تغییر رویه متاکرتیک برای سیستم امتیاز دهی کاربران

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
متا کرتیک که حتما مورد توجه علاقه مندان هست. سایتی با دو سیستم نمره دهی قابل اطمینان که میانگین نمرات معتبر ترین های دنیای نقد و بررسی فیلم و موزیک و بازی های رایانه ای رو ارایه میدهد. این سایت بخش ریویو یدزر هم دارهه بدون هیج بررسی و تست صحتی میشه دران به گذشتن ریویو برای هر محصولی اقدام کرد. اخیرا برای بازیlast of us 2 اتفاقاتی افتاد که نشون داد سیستم نمره دهی یوزرها کلانقص داره و دست کاربر بدون آگاهی کامل رو باز میگذارد برای نمره های بسیار پایین دادن و کلا بمباران کردن نقد و کاهش نمره یوزر بیس..
متاسفانه استیم هم زمانی چنین مشکلاتی داشت که سعی کرد با مکانیزم هایی دست به رفع ایراد بزنه.
متاکرتیک اخیرا در اقدامی بسیار مفید بخش ریویو های یوزر رو تا 36 ساعت قفل میکند و بعد از این مدت اجازه نگارش یوزر میدهد و در نوشته ای بالا سایت متن زیر رو مشاهده میکنید

154987

لطفا کمی وقت بگذارید و بازی رو بررسی کنید بعدا مجددا در ساعت مشخص برای نوشتن ریویو برگردید

این چیز خیلی خوبی است چون شما ببینید یک بازی 30 تا 40 ساعته چطوری می تونه در دو ساعت بعد از عرضه تمام بشه؟؟ یا اصلا تازه بر فرض اینکه بازیباز دانلود کرده باشه پریلود دیتا رو. ایا اصولا این ریویو به جز ایجاد جو منفی و خراب کردن لانچ ارزشی دارند؟
اکثرا ریویو های بازی last of us 2 بر پایه لیک ها و شنیده های در اینترنت بود. خوب من خودم 40 ساعت بازی رو بازی کردم هنوز نمیتونستم به خودم اجازه بدم برای بازی مقاله بزنم بعد مخاطبی آمده 20 دقیقه بعد ازعرضه بازی بهش 0 داده است؟؟!! کلاسیستم های نمردهی یوزر باید دستگاه های کنترلی داشته باشه و حتی بحث تا اینجا پیش رفت که متاکرتیک باید اصلا چک کمه از طریق استیم یا psnیا لایو ببینه شخصی که داره ریویو میده اصلا صاحب بازیه هست یا نه یا اصلا اجرا کرده بازی رو یا داره روی شنیده و احساسات مینویسه.
کلا خبر خوبی است و حالا میشه بخش ریویو یوزرمتاکرتیک رو با اطمینان بیشتری مشاهده کرد هرچند هنوز هم تا بکار بردن راهکار های بهتر در کاربردی تر کردن نحوه انتقال تجربه دیگر کاربر ها راه باقی است.

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,634
نام
Ali
شبیه همون داستان "چسب زخم روی جای گلوله" هست :-"
کسی که بخواد امتیاز 0 بده و ... براش فرقی نمیکنه فوقش 2 روز دیرتر میاد امتیاز 0 رو میده، اینا یا باید یوزر اسکور رو بر دارن یا کلا قابلیت وصل کردن اکانت متا به psn,xlive, steam و بزارن تا فقط افرادی که بازی روی اکانت هاشون فعال هست بتونن نمره یا نقد بزارن.

آخرین ویرایش:

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,748
نام
علی
اونا که نمره دادن سر تلو رسوا شدن ولی رسواتر اونایی شدن که میگفتن" ببین نمرات رو دیدین گیمرها حال نکردن" "احترام بذارین به عقایدشون" و کلا اون نمرات رو تو بوق و کرنا کردن:))
رسوای کی بودی تو :D

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
هیچوقت user-review‌ ها برام مهم نبودن و نخواهند بود ولی با اینحال سیستم Steam را برای نقد خیلی دوست دارم، آمار همه چیز را دقیق به مخاطب میده ، تعداد ساعتی که player بازی کرده ، تعداد بازی‌هاش روی steam و حتی نشون میده که آیا بازی را هدیه گرفته یا

خریده ، اینجوری مشخص میشه چه کسی قصد ترول داره و چه کسی قصد نقد بازی.

155036

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,260
نام
محمد
عجب راهکار موفقی :D

View attachment 155319

View attachment 155320

تونستن سه روز همچین چیزی رو عقب بندازن :D=D>
نیومده اپیک فیل شدن...:))
تازه بنظرم واسه بعضی بازیا بدتر هم هست چون مثلا بعد سه روز بفهمن بازی Progressionو ایناش بخاطر MTX مشکلی دارن...بدتر میریزن ملت 0 بارونش کنن.

• Like
Reactions: Z-fan

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر