راهنمايي براي خريد دوربين عكاسي

LeGolaS

کاربر سایت
Feb 2, 2007
1,006
نام
علي
اين تاپيكو براي اين زدم تا همه دوستاني كه قصد خريد دوربين دارن, ( مثل خود من :cool: ) اينجا راهنمايي بگيرن
اخه انتخاب يه دوربين با كيفيت و قيمت مناسب بين اين همه برند و مدل مختلف كار خيلي خيلي سختيه و ممكنه بعدا باعث افسوس بشه... :-"
ممنون مي شم كمك كنيد... :love:

esi2005

کاربر سایت
Nov 26, 2005
207
نام
احسان
خیلی کار خوبی کردی چون من هم میخوام یک دوربین عکاسی 12 مگاپیکسلی بخرم همه مسابقات رو فتح کنم:cheesygri

kiyani_behzad

کاربر سایت
Jul 27, 2008
135
نام
بهزاد
دوست عزیز همونجور هم که خودتون گفتید خرید دوربین از بین این همه مدل سخت هست و حالا بدون در نظر گرفتن قیمت و کلاس دوربین (معمولی، نیمه حرفه ای، حرفه ای) که نمیشه در مورد خرید دوربین نظر داد شما توی چه رنج قیمت و چه نوع کلاسی میخواهید دوربین بگیرید؟
من خودم معمولاً عکس های دوربین های Canon را ترجیح میدم از نظر سنسوری که استفاده میکنه به نظر من از بقیه دیتیل عکس بهتر هست چه CCD یا CMOS فرقی نداره عمق رنگ ها خیلی بهتره و توی زوم روی عکس خطوت رنگ ها توی هم زیاد محو نشده نسبت به هم قیمت های خودش توی برند های دیگه، توی دوربین موارد زیادی برای انتخاب یک دوربین هست مثل سرعت شاتر ایزو نوع سنسور حساسیت سنسور ولی کیفیت عکس بیشتر برمیگرده به سنسوری که استفاده شده هیچ وقت نمیشه گفت 2 تا سنسور 12 مگاپیکسلی CCD دقیقاً یک کیفیت دارند و تا عکس باهاش گرفته نشده کیفیت رو نمیشه مشخص کرده برای همین تجربه به من نشون داده معمولاً سنسور های Canon ها از مدل های دیگر هم قیمت خودش بهتره، البته اینا نظر شخصی من هست به عنوان یک کاربر معمولی که علاقه به عکاسی و دوربین داره!

این چند نمونه عکس که با Canon 450D گرفتم:
IMG_0218.JPG

IMG_0238.JPG

IMG_1183_resize.JPG

سرعت شاتر خیلی خوبی دار، این ماشین حداقل 80 کیلومتر سرعت داشت
IMG_0987_resize.JPG

LeGolaS

کاربر سایت
Feb 2, 2007
1,006
نام
علي
من كه رينج قيمتا دستم نيست...
ولي ديگه خيلي گرون باشه حدوداي چهارصدهزارتومن, حالا يكم اين ور اون ور باشه مهم نيست...
به نظر منم canon از بقيه يه سروگردن بالا تره... البته ارادت خاصي هم به سوني و سري cyber shot دارم... :cheesygri
حالا جديد ترين و بهترين دوربيني كه مي شه با اين قيمت خريد چيه...؟
راستي يه جاي خوب و مطمئن واسه خريدش اگر سراغ داريد هم راهنمايي كنيد
خيلي خيلي ممنون از كمكتون :love:

kiyani_behzad

کاربر سایت
Jul 27, 2008
135
نام
بهزاد
من كه رينج قيمتا دستم نيست...
ولي ديگه خيلي گرون باشه حدوداي چهارصدهزارتومن, حالا يكم اين ور اون ور باشه مهم نيست...
به نظر منم canon از بقيه يه سروگردن بالا تره... البته ارادت خاصي هم به سوني و سري cyber shot دارم... :cheesygri
حالا جديد ترين و بهترين دوربيني كه مي شه با اين قيمت خريد چيه...؟
راستي يه جاي خوب و مطمئن واسه خريدش اگر سراغ داريد هم راهنمايي كنيد
خيلي خيلي ممنون از كمكتون :love:
توی 400 هزار تومن Canon SX20 IS انتخاب خوبی هست از رده ی نیمه حرفه ای به حساب میاد:
http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelInfoAct&fcategoryid=144&modelid=19208
ادیت:
فقط یک چیزی در مورد این بگم که 4 باطری قلمی میخوره که میتونی 4 تا شارژی با یه شارژر براش بگیری

ولی اگه رده ی معمولی و یک چیز کوچیک میخوای Canon IXUS 200 IS با حدود قیمت 300 هزار تومن انتخاب خوبی هست:
http://www.canon.co.uk/For_Home/Pro...tal_Camera/IXUS/Digital_IXUS_200_IS/index.asp

سونی توی سری معمولی یا نیمه حرفه ای اصلاً نمیتونه رقابت بکنه با Canon فقط توی سری SLR دوربین های خوبی داره عکس های رده پایین هاش در مقابل Canon اصلاً خوب نیست

مي شه يه لينك هم با اندازه واقعي اين عكسهايي كه گذاشتيد بزاريد...
در لینک های زیر روی عکس کلیک بکنید با سایز اصلی باز میشه:
http://cid-cdae833a0b4289d4.skydrive.live.com/self.aspx/.Public/Images/01/IMG%5E_0218.JPG
http://cid-cdae833a0b4289d4.skydrive.live.com/self.aspx/.Public/Images/01/IMG^_0238.JPG

بقیه رو با کیفیت اصلی آپلود ندارم حجمشون بالا 3 مگابایت هست فعلاً با دایال آپ هستم

Internal

کاربر سایت
Feb 6, 2010
274
نام
مهدی
کی گفته Canon هیچ حریفی در رده دوربینهای DSLR و یا SLR Like نداره؟

کمپانی معظم Nikon پس این وسط چیکارست؟ :biggrin1:

تازه شرکتهای دیگری مثل Pentax یا Sony یا Olympus هم دوربینهای خوبی دارند ولی کانن و نیکون در ایران لوازم جانبی و پشتیبانی بهتری در رده DSLR دارند، هرچند سایر شرکتها هم دارند.

به نظر من اول باید کلاس خودتو مشخص کنی یعنی اینکه میخوای با دوربینهای با قابلیت تعویض لنز یا اصطلاحاً DSLR کار کنی که کیفیت بالاتر و خرج به مراتب بالاتر و سنگینتری داره یا دوربینهای SLR Like که لنزهاشون روش سوار شده و قابلیت تعویض لنز ندارند و ارزانتر از DSLR هست و بالتبع کیفیت پایینتری هم داره.

خود من DSLR دارم اما خیلی خرج میبره تا بتونی اون لنزهایی که میخوای بخری برای دوربینت من خودم فقط با لنزی که تو جعبه دوربین بود دارم سر می کنم (55-18)

در رده دوربینهای SLR Like که در بعضی سایتهای ایرانی به نیمه حرفه ای معروف هستند، تفاوت فاحشی بین کمپانی ها وجود نداره، مثلاً Fujifilm یا Panasonic دوربینهای بسیار خوبی در رقابت با دوربینهای کانن داره که بدلیل معروفتر بودن نام کانن دوربینهای این شرکت قیمتش بیشتره ولی دلیل نمیشه کیفیتش بهتر از دیگر شرکتها باشه اما در رده DSLR حرف اول رو دو شرکت کانن و نیکون می زنند و هیچ کدوم رو نمی توان کاملاً برتر از دیگری دونست.

اصولاً برای کسی که تا حالا عکاسی نکرده و فقط بصورت سرگرمی عکاسی میکنه، خرید دوربینهای DSLR که دربرخی سایتهای ایرانی به رده حرفه ای موسوم هست توصیه نمیشه.

ولی کسی که در یادگیری عکاسی مصمم هست، بهتره از رده Entry Level مربوط به DSLR که دوربینهای در رده قیمت 550 تا 700 هستند شروع کنند. تازه باید برای تکمیل رنج و فاصله کانونی مناسب برای دوربین پول جداگانه ای در نظر بگیرند که شاید دو سه برابر قیمت دوربین تمام بشود.

مثلاً در رده DSLR برای تکمیل بازه 18 تا 200 باید یک مدل دوربین که معمولاً 550 تا 700 تومن هست بخرید که معمولاً لنزی با فاصله کانونی 18 تا 55 در جعبش هست اما برای تله بیشتر(زوم بیشتر یا عکاسی از فواصل دورتر) مجبور می شویم دست به دامان لنز 200-55 به قیمت حدوداً 300 بعلاوه لنز داخل جعبه یا برای راحتی و عدم تعویض پی در پی لنز به فکر 200-18 به قیمت 700 تومن بشیم، اما در رده SLR Like میتوان با 500 تومان دوربینی با رنج 18 تا 400 خرید ولی خب کیفیت بسیار پایینتر در قیاس با رده DSLR خواهد داشت.

خلاصه بهتره اول خوب مطالعه کنید بعد تصمیم به خرید کنید.

سایت زیر هم اطلاعات جامعی نسبت به عکاسی، دوربین و لنز داره و فروم هم داره که میتونی اونجا سوالاتت رو بپرسی فقط اینو بگم که اکثر کاربرای اونجا حرفه ای هستند پس سعی کن اول مقالات سایت رو بخونی و بعد در صورت نیاز تو فروم سوالاتت رو مطرح کنی، چون اگه مستقیم بری ازشون بپرسی چی بگیرم، اول میگن برو مقالات رو بخون.

Code:
www.akkasee.com
اگر هم زبانت قوی هست کافیه یه سرچ تو گوگل بزنی:

مثلاً Camera Buyer's Guide

آخرین ویرایش:

LeGolaS

کاربر سایت
Feb 2, 2007
1,006
نام
علي
خيلي خيلي ممنون از راهنماييهاي همتون :love:
فقط مي شه يه جاي مطمئن رو واسه خريد دوربين تو پيام خصوصي معرفي كنيد؟

Sinlessspirit

کاربر سایت
Nov 4, 2011
2
دوربین می خوااام :((

می شه منو راهنمایی کنید بهترین دوربینی که با قیمت ۷۵۰ می تونم داشته باشم رو بخرم؟
می خوام نو سری slr باشه.برند خاصی هم مدنظرم نیست .
می شه نظرتون رو هم در مورده این دوربین بدونم؟Sony HX100
و یک راهنمایی جامع می خوام در مورد معیارهای یک دوربین خوب
منظورم اینه که باید به چه مشخصاتی توجه بیشتر داشته باشم؟
:-* ممنون

aslanzade

کاربر سایت
Apr 24, 2018
1
در این بین یک راهنمایی بهتون بکنم اونهایی که از قبل دوربین دارن میتونن دوربین های قدیمیشون را با قیمت مناسب در سایت های آگهی رایگان عکاسی بفروشن. خیلی از افراد هستن که قارد به خریدن دوربین های با قیمت بالای الان نیستن اما تخصص و حرفه عکاسی رو خوب بلدن و یا حتی میتونن آتلیه عکاسی بزنن اما هزینه اش براشون بالاست و استعداد و علاقه اشون هم حیف میشه. با این راه برای خرید دوربین عکاسی جدید هم کمی از هزینه اش جبران میشه.
کافیه در سایت های درج آگهی رایگان مثل دیوار و 1 اشاره. آگهی فروش دوربین بگذارید.
موفق باشید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر