آموزش وصل کردن Nintendo Switch به VPN از طریق شیر هات اسپات

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
1665730768337.png
متاسفانه طی اتفاقات ناگوار اجتماعی/سیاسی اخیر (که امیدوارم به بهترین شکل ممکن رفع شه و ما برای اولین بار واقعا نفس راحت بکشیم) دسترسی اینترنت های ایران به سرویس های نینتندو تا حدی بسته شده
این یعنی کسایی که نینتندو سوییچ دارن میتونن آنلاین شن و بازی هایی که تو ظرفیت دوم و سوم شون هست رو چک آنلاین اش رو بگذرونن و بازی کنن و پروفایل شون به حالت آنلاین دربیاد و به نوعی سرویس آنلاین نینتندو شناسایی شون کنه. توانایی دانلود بازی ها رو هم دارند.
ولی در عوض:
  • نمیتونن به eShop وصل شن به هیچ وجه​
  • دانلودها دچار اختلال شدیده​
  • توانایی انجام بازی های آنلاین رو ندارند​
این قطع دسترسی برای مخاطبان این کنسول خیلی دردسرسازه و مخصوصا برای کسایی که بازی میخرن عدم دسترسی به ehsop مشکل بزرگیه
به خاطر ساختار بسته کنسول نمیشه رو این سیستم VPN نصب کرد و در نتیجه تنها راه برای وصل کردن سوییچ به اینترنت آزاد از طریق شیر کردن اینترنت با VPN از یه دیوایس دیگه است

در نتیجه تو راهنمای زیر یکی از راه هایی که خودم از طریق اش تونستم دستگاه رو VPN وصل کنم رو بنویسم. اگه شما راه دیگه ای میدونید که جواب میده بگید که تو پست اول بذارم تو افراد کمتری با شرایط مختلف به مشکل بخورن
فقط چند نکته:
  • من آدم تکنیکالی نیستم و همین راه رو از یه ویدیوی یوتیوب یاد گرفتم در نتیجه نمیتونم بگم تضمینی جواب میده. ولی میتونم با قاطعیت بگم برای من به صورت مستمر این چند روزه جواب داده
  • برای این روش احتیاج به یه PC یا لپ تاپ ویندوزی + دو تا برنامه نصبی + و در نهایت به طور واضح به یه اینترنت وایفای مستمر احتیاج دارید. راه های خاص دیگه ای هست که به جای کامپیوتر از طریق گوشی. ولی من اطلاع دقیقی از میزان جوابدهی شون ندارم.
  • با این روش راحت میتونید وارد بازی های آنلاین و Eshop و... شید. ولی به علت میزان کندی بالای ناشی از این قضیه، تجربه آنلاین بازی ها (مخصوصا بازی های سنگین) به هیچ وجه پیشنهاد نمیشه. دانلود حجم سنگین بازی ها هم از این روش پیشنهاد نمیشه (جلوتر میگم چرا) و عمده استفاده این روش برای وصل شدن به eshop و خرید و دانلود دوباره بازی های تو لایبرری تونه
با علم به این قضایا (که یخورده ناامید کننده است میدونم) بریم که راهنما رو شروع کنیم. چون پروسه کار پروسه ساده ایه که نیاز به هیچ دانش خاصی نسبت به علم شبکه های کامپیوتری نداره و همتون میتونید اجراش کنید

مرحله اول: وصل کردن کامپیوتر به اینترنت
این مرحله ساده است. اگه اینترنت گوشی یا وایفای خونه دارید، سیستم رو به اون اینترنت وصل کنید

مرحله دوم: نصب برنامه Speedify
برای این که این روش جواب بده شما احتیاج به یه VPN مطمئن دارید که از قابلیت شیر کردن پشتیبانی کنه. گزینه های مختلف دیگه ای مثل Nord VPN و Express VPN وجود دارند. دلیل این که ما Speedify رو پیشنهاد می کنیم دو چیزه.
اولی این که نرم افزار بعدی ای که باید باهاش نصب کنید عملا با این نرم افزار باندل شده و هماهنگی عالی ای با هم دارند.
دوم این که برخلاف اکثر نرم افزارهای VPN ـی که از قابلیت شیر کردن استفاده می کنن Speedify یه پلن مجانی داره برای کاربرهایی که کمتر از 2 گیگ تو ماه مصرف حجم دارند.(که خوشبختانه نیازی به ثبت کردیت کارت و این مزخرفات نداره) اگه میخواهید از این روش برای دانلود استفاده کنید، بهتره اکانت پولی یکی از این VPN ها یا یه VPN مطمئن دیگه پیدا کنید که محدودیت حجمی نداشته باشه. بعضی از این گزینه ها، سرعت و پینگ بهتری نسبت به Speedify میدن که میتونه گزینه خوبی برای آنلاین بازی کردن باشه.
لینک دانلود این برنامه: Download - Speedify

مرحله سوم: نصب برنامه Connectify Hotspot
این مهم ترین برنامه این روش ـه. به طور خلاصه این نرم افزار کار شیر کردن VPN از کامپیوتر شخصی شما به سیستم های دیگه رو به چند تا کلیک ساده خلاصه می کنه. این نرم افزار هم پلن پولی داره ولی به صورت مجانی هم میشه استفاده کرد و به غیر از یه سری محدودیت های خاص نظیر عدم اجازه برای عوض کردن اسم هات اسپات و... خیلی به مشکل خاصی نمیخورید باهاش.
لینک دانلود این برنامه: Download - Connectify

مرحله چهارم: وصل شدن به VPN
اینم عملا سادست. با زدن روی سوییچ بالای نزم افزار Speedify (یا هر VPN مطمئن دیگه ای که دارید) باید به VPN وصل شید. با مرورگر خود کامپیوتر میتونید چک کنید VPN تون درست کار می کنه یا خیر
(یه خوبی ای که Speedify داره اینه که اگه خودش نتونه وصل شه، میتونه از طریق یه VPN فعال دیگه دوباره خودشو متصل کنه که یعنی میتونید با VPN هایی که میدونید وصل میشن ولی Connectify ساپورت شون نمی کنه هم از این روش استفاده کنید عین من)

مرحله پنجم: روشن کردن Connectify Hotspot
این مهمه. وقتی Connectify رو میخواهید روشن کنید باید دقت کنید که تو منوی The Internet to Share اون VPN ـی که استفاده می کنید ساپورت میشه. وقتی مطمئن شدید کافیه استارت شو بزنید و برنامه خودش کار رو شروع می کنه و بهتون اسم و رمز هات اسپات رو میده

مرحله ششم: وصل کردن سوییچ به هات اسپات
تو مرحله آخر هم کافیه سوییچ رو از طریق منوی Internet Settings به هات اسپات جدید وصل کنید و راحت به eshop وصل شید.

اگه سوالی بود بپرسید. اگه تونستم جواب میدم
اگه راه دیگه ای هم برای دور زدن این موضوع میدونید در اختیار بذارید که تو پست اول قرارشون بدم

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
سلام و تشکر از پست مفید شما لطفا در خصوص (یه خوبی ای که Speedify داره اینه که اگه خودش نتونه وصل شه، میتونه از طریق یه VPN فعال دیگه دوباره خودشو متصل کنه که یعنی میتونید با VPN هایی که میدونید وصل میشن ولی Connectify ساپورت شون نمی کنه هم از این روش استفاده کنید عین من) هم یه توضیح بدین

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
سلام و تشکر از پست مفید شما لطفا در خصوص (یه خوبی ای که Speedify داره اینه که اگه خودش نتونه وصل شه، میتونه از طریق یه VPN فعال دیگه دوباره خودشو متصل کنه که یعنی میتونید با VPN هایی که میدونید وصل میشن ولی Connectify ساپورت شون نمی کنه هم از این روش استفاده کنید عین من) هم یه توضیح بدین

این یعنی اگه خود اسپیدیفای وصل نشد (که تو این وضعیت بعید نیست) میتونی یه VPN که مطمنئی وصل میشه رو روشن کنی بعد دوباره بزنی اسپیدیفای رو روشن کنی. اون موقع کار می کنه. من خودم این جوری میزنمش. یعنی عملا دو تا VPN روشن می کنم که یکی شون کار دور زدن رو انجام میده و یکی شون اجازه میده VPN رو شیر کنم
خیلی کند می کنه
ولی واسه eshop رفتن جوابه

• Like
Reactions: Pyramid Head

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر