سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

faridsarvar

کاربر سایت
Jan 22, 2013
162
سلام
علی آقا
من فریمور ۱۸ رو نصب کردم با پک شما همه چیز اوکی هستش

فقط تو فریمور ۱۷ با nxtheme هر تمی نصب میکردم هیچ مشکلی نداشت
اما الان تو فریمور ۱۸ با اینکه systempatches آخر رو که مخصوص فریمور ۱۸ هست نصب کردم وقتی میرم تو قسمت settings و تب هارو بالا پایین میکنم صفحه فریز میکنه و ارور میده و باید دکمه پاور رو بزنم تا از نو بیاد بالا

وقتی تم مخصوص صفحه settings رو پاک میکنم هیچ مشکلی نداره و برطرف میشه
یعنی بقیه قسمت ها تم داره فقط setting تم نداشته باشه

الان باید صبر کنم تا nxtheme ورژن جدید بده؟

و یک سوال مهم دارم کنسولم صدای فنش زیاد شده و یک قر قر کم میده باید چکارش کنم؟
باید فنش تعویض بشه؟خمیر cpu باید تعویض بشه؟
خودم میتونم کاری کنم صداش بیوفته؟

Attachments

• IMG_20240423_134838.jpg
    IMG_20240423_134838.jpg
    643.9 KB · مشاهده: 2
آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
سلام
علی آقا
من فریمور ۱۸ رو نصب کردم با پک شما همه چیز اوکی هستش

فقط تو فریمور ۱۷ با nxtheme هر تمی نصب میکردم هیچ مشکلی نداشت
اما الان تو فریمور ۱۸ با اینکه systempatches آخر رو که مخصوص فریمور ۱۸ هست نصب کردم وقتی میرم تو قسمت settings و تب هارو بالا پایین میکنم صفحه فریز میکنه و ارور میده و باید دکمه پاور رو بزنم تا از نو بیاد بالا

وقتی تم مخصوص صفحه settings رو پاک میکنم هیچ مشکلی نداره و برطرف میشه
یعنی بقیه قسمت ها تم داره فقط setting تم نداشته باشه

الان باید صبر کنم تا nxtheme ورژن جدید بده؟

و یک سوال مهم دارم کنسولم صدای فنش زیاد شده و یک قر قر کم میده باید چکارش کنم؟
باید فنش تعویض بشه؟خمیر cpu باید تعویض بشه؟
خودم میتونم کاری کنم صداش بیوفته؟

سلام
باید برای ارور ندادن کلیدهای تم همیشه اپدیت کنی و از لینک زیر همیشه جدیدش میزاره و بعد دانلود از حالت فشرده در بیار بعد فقط systemPatches باید بریزی تو مسیر themes\systemPatches در مموریت.

لینک اولی در گیت هاب لینک اصلی هست داخلش بری قسمت سبز رنگ زده code بزنی روش دانلود زیپ میزنی و نتونستی لینک زیرش من امادش هم گذاشتم از مدیافایر ولی لینک اولی خودت همیشه رفتی فریمور بالاتر ارور داد میتونی بریزی درست میشه فقط تمها از اول نصب کن دوباره.

GitHub - exelix11/theme-patches: Qlaunch patches needed for custom themes but hosted on another repo

لینک کلیدهای تم اماده فریمور 18.0.0

در مورد فن دستگاه من چندان سر رشته ای ندارم تا حالا هم باز نکردم دستگاه و باید ببینی از خمیره یا خود فن یا هر دو و فن اگه دورش زیاده و صدا فقط تو دور بالا میده اشکال از خمیره ولی قرقر میکنه حتی با دور پایین باید باز کنی شاید گرد و غبار گرفته باشه تمیزش کنی و اسپره ناهید خشک بزنی یا اگه روغنش خشک شده وسطش بشه دراورد مثل فن کامپیوتر یه اسپره روغن مخصوص فن هست(سرچ کنی میفروشن همه جا روغن خیلی روانی هست مثل روغن چرب خیاطی و غیره نری بزنی جام میکنه کلا) و کمی از این روغن با لوله مخصوص اسپره بزنی و بعد درپوشی اگه داره بزاری و در کل فن باید جدا کنی از دستگاه و در بیاری همینجوری اسپره نزن کل دستگاه به فنا میره زدن خمیرش هم بلدی تعویض کن و من توصیه میکنم بده برات سرویش کنن البته بده یه ادم درست نزنه دستگاه رو به فنا بده یا وسایلش برات عوض کنه و ویدیو تعویض خمیر مطابق مدل دستگات تو یوتیوب هست یا سرویس فن سوییچ یا حتی تعویضش سرچ بزن هست زیاد.

faridsarvar

کاربر سایت
Jan 22, 2013
162
سلام
باید برای ارور ندادن کلیدهای تم همیشه اپدیت کنی و از لینک زیر همیشه جدیدش میزاره و بعد دانلود از حالت فشرده در بیار بعد فقط systemPatches باید بریزی تو مسیر themes\systemPatches در مموریت.

لینک اولی در گیت هاب لینک اصلی هست داخلش بری قسمت سبز رنگ زده code بزنی روش دانلود زیپ میزنی و نتونستی لینک زیرش من امادش هم گذاشتم از مدیافایر ولی لینک اولی خودت همیشه رفتی فریمور بالاتر ارور داد میتونی بریزی درست میشه فقط تمها از اول نصب کن دوباره.

GitHub - exelix11/theme-patches: Qlaunch patches needed for custom themes but hosted on another repo

لینک کلیدهای تم اماده فریمور 18.0.0

در مورد فن دستگاه من چندان سر رشته ای ندارم تا حالا هم باز نکردم دستگاه و باید ببینی از خمیره یا خود فن یا هر دو و فن اگه دورش زیاده و صدا فقط تو دور بالا میده اشکال از خمیره ولی قرقر میکنه حتی با دور پایین باید باز کنی شاید گرد و غبار گرفته باشه تمیزش کنی و اسپره ناهید خشک بزنی یا اگه روغنش خشک شده وسطش بشه دراورد مثل فن کامپیوتر یه اسپره روغن مخصوص فن هست(سرچ کنی میفروشن همه جا روغن خیلی روانی هست مثل روغن چرب خیاطی و غیره نری بزنی جام میکنه کلا) و کمی از این روغن با لوله مخصوص اسپره بزنی و بعد درپوشی اگه داره بزاری و در کل فن باید جدا کنی از دستگاه و در بیاری همینجوری اسپره نزن کل دستگاه به فنا میره زدن خمیرش هم بلدی تعویض کن و من توصیه میکنم بده برات سرویش کنن البته بده یه ادم درست نزنه دستگاه رو به فنا بده یا وسایلش برات عوض کنه و ویدیو تعویض خمیر مطابق مدل دستگات تو یوتیوب هست یا سرویس فن سوییچ یا حتی تعویضش سرچ بزن هست زیاد.
ممنون از پاسخت
این systempatches رو از github ریختم فایده نداشت
برای شما رو هم امتحان کردم بازم اوکی نشد
همون صبر میکنم ورژن جدید بیاد

خمیر سیلیکون هم نمیدونید چه مارکی بهتره؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
ممنون از پاسخت
این systempatches رو از github ریختم فایده نداشت
برای شما رو هم امتحان کردم بازم اوکی نشد
همون صبر میکنم ورژن جدید بیاد

خمیر سیلیکون هم نمیدونید چه مارکی بهتره؟

اون فولدر 0100000000001000 هم یه بار پاک میکردی تو مسیر atmosphere\contents و تو پوشه themes در مموری برو systemData هم پاک کن و اخرین ورژن برنامه از این لینک بگیر و تست زدی نشد میتونه از اون فایل تم هم باشه یا حالا نسخه برنامه سازگاری نداره و باید ورژن جدید بیاد یا کلا دیگه ساپورت نمیشه توسط برنامه.

خمیر سیلیکون هم بهتره بپرسی ولی من خودم مارک دیپ کول z9 اصلی خیلی سال پیش برای ps3 زدم تا الان مشکلی نداره البته چندان هم با ps3 دیگه بازی نمیکنم و الان دیپ کول z10 هست ولی توجه کن سال ساختش بالا باشه خشک نباشه برای مثال z10 2022 یا بالاتر اگه بود و اصلی باشه از جای معتبر بخر و البته خمیر سیلیکون همه مدل هست از یه نفر اهل فن بپرسی بهتره.

KawaiiYenni

عضو جدید
May 27, 2022
4
سلام به همه.

دو سال پیش بین ایکس باکس و سوییچ مونده بودم. ایکس باکس گرفتم. حالا میخوام نینتندو بگیرم. هم بخاطر بازی هاش و هم بخاطر کپی خور بودنش. جایی رو سراغ دارید که به دستگاه آسیب نزنه و خوب کیت رو نصب کنه؟ دمتون گرم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر