درخواست راهنمایی برای کنسول نسل نهم

سلام، راجع به کنسول های نسل نهمی چند سوال داشتم:

۱. کنسول های ps5digital و xbox series s تا چه سالی پشتیبانی می شوند و تمام بازی ها برای آن ها منتشر می شود؟ (نسل در چه سالی به پایان می رسد؟)

۲. آیا کنسول های ps5digital و xbox series s برای فردی که هر هفته چهارشنبه تا شنبه در شهر دیگری است و طبیعتا قصد حمل کنسول را هر هفته برای دو بار دارد ( به وسیله کیف های مخصوص)، مناسب است و فرد می تواند به وسیله این کیف ها کنسول را در هفته دو بار جابجا کند یا آسیب می بیند؟
۳. آیا می توان مثل اکانت های هوم و سوییچ گیم پس آلتیمیت، پلاس ظرفیتی را هم از فروشگاه های اینترنتی تهیه کرد؟
۴. بعد از تمام شدن مدت اکانت ظرفیت دو پلاس، بازی های رایگانی که در طی این مدت به اکانت اضافه شدند، پس از تمام شدن این اکانت و خرید یک اکانت پلاس ظرفیت ۲ دیگر، قابل استفاده اند؟
۵. آیا نصب فارسی ساز ها، موجب بن شدن اکانت در صورت ورود به بخش آنلاین می شود؟ و آیا می توان از فارسی ساز بازی های ps4 برای همان بازی ها در ps5 استفاده کرد؟ و اینکه کنسول ps5 و xbox series s از فارسی ساز و آپشن فایل برای pes پشتیبانی می کنند؟

خیلی خیلی ممنون

آخرین ویرایش:

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
من بشدت تو دوراهي مزخرفي قرار گرفتم بشخصه واقعا نميخوام از پلتفورم پلي خارج بشم ولي با اين قيمتها و فروشنده ها واقعا حوصله خرابي و تعويض و تعمير ندارم

دلم ميخواد يه كنسول داشته باشم ٤ سال رو كار كنه حالا بهدشم سوخت عيب نداره.

متاسفانه تو تاپيك vs و بعضي تاپيكها ديگه انقدر مشكلات غيرواقعي و غرض ورزيه كه نتيجه درستي رو نميده

روي اكس باكس مشكل نت رو داريم و باتري كنترلر

روي پلي فايو كلي بازي خوب اما كيفيت پايين و خرابي بالا

تو نسل هشت اكس باكس اصلا اذيتم نكرد اما بازي نداشت

پلي استيشن بهم لذت داد اما اذيتم كرد

الانم مقايسه گرافيكي كه بنظر مثل هم هستن

منتهي تو خرابي نميدونم اكس باكس مثله قبل يا بهتر شده (البته تو سايتهاي خارجي مقاله راجع به كيفيت بالاش خوندم )

و پلي ٥ هم بهتر شده ظاهرا اما مشكل خرابي ها هست هنوز
کنسول ایکس باکس که حتی یک مورد خرابی هم من ندیدم و کلا سخت افزارش یک شاهکاره و وقتی باهاش کار میکنی کلا متوجه میشی با یک تانک طرفی تا یک کنسول
اما PS5 از بس خبر خرابی دسته و یعضا خرابی های عحیب غریب توی همین بازی سنتر ازش پخش شده وقتی روشنش میکنی یک حس عدم اطمینان ازش داری
هر دو کنسول در آینده بازی های انحصاری بی نظیری براش میاد مطمئنا قرار نیست ماکروسافت این بار بازی رو راحت به سونی ببازه ( البته چون فاصلی زیاده این نسل هم به سونی نمیرسه )

از نظر قیمت بگم با توجه به قیمت عجیب غریب دلار و افزایش قیمت ها داره به مسیری میره که دیگه خرید کنسول ارزش نداره راستش
بنظرم اگر از قبل اکانت و بازی PS4 داری و همینطور با توجه به آینده نامعلوم اینترنت که ممکنه دیگه گیم پس ای در کار نباشه و بیشتر بودن دیسک بازی PS بنظرم PS5 استاندارد تهیه کن و امید داشته باش خرابی توش درنیاد
ایکس باکس هم مشکل باتری و DNS رو اصلا به حساب نیار و هرچی میشنوی نشنیده بگیر

• Sad
Reactions: H&M

H&M

کاربر سایت
Jul 20, 2021
263
کنسول ایکس باکس که حتی یک مورد خرابی هم من ندیدم و کلا سخت افزارش یک شاهکاره و وقتی باهاش کار میکنی کلا متوجه میشی با یک تانک طرفی تا یک کنسول
اما PS5 از بس خبر خرابی دسته و یعضا خرابی های عحیب غریب توی همین بازی سنتر ازش پخش شده وقتی روشنش میکنی یک حس عدم اطمینان ازش داری
هر دو کنسول در آینده بازی های انحصاری بی نظیری براش میاد مطمئنا قرار نیست ماکروسافت این بار بازی رو راحت به سونی ببازه ( البته چون فاصلی زیاده این نسل هم به سونی نمیرسه )

از نظر قیمت بگم با توجه به قیمت عجیب غریب دلار و افزایش قیمت ها داره به مسیری میره که دیگه خرید کنسول ارزش نداره راستش
بنظرم اگر از قبل اکانت و بازی PS4 داری و همینطور با توجه به آینده نامعلوم اینترنت که ممکنه دیگه گیم پس ای در کار نباشه و بیشتر بودن دیسک بازی PS بنظرم PS5 استاندارد تهیه کن و امید داشته باش خرابی توش درنیاد

والا

والا وان اكس نسل قبل پدر من رو تو انلاين در اورد خيلي وقتها دي ان اس كار نميكرد و اينا

باتري هم عيبش اينه سنگين ميكنه دسته رو وگرنه مشكل خاصي نداشت

منتهي نسل قبل از لحاظ خرابي من رو اكس باكس خرابي نداشتم
اما پلي فور همين الانم دهنمو عنايت داده

دوست دارم پلي فايو بگيرم هم بخاطر مشكل انلاين و هم بودن ديسكهاش و بازيهاش

اما واقعا خرابي رو حوصله اش رو ندارم ديگه

• Like
Reactions: dooste.man83

Dead2021

کاربر سایت
Jul 20, 2021
1,004

می‌تونم بپرسم مشکل ps4 ات چی بوده ؟
این موارد کاملن اتفاقی هست، من سال 93 که ps4 ریجن ژاپن رو خریدم، تا امروز حتی یک مشکل سخت افزاری هم نداشتم و فکر کنم اکثرن هم همین باشند

Sent from my iPad using Tapatalk

• Like
Reactions: Jaw

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
والا

والا وان اكس نسل قبل پدر من رو تو انلاين در اورد خيلي وقتها دي ان اس كار نميكرد و اينا

باتري هم عيبش اينه سنگين ميكنه دسته رو وگرنه مشكل خاصي نداشت

منتهي نسل قبل از لحاظ خرابي من رو اكس باكس خرابي نداشتم

دوست دارم پلي فايو بگيرم هم بخاطر مشكل انلاين و هم بودن ديسكهاش و بازيهاش

اما واقعا خرابي رو حوصله اش رو ندارم ديگه
فکر نکنم کسی بتونه شما رو مثل من راهنمایی کنه چون هر دو کنسول رو دارم و چندین ماه استفاده میکنم
باتری هم با 1 تومن حل میشه مثل من باتری اصل شارژی ماکروسافت میگیری هم بهتر از دسته PS5 شارژ نگه میداره هم دسته خیلی سبک میشه
PS5 راستش ریسک داره یکم
من به اونایی که تعصبی برخورد میکنن و میگن هیچ مشکلی وجود نداره کار ندارم اما همین الان داشتم با یک تعمیر کار کنسول صحبت میکردم که میگفت PS5 یا درسته یا مشکل دار
اگر مشکل دار باشه یا کلا درست نمیشه یا خرجش وحشتناک بالاست و این مدت هم میگفت مراجعه کم نداشته حتی عکس هم برام فرستاد
اشکالات هم مربوط به چندین قسمت بوده نه فقط یک قسمت از SSD تا کنترلرش و چیپ HDMI و پل جنوبی و ... هزینه متوسط تعمیرات هم اگر قطعش گیر بیاد بین 3 تا 6 میلیون حداقل هست
ولی ایکس باکس خرابی نداشته یا برای ایشون موردی برای تعمیر نیاورده بودن چون صحبتی ازش نکرد
ولی خوب لامصب PS5 اینقدر خوبه که نمیشه ازش گذشت

آخرین ویرایش:

H&M

کاربر سایت
Jul 20, 2021
263
این موارد کاملن اتفاقی هست، من سال 93 که ps4 ریجن ژاپن رو خریدم، تا امروز حتی یک مشکل سخت افزاری هم نداشتم و فکر کنم اکثرن هم همین باشند

كنسول من روي لود تكسچرها و كليك روي ايكونها فريز ميكرد
حدس ميزدم هارد مشكل داره
هارد رو عوض كردم و خيلي بهتر شد.

اما اون هارد قبلي رو روي پي سي فرمت كردم و بنچمارك گرفتم سرعت خوندن و نوشتن بسيار خوب بود و هيچ مشكلي نداشت!

عجيبه برام كه مشكل از چي بوده دقيقا؟

———-
البته مشكل رو پيدا كردم و هارد نفساي اخرشو ميكشه

Dead2021

کاربر سایت
Jul 20, 2021
1,004
كنسول من روي لود تكسچرها و كليك روي ايكونها فريز ميكرد
حدس ميزدم هارد مشكل داره
هارد رو عوض كردم و خيلي بهتر شد.

اما اون هارد قبلي رو روي پي سي فرمت كردم و بنچمارك گرفتم سرعت خوندن و نوشتن بسيار خوب بود و هيچ مشكلي نداشت!

عجيبه برام كه مشكل از چي بوده دقيقا؟

———-
البته مشكل رو پيدا كردم و هارد نفساي اخرشو ميكشه

از محافظ استفاده می‌کردی ؟
شاید نوسانات برقی آسیب زده بوده

ولی ایکس باکس خرابی نداشته یا برای ایشون موردی برای تعمیر نیاورده بودن چون صحبتی ازش نکرد

البته ایکس باکس هم کاربرهای کمتری داره، با صبر کردن برای مدل های جدید تر ps5 حل میشه

• Like
Reactions: dooste.man83

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
از محافظ استفاده می‌کردی ؟
شاید نوسانات برقی آسیب زده بوده

هارد های متداول معمولا در اثر جابجایی و ضربه آسیب میبینن مخصوصا هدشون
برای همین مخصوصا وقتی کنسول روشن هست ( بجر کنسول های نسل جدید ) اصلا نباید کنسول رو جابجا کرد و همینطور تا 30 ثانیه بعد خاموشی

• Like
Reactions: H&M and Dead2021

Dead2021

کاربر سایت
Jul 20, 2021
1,004
هارد های متداول معمولا در اثر جابجایی و ضربه آسیب میبینن مخصوصا هدشون
برای همین مخصوصا وقتی کنسول روشن هست ( بجر کنسول های نسل جدید ) اصلا نباید کنسول رو جابجا کرد و همینطور تا 30 ثانیه بعد خاموشی

یک بار هم که رفته بودم برای ps4 هارد اکسترنال بخرم، فروشنده می‌گفت هر چی بیشتر دستگاه رو روشن کنی (خاموش و روشن) هارد بیشتر آسیب می‌بینه، نمی‌دونم راست می‌گفت یا یه چیزی از خودش درآورده بود

simplexcomic96

کاربر سایت
Jun 12, 2014
683
یک بار هم که رفته بودم برای ps4 هارد اکسترنال بخرم، فروشنده می‌گفت هر چی بیشتر دستگاه رو روشن کنی (خاموش و روشن) هارد بیشتر آسیب می‌بینه، نمی‌دونم راست می‌گفت یا یه چیزی از خودش درآورده بود

اونقدرر تاثير نداره روش . بيشتر رو ssd تاثير داره

• Like
Reactions: Dead2021

H&M

کاربر سایت
Jul 20, 2021
263
فکر نکنم کسی بتونه شما رو مثل من راهنمایی کنه چون هر دو کنسول رو دارم و چندین ماه استفاده میکنم
باتری هم با 1 تومن حل میشه مثل من باتری اصل شارژی ماکروسافت میگیری هم بهتر از دسته PS5 شارژ نگه میداره هم دسته خیلی سبک میشه
PS5 راستش ریسک داره یکم
من به اونایی که تعصبی برخورد میکنن و میگن هیچ مشکلی وجود نداره کار ندارم اما همین الان داشتم با یک تعمیر کار کنسول صحبت میکردم که میگفت PS5 یا درسته یا مشکل دار
اگر مشکل دار باشه یا کلا درست نمیشه یا خرجش وحشتناک بالاست و این مدت هم میگفت مراجعه کم نداشته حتی عکس هم برام فرستاد
اشکالات هم مربوط به چندین قسمت بوده نه فقط یک قسمت از SSD تا کنترلرش و چیپ HDMI و پل جنوبی و ... هزینه متوسط تعمیرات هم اگر قطعش گیر بیاد بین 3 تا 6 میلیون حداقل هست

كلا يه چيزي كه مشخصه اينه كه سوني حداقل تو نسل هشت اصلا به كيفيت كنسول اهميت نميداده

خود اين گرماي اضافي پرو باعث ٩٠ درصد خرابي ها ميشه

ولي خوب براحتي كنسول رو دادن بيرون و با بازيهاي انحصاري اين ضعف رو پوشش دادن

اونطرف اكس باكس كيفيت كنسولش واقعا بالا بود و سرورهاش هم براي دانلود حتي با وجود دي ان اس عالي بودن
منتهي انحصاري خيلي كم داشت و خيلي هم جالب نبودن

حالا وضعيت ايران هم قضيه رو پيچيده تر كرده چون همين دي ان اس لايو رو با مشكل مواجه كرده اما psn اوكيه فعلا.

ماكروسافت بنظرم كواليتي كانترول بهتري داره يا اولويت بيشتري براش داره كيفيت تا سوني

واقعا زورم اومد هاردي كه فقط ٣٠٠٠ ساعت كاركرده بسوزه

حالا يه زمان كنسول يك تومن بود ادم ميگفت ماكزيموم يكي ديگه الان اگه مشكل apu پيدا كنن ٢٠ تومن به باد رفته يا حالا تعميرم بشه ٦ تومن هزينه بعلاوه كه جنس تعميري ديگه مثل اولش نيست !

بازارم كه انقدر بي صاحبه كه مهلوم نيست جنسا رو چقدر دستكاري ميكنن يا جنس ريفر شده يا مشكل دار رو به عنوان نو ميفروشن

در كل موافقم ريسك اكس باكس كمتره نسبت به پلي ٥

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
كلا يه چيزي كه مشخصه اينه كه سوني حداقل تو نسل هشت اصلا به كيفيت كنسول اهميت نميداده

خود اين گرماي اضافي پرو باعث ٩٠ درصد خرابي ها ميشه

ولي خوب براحتي كنسول رو دادن بيرون و با بازيهاي انحصاري اين ضعف رو پوشش دادن

اونطرف اكس باكس كيفيت كنسولش واقعا بالا بود و سرورهاش هم براي دانلود حتي با وجود دي ان اس عالي بودن
منتهي انحصاري خيلي كم داشت و خيلي هم جالب نبودن

حالا وضعيت ايران هم قضيه رو پيچيده تر كرده چون همين دي ان اس لايو رو با مشكل مواجه كرده اما psn اوكيه فعلا.

ماكروسافت بنظرم كواليتي كانترول بهتري داره يا اولويت بيشتري براش داره كيفيت تا سوني

واقعا زورم اومد هاردي كه فقط ٣٠٠٠ ساعت كاركرده بسوزه

حالا يه زمان كنسول يك تومن بود ادم ميگفت ماكزيموم يكي ديگه الان اگه مشكل apu پيدا كنن ٢٠ تومن به باد رفته يا حالا تعميرم بشه ٦ تومن هزينه بعلاوه كه جنس تعميري ديگه مثل اولش نيست !

بازارم كه انقدر بي صاحبه كه مهلوم نيست جنسا رو چقدر دستكاري ميكنن يا جنس ريفر شده يا مشكل دار رو به عنوان نو ميفروشن

در كل موافقم ريسك اكس باكس كمتره نسبت به پلي ٥
بنظر من شما الان باید تصمیم بگیری که PS5 بخری یا بعد از عرضه ی سری جدید و مثلا 1 سال بعد بخری
با طرح اخیری که برای اینترنت تصویب شد اگر روزی اجرایی بشه کنسول ایکس باکس دیگه ارزشش رو از دست میده
ارزش ایکس باکس به گیم پس بود که بازی های انحصاری رو روز اول عرضه دسترسی داشتی و خیلی بازی های خوب رو با یک هزینه اشتراک خیلی کم بازی میکردی و عملا برای کسی که نمی خواست هزینه زیادی کنه کنسول ایکس باکس نعمت بود
اگر قرار به آفلاین و خرید دیسک و هزینه کردن باشه صد در صد PS5 به درجات بهتره هم بازی های انحصاری بیشتر و با کیفیت تر هم دیسک براش زیاد توی بازار موجوده و قابل مقایسه نیستن این گیم پس بود که کفه ی ترازو رو مساوی میکرد

بنظر شخصی من دلیل اینکه هرچی جلوتر میریم کنسول های خراب و مشکل دار بیشتری رو میبینیم اینه که زمان کنسول های نسل قبل وقتی یک کنسول مشکل داشت یا کلا فروشنده یا صاحب کنسول کنارش میزاشت یا با هزینه میفرستادن دبی برای تعویض و مجدد وارد چرخه ی فروش نمیشد اما الان کنسول بالای 23 میلیون رو اگر خراب هم باشه چون دیگه قیمتش بالاست و امکان مرجوع کردن به دبی هم ندارن چه فروشنده و چه صاحب کنسول به هر نحوی شده تعمیرش میکنن و مجدد کنسول مشکل دار رو ( معمولا به اسم نو ) وارد بازار میکنن و به یک آدم بی خبر از همه جا میفروشن ( از طریق دیوار یا از طریق فروش پستی و ... ) و بعد مدتی اون خریدار جدید به مشکل میخوره

آخرین ویرایش:
  • Sad
Reactions: H&M

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر