راهنمایی برای خرید TABLET

r3min

کاربر سایت
Jan 8, 2009
455
نام
رامین
با سلام به شما دوستان گل ! :d

می خواستم نظر دوستانو بدونم الان بهترین تبلت بازار تو رنج قیمت تا 2 میلیون چی خوبه که هم کیفیت نمایش خوب داشته باشه هم CPU و GPU قوی داشته باشه !

همچنین تبلتی میخوام که صفحه نمایش خیلی بزرگ هم نداشته باشه که نشه تو دست گرفت :d
با تشکر !

r3min

کاربر سایت
Jan 8, 2009
455
نام
رامین
ipad 3 چون تفاوتش مثل بنز و پژو میمونه نسبت به بقیه تبلتهای بازار
ipad 3 و ipad 4 چقدر با هم از لحاظ سخت افزاری فرق میکنن ؟! خوب به غیر از اپل بقیه مدل ها چی اسوس یا سامسونگ !!! اونا هم فکر کنم تبلت های خوبی دارن با پردازنده گرافیکی TEGRA 3 !

ekt

کاربر سایت
Apr 5, 2013
127
نام
علیرضا
ipad 3 و ipad 4 چقدر با هم از لحاظ سخت افزاری فرق میکنن ؟! خوب به غیر از اپل بقیه مدل ها چی اسوس یا سامسونگ !!! اونا هم فکر کنم تبلت های خوبی دارن با پردازنده گرافیکی TEGRA 3 !
فرقشون توی cpu ، دوربین جلو ، پورت هستش
در کل از همه بهتر هست ولی خیلی کارا نمیشه باهاش کرد بستگی به مصرف داره
غیر آیپد بهترین بازار Nexus10 و Surface هست.

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
با تشکر از جواب سایر عزیزان اما به عنوان کسی که خودش آیپد داره الآن به هیچ وجه توصیه نمی کنم نه آیپد و نه هیچ iDevice دیگری خریداری بکنید.اپل به وصعی افتاده که هر سال (که به زودی احتمالا به هر 6 ماه میرسه)یک قسمت کوچیک از سخت افزار رو آپدیت میکنه و به عنوان نسخه ی حدید میفروشه.
الآن به نظر من بهترین ها گزینه ها برای تلبت این ها هستند

10 اینچی ها

0)Xperia Tablet Z

در کل سخت افزار خیلی بهتر و سریعتری نسبت به رقبا داره.طراحی بسیار شکیلی هم داره.علاوه بر این ها ضد آب هم هست.(البته هنوز نیومده و یکی دو ماه دیگه منتشر میشه)
لینک:Sony Xperia Tablet Z Wi-Fi - Full phone specifications

1)Nexus 10
کیفیت صحه نمایش این بشر فوق العاده است (از بالایی هم بهتره) یعنی آیپد من در برابر این هیچه.به علاوه وانیلا آندروید روش نصبه که هم سریع و هم آپدیت هارو سریعتر از هر کسی دریافت می کنید.اما خوب چند ماهی از اومدنش گذشته و سریعترین نیست
لینک:Samsung Google Nexus 10 P8110 - Full phone specifications

2)Galaxy Note 10
سی پی یو چهار هسته ای.امکانات فوق العاده ی S pen که اگر کار طراحی داشته باشید واقعا معرکه است.به علاوه یکسری شگرد های مخصوص سامسونگ مثل تقسیم صفحه بین دو برنامه یا مشاهده فیلم به صورت شناور
لینک:Samsung Galaxy Note 10.1 N8000 - Full phone specifications

2.5)iPad 4

و چون با سری Padfone و Transformer Pad کار نکردم نمیتونم نظر بدم اما اینها هم درکل خوب هستند

و 7-8 اینچی ها

1) Galaxy note 8
بهترین قابلیت ها و سخت افزار بین تبلت های کوچک
لینک:Samsung Galaxy Note 8.0 N5100 - Full phone specifications

2)Nexus 7
بهترین نسبت بین کارایی و قیمت.سریع و در عین حال با قیمت مناسب
لینک:Asus Google Nexus 7 - Full phone specifications

3)Apple Ipad mini
تنها نکته ی مثبتش آرم اپل پشتش هست.و روان بودن iOS

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
Galaxy note 8 معرکست!
اما اول از همه اینکه بیخیال آی پد شو توی ایران عزیزم.من یک گلکسی نوت 10 دارم باید بگم سامسونگ خارق العادست.آزادی نرم افزاری دوربین قوی اسپیکرهای معرکه دیگه آدم چی میخواد؟آندروید 4 هم روش
اما چون بیشتر از 2 میلیون نمی دی و این تبلت الان شده دو و خورده ای (یادش بخیر 1.500 خریدم!) من Galaxy tab 7.7 AMOLED رو شدیدا پیشنهاد می کنیم!کیفیت تصویر عالی ، سیستم عاملش هم که به آندروید 4 قابل ارتقاء هستش
سخت افزار هم عزیز نمی دونم واقعا به کارت میاد یا نه اما در حد چندتا بازی و فیلم و ..... که 90 درصد ما شاملش میشیم همینم زیاده!
البته یکی دیگر از نکات مثبت سامسونگ که من انتخاب کردم سیم کارت خور بودنش برای تماس و اس ام اس و آزادی نرم افزاری خوبش هستش و ..... کلا سامسونگ عالیه پشیمون نمیشی.چیزی بگیر که جا افتاده باشه توی کشورت و خدماتش همه جا راحت در دسترست باشه
سوالی بود در خدمتم ;)

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,187
نام
سامان
به شخصه با انواع تبلت ها کار کردم از انواع گالاکسی تب بگیر تا نکسوس 7 و اینا ولی هیچی به پای آیپد نمیرسه امروزم با آیپد 4 کار کردم در یک کلام فوق العاده بود واقعا ارزش پولی که بابتش میدی رو داره و مطمئنی حالاحالاها ساپورت میشه خودمم آیپد 2 دارم !!

M0HAMAD

کاربر سایت
Jul 1, 2009
842
نام
محمد
کلا بستگی داره گرایشت به سمت اندروید باشه یا IOS
و بعد از اون اینکه 7 اینچی بخوای یا 10 اینچی..؟
کلا به اینکه برای چه کاری هم بخوای خیلی ربط داره...
یه ریزه راهنمایی...
اگه ios که ipad4 فعلا بالاترین مدلشه و ضمنا توی بنچمارکهای مربوط به گرافیک و .... از تمام تبلت ها تقریبا بالاتر هست
ipad mini هم که به دلیل صفحه نمایشش و سخت افزارش اصلا توصیه نمیشه
اگه به اندروید گرایش داشته باشی که اولین مورد اینه که بهترین تبلت ها از نظر ساپورت , سری نکسوس هستند
نکسوس 7 پارسال معرفی شده و از تگرا3 استفاده میکنه
نکسوس 10 هم که بهترین ویژگیش صفحه اش هست {2560×1600} و CPU {معماری بر اساس Arm A15 هست که نسل جدید حساب میشه...توی اس 4 هم پردازنده های قویترش A15 هستند..}
اگه یکم هم صبر کنی میتونی نسل جدید نکسوس 7 رو بگیری که تویه کنفرانس google I/O که تقریبا اواسط اردیبهشت احتمالا{خیلی زیاد} معرفی میشه و تقریبا از تابستون در دسترسه...
اما یکی از مشکلات سری نکسوس عدم پشتیبانی از کارت حافظه, و حافظه داخلی کمشون هست
تبلت های سامسونگ هم سری نوت {منظورم 10.1 هست} تبلتهای خوبی هستند ... یه ویژگی که هیچ تبلت دیگری هم نداره S-pen هست {قلم دیجیتالی}
یه مشکل سامسونگ هم اینه که توی بحث ساپورت یه مقدار نا مطمئن هست

آخرین ویرایش:

crash000

کاربر سایت
Nov 17, 2008
892
سلام
1.کلا پولتو حروم اپل و مشتقات اون نکن خاهشا.
2.خودتو سرکار نذار الان تا 1700 این حدودا nexus 7 بهترینه در ضمن کلی دولوپ روش میشه(یه سر به سایت xda-developer ) بزن کلا در مورد هر محصول اندرویدی اول ببین چقدر دولوپر ها روش مانور میدن مثلا htc hd2 که مال 3سال پیش هم عقب تره اینقدر اولوپرا روش دارن کار میکنن که windows rt رو هم روش بوت کردن .
3.طیق تجربه ی من کلا توی بحث اندروید سمت سونی نری بهتره (واقعا انگار این فهم اسنارت فون ساختن نداره) کلا فقط یه حس لوکس بودن داره که....
4.برند معروف تر >دولوپر> های بیشتر> عمر بیشتر وسیلت
5.در کل امیدوارم بهترین انتخابو بکنی که راضی باشی
6.این note8.0 هم خوبه ولی اگر تو این رنج قیمت باشه.
7.درضمن برای نقد یا هرچی به سایت http://www.gsmarena.com برو که هر تبلتیو(تقریبا) رو نقد کرده و بنچ مارکم گرفته و.....

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,187
نام
سامان
سلام
1.کلا پولتو حروم اپل و مشتقات اون نکن خاهشا.
2.خودتو سرکار نذار الان تا 1700 این حدودا nexus 7 بهترینه در ضمن کلی دولوپ روش میشه(یه سر به سایت xda-developer ) بزن کلا در مورد هر محصول اندرویدی اول ببین چقدر دولوپر ها روش مانور میدن مثلا htc hd2 که مال 3سال پیش هم عقب تره اینقدر اولوپرا روش دارن کار میکنن که windows rt رو هم روش بوت کردن .
3.طیق تجربه ی من کلا توی بحث اندروید سمت سونی نری بهتره (واقعا انگار این فهم اسنارت فون ساختن نداره) کلا فقط یه حس لوکس بودن داره که....
4.برند معروف تر >دولوپر> های بیشتر> عمر بیشتر وسیلت
5.در کل امیدوارم بهترین انتخابو بکنی که راضی باشی
6.این note8.0 هم خوبه ولی اگر تو این رنج قیمت باشه.
7.درضمن برای نقد یا هرچی به سایت http://www.gsmarena.com برو که هر تبلتیو(تقریبا) رو نقد کرده و بنچ مارکم گرفته و.....

بنچمارک رو بزار جلوی آینه ۲ برابر شه :D
بهترین معیار برای خرید تبلت تعداد اپلیکیشن ها و کیفیتشونه که تو تبلت اندروید خیلی از iOS عقبتره اون مشکل دولوپر و ساپورت هم نداره خود اپل ساپورت میکنه نه مثه سمسانگ و بقیه ، حتی خود گوگل هم نکسوس رو درست ساپورت نمیکنه
در کل تو تبلت فقط آیپد پیشنهاد میشه

Sent from my iPod touch using Tapatalk 2

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر