آموزش وصل شدن psp به اینترنت به وسیله laptop

NIK

کاربر سایت
Sep 23, 2005
261
نام
امیر
این آموزش را برای افرادی میزارم که لپ تاپ دارن و می خوان با psp به لپ تاپ وصل شن و به اینترنت وصل بشن.​

1.شما اول نیاز دارین که کانکشنی که لپ تاپ باهاش به اینترنت وصل شده را share کنین برای اینکار:

از کانکشنتون که لپ تابتون باهاش به اینترنت وصله property بگیرین و روی بعد به تب Advanced برین و موزد زیر را فعال کنید:
Allow other network users to connect through this computer's Internet connection

2.حالا از کانکشن مربوط به وایرلستون property بگیرین و روی Configure کلیک کنید بعد در صفحه جدید به تب Advanced بروید.

-گزینه ی AP Operational Mode رو انتخاب کنید و استاندارد مورد نظر رو انتخاب کنید که اگه فریم ور های 1.5 به بعد 11g رو نیز ساپورت می کنن می تونین اگه فریم ورتون جدیده اونو انتخاب کنید که بهتره.

(الان من نمی دونم مغزی فریم ور ها 1.5 هست آیا 11g رو ساپورت می کنه یا نه اگه مشکل داشتین با جفتش تست کنین یا حالت رو بزارین رو Mixed mode )

-قسمت Channel to start ad/hoc AP رو هم همون 1 می تونین بزارین اونوقت ماله خود psp رو Auto میزاریم تا مشکلی پیش نیاد.

-حالا شما Device Type رو انتخاب کنید اینجا باید حالت رو از Wireless Station (STA) به Access Point (AP) تغییر دهید تاکارت شما به جای سرویس گیرنده به سرویس دهنده تبدیل شه.

-مرحله بعد STA Network Tyep را روی Infrastructure قرار دهید.

ok کنین تا تنظیمات save شود.

3.حالا به Access point تتون باید یک SSID بدهید (همون اسمی که موقع سرچ با دستگاه های دیگه مثل psp در صفحه می بینین.) برای اینکار:

-از کانکشن مربوط به وایرلستون property بگیرین به تبه Wireless Networks بروید و در قسمت Prefered Networks روی add کلیک کنین. در صفحه ای که باز می شه در قسمت Network name (ssid) اسم مورد نظرتون رو بدین.

-برای راحتی کار هم Authentication , Encryption رو غیر فعال می کنیم پس برای اینکار Network Authentiocation رو Open قرار دهید و Data Encryption رو هم Disabe قرار دهید.

ok کنین تا تنظیمات save شود.

4.حالا وقتشه با psp وصل شوید اون کارها رو که دیگه می دونین .(Infrastucture Mode را یاید انتخاب کنید و اسکن کنین و بعد وصل شین چون Authentication و Encryption هم نگزاشتیم دیگه کار خاصی نیاز نیست و IP گرفتن هم اتو باشه یعنی easy رو انتخاب کنین و ...)

نکات:

-کارت وایرلس لپ تاپتون باید قابلیت تعویض حالت از Wireless Station (STA) به Access Point را داشته باشد.

-کارت های شبکتون باید با هم bridge باشن.

-چون Authentication و Encryption نزاشتیم هر کسه دیگه که نزدیک شما باشه می تونه با هر دستگها وایرلس دیگه از اینترنتون استفاده کنه .

با تشکر از شما دوست عزیز
اینجا یک مشکل بزرگ پیش اومده الان. والا تا اونجایی که من می دونم و مطمئن هستم هیچ لپ تاپی دو دنیا نیست که کارت شبکه بی سیم اونو بشه به Access Point تبدیل کرد اما شما تمام مطالب رو در مورد لپ تاپ بیان کردی. که البته من می دونم با لپ تاپ امکان نداره.
من خودم تمام مراحل را روی یک مادربورد که کارت بی سیم داشت قبلا تست کرده ام و به راحتی جواب می ده اما در مورد لپ تاپ....
حال اگر شما خودت با لپ تاپ خاصی امتحان کردی و دیدی psp به اون کانکت شده مدل دقیق اونو به ما هم بگو چون واقعا قابلیت خوبیه اگر AccessPoint داشته باشه.

با تشکر

gpod

کاربر سایت
Dec 20, 2006
1,375
نام
حامد
والا تا اونجایی که من می دونم و مطمئن هستم هیچ لپ تاپی دو دنیا نیست که کارت شبکه بی سیم اونو بشه به Access Point تبدیل کرد

من که با vaio میتونم این کارو انجام بدم و با imate میتونم وصل بشم و اینترنت کار کنم !! اما با psp مشکل دارم !

من روی access point میزارم اما هرچی سرچ میکنم هیچی پیدا نمیکنه ip و dns دستی وارد میکنم اما باز هم هیچی پیدا نمیکنه !!!!!! :confused:

tatupsp

کاربر سایت
Feb 4, 2007
205
با تشکر از شما دوست عزیز
اینجا یک مشکل بزرگ پیش اومده الان. والا تا اونجایی که من می دونم و مطمئن هستم هیچ لپ تاپی دو دنیا نیست که کارت شبکه بی سیم اونو بشه به Access Point تبدیل کرد اما شما تمام مطالب رو در مورد لپ تاپ بیان کردی. که البته من می دونم با لپ تاپ امکان نداره.
من خودم تمام مراحل را روی یک مادربورد که کارت بی سیم داشت قبلا تست کرده ام و به راحتی جواب می ده اما در مورد لپ تاپ....
حال اگر شما خودت با لپ تاپ خاصی امتحان کردی و دیدی psp به اون کانکت شده مدل دقیق اونو به ما هم بگو چون واقعا قابلیت خوبیه اگر AccessPoint داشته باشه.

دوست عزیز اصلا ربطی به Desktop بودن با laptop بودن کامپیوتر نداره بلکه صرفا به کارت شبکه وایرلستون ربط داره می گم من روی یه لپ تاپ اینکارو انجام دادم برای یارو.یادم نیست مارک کارتشرو.

من که با vaio میتونم این کارو انجام بدم و با imate میتونم وصل بشم و اینترنت کار کنم !! اما با psp مشکل دارم !

من روی access point میزارم اما هرچی سرچ میکنم هیچی پیدا نمیکنه ip و dns دستی وارد میکنم اما باز هم هیچی پیدا نمیکنه !!!!!!

شما ssid دادین به کارتتون؟
با Imate حالت ad/hoc وصل میشی یا infrastructure mode ؟
مطمئنی تنظیمات وصل شدن psp رو درست انجام میدی.
ضمنا باید ip بطور داینامیک بگیری نه استاتیک (منظورم اینه که خودت set نکن)

tatupsp

کاربر سایت
Feb 4, 2007
205
الان داشتم یه سرچ می کردم شاید یه مثال برای اینکار با عکس پیدا کنم (چون خودم لپ تاپ و کارت وایرلس ندارم بهتون کامل نشون بدم) 2 تا ویدیو رو یو تیوب پیدا کردم که کاملا همین آموزشیه که من گذاشتم.(فکر کنم کارت اون دوستم هم همین مارکیه که تو ویدیو هست ACER).
(اگه comment های ویدیو رو هم بخونین می بینین خیلی ها جواب گرفتن.ویذیو اول تنظیماتیه که من توضیح دادم روی لپ تاب و ویدیو دوم طریقه وصل شدن با psp هستش.

www.youtube.com/watch?v=k69jPfpxosc

www.youtube.com/watch?v=Q9M3ZcpL2hw

این ویدیو روی لپ تاپ انجام شده بازم میگم هیچ فرقی نداره چی هست فقط باید WIRELESS CARD تون بتونه تبدیل به AP بشه.

tatupsp

کاربر سایت
Feb 4, 2007
205
دوست عزیز شما این مراحلی رو که من گفتم رو انجام بدین اگه اوت تب ها و آپشن ها که اشاره کردم در تب advanced شما موجود بود و می تونستین نوع کارتتون رو به Access point تغییر بدین که خوب دیگه مشکلی ندارین اگه هم نه شما باید به کاتالوگ و مشخصات کارتتون مراجعه کنید ببینید این قابلیت رو قرار داده یا نه اگه داده کجا باید تنظیماته مربوطه رو کانفیگ کنین.بعضی از مدل ها حتی شرکت ها برای آن ها نرم افزار ها مخصوصی برای اینکار در cd قرار می دن (یا برای دانلود در خود سایت). من نمی تونم هر کی بیاد بگه من مدلم اینه برم سرچ کنم ببینم اینکارو ساپورت می کنه یا نه شما خودتون می تونین به راحتی اینکارو انجام بدین و به کاتالوگ های لپ تاپتون و یا سایت مربوط به مدل کارتتون مراجعه کنین و بیبنین آیا می تونه کارت شما تبدیل به AP بشه یا خیر.

موفق باشین.

old_snake

کاربر سایت
Jan 18, 2007
3,509
نام
alireza
سلام به دوستان
ميدونم جاش نيست
اين كارت وايرلس كه ميگن چيه و چه قيمتي داره
کارت وایرلس .... اگه منظورت WI-FI هست .

توی اکثر لپ تاپ های جدید گنجانده شده .

کارش هم اینه که میشه دو تا PC , ... رو بصورت بیسیم شبکه کرد .

اگه کامپیوترت Desktop هست .

باید این سیستم رو بخری .

یه سری از WI-FI ها اینترنال هستند . ( توی PC به مادر بورد وصل میشن )

یه سری دیگه هم اکسترنال هستند . ( یعنی به وسیله ی USB یا ... به PC وصل میشن ( مثل WI-FI MAX ))

البته مادر بورد های جدید هم این سیستم رو دارند .

karizma

کاربر سایت
Apr 22, 2006
335
نام
karizma
میشه یک اموزش دیگه همراه با عکس بزارین؟
به دو دلیل:
1- این اموزش یکم گیج کننده است
2- یکم زیادی اصلاحات شده

bijbij

کاربر سایت
Mar 1, 2007
551
نام
بیژن
درود بر دوستان گرامی !

دوستان
لطفا" یکی یک آموزش جامع و کلی بگذاره ... اینجوری هی پست سئوال و جواب و تیکه تیکه آدم گیج میشه و آخرشم هیچ اتفاقی نمیافته ...
ممنون :love:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر