امتیازات Life is Strange 2

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,148
نام
∂αнмα
f8gf_88.png

Initial release date: September 27, 2018
Publisher: Square Enix
Developer: Dontnod Entertainment
Platforms: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows

94047

آخرین ویرایش:

Ali Rz

کاربر سایت
Oct 1, 2015
277
نقد بازی‌سنتر:

نقد بازی Life is Strange 2 Episode 1: Roads

یه خورده دیر شد، متاسفانه مشکلی برام پیش اومد و نتونستم نقد بازی را به موقع بنویسم.

اگر طرفدار بازی‌های گرافیک ادونچر هستید، این اپیزود اول رو از دست ندین که واقعا عالیه

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,148
نام
∂αнмα
نقد بازی‌سنتر:

نقد بازی Life is Strange 2 Episode 1: Roads

یه خورده دیر شد، متاسفانه مشکلی برام پیش اومد و نتونستم نقد بازی را به موقع بنویسم.

اگر طرفدار بازی‌های گرافیک ادونچر هستید، این اپیزود اول رو از دست ندین که واقعا عالیه
انتظار امتیاز 9 داشتم :D با این حال دمتون گرم نقد واقعا عالیی بود فک کنم اولین سایت ایرانی هم هستیم که این بازی رو نقد میکنه (متاسفانه یا خوشبختانه =(() در کل خسته نباشید به طور خیلی خلاصه و کامل به نکات و ویژگی های این قسمت پرداختید با نکات منفی که دادید هم موافقم فقط یکم میتونستید سر هوش مصنوعی بازی باهاش راه بیاید :D توی 10 20 تا استریمی که از بازی دیدم (:D) و دوباری که خودم بازی رو تموم کردم نارسایی به اون صورت ندیدم مگه اینکه بعضی موقع ها خودم بخوام به عمد یکم از راه های مختلف بازی رو گمراه کنم و در حد یکی دوباره نارسایی به قول شما برام پیش اومده باشه !
پ.ن : توی نقدتون اشاره کردید داستان دو برادر ۱۶ و ۱۰ ساله دنیل 9 سالش هست تو بازی نه 10 سال
=================
در کل به عنوان فن این سری واقعا سربلندم کرد و باید بگم فرای انتظاراتم عمکل کرد اگه پایان بازی رو یکم بهتر مدیریت میکردن قطعا میتونستن یکی از پرفکت ترین اپیزود ها این سری لقب بگیره ولی خوب تا همینجاش هم که با احساساتمون اینجوری بازی کردن خودش جای حرف زیاد داره در مقام مقایسه هم بخوام با قسمت اول فصل اول مقایسش کنم واقعا یک سر و گردن ازش بالاتره ادم قشنگ پخته شدن رو تو این استدیو میتونه حس کنه قشنگ پیشرفت رو تو چهره بازی میتونه پیدا کنه اگه یکم اون Telltale به خودش بیشتر زحمت میداد و میفهمید که چی بازیشون رو خاص کرده به این روز نمیوفتادن =(( بگذریم بخش نویسندگی باز دوباره گل کاشتن کلی نکته ریز و ایستر اگ تو بازی گذاشتن که ادم وقتی سلیقه ی این ادما رو میبینه کلی کیف میکنه :x دیالوگ ها مخصوصا دیالوگا و Voice اکتینگ شان و دنیل رو هم دیگه ازش حرف نزنم که چقدر دوست داشتنی و یـ رابطه برداری دوست داشتنی رو بوجود اوردن :x
پ.ن :
متاسفانه یـ سریا چه توی قسمت یوزر متا چه بخش نظرات استیم دارن بازی رو به خاطر دیدگاه سیاسیش که با ضد نژاد پرستی هم همراه شده میکوبن یکی نیست بهشون بگه نسخه ی قبلی هم لحنش انتقادی بود و دست کمی از این فصل نداشت بعدم استفادشون تو بازی تمام استفاده روایی داشت و این نبود که صرفا استفاده ابزاری بخوان بکنن ازش :| در کل معلومه کیا چنین رفتاری میکنن با بازی ولی حیف موفقیت بازی رو دارن میبرن تو حاشیه ~X(

آخرین ویرایش:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,148
نام
∂αнмα
XBOX1
Xbox Tavern 84
Episode 1 really is a journey that tugs on your heartstrings and plays with your emotions, so much so that I can’t wait to see how the brothers and their relationship develops over the coming episodes. No doubt there will be many more horrific challenges in their way, but I am eager to see how things pan out. Life is Strange 2 is off to a great start.

MondoXbox 85
An even stronger and thought-provoking experience than the first game, with a brilliant soundtrack and improved graphics, while Dontnod reaffirms their storytelling ability. A must have for any narrative adventure lover and a great beginning for this new episodic season in the series.

PC
RPG Site 90
I’m cautiously optimistic for the rest of the season--far too many episodic adventures have strong starts and mediocre finishes--but this first episode promises a solid and tense story for the season. Let’s just hope that Dontnod can keep this momentum for the other four episodes.

Ragequit.gr 92
Possibly the most topical, vibrant, relatable and contemporary writing in the video games art form right now. Dontnod creates a tour de force of "magical realism" and if Roads is any indication, Life Is Strange 2 will feature heavily in Best of Year lists in a few months.

PS4
SpazioGames 79
Roads is the beginning we were expecting from Life is Strange 2. Technically the game has gone a step further, more fluid and more detailed. The story is also on another new level for themes and direction, apart for some choice problems, which we have to check later on the adventure: Dontnod is back.

Atomix 85
This first episode for Life is Strange 2 is one of the biggest surprises of 2018 so far. Dontnod Entertainment not only has improved its saga in a technical way, but the script and characterization for the game presents huge and delicate topics among the American culture.

4Players.de 78
A beautiful start to an emotional road trip that makes me want more, even though some of the delicate topics are handled in a fashion that is too cliched and stereotypical.

Push Square 80
Life Is Strange 2: Episode 1 – Roads has the same je ne sais quoi as its predecessor, but it’s a different kind of game. This isn’t a series about teenage angst anymore – it’s about survival in a contemporary United States that’s more hostile than it’d like to think it is. Larger, more detailed environments and inconclusive moral decisions that have a direct influence on key cast members make for an impressive, brave opening.

Ali Rz

کاربر سایت
Oct 1, 2015
277
انتظار امتیاز 9 داشتم :D با این حال دمتون گرم نقد واقعا عالیی بود فک کنم اولین سایت ایرانی هم هستیم که این بازی رو نقد میکنه (متاسفانه یا خوشبختانه =(() در کل خسته نباشید به طور خیلی خلاصه و کامل به نکات و ویژگی های این قسمت پرداختید با نکات منفیی هم که دادید موافقم فقط یکم میتونستید سر هوش مصنوعی بازی یکم باهاش راه بیاید :D توی 10 20 تا استریمی که از بازی دیدم (:D) و دوباری که خودم بازی رو تموم کردم نارسایی به اون صورت ندیدم مگه اینکه بعضی موقع ها خودم بخوام به عمد یکم از راه های مختلف بازی رو گمراه کنم و در حد یکی دوباره نارسایی به قول شما برام پیش اومده باشه
پ.ن : توی نقدتون اشاره کردید داستان دو برادر ۱۶ و ۱۰ ساله دنیل 9 سالش هست تو بازی نه 10 سال
=================
در کل به عنوان فن این سری واقعا سربلندم کرد و باید بگم فرای انتظاراتم عمکل کرد اگه پایان بازی رو یکم بهتر مدیریت میکردن قطعا میتونستن یک از پرفکت ترین اپیزود ها این سری لقب بگیره ولی خوب تا همینجاش هم که با احساساتمون اینجوری بازی کردن خودش جای حرف زیاد داره در مقام مقایسه هم بخوام با قسمت اول فصل اول مقایسش کنم واقعا یک سر و گردن ازش بالاتره ادم قشنگ پخته شدن رو تو این استدیو میتونه حس کنه قشنگ پیشرفت رو تو چهره بازی میتونه پیدا کنه اگه یکم اون Telltale به خودش بیشتر زحمت میداد و میفهمید که چی بازیشون رو خاص کرده به این روز نمیوفتادن =(( بگذریم بخش نویسندگی باز دوباره گل کاشتن کلی نکته ریز و ایستر اگ تو بازی گذاشتن که ادم وقتی سلیقه ی این ادما رو میبینه کلی کیف میکنه :x دیالوگ ها مخصوصا دیالوگا و Voice اکتینگ دنیل رو هم دیگه ازش حرف نزن که چقدر دوست داشتنین و یـ رابطه برداری دوست داشتنی رو بوجود اوردن :x
متاسفانه یـ سریا چه توی قسمت یوزر متا چه بخش نظرات استیم دارن بازی رو به خاطر دیدگاه سیاسیش که با ضد نژاد پرستی هم همراه شده میکوبن یکی نیست بهشون بگه نسخه ی قبلی هم لحنش انتقادی بود و دست کمی از این فصل نداشت بعدم استفادشون تو بازی تمام استفاده روایی ـه و این نیست که صرفا استفاده ابزاری بخوان بکنن ازش :| در کل معلومه کیا چنین رفتاری میکنن با بازی ولی حیف موفقیت بازی رو دارن میبرن تو حاشیه ~X(

اتفاقا خودم اول قصد داشتم 9 بدم، اما یاد پایان بندی افتادم، دیگه تبدیل شد به 8.5:D درباره هوش مصنوعی که خودم تو نقد گفتم، مشکلش زیاد نیست واقعا در حد همون یکی دوبار:D

سن دنیل آره همون 9 درسته، حواسم نبود فکر کردم یه جا شنیدم 10 ساله، یاد اون Bear Station (بمپ بنزین بخون:D) با یه سری صحبت می‌کردی، طرف پرسید چند سالشه، گفت تقریبا 10 سال

=================

دنیای Life is Strange به شدت خاصه، همین باعث شده که دوستش داشته باشم، شخصیت‌هاش و موقعیت‌های توی بازی که باهاش درگیرن همه به قول معروف heartbreaking هستن. این فصل که شروع قدرتمندی داشته و صد البته به شدت پیشرفت کرده نسبت به قبل، فقط آدم به همون نماهایی که از اون Motel نشون میده، یه نگاه بندازه، به معنای واقعی زیبا هستن و حرفه‌ای:x با اون پایان‌ بندی که تو اپیزود 3 فصل اول تحویل مون دادن، اصلا آدم به کمتر از اون حالتا راضی نمیشه:D دنیل هم خیلی بامزه هست و معاشرت باهاش لذت بخشه و به قول خودت همون حس الی و جوئل داره. اون Lyla شخصیت جالبی به نظر می‌رسید، یه جورایی شخصیتش منو یاد کلویی می‌اندازه، ولی خب خیلی بهش پرداخته نشد توی این قسمت، امیدوارم تو قسمت‌های بعدی بیشتر باهاش آشنا بشیم. اون قسمت Voice اکتینگ رو هم خوب شد که گفتی:D به کلی یادم رفته بود که توی نقد بهش اشاره‌ای کنم، واقعا کارشون فوق‌ العاده بوده، الان هم توی متن نقد و هم در نکات مثبت بهش اشاره کردم.

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
اتفاقا خودم اول قصد داشتم 9 بدم، اما یاد پایان بندی افتادم، دیگه تبدیل شد به 8.5:D درباره هوش مصنوعی که خودم تو نقد گفتم، مشکلش زیاد نیست واقعا در حد همون یکی دوبار:D

سن دنیل آره همون 9 درسته، حواسم نبود فکر کردم یه جا شنیدم 10 ساله، یاد اون Bear Station (بمپ بنزین بخون:D) با یه سری صحبت می‌کردی، طرف پرسید چند سالشه، گفت تقریبا 10 سال

=================

دنیای Life is Strange به شدت خاصه، همین باعث شده که دوستش داشته باشم، شخصیت‌هاش و موقعیت‌های توی بازی که باهاش درگیرن همه به قول معروف heartbreaking هستن. این فصل که شروع قدرتمندی داشته و صد البته به شدت پیشرفت کرده نسبت به قبل، فقط آدم به همون نماهایی که از اون Motel نشون میده، یه نگاه بندازه، به معنای واقعی زیبا هستن و حرفه‌ای:x با اون پایان‌ بندی که تو اپیزود 3 فصل اول تحویل مون دادن، اصلا آدم به کمتر از اون حالتا راضی نمیشه:D دنیل هم خیلی بامزه هست و معاشرت باهاش لذت بخشه و به قول خودت همون حس الی و جوئل داره. اون Lyla شخصیت جالبی به نظر می‌رسید، یه جورایی شخصیتش منو یاد کلویی می‌اندازه، ولی خب خیلی بهش پرداخته نشد توی این قسمت، امیدوارم تو قسمت‌های بعدی بیشتر باهاش آشنا بشیم. اون قسمت Voice اکتینگ رو هم خوب شد که گفتی:D به کلی یادم رفته بود که توی نقد بهش اشاره‌ای کنم، واقعا کارشون فوق‌ العاده بوده، الان هم توی متن نقد و هم در نکات مثبت بهش اشاره کردم.
نقد خوبی بود فقط حالا حتما باید همه اعصا حتما اول نقدشون یک گریز بزنن به تاریخچه این بازیا؟ مثلا این از کجا اومد و نمیدونم Tetalle بوده از اون بوده ..

Ali Rz

کاربر سایت
Oct 1, 2015
277
نقد خوبی بود فقط حالا حتما باید همه اعصا حتما اول نقدشون یک گریز بزنن به تاریخچه این بازیا؟ مثلا این از کجا اومد و نمیدونم Tetalle بوده از اون بوده ..

نه قاعدتا که ضرروری نیست، ولی خب چندتا خوبی داره به این صورت نوشتن مقدمه؛

یکی این‌که قطعا بخش از مخاطب این نقد فقط شامل کسانی نمیشه که با این سری آشنا هستن و کامل درباره بازی و پشینه‌اش آگاهی دارن، برای اون دسته قطعا این حالت هم یه جور آشنایی با چگونگی شکل گیری و مسیر این سری هست و هم می‌تونن درباره سابقه این مجموعه یا حتی ویژگی‌هاش بیشتر بدونن، می‌مونه اون دسته که کاملا با سری آشنا هستن، برای اونا هم می‌تونه نقش یک بازبینی داشته باشه برای ویژگی‌هایی که به هر دلیلی به آن‌ها توجه نکردن یا از یاد بردن، حالا اصلا میگم مخاطب تک تک نکته‌های درباره این سری و تاریخچه اون رو میدونه، در این مورد خاص که نسخه دوم هم محسوب میشه، با ذکر کردن ویژگی‌های مثبت نسخه اول، میشه ذهن مخاطب واسه ادامه متن آماده کرد و بتونه به راحتی ویژگی‌ها و همچنین پیشرفت این نسخه جدید رو نسبت به عنوان قبلی، شناسایی کنه.

دومی این‌که تقریبا هم مرتبط با اولیه، مخاطبی ممکنه شنیده باشه فلان بازی تاثیرگذار بوده و دوست داره دلیلش رو بدونه، این حالت که تاریخچه تقریبا کوتاهی + ذکر ویژگی‌ها، می‌تونه شرح خوبی باشه. توی این مورد هم که واقعا نسخه اول Life is Strange یه جون تازه‌ای به گرافیک ادونچرها بخشید، پس ذکر دلیل تاثرگذاریش، نقش مهمی پیدا می‌کنه و حالا که به نسخه دوم رسیدیم، ببینیم این تاثیرگذاری توی این نسخه چجوری پیاده شده.

یه خورده پیچیده شد:D با این حال باز به جهت گیری نقد و مخاطب هدف هم بستگی داره. مثلا وقتی شما قصد دارین یه مطلب واسه تحلیل داستان Life is Strange نه نقد بازی، کار کنین و اون رو واسه طرفدارهاش منتشر کنین، میشه به جای شروع مطلب درباره تاریخچه و این جور مسائل، یه شروع بهتر و جالب‌تر داشت.

به صورت کلی همون جور که اول این نوشته گفتم، حتما ضرورتی نیست که مقدمه بی برو برگرد به این شکل نوشته بشه و طبعیتا این حالت می‌تونه در کنار خوبی‌هاش، یه سری مشکل هم داشته باشه.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,148
نام
∂αнмα
PS4
Digital Spy 80
Life Is Strange 2 is an entirely new story with an entirely new cast of characters. Its only link to the first game, based on the first episode, is that it takes place in the same universe – but that was perhaps the best direction Dontnod Entertainment could have taken. Starting virtually from scratch has allowed the developer to experiment and push themselves as storytellers, and the result is a more grounded and mature story that has real potential.

GameOver.gr 80
The first episode of the new Life is Strange story sets the ground for a compelling and dramatic adventure with well written characters that truly makes us care for. Kudos also to Dotnod for taking a clear stance in contemporary sociopolitical issues.

BaziCenter 85
With Roads episode, Dontnod once again proved how good they are in creating modern adventures and mixing them with sensational stories and over the top character designs. There are tons of improvements comparing to the previous version and while the ending of the episode could’ve been better, there is still much to enjoy from.

Vgames 85
The first episode of Life is Strange 2 looks very ambitious and promising. The change in the game's environment from urban to road-trip reflects its different but interesting story of survival and political drama and despite it's slow start, episode 1 includes all the small things that will probably make the entire season a big and unforgettable experience.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,148
نام
∂αнмα
نمرات اپیرود دوم هم داره میاد :

XGN 75
The second episode of Life is Strange 2 delivers on the return of Chris, a beautiful soundtrack and some great art. It's a shame the facial expressions suffer due to the art style though. It's a great nostalgic trip nonetheless.

GameSpot 8 / 10
Life Is Strange 2: Episode 2 tackles the supernatural head-on while expertly maintaining the integrity of its characters and the foundations of their relationships.

Game Informer 7 / 10.0
Despite its two strong protagonists and their engaging plight, lackluster supporting characters and a mundane setting make this episode less compelling than the last

Gameblog 7 / 10

Rules is a good way to continue the story of Life is Strange 2. This chapter that makes us make some tough decisions regarding the situation can be depressing, soothing, shocking, moving and we are really looking forward to know where Sean and Daniel are taken next time.

PCGamesN 7 / 10
Rules maintains the series' dual coming-of-age narrative, but often undermines its central pillar of choice.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,148
نام
∂αнмα
نمرات اپیزود سوم :

SpazioGames 83
Wastelands is the best episode of Life is Strange 2, at least the most mature one.

Multiplayer.it 82

Everyeye.it 82
This is undoubtedly a successful episode, even if it is the victim of some small rhythm problems, and now we just have to wait for the next (very hot) act. Just a shame that we will have to wait quite a while ...

Attack of the Fanboy 80
Though it's definitely not without its flaws, "Wastelands" is a huge step in the right direction after the previous episode was pretty lackluster.

IGN Spain 80
Short but intense episode that begins to show what this season of contents is going to be capable of showing. Multiple endings and a satisfying cliffhanger for this 2 hour adventure that leaves us wanting the 4º episode.

GameSpot 80
The goal of making it to Puerto Lobos feels increasingly immaterial given the escalation of Daniel's powers and the hurdles in their way. As they say, the journey matters far more than the destination, and Sean and Daniel's journey is one that continues to intrigue.

Metro GameCentral 60
Another slow-paced and only intermittently interesting episode, that underlines the fact that the story and characters are never going to be as engaging as the first episode suggested.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر