سه بازی اخیری که انجام دادید رو نقد کنید

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
Oxenfree:
تجربه جالبی بود، از آرت استایل زیباش گرفته تا دیالوگا و انتخاباش که تهش به پایان های مختلف ختم میشد.
تنها مشکلش بنظرم گیمپلی جنکیش بود که بعضی وقتا تو بالا رفتن از سطوح مختلف اذیت میکرد.
8.3/10

What Remains of Edith Finch:
بشدت کوتاه اما با کیفیت.
بازی تقریبا میشه گفت آرشیوی هست از چندتا داستان از چند شخصیت مختلف که هرکدوم با گیمپلی مکانیک متفاوت به بهترین شکل به پلیر ارائه میشه و در نهایت برمیگرده به خودت که از جمع این داستان ها چه برداشتی داشته باشی.
از ویژوالش گرفته تا صداگذاری کار بسیار کاملی هست.
8.7/10

Road96:
قطعا این یکی مورد علاقم هست بین این سه تا.

داستان تو چند اپیزود روایت میشه، هر کدوم از اپیزودا داستان یک تینیجر هست که در حال فرار از کشور بصورت غیر قانونیه.
حالا هر کدوم از این تینیجرا تو مسیرشون با شخصیتای مختلف آشنا میشن که این شخصیتا تو همه اپیزودا مشترکن و با هر اپیزود بخش جدیدی از شخصیتشون رو کشف میکنی و داستان همینطوری جلو میره.
با گذشت داستان هم کم کم میفهمی مشکل کشور کجاست که این همه جوون تلاش میکنن ازش فرار کنن.

گرافیک هنری زیبایی داشت و همینطور موسیقی های عالی، تقریبا همه شخصیتاش رو هم دوس داشتم، تنها چیزی که بنظرم میتونست بهتر باشه تعداد پایاناش بود که خیلی کم بود.
فک کنم هر ایرانیی اینو بازی کنه بتونه به سرعت باهاش ارتباط بگیره، حتی پیج استیمشو که باز کردم نقداشو ببینم اولین نقدی که اومد همین حرفارو میزد که حدس زدم طرف ایرانی باشه، پروفایلشو باز کردم دیدم بله :D
9/10

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,438
نام
مسلم
چه سوالایی میپرسین، من دو تا بازی قبلیم رو یادم نیست اصلا :D
من سه تا بازی ای که این اواخر بهم حال دادن و به زور از پاشون بلند میشدم رو میگم :-"
Ys IX
خیلی خوب بود، شخصیت ها عالی، گیم پلی باحال، داستان به اندازه VIII خوب نبود ولی بازم جالب بود. گرایند هم نداشت (بازم برعکس VIII) و بازی برعکس شماره قبل مستقیم یمرفت سر اصل مطلب، در حدی که دیگه آخراش دیدم دیه اینقدر بدون گرایند هم خیلی لوثه و دو سه ساعتی اضافه توی بازی گشتم و نقشه رو کالمل کردم :D با قدرت های جدید گشت و گذار هم توی بازی خیلی حال میداد. موسیقی بازی های فالکوم هم که همیشه خیلی حال میدادن، اینم کم نذاشته بود :D

Amnsia the Bunker
اولین بازی امژیا که تفنگ هم توش داری ولی به درد مفت دنیا نمیخوره. فضاسازی پناهگاه رو خیلی دوست داشتم، مخصوصا اونجایی که یه نگاه کوتاه به بیرون از پناهگاه میکنی و آدم با خودش میگه: نگاه ملت اون بیرون دارن سر چیزای الکی میجنگن، اونوقت من اینجا گیر یه هیولا افتادم :D در کل تجربه دلچسبی بود :D

Trepang2
اینم بعد از مدت ها یه شوتر کلاسیک باحال دیدم. مشکلش این بود که داستان توش نقش هویج رو داشت و فقط برای رفتن به به مناطق جدید بود که تقریبا هیچ ربطی به همدیگه نداشتن. خود بازی هم خیلی کوتاه بود :-"

Arios 22

کاربر سایت
May 6, 2014
623
نام
Ali
STAR WARS Jedi: Survivor
خیلی خیلی خوب بود، بعد سال ها فن SW بودن گیمی اومد که واقعا آرزوی بچگی منو برآورده کرد.
گرافیک و صدا گذاری خیلی خوب بود و اون سیستم کامبت و پلتفرمینگ و داستانی که واقعا بوی Star Wars می داد.
بازی اگر مشکلات فنی فیکس می کرد و کامل پولیش شده بود مطمئنم متاش رو 90 بود و منم نمره کامل می دادم:D اما تا الان که با چندتا پچ تازه رو کوالیتی نه کاملا عالی ولی خوب پلی میشه.

9.2/10

Dead Island 2

بازی خیلی روان اجرا شد و گرافیک هنری خوبی داره ، سیستم Flesh System و Gore بازی درست پیاده شده و گیم پلی و کامبت واقعا لذت بخشه:Gunner:.
بازی نسبت به نسخه قبل پیشرفت کرده و داستان ساده اما مناسبی ارائه می دهد ولی در مجموع فقط یک بازی خوب و سرگرم کنندست نه چیزی بیشتر.

8/10

Control Ultimate Edition
اینو تازه رفتم سراغش و باید بگم اوایل بازی داستان گنگ و به مراتب همچی واضح تر شد اما نحوه روایت باید خیلی بهتر می بود و پاسخ به برخی سوالات پلیر داده می شد.
گیم پلی بازی خوب بود ولی جا برای پیشرفت داره.برخی انیمیشن های بازی خیلی تو ذوق میزنن و برخی دیگر خوبن دقیقا مثل گرافیک بازی که ممکنه در یک مکان جزئیات خیلی زیاد و یک جای دیگر بازی محیط خیلی ساده باشد.
این نسخه برای ps5 تهیه شد که خیلی خوب اجرا شد و بهینه بود و دارای دو DLC بود8->

DLC AWE(اسپویل داستانی)
به نظرم نباید بخشی از داستان Wake داخل یک بازی دیگه مشخص می شد یا تکلیف یک کاراکتر از اون بازی اینجا معلوم می شد اما تنوع خوبی داشت و منو برد به چندین سال قبل که Alan Wake بازی کرده بودم

DLC Foundation
خوب بود و از نظر داستانی خیلی همچی روشن تر شد و تنوع محیطی خوبی داشت.

8.3/10

mosiooo

عضو جدید
Aug 30, 2023
1
world of tanks
که لازم به تعریف نداره و خیلی ساله ازش لذت بردم و اینکه ایرانیها نتوسنیتند از یکی ۲ سال پیش خرید انجام بدن از شدم بیرون ولی بازی جذابیه از نظر من.
zooba
یه بازی بسیار زیبا و ساده که کاراکترهای حیوون داره و به صورت بتل گراند هست واونم چند وقت از لذت بردم.
call of dragon
این یکی بازی نو و‌عجیبی بود که نظرمو به خودش جلب کرد و تلفیقی از Dota و کلش او کلن توی با یک گرافیک بسیار زیبا و سبک استراتژیک بود.ولی مشکل اینجا بود که فقط و فقط باید توش هزینه کرد و انتها نداره و مشکل ارتباط گرفتن با دوستان عزیز هندی باعث خروج من ازین بازی زیبا شد.
و الان هم دنبال بازی میگردم که وقتمو بذارم توش.دمتون گرم خوش باشد همیشه❤️🙏🌹

Ffmmdreza

کاربر سایت
Apr 8, 2021
668
نام
Mohammadreza Sayari
Borderlands 2
درجه: A
نکات مثبت
گان پلی عالی
اسلحه های متنوع
طراحی مراحل جذاب
دیالوگ های هندسام جک
سیستم جا به جایی جذاب توی جهان
تکراری نشدن روند بازی
سیستم لوت جذاب
سیستم های rpg خیلی درست اجرا شدن
سیستم مدیریت اسلحه عالی
ویس میمو‌ها ‌و بک استوری های خیلی خوب
باس فایت های متنوع

نکات منفی
بازی به شکل رادیکالی بر اساس کوآپ ساخته شده و برای همین بالانس بازی خیلی جاها حتی توی داستان اصلی برای تک‌ نفره بازی کردن مشکل داره.
بازی برای مراحل داستانی اسلحه مورد نیاز رو در اختیارت قرار نمیده و با کاملا رندوم بودن لوت ها و خرید ها عملا راه ثابتی برای کسب اسلحه ای که نیازه نیست. البته این موضوع خودش چالش مدیریت اسلحه رو بهتر می‌کنه ولی گاهی به‌ روند مراحل اصلی ضربه می‌زنی
——-
Dordogne
درجه : B
نکات مثبت :
طراحی هنری و‌ گرافیک زیبا
روند داستانی کیوت
شخصیت پردازی های قابل قبول‌ به نسبت تایم بازی
شخصا از تجربه یه بازی که داستان تقریبا واقعی و بی افسانه سرایی که توی گیمینگ کمه لذت بردم.
سیستم استیکر و روزمره نویسی
نکات منفی
بیش از حد کوتاه بودن
بی منطق بودن سیستم ضبط صوت ‌
هدر رفتن سیستم عکاسی
باز نکردن چندتا تویست از داستان
——-
Street fighter 6
درجه؛ S
نکات مثبت
سیستم مبارزه بی نقص
بالانس صحیح
فیزیک جدید
ریوارد شدن کمبو‌ها
طراحی کاراکتر های عالی
محتوای آفلاین‌ کامل
گرافیک و پرفورمنس خیره کننده
تک تک حرکات کاراکتر ها فکر شده طراحی شده
کامی :)
نکات منفی:
بخش اوپن‌ ورد بازی از نظر‌ گرافیک و پرفرومنس واقعا بده و انگار یه بازی جداست
کاراکتر کریشن بد
کم بود دیالوگ های داستانی بین شخصیت ها

—-
من اخیرا Ni No Kuni رو‌ میخواستم دوباره بازی کنم ولی نسخه گیم‌ پس یه باگ داره که باعث میشه بازی دکمه های کیبرد رو با کد نشون بده برای همین بیخیال شدم
همینطور بازی Sea of Stars هم دارم بازی می‌کنم ولی نه به حد کافی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر