اطلاعات رسمی و شایعات PlayStation 5

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
635
3,254
درود بر همه ای دوستان

اطلاعات رسمی و شایعات در مورد ps5

APU
مواردی که سونی رسما تایید کرده
CPU: 7nm Zen 2, 8 cores
GPU: custom Navi, including raytracing support

چند ماه پیش اطلاعاتی از APU جدید AMD منتشر شد بر اساس شایعات این APU با کد رمز Gonzalo شناخته می شه همون apu کنسول های نسل بعد
با بررسی کد این apu مشخصات احتمالی PS5

پردازنده 8 هسته با کلاک پایه 1.6 و بوست کلاک 3.2
GPU NAVI با کلاک پایه 1.0 و بوست کلاک 1.8

1561630898384.pngAnnotation 2019-04-22 044621.jpgAnnotation 2019-04-22 044830.jpg
باتوجه به اینکه زمان زیادی تا عرضه PS5 مانده احتمال افزایش کلاک GPU و CPU وجود داره
چند روز بیش اینسایدر به نام APISAK بنچمارکی از Gonzalo منتشر کرد

Annotation 2019-06-27 021838.jpg

بر اساس این بنچمارک نسخه اولیه Gonzalo قوی تر از 1080

Annotation 2019-06-27 033913.jpg
مارک سرنی معمار ارشد PS5 تایید کرده که PS5 از درایو فوق سریع بهتره می بره از سریع ترین SSD های بازار هم سریعتر و نسل بعد دیگه شاهد صفحات بارگذاری نخواهیم بود
نحوه ی نصب و حذف بازی ها متحول شده در صورت دلخواه فقط یک بخشی از بازی را نصب یا حذف کنید (می تونید فقط بخش داستانی بازی دانلود و نصب کنید یا چند نفره ی آنلاین )

PoorGenerousHamster-size_restricted.gif
PS5 با بهره گیری از صدای سه بعدی انقلابی در تجربه صوتی گیمر ها به وجود خواهد اورد

1561633343159.png
نسل 8 سخت افزار پیچیده PS3 مانع اجرای بازی های PS3 روی PS4 شد اما نسل بعد PS5 در روز عرضه از تمام بازی های PS4 پشتیبانی و اجرا خواهد کرد

PlayStation-consoles-Sony.jpg

نسخه اولیه دسته PS5 شباهت زیادی به dualshock 4 داره اما تغییر بنیادی بی نظیری کرده
پورت USB-C و باتری بهتر و وزن بیشتر
میکروفون در دسته برای تعامل با دستیار صوتی هوشمند پلی استیشن تعبیه شده
Adaptive Trigger و سیستم ویبره تجربه بازی با دسته متحول کرده ( R2 و L2) درجات مختلفی از نرمی و سفتی دارن حس شلیک با کمان یا اسلحه اتوماتیک یا شاتگان کاملا متفاوت
به گفته خبرنگاری که نسخه PS5 بازی Gran Turismo Sport تجربه کرده وقتی ماشین از جاده خارج می شه یا بر روی لبه های کنار جاده قرار می گیره کاملا حس متفاوت و جذابی نسبت به تجربه با دوال شاک ۴ داره
Astro Bot Rescue Mission هم تست کرده به لطف دسته PS5 حس هر محیط ماسه /گل /یخ کاملا متفاوت بوده
با پریدن به استخر ، حتی مقاومت آب کاملا حس کرده

Screenshot (309).pngScreenshot (310).pngScreenshot (312).pngScreenshot (313).png

برگ برنده

سونی در مورد تمام قطعات PS5 اطلاعات کلی منتشر کرده به جز یکی RAM. مایکروسافت استفاده از GDDR6 در کنسول نسل بعدی تایید کرده اما سونی در این مورد سکوت کرده
به این معناست که احتمال داره سونی به سراغ نسل بعدی hbm رفته

Samsung-HBM3.jpg

HBM3
HBM3 در سال 2016 معرفی شد و به احتمال زیاد 2020 به تولید انبوه خواهد رسید
hbm 3 با قیمت بسیار پایین تر نسبت به نسل قبل (hbm2) با پیشرفت دو برابری در بخش حجم و پهنای باند کلی مصرف پایین تر و برتری کامل نسبت به GDDR6 به برگه برنده سونی در نسل بعد تبدیل خواهد شد​

Attachments

آخرین ویرایش:

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,868
4,136
نام
ژوبین
مشخصه کسی کیلزون آنلاین خالی نمیخواد! آدم بشید و سینگل بسازید

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
635
3,254
مشخصه کسی کیلزون آنلاین خالی نمیخواد! آدم بشید و سینگل بسازید
بخش کمپین برای killzone اتلاف وقت و هزینه
این اکانت uk
بزرگترین و مهم ترین کشور برای سونی امریکاست با 30 درصد فروش ps4
امریکای ها هم عاشق شوتر
سونی برای فروش موفق زمان لانچ به رقیبی برای Halo Infinite نیاز داره
اگهی استخدام هم که کاملا مشخصه
هم این ها یعنی killzone online قطعا در حال ساخت

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
1,212
2,502
نام
mohammad
سونی بدونه این مسخره بازی ها هم تو امریکا محبوب بود...اگه میخواد انلاین انلاین کنه نسل بعد همون بهتر برم سمت نینتندو... حالا هزار تا انلاین بده یا اصلا بره با ea و رفقا جی جی باجی بشه... به جهنم:D
بای بای خاطرات خوبی داشتیم:-"

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,868
4,136
نام
ژوبین
بخش کمپین برای killzone اتلاف وقت و هزینه
این اکانت uk
بزرگترین و مهم ترین کشور برای سونی امریکاست با 30 درصد فروش ps4
امریکای ها هم عاشق شوتر
سونی برای فروش موفق زمان لانچ به رقیبی برای Halo Infinite نیاز داره
اگهی استخدام هم که کاملا مشخصه
هم این ها یعنی killzone online قطعا در حال ساخت
کیلزون بخش آنلاینش همیشه از سینگل بهتر بوده ولی شما خوشت میاد ادامه 3 هیچوقت نبینی؟! تازه گفتید halo بنظرتون یه بازی تمام آنلاین جلودار halo حالا هرچقدرم به خوبی گذشته نباشه؟! این اشتباه بسیار بزرگیه باید یه کمپین هم در نظر بگیرن

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,339
2,188
نام
محسن
سونی برای نسل بعد هم دستش پره همین الان سه بازی میان نسلی داره Death strading و Tlou2 و Ghost البته ،Ghost بیشتر به بازی نسل بعدی میخوره و با یک کیلزون آنلاین می‌تونه شرایط عالی کنه فقط میمونه با فاصله تا 2022 اسپایدرمن بعدی و هورایزون

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,868
4,136
نام
ژوبین
سونی بدونه این مسخره بازی ها هم تو امریکا محبوب بود...اگه میخواد انلاین انلاین کنه نسل بعد همون بهتر برم سمت نینتندو... حالا هزار تا انلاین بده یا اصلا بره با ea و رفقا جی جی باجی بشه... به جهنم:D
دقیقا موافقم اگه اینجوری پیش بره منم میرم سمت نینتندو واقعا! حالا با یکی دوتا بازی آنلاین مشکلی ندارم و از طرفی مطمئن باش اکثربازیاشون همچنان سینگل ولی سونی تو بازار پلتفرمرها با اون تبلیغات ضعیف و احمقانش عملا گند زده و مقصر مرگ sly cooper . jak و ratchet خودشه برعکس نینتندو که گل کاشته تو این زمینه و از طرف دیگه سونی بدجور داره استودیوهاش درگیر سیاست های رسانه ای و چرت و پرت های روز میکنه دیگه واقعا دارم فکر میکنم نینتندو خانه بهتریه برای من :|

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,008
4,003
نام
حسین
یادمه جیم رایان یکی از مخالفها سخته gt sport بود
اونم بخاطر اینکه تمام انلاین شده

خودشون صدها بار اعلام کردن که سینگل محور میمونیم و خواهیم ماند و در حاله بازی سینگل ساختن از این دنیا به دیاره باقی لبیک میگوییم :D

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,868
4,136
نام
ژوبین
یادمه جیم رایان یکی از مخالفها سخته gt sport بود
اونم بخاطر اینکه تمام انلاین شده

خودشون صدها بار اعلام کردن که سینگل محور میمونیم و خواهیم ماند و در حاله بازی سینگل ساختن از این دنیا به دیاره باقی لبیک میگوییم :D
گور بابای سینگلاشون حسین اونا هستن و بالاخره دستمون بهشون میرسه و حالشم می بریم :D ولی بجز Drams عاقبت ip های کوچک چی میشه! سونی یه زمانی با امثال crash bandicoot یا jak پا به پای نینتندو میرفت ولی الان همش شده AAA چرا چون اساتید با دستای خودشون این بازار رو از بین بردن! حتی مایکروسافت از MDHR حمایت کرد و کاپ هد به یه بازی موفق تبدیل کرد!

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,008
4,003
نام
حسین
گور بابای سینگلاشون حسین اونا هستن و بالاخره دستمون بهشون میرسه و حالشم می بریم :D ولی بجز Drams عاقبت ip های کوچک چی میشه! سونی یه زمانی با امثال crash bandicoot یا jak پا به پای نینتندو میرفت ولی الان همش شده AAA چرا چون اساتید با دستای خودشون این بازار رو از بین بردن! حتی مایکروسافت از MDHR حمایت کرد و کاپ هد به یه بازی موفق تبدیل کرد!
حالا به نظره من زوده قضاوت کردن در این موارد باید دید تو آینده چی پیش میاد.

در ضمن دریمز کوچیک نیست که :D

• Like
Reactions: JohnnySilverhand

AMIN-SCORPION

پشت سیاهی های دنیامان سیاهی بود ...
کاربر سایت
Oct 29, 2011
2,527
1,953
نام
امین
رفیق داری تند میری دیگه :D
یه نیگاه به اواتار و امضات بنداز ببین چی مشتاقت کرده!
یه بازی aaa نه یه ایندی.

سونی سینگل پلیر جماعت و ول نمیکنه و خیال هم همه راحت بابت این داستان.

ای پی کوچک بشخصه واسه خودم مهم نیست حالا هر چی سونی بیشتر این تیپی باشه امثال منم بیشتر خوشحال میشن :)
بنظرم در کنار ps5 عشاق ایندی و ... باید یه کنسول نینتندو بزارن کنار چون با هزینه های بازیسازی نسل بعد و وقت و ساپورت خوب , سونی فکر نکنم بخواد وقت واسه ایندی بزاره.

• Like
Reactions: Morg0th

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,868
4,136
نام
ژوبین
حالا به نظره من زوده قضاوت کردن در این موارد باید دید تو آینده چی پیش میاد.

در ضمن دریمز کوچیک نیست که :D
رفیق داری تند میری دیگه :D
یه نیگاه به اواتار و امضات بنداز ببین چی مشتاقت کرده!
یه بازی aaa نه یه ایندی.

سونی سینگل پلیر جماعت و ول نمیکنه و خیال هم همه راحت بابت این داستان.

ای پی کوچک بشخصه واسه خودم مهم نیست حالا هر چی سونی بیشتر این تیپی باشه امثال منم بیشتر خوشحال میشن :)
بنظرم در کنار ps5 عشاق ایندی و ... باید یه کنسول نینتندو بزارن کنار چون با هزینه های بازیسازی نسل بعد و وقت و ساپورت خوب , سونی فکر نکنم بخواد وقت واسه ایندی بزاره.
تند که یه ذره رفتم :| درسته که یه AAA مشتاقم کرده و شاید آخریشم باشه ولی خیلی رک بگم دلیل اصلیی که من سونی فن شدم پلتفرمراش بوده بدون بازی هایی مثل R&C نسل آینده برای من معنایی نداره اگه R&C نبود هیچوقت هنر خودم پیدا نمی کردم! حقیقتش اینجور بازی ها براحتی میتونن موفق بشن ولی سونی بخاطر مارکتینگ بد خودش داره بیخیال میشه و تمرکزها میره رو AAA نینتندو رو ببینید چقدر خوب کار میکنه سونی هم میتونه ولی وقت و سرمایه نمیزاره و میناله که چرا ملت بازیشون رو نمیخرن! دریمز کوچک نیست ولی AAA هم نیست یه موضوع دیگه اینه که ظاهرا سونی از اسکی سواری های رسانه ای خوشش آمده و درآینده باید تو بازیاش شاهد شخصیت هایی مثل الی باشیم! (نمیگم الی مشکلی داره کلی گفتم!) شما رو نمیدونم ولی من نمیتونم کثافت کاری رو تو AAA ها قبول کنم ولی امیدوارم اینجوری نباشه

Soapbox: Sony Is Doing Its Smaller Exclusives a Disservice

آخرین ویرایش:

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
2,240
13,026
نام
علی
جریان مرگ ratchet چیه ؟ :D نسخه آخری که این نسل اومد (ریمیک) به شدت فان و خوب بود از نظر نمرات عالی و از نظر فروش هم که تا قبل از اسپایدرمن به سرعت تبدیل به پرفروش ترین بازی اینسامنیاک شد , با موفقیت اون بازی بعیده نسل بعد خبری از ratchet نشه . سونی برا نسل بعد باید یکم بیشتر بازی های این سبکی تولید کنه البته نه در سطح knack یه چیزی مثل Astro Bot و امیدوارم LBP هم برگرده خیلی عجیبه همچین IP خفنی با سک بوی دوست داشتنی سال ها خبری ازشون نباشه . سونی هم خیالتون راحت ممکنه بیشتر به آنلاین اهمیت بده ولی امکان نداره تمرکز رو سینگل کم بشه مخصوصا با اتفاقاتی که این نسل افتاد . TLOU Online هم بهتره زودتر ردیف کنن بیاد و خودشون هم از عکس العمل قاطع طرفدارها اینو فهمیدن :D

Z-fan

wielder of Triforce of Wisdom
کاربر سایت
Jul 10, 2013
4,049
11,291
نام
سید محمد حسین
دقیقا موافقم اگه اینجوری پیش بره منم میرم سمت نینتندو واقعا!
همین یه صفحه پیش گفتی که روحیه ات با نینتندو سازگار نیست، فکر کردم خطر از بیخ گوش مون رد شد :D
من به خاطر همینم شده، امیدوارم سونی به سینگل خفن ساختن با ایندیهای باحال ادامه بده(که البته درک نمی کنم چرا فکر می کنید ادامه نمیده)

====

کیلزون آنلاین خالی؟ باید حرکت خاصی بزنن همچین چیزی اصن بگیره... رقیب هاش خیلی زیادن اگه بخواد از این مسیر بره و از یه طرف دیگه، مگه گوریلا چقدر نیرو داره که بخواد هم این رو توسعه بده هم HZD2 رو... مشخصه صرفا حدس و گمانه

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,868
4,136
نام
ژوبین
جریان مرگ ratchet چیه ؟ :D نسخه آخری که این نسل اومد (ریمیک) به شدت فان و خوب بود از نظر نمرات عالی و از نظر فروش هم که تا قبل از اسپایدرمن به سرعت تبدیل به پرفروش ترین بازی اینسامنیاک شد , با موفقیت اون بازی بعیده نسل بعد خبری از ratchet نشه . سونی برا نسل بعد باید یکم بیشتر بازی های این سبکی تولید کنه البته نه در سطح knack یه چیزی مثل Astro Bot و امیدوارم LBP هم برگرده خیلی عجیبه همچین IP خفنی با سک بوی دوست داشتنی سال ها خبری ازشون نباشه . سونی هم خیالتون راحت ممکنه بیشتر به آنلاین اهمیت بده ولی امکان نداره تمرکز رو سینگل کم بشه مخصوصا با اتفاقاتی که این نسل افتاد . TLOU Online هم بهتره زودتر ردیف کنن بیاد و خودشون هم از عکس العمل قاطع طرفدارها اینو فهمیدن :D
رچت ps4 بودجه خیلی کمی داشته و وقت کمی روش گذاشته شده سونی با این فرانچایز مثل گذشته مهربون نیست! :D مارکتینگ سونی برا امثال رچت افتضاح همین ریمیک با بودجه بیشتر و مارکتینگ بهتر فروشش مرز 2 میلیون رد میکرد ولی مقدار فروش سری داره درجا میرنه حالا هرچقدرم نسبت به اون موقع بیشتر باشه سودش! منم مریض نیستم حرف شما رو باور نکنم و رو حرف خودم وایستم ولی شکست Concrete Genie ضعف سونی و فدا شدن اینجور بازی ها رو نشون میده! اینسامنیاک همین الانم یه رچتی داره ولی مدت هاست معرفیش نمیکنه چرا؟ چون مشخصه سونی بازی رو نگه داشته ریمیک خوب بود ولی لیاقت فرانچایز بیشتر از این حرفاست سونی اگه واقعا میخواد این سبک حفظ کنه و فقط به تولید AAA نپردازه باید این بازی رو معرفی و عرضه کنه یه رچت کامل نه یه رچتی که کمتر از یکسال روش وقت گذاشته شده یعنی سونی انقدر این سری رو بی اهمیت میدونه که کلا 10 ماه به اینسامنیاک برای توسعش وقت داده! اگه نسل بعد رچتی ندیدید و یا شاهد بازی با اهداف رسانه ای بودید یاد حرف من بی افتید:-"
خیالت راحت سونی قرار نیست نسل بعد از اینا تولید کنه

Soapbox: Sony Is Doing Its Smaller Exclusives a Disservice

همین یه صفحه پیش گفتی که روحیه ات با نینتندو سازگار نیست، فکر کردم خطر از بیخ گوش مون رد شد :D
من به خاطر همینم شده، امیدوارم سونی به سینگل خفن ساختن با ایندیهای باحال ادامه بده(که البته درک نمی کنم چرا فکر می کنید ادامه نمیده)

====

کیلزون آنلاین خالی؟ باید حرکت خاصی بزنن همچین چیزی اصن بگیره... رقیب هاش خیلی زیادن اگه بخواد از این مسیر بره و از یه طرف دیگه، مگه گوریلا چقدر نیرو داره که بخواد هم این رو توسعه بده هم HZD2 رو... مشخصه صرفا حدس و گمانه
من خیلی وقته میخوام جمع کنم یه سوییچ بخرم داداچ خطر در کمینته >:) سازگار نیست ولی اگه سونی کاری نکنه مجبورم یه سوییچم بخرم در کنار ps5
درباره کیلزون گوریلا 2تا تیم داره و جدیدا طراح گیم پلی کیلزون 2 برگشته ولی آره موافقم آنلاین خالی دوام نمیاره

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 10, مهمان: 2)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟