حمله به پادگان همراه با Jones|نقد و بررسی Project I'm Going In

mfamili

کاربر سایت
Jan 12, 2013
48
نام
محمد امین
مقدمه:
معمولا ژانر مخفی کاری بی معناست و باید حتما با یکی از سبک های ماجرایی و یا اکشن باشد تا بازی را لذت بخش و پرمعنا سازد.Project I'm Going In یکی از این عناوین است که علاوه بر مخفی کاری در آن از ژانر اکشن هم استفاده شده.Project I'm Going In یا همان IGI جزئی از پایه سبک مخفی کاری و اکشن است.عنوانی که نه مثل Call of Duty جنگ در شهر رخ می دهد نه مثل FarCry که در جزیره ای متروکه ناپدید می شوید.سازندگان IGI یعنی Innerloop تنها 5 عنوان را عرضه کرده اند که دو عنوان از این 5 بازی سری IGI یعنی Project I'm Going In و Project IGI:Cover Strick است که همه با IGI 2 آن را می شناسند.در این نقد و بررسی من می خوام نگاهی داشته باشم به عنوان IGI یعنی اولین نسخه از این سری که طرفداران بی شماری را دارد و جزو سخت ترین FPS(اول شخص شوتر)ها در تاریخ به حساب می آید.در این مقاله من این افتخار را دارم تا یکی از سخت ترین و بهترین FPS های تاریخ را نقد و بررسی کنم و امیدوارم از این بررسی رضایت کامل را داشته باشید.

برای مشاهده تصویر اصلی با سایز 550 و 413 پیکسل اینجا کلیک نمایید .
1334071986_350809851_1-Pictures-of--Project-IGI-i-am-going-in.jpg

نام بازی:Project I'm Going In

سازنده:Innerloop

ناشر:Eidos Interactive

پلتفرم:PC - Windows

سبک:First Person Shooter

ژانر:مخفی کاری-اکشن

تاریخ عرضه:15 دسامبر 2000

ناشران دو نسخه ی IGI یعنی IGI و IGI 2،دو ناشر متفاوت هستند که در نقد و بررسی IGI 2 حتما توجه خواهیم داشت.

داستان:
شخصیت اصلی بازی یعنی David Llewellyn Jones که در نقش Jones خواهید بود باید طی عملیات هایی در چند اردوگاه و پادگان ماموریت هایی را انجام دهید.البته یکی از جذابیت هایی این عنوان این است که فقط شما ماموریت ها را در اردوگاه ها انجام نمی دهید.در یکی از مرحله ها به نام GOD شما اول از بالا کوه که چند سرباز وجود دارد چند اسلحه ی تک تیرانداز برمی دارید و به طرف اردوگاه حرکت می کنید اما نباید وارد ادوگاه شوید،بلکه باید از برج دیدبانی بالا بروید و از دوستانتان که در اردوگاه در حال انجام ماموریت هستند همایت کنید.البته سبک بازی مخفی کاری است و در چند مرحله ی بعد رئیس شما به شما خیانت می کند و شما را در جنگل بدون هیچ اسلحه تنها می گذارد،شما باید با چاقو سربازانی که در جنگل قرار دارند را بکشید و از اسلحه ی آنها استفاده کنید.

تحلیلی بر داستان:
داستان IGI نسبت به رقبای خود در زمان خود بسیار جذاب بوده و از این سبک داستان عناوین انگشت شماری در جهان هستند،زیرا طرفداران کمی نسبت به FPS اکشن مانند Call of Duty و یا Medal of Honor دارد و برای همین Innerloop Studios هم با شکست مواجه می شود اما همان طرفداران کم هم باعث زنده نگه داشتن نام این عنوان(از جمله خودم)تواسنتند IGI را به بازیباز ها معرفی کنند و برخی از سایت های معتبر این عنوان را نقد و بررسی دوباره کردند.

برای مشاهده تصویر اصلی با سایز 768 و 480 پیکسل اینجا کلیک نمایید .
ingame_16x10.jpg

صحنه ی بالا تصویری از مرحله ی اول را به نمایش می کشد که خاطره انگیزترین صحنه در بازی به شمار می آید زیرا با اسلحه های کم خود از یک اردوگاه مجهز به دوربین مدار
بسته فرار می کنید.

معرفی شخصیت های بازی:David Llewellyn Jones:شخصیت اصلی که شما آن را کنترل می کنید وانجام 90 % ماموریت ها بر عهده ی David Jones می باشد.

Rebecca Anya:دستیار Jones که ماموریت ها را برای شما تایین و شما را راهنمایی می کند.

Jach Priboi:اتحاد جماهیر شوروی دلالان اسلحه

Josef Priboi:خواهر زاده ی Jach

Ekk:زنی روسیه ای که قصد نابودی اروپا را با بمب هسته ای دارد.

Captain Harrison:فرمانده ی متفقین و در برخی از ماموریت ها هم کمک یار Jones می باشد.

برای مشاهده تصویر اصلی با سایز 600 و 450 پیکسل اینجا کلیک نمایید .
011544f7y.jpg

گرافیک:
گرافیک بازی به خوبی کار شده،سایه ها و حس جنگجو بودن به بازیباز وارد می شود و می توانیم این را تایید کنیم که Innerloop Studios که یک کمپانی بازیسازی شکست خورده است در این عنوان خود گل کشته!!صورت شخصیت ها به خوبی کار شده،هر یک از سرباز ها یک صورت متفاوت دارند و هرکدام سمت متفاوت دارند،لباس متفاوت و اسلحه و... متفاوتی هم دارند.کامپیوتر ها در بازی به خوبی کارشده و حتی کوه ها و تپه ها فوق العاده کار شده.در IGI زمین وسیع و به خوبی کار شده و Innerloop Stidos با اینکه شکست خورده است اما بسیار صبور بوده و به خوبی بر روی همه چیز کار کرده و توجه خاصی به مسائل متفرقه داشته که یکی از مزایای این شرکت شکست خورده به حساب می آید.

برای مشاهده تصویر اصلی با سایز 800 و 600 پیکسل اینجا کلیک نمایید .
project_igi_im_going_in_bemutato_07.jpg

تصویر بالا قسمت وسیعی از کوه ها و زمینه ها و.. را نشان می دهد که نشانه ی صبور بودن Innerloop و داشتن قدرت ساخت برای این بازی و شاید تنها مشکل،مشکلات مالی
این شرکت بوده!!

گیم پلی:گیم پلی بازی به خوبی کار شده و مشکل خاصی در گیم پلی وجود ندارد.البته گیم پلی هم قابل تنظیم است ولی گیم پلی،کنترل اسلحه بسیار خوب و عالی کار شده اما مشکل یک چیز است،زمانی که ما ماوس را بالا می بریم در صفحه نمایش اسلحه پایین می آید و وقتی پایین می بریم،اسلحه بالا یعنی بلعکس همه بازی ها است و این قانون به خوبی رعایت نشده است اما در چند بازی بدین گونه است ولی از آن طرف چند بازی مانند"قلعه ی ولفنشتاین"بلعکس این بازی است که بازیباز(از جمله خودم) گیج و مبهوت می شود که یکی از ضعف های بازی است.

موسیقی و صدا گذاری:

در IGI از موسیقی قابل توجهی استفاده نشده اما صداگذاری و افکت های صوتی به خوبی انجام گرفته.صدای هر اسلحه و برخورد تیر با هرمنطقه متفاوت است.برای مثال وقتی تیری به دیوار برخورد می کند صدای جالب به گوش می رسد اما وقتی تیر را به طرف دشمن شلیک می کنید بعد از کشته شدن صدا مردن دشمن به خوبی به گوش می رسد اما وقتی یک حریف را HeadShot می کنیم صدایی به گوش نمی رسد و این بسیار حالب و نظر منو بسیار جلب کرد.صدای راه رفتن در راه رو ها نسبت به راه رفتن بر روی خاک بسیار متفاوت است.در راه رو ها صدای چکمه ی Jones و انعکاس صدا هم به گوش می رسد!!اما در هوای باز صدای راه رفتن بر روی خاک به گوش می رسد.این نکته به جذابیت بازی می افزاید.به شما توصیه می کنم IGI را با هدفون بازی کنید.

برای مشاهده تصویر اصلی با سایز 640 و 480 پیکسل اینجا کلیک نمایید .
13589580695244.jpg

نتیجه:
اگر دنبال یک بازی مخفی کاری و اکشن هستید من به شما IGI را توصیه می کنم.گرافیک خوب نسبت به زمان،افکت های بسیار عالی،داستان جالب و خیانت ها هم جای خود دارد.زیاد حرف نمی زنم و قط خودتان باید بازی کنید تا متوجه شوید من چی میگم.

امیدوارم شما از نقد من راضی باشید و لطفا نظرات خود را بگویید.

داستان:10/10
گرافیک:
9/10
موسیقی و صدا گذاری:
9.5/10
گیم پلی:
7/10
نمره کل:8.8/10

با تشکر از اینکه نقد و بررسی من را تا آخر خواندید:

نویسنده و منتقد:محمد امین فامیلی(Mfamili)

• Like
Reactions: comil2021

a2010

کاربر سایت
Jul 26, 2012
755
نام
علی
ممنون بابت نقدتون اما به نظرم قسمت داستان ربط خاصی به داستان نداره.شما فقط در اون بخش روند چند ماموریت رو شرح دادین...

• Like

aminiani

کاربر سایت
Feb 18, 2013
40
در مورد اینکه نوشتین که وقتی ماوس رو بالا میبریم اسلحه میاد پایین باید بگم که باید برید توی قسمت تنظیمات و یه گزینه است به نام invert mouse و باید تیک این گزینه رو بردارید تا ماوس به درستی کار کنه..یادش بخیر من انقدر عاشق این بازی بودم که وقتی از مدرسه میرسیدم خونه مینشستم پای کامپیوتر تا شب و یادمه تجدید اوردم..

IGI Lover 4 Ever

عضو جدید
Jul 22, 2019
1
وااااای!
یادش بخیر! انگار همین دیروز بود....
سال 1382 وقتی IGI2 تازه اومده بود ما جزو اولین کسانی بودیم که بازی رو خریدیم.
این بازی خدای تمام بازیهای
کماندویی-جاسوسیه و بعد ازون هیییییییییچوقت و هییییییچ زمان دیگه مثل IGI2 نخواهد آمد.

این بازی لعنتی فوق محشر نه تنها نوستالوژی خاطرات گیمری منه...
بلکه با صدها بار تمام کردنش به سبکهای مختلف, نحوه آموزشی اجرای عملیاتهای کماندویی جاسوسی رو به من آموخت....

((عاشق و شیفته ابدی IGI2))

• Like

comil2021

کاربر سایت
Apr 9, 2021
243
این بازی رو دانلود کنید - حجمم فققققققققققط 50 مگابایت !!!!!!!!!!!! <:-P:Gunner::bash::clap:

دانلود

روزی ضعیف ترین سیستم ها هم اجرا میشه .
...............
آموزش نصب

باید فایل setup رو اجرا کنید و منتظر بمونید نصب بشه (حدود 20 دقیقه ) البته سیستم قوی داشته باشید 1 دقیقه نصب میشه .

خواستید تمام صفحه هم کنید از تنظیمات graphic بازی رزولیشن رو روی حداکثر قرار بدین .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر