امتیازهای Age of Mythology :Retold

Starless

کاربر سایت
کسی تاپیکش رو نزده بود، دیدم حیفه نباشه اینجا.

20240828_163650.jpg

سازنده:World's Edge, Forgotten Empires, Tantalus Media, CaptureAge, Virtuos Games
ناشر: Xbox Game Studios
سبک:Real time strategy
تاریخ انتشار:September 4, 2024
پلتفرم: Windows, Xbox Series X|S

95 / 100 CGMagazine
90 / 100 GamingTrend
4.5 / 5 Gameliner
4.5 / 5 WindowsCentral
8.5 / 10 IGN Italy
82 / 100CO Gconnected
8 / 10 IGN Spain
8 / 10 SECTORsk
8 / 10 The Beta Network
8 / 10 XboxEra
4 / 5 Digitec Magazine

Screenshot_20240831_103113_Chrome.jpg
Screenshot_20240831_103338_Chrome.jpg

متاکریتیک
اپن‌کریتیک

آخرین ویرایش:
به به چه عشق و حالی کنیم با ماجراهای ارکنتوس و کمپین این شاهکار :x :x

بر اساس امپایرز ها میشه از کیفیت مطمئن بود...

خیلی دوست دارم ببینم ساندترک هاش رو چطوری دراوردن

View attachment Age Of Mythology Soundtrack - Eat Your Potatoes.mp4

8->

آخرین ویرایش:
برای بازی یک اپدیت جدید اومده، میتونید دانلود کنید که هفته بعد برای اجرا وقتتون گرفته نشه...

حیف تاپیک نداره بازی، خودمم بخوام بزنم اینقدر دوست دارم پرفکت باشه که دیگه حس زدنش میره :-??کوپی پیست کوتاه و ترجمه خالی حال نمیده...

Screenshot 2024-08-31 041756.png

حوصله خوندن نقد های نسخه جدید رو ندارم حقیقتا اونم وقتی خودم میخوام چند روز دیگه بازی کنم، ولی خیلی دوست دارم بعد بازی کردن بیام ببینم نسبت به ایشون چقدر پیشرفت یا پسرفت یا به نسبت زمان عادی شده که 5 نمره افت کرده...

بعد بازی کردنم البته نقد هارو میخونم اگه حسش باشه، معمولا دوست دارم بعد از تجربه خودم نقد رو بخونم، قبلش هم بهم حال نمیده هم تازگی بازی رو برام کم میکنه... دوست ندارم ناخوداگاهم با نظر یک غریبه شکل بگیره... معمولا برای همین نقد بازی های مورد علاقه ام رو قبل بازی کردن، نمیخونم...

هیچی بلایند رفتن سمت بازی نمیشه حتی بازی که 20+ سال پیش پاره اش کردی...

ظاهرا تایپکی برای این بازی در بخش مربوطه بازی های کامپیوتری نیست، همینجا گزارش اپدیتها رو میزارم

❇️ آپدیت Age of Mythology: Retold - Update 17.22308

🔒 Protection : Steam

💢 Size : 104 MB

🔻جزئیات
🔸چندین مشکل مربوط به کرش‌ها از نسخه Advanced برطرف شده تا ثبات بازی بهتر بشه.
🔹 تعدادی اشکال مربوط به رفتار هوش مصنوعی و گزینه‌ها اصلاح شده.
🔸 برخی اشکالات ترجمه (صداهای VO و بهبود ترجمه‌ها) اصلاح شده.
🔹اشکالی برطرف شده تا دستاوردهایی که آفلاین به دست اومدن، پس از آنلاین شدن دوباره لازم نباشه تکرار بشن.
🔸 به بخش یادگیری ویدیوهای مروری بر pantheon اضافه شده.
🔹 اشکالات جزئی مدیر ماد بر اساس نظرات نسخه Advanced برطرف شده.

📌مشکل برای مشتریانی که ارتقا پریمیوم را از استیم خریداری کردند
ما یک مشکلی شناسایی کردیم که باعث می‌شود خریداران نسخه استاندارد با نسخه ارتقا نتوانند به دسترسی پیشرفته برسند. واقعاً برای هر گونه سردرگمی که ایجاد کرده، عذرخواهی می‌کنیم. برای حل این مشکل، پیشنهاد می‌کنیم با پشتیبانی استیم تماس بگیرید تا درخواست بازگشت وجه دهید و سپس نسخه پریمیوم را خریداری کنید. این به شما در هزینه صرفه‌جویی می‌کند و همچنین به دسترسی پیشرفته هم دسترسی خواهید داشت. Valve از این مشکل مطلع است و به‌طور کامل از شما حمایت می‌کند.

خب خب به زودی عشق و حال شروع میشود :D تیک تاک تیک تاک :D 8->:!!

یادش بخیر اون موقع ها که بازی اومده بود عاشق این بودم که وسط های بازی رو اون دکمه لور و کودکس و توضیحات خدایان بزنم و جزئیاتشون رو بخونم و یاد بگیرم، بچه بودیم دیگه، من شاید 12 13 سالم بود البته تا بازی کنم شاید 14، و خب چون اطلاعات عمومی مون راجع به مثلا خدایان یونان از الان کمتر بود (کلا اون موقع هم بچگی و خام بودن ما، هم هنوز جا نیفتاده شدن اینترنت به شکل غنی و قدرتمند امروز، باعث میشد به طور کلی اطلاعات عمومی مثل امروز در گردش و دسترس نباشه، مثلا به غیر از یک سری سایت های خاص یا پیج های خاص مثلا تو یاهو و امثالهم، و نهایتا مجله و کتاب های گوناگون، راهی برای دسترسی به اطلاعات این شکلی به اون صورت وجود نداشت، (کلا از اون موقع عاشق کتاب ها و مجله های اطلاعات عمومی هم بودم، از اتشفشان و زلزله و سونامی تا تکنولوجی و سینما و حیوانات و تاریخ و جغرافیا و باستان شناسی و هواپیما های جنگنده و صنایع هوایی و غیره...)

همین شده بود که مثلا ایج اف میتولوجی عملا در کنار بازی، شبیه یک دانشنامه مخصوص خدایان یونان و مصر و نورس هم بود، همین شده بود که مثلا بعد ها وقتی تو بازی و فیلم و برنامه های دیگه خدایان رو میدیدیم، برامون اشنا باشند... چون قبلا تو ایج اف میتولوجی باهاشون اشنا شده بودیم، چه تو روایت داستان خود بازی چه قدرت ها جادو ها جونور ها و نهایتا لور و کودکس و این چیزا...

بازی هایی مثل نید فور اسپید و گرن توریسمو برای ماشین هم همین حالت رو داشتند، یا ایس کامبت در مورد هواپیما، مثلا قشنگ یادمه قبل مجله ماشین باب شدن یا صنایع هوایی و مجله های این تیپی، با اکثر ماشین ها و کمپانی ها و هواپیما ها تو این بازی ها اشنا شده بودم، مثلا نید فور اسپید یا جی تی یه بخش های show room مانند داشتند که ماشین هارو با جزئیاتشون معرفی میکردن (نید فور اسپید مثلا های استیکس یا پورشه انلیشد موقع خریدن بود ماشن تو گاراژ بود، تو اندرگراوند و MW هم به نوعی ادامه پیدا کرد، جی تی هم که از همون موقع کلاس کاری خودش رو داشت..

خلاصه یادش بخیر، واقعا بازی میتونه مدیوم خیلی خوبی برای انتقال اطلاعات باشه در کنار داستان گویی، الکی نیست بچه هایی که با بازی بزرگ میشن معمولا یه نردی و با اطلاعات بودن خاصی هم دارند، گیک هستند... مخصوصا اون دوران بچگی ما که دسترسی به اطلاعات به شکل امروز هموار و اتشفشانی نشده بود....

آخرین ویرایش:
چقدر تا اینجای کار همه چی خوب و باحاله :x:xO:-):-bd

ساندترک انگار دقیقا همونه فقط ریپرودیوس و بازسازی شده حالت ارکسترال و سنفونیک گرفته و خیلییییییی با کیفیت در اومده... به شدت حال میده دوباره شنیدنشون با این کیفیت... فضا فوق العاده خوبه.... گرافیک خوب و قابل قبوله، اینترفیس و رابط کاربری و اپتیمایز کنترل رو کنسول خوبه میشه گفت همون ایج اف امپایرز هست که میتولوجیزه شده، ویس اکتینگ هم به نظر خوب میرسه، پنجره چهره زمان گفتگو فقط استاتیکه و اگر داینامیک میشد شاید شکیل تر به نظر میرسید، ولی خوبه همینم یه تغییرات میمیکی بر اساس گفتگو داره، کانتنت هم باید بیشتر بازی کنم ببینم چی اضافه شده، احتمالا باید هی چیز های اضافه ای هم داشته باشه،

دیگه صاف زدم کمپین و توتوریال رو رد کردم اینقدر ذوق داشتم داستان رو شروع کنم :D از یک طرف دوست دارم امشب برسم به تروی از یک طرف طبق عادت تا مپ و ریجن رو فول (تا اخرین حد لیمیت) توسعه ندم طوری که مثلا دیگه اجازه نده کاخ های اضافه بسازم :D دلم نمیاد اکت هارو تموم کنم، از قدیم قبل تموم کردن کل مپ رو میساختم و بعد میرفتم اکت بعدی...

خلاصه که تا اینجای کار واقعا عالیه دم مایکرو گرم... ببینیم در ادامه چطور میشه...

*از قدیم موقع توسعه مپ عادت داشتم بعد راه انداختن کاروان و مارکت، دیگه درخت قطع نکنم که جنگل ها تخریب نشه :D دام هارم دیگه نمیکشم و فقط ماهیگیری یا کشاورزی، اینجوری فضای طبیعی بازی هم حفظ میشه همین که لا به لای روستا ها و شهر ها و کاخ ها و معبد ها درخت و حیوانات هم باشند خیلی فضا رو باحال تر نگه میداره... کارنسی هم با مارکت کامل ترید میشه...

دیشب قبل خوابیدن میشن اول بازی (اتلنتیس) رو تموم کردم و رسیدم به اکت چهارم یعنی شروع تروی و دیوار هارو از دور دیدم، میتونم بگم بازی به معنای واقعی کلمه فوق العاده لذت بخش و سرگرم کننده درومده، در واقع کار سختی نداشت برای این جذاب بودن چون از اول هم دنیا و داستان و مراحل جذابیت فوق العاده ای داشتند،

از طرفی یک سری مکانیک به بازی اضافه شده که مدیریت رو خیلی راحت تر کرده (تکنیکلی از امپایرز های ریمستر و ماد های قدیمی تر به اینجا وارد شده) مثلا Zoom Out به شدتتتتت حال میده وقتی با رزولوشن بالای بازی ترکیب میشه، یادمه از قدیم ارزومون بود بشه دوربین رو بالاتر اورد که وسعت دید بیشتر بشه، و الان مثلا وقتی اتک میدی به یک ستلمنت و زوم اوت میکنی، به شدت حال میده که با یک صفحه بزرگ تقریبا همه چی رو ببینی و تحت کنترل بگیری... یا همین که ستلمنت های خودت رو به شکل وسیع بتونی ببینی به شدت باحال و کاربردیه... کلا مکنیک های جدید به شدت بازی رو روون و اپتیمایز کردن برای نسل جدید و عالی هستند...

بازی تا همینجا برای من امتیاز 9 میگیره (همینجوری ادامه پیدا کنه 9.5) و میشه گفت حقیقتا تنها نکته بازی که "میشه" فقط مشه اینم واجب نیست، ولی میشه ازش ایراد گرفت، ساختار گرافیکی هست، گرافیک عملا پیشرفت خوبی کرده، نسل جدید شده و خیلی خوب میشه این رو حس کرد، اما خارق العاده نیست، حیرت انگیز نیست، فک برانداز نیست، بیشتر یک اپگرید عظیم و به روز شدن اسِت هاست، بیشتر یک رسیدن به استاندارد هاست، خیلی خوبه برای یکی مثل من که گرافیک پرست نیستم واقعا عالیه، اما خب، اگر فک برانداز بود، طوری که مثلا میدیدی میگفتی WoW شاید مثلا رو بازخورد بازی و نمرات تاثیر مثبت میداشت، احتمالا اگر گرافیک محیرالعقول و خیره کننده بود، متای +90 هم ازش میدیدیم...

ساندترک به معنای واقعی حیرت انگیز درومده، حقیقتا اگه خیلی خوابم نمیومد میتونستم یک سره تا صبح بازی کنم اینقدر که بازی جذابه برام، خلاصه به شخصه واقعا راضی هستم، اگر از عاشقان قدیمی بازی باشید، و استاندارد های امپایرز ریمستر هارم بپسندید، این بازی براتون یک تجربه فوق العاده میشه...

اطلاعات مفید در مورد زبان و کوت های یونانی بازی:

As a Greek, is my duty to inform you of what the quotes mean now that the retold is coming:

Ne - Ναι - Yes

Malista - Μάλιστα - Yes sir/as you command

Prostagma? - Πρόσταγμα - Command? (what's your command)

Etimos - Έτοιμος - Ready

Dreetomos - Δρυτόμος - Lumberjacking

Metalefs - Μεταλέυς - Ore Mining

Theereftis - Θηρευτης - Hunte

Vouforvos - Βουφορβός - Ox feeder (berry collecting might also be one of the farm duties

Voulome - Βούλομαι - I will it (as in "your command is my desire")

Heesvole - Εισβολή - Attack / Invasion (as in "invade them")

Kalos - Καλώς - Very well

Esto - Έστω - Fair enough (affirmative response to a command)

Is Machin - Εις Μάχην - To battle!

Orthos - Ορθος - Correct (Right)

Pani - Πάνυ - to a great degree (as in I will follow your command to great lengths)

نیرو ها:

Kataskopos - Κατάσκοπος - Scout

Hoplite - Οπλιτης - Heavy infantry of classical age Greece, fought in the phalanx formation (oplo = weapon)

Toxotes - Τοξότης - Archer (bow = toxo)

Hippikon - Ιππικό - Cavalry (ίππος = horse)

Hypaspist - Υπασπιστης ? - Protector/defender

Peltast - Πελταστης - Light armed Infantry

Prodromos - Πρόδρομος - Herald, said for Military forces who clear a way for heavier troops.

Myrmidon - Μυρμιδόνας - A member of the mythical Myrmidon greek tribe, they served under Achilles

Hetaroi - Εταιροι? [pronounced Heh-teh-ri] - Elite Macedonian cavalry that served under Alexander the Great (Macedonia city state of northern Greece, not the slavic "Macedonia")

Gastraphetes - Γαστραφέτης - "Belly-bower", troops who wielded great crossbows, it is said that in order to fire them they stabilized them on their bellies.

Petrobolos - Πετρόβολος - Rock thrower

Helepolis - Ελεπολις - City taker (Siege machine, invented by Polyidus of Thessaly at 341 BC against Philip the second of the Macedonia city state of Northern Greece. The siege machine weighted around 140 tons)
Show less

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or