به Fable III با Natal فکر کنید !

Dinosaur

Loyal Member
سلام !
يکي از بهترين بازيهايي که به نظرم به سيستم Natal ميخوره Fable هست. بازي زيبايي که قراره پاييز امسال عرضه بشه و از Natal هم پشتيباني کنه.
سايت IGN مقاله اي در مورد 5 ويژگي جالبي که ميتونه Natal رو وارد دنياي Fable کنه ترتيب داده که در زير ميخونين.
=======================

کونگ فو مرغ !
fable-iii-20100409062124886.jpg

به نظر مياد بازيسازان Lionhead علاقه زيادي به قرار دادن مرغ هاي بيچاره داخل سري بازيهاي Fable دارند. يکي از خاطره انگيز ترين لحظات من در Fable II به اوائل اين بازي برميگرده که وسط گروهي از مرغ هاي نگون بخت رفتم و يکي از اونها رو از صخره به سمت پايين شوت کردم !
چيز عجيبي در مرغ هاي مجازي وجود داره که باعث ميشه دوست داشته باشيم اونها رو اذيت کنيم ! از زمان The Legend of Zelda: A Link to the Past اين احساس رو در مورد اين پرنده هاي احمق داشتم. (خودم اضافه کنم که ترکوندن مرغ هاي مپ Italy توي CS هم واقعآ لذت بخش بود :دی) حالا با کمک Natal اين کار لذت بخش تر از قبل هم ميشه. به اين صورت که هر دفعه به مرغ ها نزديک ميشين , Natal شروع کنه به دنبال کردن حرکت پاي شما ! هرچقدر محکم تر شوت بزنين , مرغ بخت برگشته هم بيشتر به پرواز درمياد !

شما سزار هستيد
fable-iii-20100409062125370.jpg

يکي از بزرگترين ويژگي هاي جديد Fable III که Lionhead اسمش رو Judgements گذاشته ميتونه براي Natal مناسب باشه. نيمه اول بازي صرف قدرت گرفتن و تکامل بازيکن ميشه و در نيمه دوم در نقش شاه يا ملکه قرار مي گيرين. معني اين حرف اين هست که شما اجازه خيلي کارها رو خواهيد داشت , حتي تعيين سرنوشت و زنده موندن يا مُردن مردم !
در اينجا Natal ميتونه حال و هواي روم باستان و Coliseum (جايي که گلادياتورها با هم مي جنگيدن و براي لذت بردن مردم همديگه رو تيکه پاره ميکردن) رو به بازي داده و شما رو در نقشي مثل ژوليوس سزار اون زمان قرار بده. زنداني از خدا بي خبر رو پيش شما ميارن و اين دفعه به جاي اينکه با زدن دکمه A باعث آزاديش بشين يا با زدن دکمه B به دار مجازات آويزونش کنين , خيلي راحت جلوي Natal شست خودتون رو بالا يا پايين آورده و حکم رو اجرا مي کنين !

لمس کنيد
fable-iii-20100409062124073.jpg

يکي از اولين خصوصيات نسخه جديد که در موردش صحبت شد , Touch نام داشت. عبارت Touch به خوبي همه چيز رو توضيح ميده. در Fable III کاراکتر شما به بقيه شخصيتها در ارتباط هست و به اونها واکنش نشون ميده. شما ميتونين کودک خودتون رو در آغوش بگيرين. يک ولگرد بيچاره رو به برده فروشي برده و بفروشين يا خم بشين و با سگ ـتون بازي کنين.
آيا الآن موقع استفاده از Natal نيست ؟ اکثر بازيکنها زياد حوصله لوس کردن و ناز کشيدن سگ ـشون رو ندارن , پس بلند شدن از پاي بازي و انجام اين حرکت جلوي Natal در معدود دفعاتي که ميخواين اين کار رو انجام بدين خيلي سخت نيست. به جاش ميتونين يه توپ براي سگ ـتون پرتاب کنين که حس بهتري هم داره. خم شدن و نوازش سگ وقتي که داره با خوشحالي به چشم هاي شما نگاه ميکنه ميتونه دنياي Fable رو بيشتر از هميشه به سمت دنياي احساسي مورد نظر پيتر مولينيو ببره !

جادوگر باشيد
fable-iii-20100409062123229.jpg

اين يکي به درد Ryan Geddes يکي از نويسنده هاي ما ميخوره که دوست داره الکي دستش رو توي هوا تکون بده و فکر کنه که با اين حرکت يه اتفاقي مي افته ! Ryan با اين کاراش شبيه يه آدم احمق هست و با تکرار اين کارها جلوي Natal باز هم به يک احمق شباهت خواهد داشت ولي حداقل يک احمق شاد !
گفته ميشه در Fable III سيستم جادوها مبتني بر انگشتر هست. يعني شما به وسيله انگشتر آتش ميتونين از جادوي آتش استفاده کرده و به وسيله ترکيب دو انگشتر آتش و طوفان ميتونين يک طوفان آتشين بسازين. به وسيله Natal ميتونين به راحتي روي صندلي لم داده و به وسيله انگشترهاي واقعي و ترکيب اونها جادوي مورد نظر رو اجرا کنين !
(IGN توضيح بيشتري نداده ولي احتمالآ منظورش اين هست که مثلآ توي بسته بندي هاي گرون تر بازي چند تا انگشتر وجود داشته باشه که Natal از طريق رنگ اونها جادو رو انتخاب کنه !!)

ژست بگيريد
fable-iii-20100409062122276.jpg

اين يکي واقعآ احمقانه به نظر مياد ! سري بازيهاي Fable هميشه به بازيکن اجازه ساخت مجسمه هاي مختلف از روي کاراکترش رو ميده. از مجسمه اي براي معروف شدن گرفته تا تبديل شدن کاراکتر به مدلي براي طراح مجسمه که البته اين قسمت از بازي زياد هم جذاب نيست. به وسيله زدن دکمه ها يا گيم پلي ريتميک , يک مجسمه از شما درست ميشه که البته هميشه مجسمه اي از پيش تعريف شده توسط انيماتورهاي Lionhead هست.
اگه فکر ميکنين که توانايي اين رو دارين که ژست هاي بهتري بگيرين , Natal ميتونه کمک بزرگي به شما بکنه. به جز ليستي از ژست هاي از پيش تعيين شده Aggressive يا Heroic , ميتونين جلوي Natal ايستاده و هر حرکت و ژستي که دوست دارين رو ايجاد کنين. البته ميدونم که خيلي از شما ژست هاي بي ادبانه اي جلوي دوربين خواهيد گرفت ! چون ذهنتون منحرفه !! بله خود شما رو ميگم !!!

موفق باشين

مولینیو استاد خلق صحنه های جالب و احمقانس!
درباره ی مرغ کشی هم فکر نکنم به پای crysis برسه!!!!
اين يکي واقعآ احمقانه به نظر مياد ! سري بازيهاي Fable هميشه به بازيکن اجازه ساخت مجسمه هاي مختلف از روي کاراکترش رو ميده. از مجسمه اي براي معروف شدن گرفته تا تبديل شدن کاراکتر به مدلي براي طراح مجسمه که البته اين قسمت از بازي زياد هم جذاب نيست. به وسيله زدن دکمه ها يا گيم پلي ريتميک , يک مجسمه از شما درست ميشه که البته هميشه مجسمه اي از پيش تعريف شده توسط انيماتورهاي Lionhead هست.
اینم که دیگه معلومه چه خرکاری هایی میشه دراورد!!!

يکي از اولين خصوصيات نسخه جديد که در موردش صحبت شد , Touch نام داشت.
و این یه فقره با توجه به سابقه ی بازی می تونه شدیدا بازی رو مناسب بزرگسالن بکنه ! فقط بزرگسالان!!!

مرسی آریا خیلی خوب بودش. همه این کارها واقعا جذاب هست ولی به نظر من بهتر از همه جادوگر باشید و لمس کنید هست. خیلی حال میده مخصوصا انگشترها:biggrin1:

عالي بود . تصور اين ويژگي ها تو بازي به وسيله ي natal خيلي جذاب هست چه برسه به اين كه واقعا تجربش كني . جادوگر باشيد , لمس كنيد و ژست بگيرين خيلي جالب بودن

ممنون .

فکر کردن به این ایده هایی که قراره تو بازی اجرا بشه واقعا هیجان انگیزه!
امیدوارم این استفاده ها از نتال در Fable III به همین موارد ختم نشه!
در باره ی مرغ هم:
واقعا به نظرم موجود مظلومی هست!:biggrin1:تو واقعیت از همه جاش استفاده میشه:biggrin1:تو عزا و عروسی سرشو میبرن!:biggrin1: حالا هم که تو بازی ها دست از سرش بر نمیدارن!:biggrin1:واقعا باید به عنوان مظلوم ترین موجود تاریخ اسمشو ثبت کنن!!!:biggrin1:

آخرین ویرایش:
اقا دمت گرم کلی با خوندن این مقاله حال کردم:biggrin1:
من از این تیکه مرغ ترکونیش خیلی خوشم اومد.برا من پیش میومد گه گاهی تو کرایسیس مدتهای مدیدی ول میگشتم واز بیکاری میافتادم دنبال مرغای بدبخت و اونا رو به شکلهای مختلف میترکوندم:biggrin1:مثلا مرغه رو میگرفتم و بعدش حالت power نانوسوئیت رو فعال میکردم بعد مرغه رو از بالای یه سخره شوت میکردم تو دریا:biggrin1:حالا دیگه فکرشو بکن با نتال رو چند حالت میشه بلا به سر این مرغای بدبخت اورد......
تو بخش ژست هم راستش وقتی داشتم میخوندمش،درست داشتم در موردش فکرای مسخره و مزحک میکردم:biggrin1: که یه هو دیدم مقاله اینو نوشته:"البته ميدونم که خيلي از شما ژست هاي بي ادبانه اي جلوي دوربين خواهيد گرفت ! چون ذهنتون منحرفه !!"اون لحظه داشتم از خنده میترکیدم.
بازم خیلی ممنون از ترجمه خوبت.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or