تست کارایی starfield

cameronx65

کاربر سایت
Jun 12, 2023
357
درود
دوستان من نسخه پی سی من بازی رو تست زدم نسخه 1.7.23 است بازی . کارایی بازی تا اینجا که عالیه کوچک ترین استاتری من ندیدم . البته بازی روی m2 gne4 نصب است که درایو جدای ازسیستم عامل است و گذاشتم مخصوص بازی های گردن کلفت. بازی حدودا 116 گیگ است . لود بسیار سریع در حد چند ثانیه و فریم ریت بسیار پایدار- من البته هم تی وی هم مانیتورمfreesynce پشتیبانی میکنن و کلا فریم رو انلاک گذاشتم.

تست 2k بازی الترا بدون fsr و VRS روی نمایشگر بعد میرم سراغ 4k (چون این تنظمیات فریم ریت دقیقnative رو نشون نمیدن) چون رزلوشن اسکیلینگ به عنوان یک متغییر وارد میشه و مشخص نیست دقیقا بازی داره در چه رزلوشنی رندر میشه البته برای سیستم هایی که ضعیف هستن fsr و VRS بسیار کمک میکنن vrs یا , وریبل ریت شیدینگ تمرکز پردازش شیدر ها رو میزاره مرکز تصویر و حاشیه های تصویر که در fov نیستند رو با اسکیل پایین تریی از رز لوشن nativeپردازش میکنه که در بوست جزییات در fov بسیار تاثیر داره چون تمرکز پردازش میره روی مرکز fov

تست روی 12700K با مین تاف ایسوس و چیپ z790 و 32 گیگ ddr 5 و رادیون 6900xt پاور کالر red devil انجام شده است. ضمنا در طی تجربه بازی با هیچ لودی بیشتر از 2 تا 3 ثانیه رودرو نشدم .

سیشیش.jpg

درایور amd 23.8.2 مخصوص استارفییلد است که نصب شد .

بازی تنظیمات گرافیکی جامعی داره بعد از فالوت ها این نسخه از موتور تنظمیات خوبی رو اضافه کرده و دست بازیباز بازه /

unknown_2023.09.02-17.25_2.png
fps صحنه آغازین بازی برای من حداقل خبرای خوبی داره من فقط fps بالا بازی میکنم و این fps بدون fsr و vrs یعنی هنوز هدروم دارم برای دستکاری کردن تنظیمات

unknown_2023.09.02-17.25.jpg

باز یک شات دیگه و فریم ریت انلاک البته با freesync پرمیمیوم پرو فعال

نور پردازی و والومتریک لایتینگ و تکسچر ورک برای بازی در ابعاد بازی های بتسدا فوق العاده اس و فریم ریت 97 بازی رو بینهاینت روان میشه تجربه کرد و فریم تایم هم فقط 11 میلی ثانیه رسما کَره !

unknown_2023.09.02-17.25_1.jpg

تصویر سوم تکسچر ورک خیلی خوب بازی است :

unknown_2023.09.02-17.26.jpg

باز هم با تست 4k برمیگردم سوییچ کنم رویTV و تست 4k الترابگیرم بدون fsr وVRS و با این دو تا تفاوت افزایش کارایی را توسط این دو تکنیک بازیسازی فریم ببنیم.

مموری یوزج گرافیک حدود 6 گیگ در الترا بدون fsr و مموری سیستم که در Osd افتر برنر روی شات ها مشخصه حدودا 12 گیگ است / البته ممکنه این میزان رم با رفتن به محیط های دیگه تغییر کنه که حتما همینطور خواهد شد و بعد د رز 4k رو دارم که البته من ترجیح میدم fps بالا باشه و الترا باشه تا fps بیاد زیر 60.

با fsr و VRS یک درصدی افزایش کارایی است البته در این محیط من تفاوت خاصی ندیدم نهایت چند فریم بیشتر

2023.09.02-18.19_01.jpg

با fsr و vrs

جزییات آرمور ها و لباس ها برای بازی در این ابعاد فوق العاده است .

2023.09.02-18.18.jpg

باز مموری یوزج رد 2کا حدودا 6و نیم گیگ که میزان معقولی است به نظر من /

2023.09.02-18.22.jpg

برای تغییر fov برید به مسیر زیر:
  • Go to Documents
  • Go to Games
  • Go to MyGame
  • Go to Starfield
  • یک فایل تکست بسازید با notepad + بعد داخلش محتوی زیر رو پیست کنید :
  • [Camera]
    fFPWorldFOV=100.0000
    fTPWorldFOV=100.0000

• “StarfieldCustom.ini” اسم فایل تکست این باشه

محیط بیرون هم تست شد بازی همچنان cpu باند است و وابسته به cpu / بدون cpu خوب با هر گرافیکی هرچقد قوی باز دچار گلوگاه خواهیم شد:

unknown_2023.09.02-19.08.jpg

دراو دیستنس بازی عالیه و نمای خیلی خوبی از سیاره نمایش میدهد.

unknown_2023.09.02-19.25.jpg

شوتر سوم شخص بازی بهترن بین بتسزدا است.

unknown_2023.09.02-19.24.jpg

امبینت اکلوژن کمک زیادی میکنه در مخصوصا محیط های داخلی فوتوریلزم

unknown_2023.09.02-19.29.jpg
چهر ه های خیلی خوبی میشه درآورد برای مین کارکتر

unknown_2023.09.02-18.50.jpg

tفقط میمونه تست 4k که اونم بزودی انجام میدم فعلا برگردم به بازی!!!

آخرین ویرایش:

cameronx65

کاربر سایت
Jun 12, 2023
357
شب های بازی در سیارات هم ترسناک هم هیجان انگیزه مخصوصا وقتی روبات باهاتون است و شخصیت خیلی جالبی داره و سلاح های لجندری داشته باشید

1.jpg
npc های بازی بسیار متنوع هستن و برخلاف تصاویری که از زوایای خاص میگیرن و با رزلوشن پایین آپلود میکنن تا مثلا چیزی از بازی کم بشه، صحیح نیست و غیر منطقی است.چهره ها برای این همه npc در یک صحنه خوبه و مشابه نمونه هایی که در red dead یا Gta یا اسسن کرید ها یا سایبرپانک میبینیم هستند.

3.jpg 6.jpg 4.jpg 8.jpg 10.jpg

تغییر fov بازی خیلی کمک میکنه به بهبود گیم پلی ولی کلا دوربین سوم شخص اول شخص و شاتر اسپید و موشن بلار عالی و به اندازه است . انیمیشن و راه رفتن پریدن از روی موانع و اینترکت با محیط عالی است .hud بازی بسیار شسته رفته و جمع جوره و هرکسی فالوت ها و الدر ها روبازی کرده تو 2 دقیقه یادش میگیره.

9.jpg 11.jpg 12.jpg
تا اینجا که بازی روی یک سیستم نسبتاً های اند بهینه بوده است .m2 خیلی حیاتیه روی هارد اصلا نصب نشود که تکسچر استریمینگ دچار مشکل خواهد شد و استاتر رو قطعا خواهید داشت .

عکس اخر در محیط جنگلی نیو اتلانتیس جز سنگین ترین محیط هاست ولی همچنان الترا روی سیستم من فریم بالای 60 است -2k الترا با fsr

آخرین ویرایش:

Pzt_Kami

کاربر سایت
Sep 27, 2007
394
نام
کامبیز
اینکه بازی با گرافیگ AMD درست کار کنه چندان محل بحث نیست ، مشکل عملکرد بسیار ضعیف با گرافیک های nVidia هست که مشکل اصلی خیلی از گیمرها بوده. ویدیوهاییکه من تا الآن از عملکرد بازی دیدم این موضوع رو نشون میدادن

cameronx65

کاربر سایت
Jun 12, 2023
357
اینکه بازی با گرافیگ AMD درست کار کنه چندان محل بحث نیست ، مشکل عملکرد بسیار ضعیف با گرافیک های nVidia هست که مشکل اصلی خیلی از گیمرها بوده. ویدیوهاییکه من تا الآن از عملکرد بازی دیدم این موضوع رو نشون میدادن
یکم باید طاقت داشته باشید درست میشه پج میگیره درایور میگیره . نمیخوام بحث amd vs nvidia بشه گرامی اگر دقت کنی اسمی از انویدیا نیومده در تاپیک چون بازسنتر مشهور در جهان برای vs هاش الان اسم انویدیا اوردیم مشکلی نباشه انویدیا هم درست شده پچ درایور میگیره فیکس میشه . صد تا بازی زدن روی انویدیا یکی هم اومد روی amd ما هم صبر میکنیم تا amd درایور ردی بده یا توسعه دنده پچ بده . این اگر دقت کنی اشاره کردم فقط به سیستم خودم خواستم کارایی که خودم دارم رو نشون بدم که تصویر کلی نباشه . بهرحال فقط کاربر انویدیا که وجود نداره کاربر amd هم هست الان همه این بازی ها داره بر پایه rdna توسعه داده میشود ./

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر