت ها چه جوری و هزینه های جاری هم محاسبه کنید و ببینید با اون قیمت ها میصرفه یا نه

۶.با اون مبلغ میشه کسب و کار های دیگه راه انداخت و به شخصه من باشم سمت یه همچین کاری نمیرم چون باید با قشری سر و کله بزنید که درآمد ندارن
ببینید چه کسب و کاری تو منطقه شما جاشون خالی هست و اونا رو انجام بدین بهتره
ترجیحا کاری باشه که طرف مقابل خودش درآمد داشته باشه

۷.به نظرم درآمد اصلی گیم سنتر در نهایت خدمات به کاربرهای خونگی هست تا مشتری های حضوری

مثل نصب بازی
خرید و فروش کنسول و بازی و لوازم جانبی

یه سری کارها هم قدیم جواب میداد و الان نمیدونم هنوز هست یا نه مثل تحقیق برای دانش آموزان و ثبت نام و کارهای اینترنتی

در نهایت باید اگه راه اندازی کردی به فکر جذب مشتری باشی و نگه داشتن مشتری ها

مثلا مسابقه برگذار کنی و جایزه بدی و .... که البته دردسر های شدیدی هم داره

مدیریت کردن هیجان مشتری ها هم خیلی مهمه چون کوچک ترین آسیبی بزنن کلی خرج روی دستت میزاره

• Like
Reactions: redbilly

rabin88

کاربر سایت
Dec 18, 2018
706
ایده ی گیم سنتر مخصوصا که مغازه برای خودتون هست و اجاره ندارید خیلی خوبه.در کنارش میتونید خدماتی مثل کپی و تعمیرات و کارهای کامپیوتری و اینا هم اگه وارد هستید انجام بدید

• Like
Reactions: redbilly

redbilly

کاربر سایت
Sep 17, 2021
15
نام
عماد
ایده ی گیم سنتر مخصوصا که مغازه برای خودتون هست و اجاره ندارید خیلی خوبه.در کنارش میتونید خدماتی مثل کپی و تعمیرات و کارهای کامپیوتری و اینا هم اگه وارد هستید انجام بدید
خودم بلدم ولی مشکل اینا اصلا تایم ندارم مغازه وایستم شاید 2 3 ساعت اخر شب سر بزنم فقط باید از همون اول شاگردبزارم بعد وقتی بخوام بیلیارد اینا بزارم کپی اینا هم باشه ضایع نیس ؟

gamenetsimorgh

کاربر سایت
Apr 19, 2023
12
خودم بلدم ولی مشکل اینا اصلا تایم ندارم مغازه وایستم شاید 2 3 ساعت اخر شب سر بزنم فقط باید از همون اول شاگردبزارم بعد وقتی بخوام بیلیارد اینا بزارم کپی اینا هم باشه ضایع نیس ؟
شاگرد گذاشتن اونقدرام آسون نیست ،..
پیدا کردن آدمی که توی این دور و زمونه دزد نباشه ، دروغگو نباشه ، اهل کار باشه از پیدا کردن سوزن در انبار کاه سخت تره ... امتحان هر کدومشون هم نه تنها مجانی نیست بلکه عمر و اعتبار و هزینه ی زیادی میبره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر