تاپیک مخصوص pes6

V.E.R.G.I.L

کاربر سایت
Jan 5, 2007
21
نام
عرفان
هر کدوم از علامت ها یه روش بازیه(مثل:wing play,counter attack و...)اگر توی free training بازی روpuase کنی بعد comand list رو بزنی همه رو کامل توضیح داده.

ScoRPioN2

کاربر سایت
Jun 28, 2006
2,251
نام
0
آقا يه سوال داشتم اگه ميشه جواب بديد آخه من تازه پرو باز شدم.قبلآ بيشتر فيفا بازي ميكردم:p توي بازي قتي كليد L2 رو با يكي از چهار كليد اصلي(شوت.پاس و. ..)هم زمان فشار ميدم علامت همون كليد پايين صفحه ظاهر ميشه.اين ها چه كاري انجام ميدن؟
بازم سوال دارم. ميشه اين جا مطرح كنم؟
لطفآ از اين ترفند ها هم بيشتر بزاريد خيلي عالين:love: :love: :love:

هرکدام یه کاری میکنند مثلا اگه اون بقل مربع را بزاری ضربه رو محکم میزنه و اگه ضربدر باشه شوتتو فنی آروم میزنه.

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
هرکدام یه کاری میکنند مثلا اگه اون بقل مربع را بزاری ضربه رو محکم میزنه و اگه ضربدر باشه شوتتو فنی آروم میزنه.
يه جورايي بي ربط گفتي.

چون ربطي به نحوه ضربه زدن نداره و در واقع قابل تغيير هست يعني مثلا شما ميتوني مربع رو بزاري روي فورميشن شماره دو خودت.

به طور مثال وقتي 3 -4 تا زدي به حريفت :) و اواخر بازي بود شما بدون اينكه بياي بري تو تنظيمات L2+مربع (در صورتي كه قبلا تنظيم كرده باشي) رو ميزني و تيم تغيير سيستم ميده بدون اينكه حريفت بفهمه چي به چي شد ،فورميشن دو رو ميتوني دفاعي بچيني فرضا كه اواخر بازي نتيجه رو حفظ كني.

همه اينا بر ميگرده به استراتژي كه براي بازي كردن داري.

گزينه هاي ديگه هم داره كه با زدن اونا مثلا تيمت متمركز ميشه براي تله افسايد. يا حمله از جناحين. به طور فرض وسط بازي ميبيني حريفت گوش هاش ضعيف كار ميكنن و در مركز راهت بسته هست تنظيم رو ميزاي حمله از جناحين.

اميدوارم گرفته باشي چي ميگم.

ScoRPioN2

کاربر سایت
Jun 28, 2006
2,251
نام
0
يه جورايي بي ربط گفتي.

چون ربطي به نحوه ضربه زدن نداره و در واقع قابل تغيير هست يعني مثلا شما ميتوني مربع رو بزاري روي فورميشن شماره دو خودت.

به طور مثال وقتي 3 -4 تا زدي به حريفت :) و اواخر بازي بود شما بدون اينكه بياي بري تو تنظيمات L2+مربع (در صورتي كه قبلا تنظيم كرده باشي) رو ميزني و تيم تغيير سيستم ميده بدون اينكه حريفت بفهمه چي به چي شد ،فورميشن دو رو ميتوني دفاعي بچيني فرضا كه اواخر بازي نتيجه رو حفظ كني.

همه اينا بر ميگرده به استراتژي كه براي بازي كردن داري.

گزينه هاي ديگه هم داره كه با زدن اونا مثلا تيمت متمركز ميشه براي تله افسايد. يا حمله از جناحين. به طور فرض وسط بازي ميبيني حريفت گوش هاش ضعيف كار ميكنن و در مركز راهت بسته هست تنظيم رو ميزاي حمله از جناحين.

اميدوارم گرفته باشي چي ميگم.

آخه وقتی من این کارو میکنم نحوه ضربه زدن به توپم عوض میشه مثلا خیلی سریع تر ضربه رو میزنه این بود که من گفتم در مورد این حرکتت اگه یه توضیح بدی ممنون میشیم. چون خیلی به درد می خوره.;)

sam.fisher

کاربر سایت
May 29, 2006
876
نام
نويد
ميشه يكم بيشتر توضيح بديد كه كجا ميشه اين تنظيمات رو انجام داد؟:love: اين فورميشن دو چه طوري مياد؟
يه سوال ديگه هم داشتم.ميخاستم ببينم چرا من هرچي ضربه آزاد ميزنم ميخوره به ديوار دفاعي؟

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
ميشه يكم بيشتر توضيح بديد كه كجا ميشه اين تنظيمات رو انجام داد؟:love: اين فورميشن دو چه طوري مياد؟
يه سوال ديگه هم داشتم.ميخاستم ببينم چرا من هرچي ضربه آزاد ميزنم ميخوره به ديوار دفاعي؟

در مورد این حرکتت اگه یه توضیح بدی ممنون میشیم. چون خیلی به درد می خوره.

ببين دوست عزيز شما كلا ميتوني 3 تا Formation براي تيمت تنظيم كني Strategy Plan B ، Strategy Plan A و يدونه هم كه فرميشن اصليت هست كه با اون داخل زمين ميري. و هر موقع خواستي ميتوني بين اين 3 تا سوييچ كني.

براي تنظيم Strategy Plan A , B وقتي به قسمت Set Formation رفتي به قسمت Team برو و گزينه دوم و سوم به همين نام هست كه ميتوني تغيير بدي و هر چي دوست داشتي بزاري فرضا ميتويني يكي رو به صورت حجومي بزاري (براي مواقعي كه احتياج به گل داري ) و يكي هم دفاعي ( براي مواقعي كه ميخواي نتيجه رو حفظ كني)

بعد از اينكه اين كارا رو كردي گزينه اول همين قسمت برو (Change Gameplan) اين جا ميتوني تنظيم كني كه وقتي L2 رو با هر كدوم از 4 تا دكمه زدي چيكار كنه و هر كدوم كه دوست داشتي رو روي Strategy Plan A يا B تنظيم كن و داخل بازي وقتي L2 و دكمه اي كه تنظيم كردي رو بزني سيستم تيمت تغيير ميكنه. بدونه اينكه اومده باشي تو تنظيمات و كلي زمان صرف كرده باشي.

البته اين يكي از كارهايي هست كه ميشه تو اين بازي كرد و همش بر ميگرده به برنامه اي كه براي بازي داري شايد نخواي همچين كاري كني و روي گزينه هاي ديگه مثل ضد حمله - حمله از جناح راست - حمله از جناح چپ - تله آفسايد - ... كار كني.

اين قسمت ها رو ميتوني روي Auto هم قرار بدي و كامپيوتر خودش با توجه به شرايط بازي خودش برات تصميم ميگره و استراتژي رو با توجه به موقيعت برات تنظيم ميكنه. كه من خودم به شخصه ترجيح ميدم اين كارا رو خودم انجام بدم.

اميدوارم توضيحات كافي بوده باشه.

آخرین ویرایش:

ScoRPioN2

کاربر سایت
Jun 28, 2006
2,251
نام
0

ببین ضربه آزاد زدن یه قلق داره که باید زیاد تمرین کنی من یکی دو تا حرکتی که خیلی کار برد داره رو بهت میگم بقیه کارا پای خودت هست
اگه ضربه ات زیر 25 متر بود دسته پایین رو نگه دار و قدرته ضربه ات را تا وسط پر کن ( با سه بار حرکت) بعد بازیکن تا امد ضربه را بزنه دکمه ضربدر رو بزن .
برای ضربه های بالای 25 متر با دوبار زدن مربع یا یه بار تا نیمه یه زره بیشتر قدرت ضربه ات رو پر کن بعد ایندفعه به جای ضربد مثلث رو بزن و دسته بالا هم نگه دار.

amirsia

کاربر سایت
Oct 12, 2006
354
ببین ضربه آزاد زدن یه قلق داره که باید زیاد تمرین کنی من یکی دو تا حرکتی که خیلی کار برد داره رو بهت میگم بقیه کارا پای خودت هست
اگه ضربه ات زیر 25 متر بود دسته پایین رو نگه دار و قدرته ضربه ات را تا وسط پر کن ( با سه بار حرکت) بعد بازیکن تا امد ضربه را بزنه دکمه ضربدر رو بزن .
برای ضربه های بالای 25 متر با دوبار زدن مربع یا یه بار تا نیمه یه زره بیشتر قدرت ضربه ات رو پر کن بعد ایندفعه به جای ضربد مثلث رو بزن و دسته بالا هم نگه دار.
روشهای ضربه ایستگاهی :
1:دکمه تغییر جهت رابه چپ یا راست فشرده وبلافاصله دکمه شوت رامی فشاریم تاخط وسط پرشود با این کارضربه کات دار می شود برای سانترهاو کرنرها هم قابل استفاده میباشد البته دکمه تغییر جهت را بعد از زده شدن ضربه و تا اخر نگه میداریم
2:دکمه e ,q رافشرده تا2 نفر پشت توپ قرار گیرند حالا q راگرفته و دکمه شوت را میفشاریم با این کار کسی که پشت توپ ایستاده ناگهان بر گشته ضربه رامیزند
3: دکمه e ,q رافشرده تا2 نفر پشت توپ قرار گیرند حالا q راگرفته و دکمه پاس کوتاه را می فشاریم وبلافاصله دکمه شوت را می زنیم با اینکار نفر اول پاس کوتاه داده ونفر دوم شوت می زند
4: برای سانتر های بلند بعد اززدن دکمه سانتر(d ) بلافاصله (c)را می فشاریم.
لطفا روشهای دیگر را توضیح دهید . با تشکر

Dr_JavaD

کاربر سایت
Jan 7, 2007
456
می کنم تمام حمله ای .اما با انسان فرق دارد و باید یکم حوای دفاع را داشته باشی حالا می پردازیم به تنظیمات مربوط به ترکیب چیدن.
به عنوان مثال تیم منچستر یونایتد که یکی از بهترین تیمهای این فوتبال است ترکیب چیدن را با این تیم آغاز می کنم
قسمت manule setting :
بازیکنان حاضر در زمین به این ترتیب می باشد :
1- دروازه بان : وندرسان Gk
2- دفاع مرکزی : فردیناند و سیلوستر CB
3- دفاع چپ : اورا LB
4- دفاع راست : گری نویل RB
5- هافبک دفاعی : کریک DMF
6- هافبک حجومی سمت راست : اسکولز AMF
7- هافبک حجومی سمت چپ : گیگز AMF
8- مهاجم سمت را ست : رونالدوRWF
9- مهاجم سمت چپ : ساهاLWF
10- مهاجم وسط : رونی CF
طبق عکس زیر

43x96kz.jpg

حالا می رسیم به قسمت Individual یا همون فلش دادن به بازیکن برای هنگام حمله و هنگام دفاع یا برگشت از حمله :
در این قسمت طبق عکس بازیکنان را در هنگام Attack جهت می دهید:
490hmjm.jpg

در این قسمت طبق عکس بازیکنان را در هنگام برگشت به عقب کم و زیاد می کنیم اگر روی High باشد بازیکنان با سرعت بیشتری برمیگردن عقب و در دفاع شرکت می کنند اگر هم روی Normal باشد بازیکنان به صورت نرمال بر میگردن و اگر روی Low باشد بازیکنان به عقب بر نمی گردن

در قسمتهای دیگه Individual همه چیز تنظیم می باشد و فقط Marck Setting مربوط به یارگیری می باشد که اون اختیاری هست من خودم به شخصه زیاد ازش استفاده نمی کنم .
حالا می رسیم به قسمت Team : در این قسمت بیشتر کارهای انجام شده برا ی استراتژیک تیم و چیزهای دیگه هست که تک به تک می گم براتون

1- قسمت اول Change gameplan می باشد بروی این گزینه بروید در پنجره باز شده شما قسمتهایی طبق عکس ملاحضه می کنید در این گزینه ها اگر انگلیسی یک کم بلد باشید راحت می فهمید که چی هست منظور از L2 0 R. Side attack این است که اگر شما در هنگام حمله L2 و دایره را باهم بگیرید حملات از سمت راست انجام می شود یعنی بیشتر بازیکنان ه شمت چپ در هنگام حمله مایل می شوند به همین ترتیب L2 ضبدر هم از سمت چپ حمله می کنیدو L2 مثلث تعویض کنارهای یا تغییر مکان بازیکنان هست L2 مربع هم یعنی هیچ کاری نکنه . شما با انتخاب هر کدام می تونید از گزینه های سمت چپ هر کدام به دلخواه را انتخا کنید
2- قسمت Startegy Plane A,B اصلا به کارتون نمی یاد
3- قسمتهای بعدی هم که تابلو هستش و به درد نمی خوره و فقط باید وسط بازی اونها را تغییر بدید

این هم ترکیب توپ برای تیم منچستر یونایتد که تیم خودم تو PES هست حالا باید در زمین از بازیکنان کلیدی تیم همچون رونالدو – اسکولز – گیگز – رونی و ساها نعایت استفاده را ببرید که در پستهای بعدی کارایی تکت این افراد و نحوه استفاده درست از آنها را به شما اموزش می دهم

Dr_JavaD

کاربر سایت
Jan 7, 2007
456
در پستهای قبلی نحوه بازی و نحوه ترکیب چیدن تیم منچستر یونایتد را دیدم اما در این پست می خواهم در باره بازیکنان کلیدی تیم همچون رونالدو – اسکولز – گیگز – رونی و ساها صحبت کنم و استراتژیک تیم در موقع حمله و داع به چگونه می خوره
ترکیبی که در پست قبلی من ملاحضه کردی یک ترکیبی هست برای مانور دادن ه توپ و حرکت از جناحین و پاس بیرون و زدن ضربه توسط بازیکنان مکمل می باشد .
نحوه بازی ما در میدان به این گونه می باشد که ما توپ را توسط بازیکنان خط هافبک خود اسکولز و گیگز به سمت راست و چپ می بریم و با سرعت بالا این دو بازیکن به توپ مانور می دیم . ما هیچ وقت یا بهتر بگم کمتر از سانتر کشیدن به روی دروازه استفاده می کنیم و ما بیشتر از سمت راست و چپ حمله به سمت محوطه جریمه می کنیم و بعد با یک پاس بازیکن صاحب موقعیت را صاحب توپ می کنیم و بعد می شوتیم به عکس زیر نگاه کنید
2m4qavq.jpg

در تک به تکها هم باید بگم اینکه ما باید بیشتر دروازه بان را دریبل بزنم که صدرصد توپ ما وارد دروازه می شود یا باید با سرتوپ زدن دروازه بان را دریبل کنیم با با سرعت دروازه بان را دریبل کنیم در این عکس پایین ما با سر توپ زدن دروازه بان را دریبل کرده ایم
2d7yntv.jpg

در حرکت کردن از جناحین ما می توانبم با یک برگشتن به عقب به موقع حریف خود را جای بزاریم و به منطقه جریمه نزدیک بشیم به عکس زیر نگاه کنید

در کنرها هم باید بگم کنرهای سمت راست را با رونالدو و چپ را با گیگز بکشید در کشیدن کنر با رونالدو و گیگز به هیچ و عنوان جهتا را نگیرید یعنی فقط دایره خالی را بزنید تا یک سانتر خوب داشته باشید و با رونادو از سمت راست سعی کنید روی تیر یک روی سر رونی بکشید صد در صد گل هست یعنی از نصف یک مقدار کمتر . در کاشته زدن هم فقط ا اسکولز باید بزنید چون بقیه بازیکنان به درستی نمی تونن کاشته را گل کنند در کل بگم همیشه سعی کنید یک نیم نگاهی به در نقشه کوچک پایین بینداز واقعا خیلی به درد می خوره شما می تونید موقعیت بازیکنتان را که نمی بیند ببیند در کجاست و چه موقعیتی دارد بیشتر به در پاسهای در عمق به درد می خوره نقشه پایین .

امیدوارم که استفاده لازم را برده باشید در پستهای بعدی به بخشهای دیگر بازی PES می پردازیم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر