اجرای بازی های PS1 از روی USB و SMB

saeid0034

کاربر سایت
سلام دوستان، در اینجا قصد دارم آموزش اجرا بازی های PS1 رو از روی USB و SMB بهتون آموزش بدم
این کار توسط یک برنامه به اسم POPSTAR انجام میشه که در واقع شبیه ساز پلی استیشن 1 روی پلی استیشن 2 هست که توسط شخصی به اسم krHACKen توسعه پیدا کرده
-در OPL DB کار خیلی آسونه چون که Jay-Jay توسعه دهنده ی اصلی OPL DB روی برنامه تغییراتی داده و یک دسته بندی مخصوص بازی های PS1 به برنامه اضافه کرده که کار رو خیلی آسون کرده (OPL DB درواقع فقط یک کامپایل روزانه از روی سورس OPL IFCARO با قابلیت های بیشتره)
-در OPL IFCARO که در واقع نسخه رسمی OPL هست اما کار یه مقدار پیچیده تره چون برخلاف OPL DB این نسخه دارای منوی بازی های PS1 نیست
من فعلا فقط آموزش مخصوص OPL DB رو میزارم و در اولین فرصتی که یه مقدار وقتم آزاد شد آموزش رو برای OPL IFCARO هم مینویسم
خوب دیگه حرف بسه بریم سراغ آموزش
قبل از انجام هرکاری شما نیاز به این 5 فایل دارید که همشون رو به انتهای پست پیوست میکنم
Code:
POPSTARTER.ELF
POPS_IOX.PAK
IGR_YES.TM2
IGR_NO.TM2
IGR_BG.TM2
بعد از اون هم دقت کنید که حتما آخرین نسخه ی OPL DAILY BUILD از لینک رو به رو دانلود کنید OPL_1682_DB-TA_all-5bf829f-2020-02-11.zip
خوب حالا شما باید اون پنج فایلی که من بالا بهشون اشاره کردم رو بریزید داخل پوشه ی POPS روی فلشتون و یا پوشه ی SMB تون بریزید (اگه این پوشه رو نداشتید بصورت دستی بسازیدش) حالا شما باید یک چیزی مثل عکس زیر داشته باشید
130727

بعد از اون شما باید بازی مورد نظر خودتون رو از هر منبعی که میخواهید بریزید، بازی که میریزید میتونه به صورت پیشفرض فرمتش VCD باشه و یا تشکیل شده باشه از دو فایل با فرمت های BIN و CUE
اگه فرمتش VCD بود که هیچ ولی اگه تشکیل شده بود از اون دو فایل BIN و CUE مانند عکس زیر، قبل از انجام هرکاری باید اون هارو تبدیل به VCD کنید.

130729

انجام این کار هم راحته، اول باید برنامه ی PSXVCD رو که به پست پیوست میکنم دانلود و نصب کنید
بعد برنامه رو باز کنید، با این صفحه مواجه میشید

130744

اگر میخواهید چند بازی بصورت همزمان تبدیل کنید همه رو بریزید داخل یک پوشه و بعد بزنید روی گزینه ی Add Directory و اون پوشه رو انتخاب کنید
اگر هم میخواهید یک یا چند بازی رو به صورت دستی انتخاب کنید روی گرینه Add Files بزنید
خوب من میخوام فقط یک بازی رو تبدیل کنم پس روی Add Files میزنم و بعد یکی از دو فایل BIN و CUE رو انتخاب میکنم

197120

حالا بعد در قسمت destination رو دکمه ی Browse بزنید و یک پوشه انتخاب کنید تا فایل تبدیل شده در اون ذخیره شه، تیک گزینه VCD هم اگه زده نشده بود بزنید
حالا بزنید روی Convert، اگه اسم فایل در بالا سبز شد یعنی تبدیل به درستی انجام شده
فایل VCD تبدیل شده درون پوشه ایی به اسم POPS در مسیری که خودتون انتخاب کردید ذخیره شده

خوب حالا میریم سراغ مرحله ی بعد
حالا باید فایل VCD که مستقیم دانلود کردید و یا تبدیل کردید رو به داخل پوشه POPS که درون USB ویا پوشه SMB تون هست کپی کنید (دقت کنید اسم بازی تبدیلی تون بیشتر از 32 کاراکتر نباشه و کاراکتر های عجیب و غریب هم توی اسم نباشه)
حالا فایلای داخل پوشه POPS تون باید به این شکل باشه

130776

خوب حالا باید برنامه ی OPL MANAGER رو باز کنید (اگه ندارید از OPL_Manager_V21.6.zip دانلود کنید)
دقت کنید اگه از قبل نصب داشتید که هیچ ولی اگه بار اولیه که بازش میکنید یک پیغام میاد که از شما محل پوشه های بازیتون رو میخواد برای انتخاب بصورت دستی روی گزینه ی NO بزنید اگه از usb استفاده میکنید خود usb رو انتخاب کنید و اگه از smb استفاده میکنید، پوشه ایی که اون رو با ps2 تون اشتراک گذاشتید انتخاب کنید

130777

خوب بعد از باز کردن OPL MANAGER به این پیام بر میخورید

130778

روی OK بزنید
حالا لیست تمام بازیاتون رو میاره

130779

یکیشون رو انتخاب کنید و بعد بزنید روی گزینه ی Batch Convert VCD Naming
در صفحه ی بعدی وسیله ایی که باهاش بازیاتون رو اجرا میکنید انتخاب کنید

130780

من از usb استفاده میکنم پس usb رو انتخاب میکنم و بعد روی گزینه ی Start میزنم ولی شما اگه از SMB استفاده میکنید روی SMB بزنید
اگه این پیام اومد یعنی با موفقیت انجام شده

130781

خوب حالا باید usb رو به ps2 وصل کنیم (اگه از USB استفاده میکنید)
حالا در قسمت تنظیمات opl گزینه ی PS1 Games display mode رو روی حالت auto بزارید (اگه از زبان فارسی استفاده میکنید گزینه ی حالت نمایش بازی های PS1 رو روی خودکار بزارید)

130782

حالا بازی های PS1 شما در سربرگ PS1 GAMES یا بازی های PS1 نمایش داده میشود

از بازی لذت ببرید

اینم از آموزش اجرای بازی های PS1 از طریق USB و SMB امیدوارم مفید بده باشه

Attachments

آخرین ویرایش:
داداش عزیز واقعا خسته نباشید ممنون خدا خیرت بده چه قدر دنبالش بودم فقطیه سوال بازی ها رو از روی دیسک میشه vcd درسته اگه درسته طبق گفت شما کپی بریم جلو،؟

• Like
Reactions: Sega_genesis
داداش مشکلاتی از قبیل کرش شدن نامیزاتن بودن تصویر وجود داره از طریق فلش؟ چون از طریق اینترنال مشکل داشت ؟
منم همین سوال رو دارم!
چون قبلا با یه شبیه ساز با فلش قصد اجرای بازیای ps1 رو با ps2 داشتم که خیلی از جاهاش پر از مشکل بود، آیا چنین مشکلی توی این هم هست؟

داداش عزیز واقعا خسته نباشید ممنون خدا خیرت بده چه قدر دنبالش بودم فقطیه سوال بازی ها رو از روی دیسک میشه vcd درسته اگه درسته طبق گفت شما کپی بریم جلو،؟
این کار رو با تعداد زیادی برنامه میتونی بکنی ولی من ultra iso رو پیشنهاد میدم
197121
اول با این برنامه cd خودت رو به فرمت bin ریپ کن و بعد اون دو فایلی که بهت میدهcue & bin رو با برنامه psxvcd که بالا گذاشتم تبدیل کن به vcd

آخرین ویرایش:
داداش مشکلاتی از قبیل کرش شدن نامیزاتن بودن تصویر وجود داره از طریق فلش؟ چون از طریق اینترنال مشکل داشت ؟
منم همین سوال رو دارم!
چون قبلا با یه شبیه ساز با فلش قصد اجرای بازیای ps1 رو با ps2 داشتم که خیلی از جاهاش پر از مشکل بود، آیا چنین مشکلی توی این هم هست؟

من با تجربه ی کوتاهی که از استفاده از popstarter روی ps2 خودم داشتم (با بازی های کراش و هرکول و...) به همچین مشکلاتی بر نخوردم
شما مطمعنید که از popstarter استفاده کردید؟ آخه یه شبیه ساز ps1 دیگه هم برای ps2 وجود داره که اسمشو دقیق یادم نیست ولی اصلا عملکردش مث popstarter نیست

من با تجربه ی کوتاهی که از استفاده از popstarter روی ps2 خودم داشتم (با بازی های کراش و هرکول و...) به همچین مشکلاتی بر نخوردم
شما مطمعنید که از popstarter استفاده کردید؟ آخه یه شبیه ساز ps1 دیگه هم برای ps2 وجود داره که اسمشو دقیق یادم نیست ولی اصلا عملکردش مث popstarter نیست
نه اون یه شبیه ساز دیگه بود، ولی popstarter رو همون زمان که می خواستم اجرا کنم با فلش برام صفحه سیاه می موند! ps2 من فته

• Like
Reactions: Sega_genesis
نه اون یه شبیه ساز دیگه بود، ولی popstarter رو همون زمان که می خواستم اجرا کنم با فلش برام صفحه سیاه می موند! ps2 من فته
شاید از نسخه های اولیه popstarter استفاده میکردی نسخه های جدیدش بنظرم همچین مشکلاتی نداره (البته چند مدتی هست که توسعش متوقف شده)
این روهم تست کن

سلام داداش عزیز زدم نشد تبدیل کردم vcdپوشه ایی به نامsmbdساختم همراه ۵فایل پیوست کپی تو smbولی تو نرم افزار نشناخت مشکل از کجاست
پوشه smb برای اشتراک گذاری بازی ازطریق کابل شبکس
تو از usb استفاده میکنی
طبق آموزش usb پیش برو

• Like
Reactions: deadkin

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or