ایکس باکس با استودیوی جدید Hundred Star Games قراردادی را امضا کرده است

• Thread starter Thread starter Adam
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

Adam

عضو تحریریه
hun.jpg

طبق گزارش‌ها، Xbox Game Studios با Hundred Star Games قرار دادی را امضا کرده است. این استودیو مستقر در لندن توسط Sefton Hill و Jamie Walker، بنیانگذاران استودیو Rocksteady، تاسیس شده است. طبق گفته کاربر eXputer، استودیو Hundred Star Games در حال کار بر روی یک عنوان AAA اکشن ماجراجویی تک نفره است. این بازی قرار است با موتور Unreal Engine 5 ساخته شود. گفته می‌شود که مایکروسافت در حال تامین مالی این پروژه است که می‌توان انتظار داشت که برای کنسول‌های ایکس باکس و رایانه‌های شخصی منتشر شود.

در حالی که این استودیو هنوز به طور رسمی معرفی نشده است، در ژانویه مشخص شد که Hill و Walker به عنوان مدیران شرکت در وب سایت اطلاعات تجاری Endole ثبت شده‌اند. Hundred Star Games در حال حاضر از طریق یک وب سایت رسمی نیز در حال جذب نیرو است. گزارش شده است که این استودیو چندین توسعه دهنده اصلی و کارمندان سابق Rocksteady را استخدام کرده است.

Hundred Star همچنین فهرستی در وب سایت Great Place to Work دارد که می گوید: Hundred Star Games یک استارت آپ برای ساخت بازی ویدیویی است که در شرق لندن مستقر است. هدف ما ایجاد یک تیم کوچک متشکل از 100 پیشکسوت صنعت و استعدادهای نوظهور است که متعهد به ایجاد تجربیات جدید در بازی‌ها است.

Hill و Walker که قبلاً هر دو در Argonaut Games کار می کردند، استودیوی Rocksteady را در سال 2004 تأسیس کردند. زمانی که خروج آنها از Rocksteady در سال 2022 اعلام شد، آنها برنامه‌های خود را برای شروع یک ماجراجویی جدید با هم در بازی‌ها تایید کردند.

همون 4 سال پیش که شایعه شده بود مایکروسافت قراره یه سری از استودیوهای WB رو بخره، باید اتفاق می افتاد که بیخودی این قدر زمان و منابع استودیوهایی مثل Rocksteady و WB Montreal هدر نمیرفت.
به شخصه خیلی خوش حالم هم از این بابت که قراره دوباره بعد 9 سال تایتل هایی که دستپخت این دو نفر هست رو تجربه کنم، و هم اینکه ایکس باکس "حداقل فعلا" یه مهره خیلی حرفه ای رو داره کنارش برای رقابت با استودیوهای سونی مثل اینسومنیاک :D جدای از فن بوی بازی ها، هر چه قدر انحصار دست یه گروه مشخص نباشه به نفع پلیرهاست و انتظار رقابت های بهتری رو بین ناشرها و استودیوها برای عرضه گیم های با کیفیت تر میشه داشت.

ایول! بسیار حرکت پسندیده ای هست.

به نظرم از دو منظر کار خیلی خوبی هست. هم اینکه خوب بالاخره یه انحصاری خیلی خوب داره برای خودش دست و پا میکنه، و این انحصار درسته به نظرم. یعنی از ابتدای به امر یه بازی که وجود نداره رو میسازه، و باعث خلق یه IP تازه میشه، که حالا به واسطه این انحصار قطعا کیفیت خفنی هم خواهد داشت. این در مقابل انحصاری هست که بیای پول بدی یه بازی مالتی پلتفرم برای یه کنسولی نیاد و به نظرم خیلی مقبوحه.

منظر دوم، حمایت از یه جریان سینگل داستان محور ساز و علیه گس ایستادنه. نه اینکه مایکروسافت با این هدف این کارو کرده نه، از منظر خودم دارم میگم. این دوستان چرا از راک استدی رفتن؟ چون صاحبشون میخواد گس بسازه و اون هارو مجبور کرد بعد ان سال تولید، مخلوق ناقص الخلقه ای به اسم SS رو بدن بیرون و پنانسیل های بازی و استدیو کلا از بین بره. و حالا سازنده ها میخوان یه بازی دیگه با همون DNA بسازن و حمایت مایکروسافت از اینا، از نظر من حمایت از کل این جریانه و باعث تداوم بیشتر سینگل پلیرهای داستانی میشه.

به نظرم از دو منظر کار خیلی خوبی هست. هم اینکه خوب بالاخره یه انحصاری خیلی خوب داره برای خودش دست و پا میکنه، و این انحصار درسته به نظرم. یعنی از ابتدای به امر یه بازی که وجود نداره رو میسازه، و باعث خلق یه IP تازه میشه، که حالا به واسطه این انحصار قطعا کیفیت خفنی هم خواهد داشت. این در مقابل انحصاری هست که بیای پول بدی یه بازی مالتی پلتفرم برای یه کنسولی نیاد و به نظرم خیلی مقبوحه.

منظر دوم، حمایت از یه جریان سینگل داستان محور ساز و علیه گس ایستادنه. نه اینکه مایکروسافت با این هدف این کارو کرده نه، از منظر خودم دارم میگم. این دوستان چرا از راک استدی رفتن؟ چون صاحبشون میخواد گس بسازه و اون هارو مجبور کرد بعد ان سال تولید، مخلوق ناقص الخلقه ای به اسم SS رو بدن بیرون و پنانسیل های بازی و استدیو کلا از بین بره. و حالا سازنده ها میخوان یه بازی دیگه با همون DNA بسازن و حمایت مایکروسافت از اینا، از نظر من حمایت از کل این جریانه و باعث تداوم بیشتر سینگل پلیرهای داستانی میشه.
چطور از روی صرفاً یک شایعه دارید با قاطعیت میگید بازی سینگل پلیر انحصاری برای پلتفرم اکس باکس دارند توسعه میدن ؟

استودیو که‌2024 تأسیس شده و کم کمش حداقل ۴ سال دیگه کار داره اگر این خبر درست باشه. ۴ سال آینده اصلا ممکنه چیزی به اسم سخت افزار اکس باکس وجود نداشته باشه.

برام سوال شده که چرا کاربران این‌جا باور دارند مایکروسافت بازی انحصاری می‌سازد در حالیکه همیشه خلاف این ثابت میشه. نه، اشتباه نکنید از روی عرضه چهار تا بازی روی پلی استیشن این نتیجه گیری رو نکردم. از روی سخنان واضح ساتیا نادلا دارم میگم. از روی سخنان تیم استوارت، مدیر مالی اکس باکس دارم این رو میگم. و فیل اسپنسر آنقدر دروغ گفته که اگه روزی بیاد بگه آسمان آبی رنگ است نباید حرفش باور کرد.

• Poker Face
Reactions: alix360m

اگه خبر گيرز كالكشن براى ps5 واقعى باشه بعيد ميدونم اين انحصارى باشه :D

• Like
Reactions: fire emblem
چطور از روی صرفاً یک شایعه دارید با قاطعیت میگید بازی سینگل پلیر انحصاری برای پلتفرم اکس باکس دارند توسعه میدن ؟

من بر مبنا خبری که امده دارم نظر میدم، نه تصورات دیگه. خیلی واضحه. هیچ کس نمیتونه برداشت خودش رو داشته باشه و بعد بر اساس اون نظر بده.

استودیو که‌2024 تأسیس شده و کم کمش حداقل ۴ سال دیگه کار داره اگر این خبر درست باشه. ۴ سال آینده اصلا ممکنه چیزی به اسم سخت افزار اکس باکس وجود نداشته باشه.

مایکروسافت همین الان داره روی سخت افزار نسل بعدی کار میکه و شایعات درست باشن 2026 هم میاد. یعنی دستکم تا 7 8 سال دیگه در خدمت Xbox هستیم.

برام سوال شده که چرا کاربران این‌جا باور دارند مایکروسافت بازی انحصاری می‌سازد در حالیکه همیشه خلاف این ثابت میشه.

چون کاربران اینجا به فکت ها و چیزهایی که در جهان واقع اتفاق افتاده باور دارن. مایکروسافت بازی انحصاری میسازه، پس ما بهش باور داریم. اینکه خودش تصمیم گرفته بازی های بزرگش رو مالتی پلتفرم عرضه کنه، دستکم بخشیشون رو، دلیل نمیشه نخواد محتوا انحصاری داشته باشه. حداقل به صورت انحصاری زمانی. چون GP به هر صورت محتوا لازم دارم و ممکنه یه سریش انحصاری هم باشه.

و فیل اسپنسر آنقدر دروغ گفته که اگه روزی بیاد بگه آسمان آبی رنگ است نباید حرفش باور کرد.

باز میگم، نظرات بر اساس چیزی هست که الان گفته شده. شاید به یه استدلالی خبر عجیب باشه، وقتی خودش بازی های فرست پارتی رو مالتی پلتفرم عرضه میکنه چرا باید از یه سازنده برای ساخت یه بازی انحصاری حمایت کنه؟ اما خوب خبر داره این رو میگه، و کسی نمیتونه بر اساس برداشت شخصیش خبر رو تفسیر کنه و بعد نظر بده.

من بر مبنا خبری که امده دارم نظر میدم، نه تصورات دیگه. خیلی واضحه. هیچ کس نمیتونه برداشت خودش رو داشته باشه و بعد بر اساس اون نظر بده.

مایکروسافت همین الان داره روی سخت افزار نسل بعدی کار میکه و شایعات درست باشن 2026 هم میاد. یعنی دستکم تا 7 8 سال دیگه در خدمت Xbox هستیم.

چون کاربران اینجا به فکت ها و چیزهایی که در جهان واقع اتفاق افتاده باور دارن. مایکروسافت بازی انحصاری میسازه، پس ما بهش باور داریم. اینکه خودش تصمیم گرفته بازی های بزرگش رو مالتی پلتفرم عرضه کنه، دستکم بخشیشون رو، دلیل نمیشه نخواد محتوا انحصاری داشته باشه. حداقل به صورت انحصاری زمانی. چون GP به هر صورت محتوا لازم دارم و ممکنه یه سریش انحصاری هم باشه.

باز میگم، نظرات بر اساس چیزی هست که الان گفته شده. شاید به یه استدلالی خبر عجیب باشه، وقتی خودش بازی های فرست پارتی رو مالتی پلتفرم عرضه میکنه چرا باید از یه سازنده برای ساخت یه بازی انحصاری حمایت کنه؟ اما خوب خبر داره این رو میگه، و کسی نمیتونه بر اساس برداشت شخصیش خبر رو تفسیر کنه و بعد نظر بده.
خب همون منبع هم اشاره ای به این که بازی انحصاری هست یا نه نکرده مانند بازی Blade که پلتفرم های مقصد هنوز مشخص نیست این هم به این صورت هست.

اکس باکس بعدی قطعاً یک کنسول نیست و یه مینی پی سی با روکشی از رابط کاربری اکس باکس هست که به صورت OEM توسط شرکت های دیگر عرضه خواهد شد.

حالا چرا فکر میکنین این بازی قراره که انحصاری بشه؟
قرارداد بسته و ناشر بازی شده.
بازیهای خودش که دیگه انحصاری نیستن که بخواد این رو انحصاری کنه.
قطعا چند سال بعد به معرفی بازی که رسید رو همه پلتفرمها بطور همزمان منتشر میشه.

خوبیش اینه که این استعدادها از بین نرفتن و بعد از اون مزخرفی که ساختن (اجبارا یا ضعف خودشون) یک بار دیگه این فرصت رو دارن که برگردن به صنعت و یک بازی خوب تحویل بدن.
این حرکت خوب مایکرو هم بالاخره باید دیده بشه.
البته پول خیرات نکرده و سرمایه گذاری کرده ولی بدش رو میگیم باید اینها رو هم دید و خوبش رو هم گفت.

خب طبق معمول تا بوده همیشه نقاط منفی برجسته تر میشه و بیشتر در موردشون صحبت.

حالا چرا فکر میکنین این بازی قراره که انحصاری بشه؟
قرارداد بسته و ناشر بازی شده.
بازیهای خودش که دیگه انحصاری نیستن که بخواد این رو انحصاری کنه.
قطعا چند سال بعد به معرفی بازی که رسید رو همه پلتفرمها بطور همزمان منتشر میشه.
مایکروسافت سالهاست که بازیهاش انحصاری نیست و مولتی پلتفرم شده. فقط اکثر بازیهاش به طور انحصاری برای پلی استیشن عرضه نمیشن که البته هنوزم این موضوع صادقه. حالا تا ببینیم در آینده چه تصمیمی میگیرن:دی

مایکروسافت سالهاست که بازیهاش انحصاری نیست و مولتی پلتفرم شده. فقط اکثر بازیهاش به طور انحصاری برای پلی استیشن عرضه نمیشن که البته هنوزم این موضوع صادقه. حالا تا ببینیم در آینده چه تصمیمی میگیرن:D
به نظرم بیا شل کنیم.
بازیهاش داره روی پلی استیشن هم میاد.
ببینیم در آینده چی میشه دیگه چیه؟:D

زمان انتشار این برسه حتما حالتی غیر از همزمان نمیتونه داشته باشه .

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or