اطلاعات رسمی و شایعات PlayStation 5

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
720
3,809
درود بر همه ای دوستان

اطلاعات رسمی و شایعات در مورد ps5

APU
مواردی که سونی رسما تایید کرده
CPU: 7nm Zen 2, 8 cores
GPU: custom Navi, including raytracing support

چند ماه پیش اطلاعاتی از APU جدید AMD منتشر شد بر اساس شایعات این APU با کد رمز Gonzalo شناخته می شه همون apu کنسول های نسل بعد
با بررسی کد این apu مشخصات احتمالی PS5

پردازنده 8 هسته با کلاک پایه 1.6 و بوست کلاک 3.2
GPU NAVI با کلاک پایه 1.0 و بوست کلاک 1.8

1561630898384.pngAnnotation 2019-04-22 044621.jpgAnnotation 2019-04-22 044830.jpg
باتوجه به اینکه زمان زیادی تا عرضه PS5 مانده احتمال افزایش کلاک GPU و CPU وجود داره
چند روز بیش اینسایدر به نام APISAK بنچمارکی از Gonzalo منتشر کرد

Annotation 2019-06-27 021838.jpg

بر اساس این بنچمارک نسخه اولیه Gonzalo قوی تر از 1080

Annotation 2019-06-27 033913.jpg
مارک سرنی معمار ارشد PS5 تایید کرده که PS5 از درایو فوق سریع بهتره می بره از سریع ترین SSD های بازار هم سریعتر و نسل بعد دیگه شاهد صفحات بارگذاری نخواهیم بود
نحوه ی نصب و حذف بازی ها متحول شده در صورت دلخواه فقط یک بخشی از بازی را نصب یا حذف کنید (می تونید فقط بخش داستانی بازی دانلود و نصب کنید یا چند نفره ی آنلاین )

PoorGenerousHamster-size_restricted.gif
PS5 با بهره گیری از صدای سه بعدی انقلابی در تجربه صوتی گیمر ها به وجود خواهد اورد

1561633343159.png
نسل 8 سخت افزار پیچیده PS3 مانع اجرای بازی های PS3 روی PS4 شد اما نسل بعد PS5 در روز عرضه از تمام بازی های PS4 پشتیبانی و اجرا خواهد کرد
PlayStation-consoles-Sony.jpg

نسخه اولیه دسته PS5 شباهت زیادی به dualshock 4 داره اما تغییر بنیادی بی نظیری کرده
پورت USB-C و باتری بهتر و وزن بیشتر
میکروفون در دسته برای تعامل با دستیار صوتی هوشمند پلی استیشن تعبیه شده
Adaptive Trigger و سیستم ویبره تجربه بازی با دسته متحول کرده ( R2 و L2) درجات مختلفی از نرمی و سفتی دارن حس شلیک با کمان یا اسلحه اتوماتیک یا شاتگان کاملا متفاوت
به گفته خبرنگاری که نسخه PS5 بازی Gran Turismo Sport تجربه کرده وقتی ماشین از جاده خارج می شه یا بر روی لبه های کنار جاده قرار می گیره کاملا حس متفاوت و جذابی نسبت به تجربه با دوال شاک ۴ داره
Astro Bot Rescue Mission هم تست کرده به لطف دسته PS5 حس هر محیط ماسه /گل /یخ کاملا متفاوت بوده
با پریدن به استخر ، حتی مقاومت آب کاملا حس کرده

Screenshot (309).pngScreenshot (310).pngScreenshot (312).pngScreenshot (313).png
برگ برنده

سونی در مورد تمام قطعات PS5 اطلاعات کلی منتشر کرده به جز یکی RAM. مایکروسافت استفاده از GDDR6 در کنسول نسل بعدی تایید کرده اما سونی در این مورد سکوت کرده
به این معناست که احتمال داره سونی به سراغ نسل بعدی hbm رفته

Samsung-HBM3.jpg

HBM3
HBM3 در سال 2016 معرفی شد و به احتمال زیاد 2020 به تولید انبوه خواهد رسید
hbm 3 با قیمت بسیار پایین تر نسبت به نسل قبل (hbm2) با پیشرفت دو برابری در بخش حجم و پهنای باند کلی مصرف پایین تر و برتری کامل نسبت به GDDR6 به برگه برنده سونی در نسل بعد تبدیل خواهد شد
موارد تایید شده
127974

خروجی تصویر 8K
پشتیبانی از 4K 120Hz
---------------------------------------------
PS1
ژاپن
December 3, 1994
شنبه ، ۱۲ آذر ۱۳۷۳
امریکا
September 9 , 1994
شنبه ، ۱۸ شهریور ۱۳۷۴

PS2
ژاپن
March 4, 2000
شنبه ، ۱۴ اسفند ۱۳۷۸
امریکا
October 26, 2000
پنجشنبه ، ۰۵ آبان ۱۳۷۹

PS3
ژاپن
November 11, 2006
شنبه ، ۲۰ آبان ۱۳۸۵
امریکا
November 17, 2006
جمعه ، ۲۶ آبان ۱۳۸۵

PS4
امریکا
November 15, 2013
جمعه ، ۲۴ آبان ۱۳۹۲
ژاپن
شنبه ، ۰۳ اسفند ۱۳۹۲

PS5
؟

Attachments

آخرین ویرایش:

mostafa682

FIFA 16 ULTIMATE TEAM
کاربر فعال
Aug 25, 2010
11,277
10,111
نرود میخ آهنی ...

داداش همه دارن میگن وقتی با ۴۰۰ یا ۵۰۰ دلار قدرتمندترین کنسول ممکن تو این رنج قیمت رو سونی بده اصلا مهم نیست حریف میخواد چیکار کنه
شاید بچه هاتون یا باباهاتون بخوان کنسول ۱۰۰۰ دلاری بدن این چه ربطی به سونی داره الان که دمج کنترل کنن.

هر وقت آقاتون کنسول هم قیمت ۴۰۰ یا ۵۰۰ دلاری داد و قویتر بود بیا اینجا احساس سرافرازی کن

مثل بچه های ما که پول کمتر دادن این نسل ولی قدرت بیشتر تحویل گرفتن
وقتی که فهمیدن کنسول قوی‌تر مال سونی نیست اونوقت قیمت مهم شده اگه مال سونی قوی‌تر بود قیمت مهم نبود، شدن عین مایکروفنا هرکار مایکرو و فیل میکنه به به چه چه میکنن

PERSIANGAMER_313

کاربر سایت
Nov 1, 2019
77
205
وقتی که فهمیدن کنسول قوی‌تر مال سونی نیست اونوقت قیمت مهم شده اگه مال سونی قوی‌تر بود قیمت مهم نبود، شدن عین مایکروفنا هرکار مایکرو و فیل میکنه به به چه چه میکنن
فهمیدن چیه باز فکت صادر میکنی همین آقاتون همین الانم کنسول قویتر با دلار بیشتر داده و از سونی هم چند سالی هست قویتر

چه گلی به سرش زده کنسول قویتر و گرونترش
(و بچه های ما) به کجاشون بوده که مایکرو کنسولش قویتر بوده.

• Like
Reactions: amiriv and vaan 2

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
397
750
فهمیدن چیه باز فکت صادر میکنی همین آقاتون همین الانم کنسول قویتر با دلار بیشتر داده و از سونی هم چند سالی هست قویتر

چه گلی به سرش زده کنسول قویتر و گرونترش
(و بچه های ما) به کجاشون بوده که مایکرو کنسولش قویتر بوده.
داداش چرا نمیخوای قبول کنی که پرو و وان اکس میان نسل هستن اساس کار کنسول پایه هست روی میان نسل فقط رزولوشن و فریم دچار تغییرات میشه
اگر مایکرو و سونی پایه رو قوی بدن بازار دیگه با میان نسل هر غلطی خواستن بکنن مهم نیست
الان صحبت سره شروع نسل و کنسول پایه هست خودت خداوکیلی حاضر نیستی به جای 399 دلار 499 دلار برا ps5 هزینه کنی ولی کنسول قوی تری گیرت بیاد؟ ولا حرف من همینه

• Like
Reactions: XaoS and mostafa682

PERSIANGAMER_313

کاربر سایت
Nov 1, 2019
77
205
داداش چرا نمیخوای قبول کنی که پرو و وان اکس میان نسل هستن اساس کار کنسول پایه هست روی میان نسل فقط رزولوشن و فریم دچار تغییرات میشه
اگر مایکرو و سونی پایه رو قوی بدن بازار دیگه با میان نسل هر غلطی خواستن بکنن مهم نیست
الان صحبت سره شروع نسل و کنسول پایه هست خودت خداوکیلی حاضر نیستی به جای 399 دلار 499 دلار برا ps5 هزینه کنی ولی کنسول قوی تری گیرت بیاد؟ ولا حرف من همینه
ببین همین فرمون خودتو بگیر برو تا بی نهایت
حاضر نیستی به جا ۴۰۰ تا ۵۰۰ تا بدی قویتر باشه
حاضر نیستی به جا ۵۰۰ تا ۶۰۰ تا بدی قویتر باشه
حاضر نیستی به جا ۶۰۰ تا ۷۰۰ تا بدی قویتر باشه

جواب نه دست شما درد نکنه
همون کنسولی رو بدن که نیاز هست تو بیس قیمت ۴۰۰ یا ۵۰۰ دلاری بالاترین قدرت رو بدن .

حالا شاید یه شرکت بخواد ۱۰۰۰ دلاری بده ملاک نیست

• Like
Reactions: aslirezahddd

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
397
750
ببین همین فرمون خودتو بگیر برو تا بی نهایت
حاضر نیستی به جا ۴۰۰ تا ۵۰۰ تا بدی قویتر باشه
حاضر نیستی به جا ۵۰۰ تا ۶۰۰ تا بدی قویتر باشه
حاضر نیستی به جا ۶۰۰ تا ۷۰۰ تا بدی قویتر باشه

جواب نه دست شما درد نکنه
همون کنسولی رو بدن که نیاز هست تو بیس قیمت ۴۰۰ یا ۵۰۰ دلاری بالاترین قدرت رو بدن .

حالا شاید یه شرکت بخواد ۱۰۰۰ دلاری بده ملاک نیست
خب عزیزم مگه شرکتی قراره کنسول 1000 دلاری بده؟؟؟
اختلاف قیمت بین 399 و 499 دلار هست
الان کی حرف از 1000 دلار زد؟؟

PERSIANGAMER_313

کاربر سایت
Nov 1, 2019
77
205
خب عزیزم مگه شرکتی قراره کنسول 1000 دلاری بده؟؟؟
اختلاف قیمت بین 399 و 499 دلار هست
الان کی حرف از 1000 دلار زد؟؟
آفرین اگه قیمت ۵۰ دلار ۱۰۰ دلار اختلاف داشت و قدرت فاصله زیادی با پلی ۵ داشت قول میدیدم انتخاب دوم ما هم
ایکس باکس سریز ایکس
باشه مشکلی نداریم که

مشکل اینه هنوز هیچی ندیدین از کنسولا و بازیاش یه جوری تحریف میکنید انکار پلی۲ رو با پی سی مستر دارین مقایسه میکنید

• Like
Reactions: vaan 2

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
397
750
آفرین اگه قیمت ۵۰ دلار ۱۰۰ دلار اختلاف داشت و قدرت فاصله زیادی با پلی ۵ داشت قول میدیدم انتخاب دوم ما هم
ایکس باکس سریز ایکس
باشه مشکلی نداریم که

مشکل اینه هنوز هیچی ندیدین از کنسولا و بازیاش یه جوری تحریف میکنید انکار پلی۲ رو با پی سی مستر دارین مقایسه میکنید
اقا بر اساس شایعات هست دیگه
وقتی رسمی اعلام نمیکنن چاره ای جز اتکا به شایعات نیست کما اینکه خیلی وقت ها شایعات درست از اب در میاد
اصلا دیدی همین حرف ها در مورد ps5 درست درامد اونجا هم همین حرف ها رو باید درباره مایکرو زد که وقتی میتونسته 499 دلار بده چرا قدرت رو فدا کرده
فرقی نداره

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
3,696
5,164
نام
سهيل
این شایعه PS5 که میگه 9.2 ترافلاپسه چندتا نکته داره که به نظر من غیرقابل باورش میکنه.

اول اینکه خبری از RT روش نیست درحالی که سونی این قضیه را تایید کرده. حالا حتی چیپ جدا هم بسازه باز باید روی تست GPU باشه.

دوم اینکه روی تکنولوژی 7 نانومتر اینا اگر پیاده بشن خیلی بعیده از 36 واحد استفاده بشه. اساس جا داره تعداد واحد پردازنده بره بالا. و از اونم بعید تر اینه که سونی بیاد تا 2GHZ کلاک هر پردازنده را ببره بالا که به شدت مشکلات گرمایشی ایجاد میکنه. خیلی با عقل جور درنمیاد. یعنی اینو اگر پیاده بکنن به لحاظ صدا و حرارت کنسول بدی ساختن علاوه بر قدرت کم.

چندتا اینسایدر هم قبلا تایید کردن که قدرت این دوتا بهم نزدیکه و یک نفر هم گفته هردو بالا 10 ترافلاپسن. 12 ترافلاپس و 9.2 اصلا به هم نزدیک حساب نمیشه. به درصد که 30 درصد اختلاف میشه.

فقط در یک حالت میتونه درست باشه. سونی کنسول را برای رنج قیمت پایین (400 دلار) ساخته و قدرتش هم در حدود 7-8 ترافلاپس بوده (با کلاک 1.7) بعد که دیده ماکرو کنسول خیلی قدرتمندی ساخته اومده کلاک را برده بالا برای کاهش فاصله.

من خودم زیر 10 درصد این چیزی که لیک شده را قبول دارم. یعنی اگه درست باشه چیز جالبی نساختن.

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
630
1,352
نام
رضا چشمی
اگر شایعات اخیر واقعی باشن سونی تنها یک راه براش باقی می مونه تا بتونه رقابت کنه
یعنی:قیمت کمتر
برخلاف نظر بعضی از دوستان که ۵۰۰ دلار رو زیاد نمی دونن بیشتر مردم دنیا(حدود ۹۰ درصد یا شاید بیشتر) براشون همون صد دلار اضافه مهمه.برتری سخت افزاری شرط لازم برای موفقیت هست اما به تنهایی کافی نیست محتوا و از همه مهم‌تر تو بازه زمانی شروع نسل ، قیمت کمتر تعیین کننده برنده نسل هست.اگر شایعات عرضه دو تا کنسول از جانب مایکروسافت درست باشه سونی کارش بی نهایت سخت می شه.فعلا کفه ترازو به سمت مایکروسافت سنگینی می کنه گرچه برای من مهم نیست چرا که در نهایت پلی استیشن پنج می خرم.البته اگر مایکروسافت همینطوری سونی رو تحت فشار قرار بده من خوشحال تر می شم چرا که سونی هم مجبوره آفرهای بیشتر و بهتری به من کاربرش بده :D:D

اینم یه شایعه جدید:

Ridiculous Rumour Claims Sony Is About to Buy Bethesda Parent Company ZeniMax and All Its Studios

آخرین ویرایش:

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
6,347
3,025
نام
Alireza
بیشتر شبه جوک تا شایعه خدایش موندم کسی هم این چرت و پرت ها رو باور میکنه ؟ .:D

سونی مگه اینکه احمق باشه بخواد این کار بکنه با پول اینها میتونه کلی استدیو بهتر بخره یا استدیو های خودش تقویت کنه .

• Like
Reactions: rezvideo

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
630
1,352
نام
رضا چشمی
بیشتر شبه جوک تا شایعه خدایش موندم کسی هم این چرت و پرت ها رو باور میکنه ؟ .:D

سونی مگه اینکه احمق باشه بخواد این کار بکنه با پول اینها میتونه کلی استدیو بهتر بخره یا استدیو های خودش تقویت کنه .
تو متن خبر هم گفته که این شایعه مزخرفه اما اگر سونی واقعا بخواد زنیمکس رو بخره قطعا به خاطر استودیوهای زیر مجموعه به خصوص بتسدا هست

• Like
Reactions: vivanred

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
720
3,809
این شایعه PS5 که میگه 9.2 ترافلاپسه چندتا نکته داره که به نظر من غیرقابل باورش میکنه.

اول اینکه خبری از RT روش نیست درحالی که سونی این قضیه را تایید کرده. حالا حتی چیپ جدا هم بسازه باز باید روی تست GPU باشه.

دوم اینکه روی تکنولوژی 7 نانومتر اینا اگر پیاده بشن خیلی بعیده از 36 واحد استفاده بشه. اساس جا داره تعداد واحد پردازنده بره بالا. و از اونم بعید تر اینه که سونی بیاد تا 2GHZ کلاک هر پردازنده را ببره بالا که به شدت مشکلات گرمایشی ایجاد میکنه. خیلی با عقل جور درنمیاد. یعنی اینو اگر پیاده بکنن به لحاظ صدا و حرارت کنسول بدی ساختن علاوه بر قدرت کم.

چندتا اینسایدر هم قبلا تایید کردن که قدرت این دوتا بهم نزدیکه و یک نفر هم گفته هردو بالا 10 ترافلاپسن. 12 ترافلاپس و 9.2 اصلا به هم نزدیک حساب نمیشه. به درصد که 30 درصد اختلاف میشه.

فقط در یک حالت میتونه درست باشه. سونی کنسول را برای رنج قیمت پایین (400 دلار) ساخته و قدرتش هم در حدود 7-8 ترافلاپس بوده (با کلاک 1.7) بعد که دیده ماکرو کنسول خیلی قدرتمندی ساخته اومده کلاک را برده بالا برای کاهش فاصله.

من خودم زیر 10 درصد این چیزی که لیک شده را قبول دارم. یعنی اگه درست باشه چیز جالبی نساختن.
PlayStation 5 May Not be Using AMD Hardware for Ray Tracing - Rumor
منبع تمام این شایعات
Annotation 2020-01-02245164.jpg

از طرف دیگه
Right now, game performance is better on PS5. I believe that is probably because PS5 development hardware and software are in a more advanced state. I fully expect Scarlett to close that gap once they ship more mature dev kits and software.
It must be said, since software, not hardware, is a traditional Microsoft area of expertise, it's very possible that they could ultimately deliver more advanced DirectX development software, in the end, allowing games to run better on Scarlett even if the hardware is less capable.​
امکان نداره خروجی بازی ها روی یه کنسول 9 ترافلاپ بهتر از یه کنسول 12 ترافلاپ و cpu قوی تر باشه

پرچمدار 800 دلاری amd حداکثر 64/68 cu خواهد داشت بعد کنسول مایکروسافت 56 cu :-??

آخرین ویرایش:

aslirezahddd

کاربر سایت
Oct 22, 2013
1,781
984
نام
Alireza
خیلی دوست دارم سن اون چند نفری که اصرار دارن کنسول باید قیمتش بالاتر باشه تا راضیشون کنه بخرن رو بدونم .. اگه خودشون دهنشون سرویش شده باشه من بعید میدونم همچین نظری داشته باشن .. معلومه بابائه پول میده که هر چی بالاتر بهتر میدونن
یا هم درک درستی ندارن از شرایط اکثریت مردم .. کشورای دیگه هم که راحت یه مقدار پولشونو ذخیره کنن میتونن بخرن کنسول مورد علاقشون رو هم واسشون مهمه قیمت پایین تر بعد اینا کاسه داغ تر از اش شدن ..

ALI_FURY

کاربر سایت
May 23, 2018
185
380
این فن های سونی واقعا آدم های جالبی هستن!
تا دیروز میگفتن Ps5 قوی تر هست و فلان!
الان میگن ضعیف تره؟ 30 درصد؟ چیزی نیست خب حتما ارزون تره!
وقتی فردا هردو یه تیکت قیمت خوردن میگن نه Ps5 انحصاری داره و ما بخاطر این دستگاه میخریم!
خلاصه تا آخر کلا بهونه دارن! :|
بنده هم کلا تکلیفم با نسل بعد مشخصه و PC جمع میکنم! این رقابت هم قطعا به سود مصرف کننده هست اگه مایکروسافتی نبود به هیچ عنوان شاهد ارتقاع دستگاه 1 خورده ای به ۱۲ ترافلاپس نبودیم!مایکروسافت به خاطر بازار یه هیچ عنوان قیمت فضایی برای SX انتخاب نمیکنه چون قبر خودشو عملا میکنه! و بنظرم کنسول های سونی و مایکروسافت یه قیمتن!

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
649
443
نام
milad
سونی ه
خیلی دوست دارم سن اون چند نفری که اصرار دارن کنسول باید قیمتش بالاتر باشه تا راضیشون کنه بخرن رو بدونم .. اگه خودشون دهنشون سرویش شده باشه من بعید میدونم همچین نظری داشته باشن .. معلومه بابائه پول میده که هر چی بالاتر بهتر میدونن
یا هم درک درستی ندارن از شرایط اکثریت مردم .. کشورای دیگه هم که راحت یه مقدار پولشونو ذخیره کنن میتونن بخرن کنسول مورد علاقشون رو هم واسشون مهمه قیمت پایین تر بعد اینا کاسه داغ تر از اش شدن ..
داداشت مهم اینه که کنسول جدیدی که سونی واسه نسل جدید میسازه بتونه بازی های مولتی و انحصاری رو با قابلیت های جدید به بهترین شکل و گرافیک ممکن با فریم ریت مناسب اجرا کنه و همچنان لید پلتفرم بازی ها باشه
با قیمت مناسب
نسل 8 درسته سونی یکه تازی کرد اما میتونست 5 برابر بهتر از این باشه و مثل نسل 7 انحصاری های بیشتری بسازه همش بخاطر ضعف مایکروسافت بود بجز سری گیرز و فورزا چه انحصاری خوب و جدید دیگه ای داشت ؟؟؟ریکور ؟؟کرک داون کاپ هد ؟؟/و........
پس کنسول جدید هر چه قدرتش بیشتر باشه و قیمتش مناسبتر نه کم نه زیاد واسه خودمون بهتره قضیه فقط فروش نیست که میگین یا قضاوت می کنین بابائه پول میده هر چه بالا تر بهتر
سر خرید ps4 پنج ماه پشت سر هم کار کردم با اندک پس اندازی هم که داشتم تونستم بخرم البته این قبل گرونی بود الان بخوام ps5 بخرم تهش باید 1 سالی کار کنم

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 2, مهمان: 1)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟