شایعه احساسات پیرامون بازی Marathon در Bungie، عالی نیست

• Thread starter Thread starter Adam
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

Adam

عضو تحریریه
marathon.jpg

ادعا می‌شود که حال و هوای شزكت Bungie در مورد بازی آتی آن، Marathon، عالی نیست. از جیسون شرایر، روزنامه نگار بلومبرگ،در آخرین قسمت از پادکست Skill Up's Friends Per Second پرسیده شد که نظرش در مورد بازی Marathon چیست.

شرایر پاسخ داد: عالی نیست، آنچه من شنیده‌ام. دلیلی وجود دارد که برای امسال برنامه‌ریزی شده بود و یک سال تمام عقب افتاد. افرادی که با آنها صحبت کرده‌ام کمی نسبت به رسیدن آن به ضرب‌الاجل برنامه‌ریزی‌شده فعلی‌اش بدبین هستند. اما خواهیم دید. من دقیقاً نمی‌دانم چه زمانی است، در سال 2025، مطمئن نیستم. بله، من در مورد احساسات در مورد پيرامون Marathon را شنیده‌ام، حداقل چند ماه پیش، چندان خوب نیست.

شرایر همچنین خاطرنشان کرد که بازی در اوایل سال جاری، زمانی که کارگردان بازی، Christopher Barrett، و تهیه‌کننده اجرایی، Carrie Gouskos، پروژه را ترک کردند، با تغییر رهبری مواجه شد. شرایر با بیان نظر خود در مورد استقبال احتمالی از بازی در زمان عرضه، گفت که احساس نمی‌کند طرفداران Bungie مشتاق بازی تیراندازی PvP باشند و نگران است که ادامه توسعه آن به مشکلی مشابه بازی Suicide Squad: Kill the Justice League منجر شود. شرایر گفت: من نگران این هستم که Marathon در موقعیت مشابهی، مانند بازی Suicide Squad: Kill the Justice، قرار داشته باشد که مدتی است در حال توسعه بوده است و من مطمئن نیستم که شانس زیادی برای موفقیت آن وجود داشته باشد. اما می‌دانید که اگر در ژانویه از من می‌پرسیدید، می‌گفتم بله موفق شدن بازی Helldivers 2 بسیار سخت خواهد بود، به نظر یک فاجعه می‌آید. البته معلوم شد که این بزرگترین اتفاق تاریخ بوده است. به همین دلیل است که من دوست دارم گزارش بدهم و نه پیش‌بینی.

بیچاره بانجی به چه روزی انداختنش!!
البته حقشه
وقتی به پول خودت رو بفروشی تهش این میشه
از نظر من هیچ چیز خاصی رخ نمیده. این اخبار و احساسات بعد از تعدیلی ها و تغییرات ساختاری همیشه هست.

بانجی هم تنهایی نمیتونست ادامه بده، نیاز به یه ناشر یا حامی مالی داشت. دستینی ۲ بازی ای بود که با روش بانجی سودآوری نمیتونست داشته باشه، سونی هم تغییرات مورد نیاز رو لحاظ کرد.

تا خیلی دیر نشده سونی پول رو از فروشنده بانجی پس بگیره .شرکت رو بهش بگردونه . (اگه هم فروشنده بانجی رو تحویل نگرفت سونی می‌تونه قانونی اقدام کنه)
این معامله اصلا به سود سونی و فن هاش نبوده .
متاسفانه خیار غبن اسقاط شده
ولی به خیار تدلیس هنوز میشه امید داشت

بیچاره بانجی به چه روزی انداختنش!!
البته حقشه
وقتی به پول خودت رو بفروشی تهش این میشه
باید بگی بانجی چه بلایی سر بقیه آورده

2024-08-10_23-36-21.jpg

پروژه 4 ساله که صدها نفر روش کار کردن رو داد هوا و بودجه بالایی هم داشته و تعدادی از مدیرا هم در رابطه با گسهای اینسامنیاک و ناتی اخراج شدن.
البته گفته جیسون هنوز هورایزن مولتی در دست ساخته

حیفه از بانجی که به این روز افتاده واقعا من سالها فن این شرکت بودم و بازی دستینی اش رو دوست دارم و تا جایی که تونستم به سهم خودم این بازی را حمایت کردم. برام سخته روزای سقوط این شرکت رو ببینم اونم بخاطر سو مدیریت داخلی. امیدوارم که این شرکت به روزای اوج خودش برگرده

• Like
Reactions: Love Console
از نظر من هیچ چیز خاصی رخ نمیده. این اخبار و احساسات بعد از تعدیلی ها و تغییرات ساختاری همیشه هست.

بانجی هم تنهایی نمیتونست ادامه بده، نیاز به یه ناشر یا حامی مالی داشت. دستینی ۲ بازی ای بود که با روش بانجی سودآوری نمیتونست داشته باشه، سونی هم تغییرات مورد نیاز رو لحاظ کرد.
دستینی برای خودش سودآوری داشت ولی مدیرای بانجی فکر میکردن در حد یه کمپانی مثل Mihoyo اینقدر گردن کلفتن که بتونن سه چهار تا بازی رو با سود حاصل از یه بازی بسازن. اگر سود دستینی رو روی خودش سرمایه گذاری میکردن که یه سال در میون DLC ناقص و بی محتوا ریلیز نکنن به این وضع دچار نمیشدن.

مساله اينجاس به صرف موفقيت (اونم نه چندان چشم گير) يه عنوان انلاين الكى بانجى باد شد.
سونى هم بوى كباب شنيد ولى داشتن خر داغ ميكردن.

از بعد هيلو ٣ بانجى ديگه چيزى عرضه نكرد كه جزو اليت صنعت باشه.
این قسمت که میگی بانجی الکی باد شد باهات موافق نیستم :دی بانجی واقعا موفق بود دوران اوج دستینی پول خوبی ساختن
اما سونی انتظارات فضایی داشت ازشون، درگیر کردنشون توی چندتا پروژه گس همه چیز رو بهم ریخت
شخصا خرید بانجی رو اشتباه نمیدونم (جدا از بحث قیمتش که به نظرم چاره ایی هم نداشت باید سریع اقدام میکرد) سونی در بخش آنلاین ضعف داره و باید ی حرکتی می کرد
اما اینکه به نتیجه مطلوب نرسیده بخاطر انتظارات بالا و فوری سونیه شاید اگر سونی اجازه میداد کار خودشونو ادامه بدن الان یک عنوان فرست پارتی آنلاین و موفق داشت

کلا پروژه های انلاین سونی هم تقریبا 90% مشابهه هم هستن فقط دنیاشون متفاوته اینه که مشکل ساز میشه...

فقط امیدوارم سونی از این بحران به سلامتی عبور کنه من با خیلی از کارهایی که کرده مخالفم و حسابی هم کوبیدمش ولی ضعیف شدن سونی به نفع منه مصرف کننده نیست
سونی اگه اجازه میداد استودیوهای فرست پارتی مسیری که توش پادشاهی می کردن رو ادامه می دادن بار اضافی رو دوششون نمیذاشت و بانجی رو هم می ذاشت روی یک عنوان آنلاین کار کنه نتیجه خیلی بهتری می گرفت

با تشکر این بود انشا من :دی

به نظرم تا وقتی رقبا مزیت و برتری خاصی نسبت به سونی(پلی استیشن) ندارند (گیم پس هم که نشون داد این توانایی رو نداره و نهایت زورش صرفا نگه داشتن اکس باکسه نه شکست دادن سونی) مشکل خاصی سونی رو تهدید یا تحدید نمیکنه،

زمانی مسئله خطرناک میشه که کشوری بهتر از امریکا برای پیشرفت + زندگی در بالاترین حالت فرصت و امکانات و استاندارد، وجود داشته باشه، وگرنه چین تا 100 سال دیگه هم نمیتونه جای امریکا رو بگیره، هرچقدرم که اقتصاد سنتیش بزرگ بشه، احتمالا هیچ وقت نمیتونه اون امکانات و ازادی امریکا رو در اختیار ملت قرار بده، وخب، همینم یعنی همچنان امریکا میتونه به عنوان رهبر دنیا، به کار خودش ادامه بده،

سونی هم به نظرم تا زمانی که رقیب جدی، برای موقعیت فعلی خودش نداشته باشه، خطر مهلک و اساسی و بنیادین تهدید و تحدیدش نمیکنه، همینم دلیلی هست که بعد این همه اشتباه تو نسل نه، همچنان با فاصله در بازار میتازونه، در واقع مزیت های پلی استیشن چنان زیاد هستند، که حاشیه امن لازم برای اشتباهات سونی رو پدید اوردند،

صد تا واچ داگز دیگه هم توانایی برتری یافتن به گرند دفت اتو رو ندارند، چون مزیت ها و برتری هاش رو ندارند و نخواهند داشت،

این یعنی سونی فرصت کافی داره که خودش رو جمع و جور کنه، چرا؟ چون هیچ دشمن یا رقیبی در حد حمله به مرز هاش نیست، دیگه وقتی مایکرو نتونسته، احتمالا حالا حالا ها کسی نمیتونه، نسل هفت هم که مایکرو 2 3 سالی تونست، به دلیل اشتباهات خود سونی بود،

اینا مطلقا به معنی بیکار نشستن امریکا یا سونی یا راک استار نیست، به این معنی است که اینا به اندازه کافی برتری پیدا کردند که بتونند نقص های خودشون رو به مرور رفع کنند، بدون اینکه تهدید یا تحدید خاصی هم از طرف دیگران وجود داشته باشه، به نظرم سونی به مرور تمام مشکلات رو رفع و جایگاه برتر خودش رو حفظ میکنه.

به نظرم تا وقتی رقبا مزیت و برتری خاصی نسبت به سونی(پلی استیشن) ندارند (گیم پس هم که نشون داد این توانایی رو نداره و نهایت زورش صرفا نگه داشتن اکس باکسه نه شکست دادن سونی) مشکل خاصی سونی رو تهدید یا تحدید نمیکنه،

زمانی مسئله خطرناک میشه که کشوری بهتر از امریکا برای پیشرفت + زندگی در بالاترین حالت فرصت و امکانات و استاندارد، وجود داشته باشه، وگرنه چین تا 100 سال دیگه هم نمیتونه جای امریکا رو بگیره، هرچقدرم که اقتصاد سنتیش بزرگ بشه، احتمالا هیچ وقت نمیتونه اون امکانات و ازادی امریکا رو در اختیار ملت قرار بده، وخب، همینم یعنی همچنان امریکا میتونه به عنوان رهبر دنیا، به کار خودش ادامه بده،

سونی هم به نظرم تا زمانی که رقیب جدی، برای موقعیت فعلی خودش نداشته باشه، خطر مهلک و اساسی و بنیادین تهدید و تحدیدش نمیکنه، همینم دلیلی هست که بعد این همه اشتباه تو نسل نه، همچنان با فاصله در بازار میتازونه، در واقع مزیت های پلی استیشن چنان زیاد هستند، که حاشیه امن لازم برای اشتباهات سونی رو پدید اوردند،

صد تا واچ داگز دیگه هم توانایی برتری یافتن به گرند دفت اتو رو ندارند، چون مزیت ها و برتری هاش رو ندارند و نخواهند داشت،

این یعنی سونی فرصت کافی داره که خودش رو جمع و جور کنه، چرا؟ چون هیچ دشمن یا رقیبی در حد حمله به مرز هاش نیست، دیگه وقتی مایکرو نتونسته، احتمالا حالا حالا ها کسی نمیتونه، نسل هفت هم که مایکرو 2 3 سالی تونست، به دلیل اشتباهات خود سونی بود،

اینا مطلقا به معنی بیکار نشستن امریکا یا سونی یا راک استار نیست، به این معنی است که اینا به اندازه کافی برتری پیدا کردند که بتونند نقص های خودشون رو به مرور رفع کنند، بدون اینکه تهدید یا تحدید خاصی هم از طرف دیگران وجود داشته باشه، به نظرم سونی به مرور تمام مشکلات رو رفع و جایگاه برتر خودش رو حفظ میکنه.
بی رقیب بودن البته تضمینی بر موفقیت بی چون چرا نیست، مثالش زیاده معروف ترینش نوکیا که در دوران طلاییش 51% کل بازار دستش بود ولی بخاطر نپذیرفتن شرایط جدید بازار و اصرار بیهوده تاج از سرش افتاد

مشکلی که سونی داره تلاش می کنه رفعش کنه حاشیه سود پایینشه و سریعترین راهی که به نظرش میرسه ساختن گس هست
اتفاقا توی این شرایطی که سونی عملا داره با خودش رقابت میکنه واسش سخت تره، درسته الان جایگاه سونی تثیبت شده و محکمه ولی باید نگه داشته باشه دیگه
مایکروسافت چپش پره و قرار نیست از بازی بیرون بره، حتی اگه دیگه کنسول هم نسازه و ناشر بشه. دیوانگیه اگر فکر کنیم مایکرو 70 میلیارد دلار داده اکتی 10 میلیارد داده بتسدا که تو بازار کنسول رقابت کنه ( ارزش کل برند سونی حدود 110 میلیارد دلار)
هیچ کدوم بیکار نیستن دارن بر اساس توانایی های خودشون برنامه هاشون رو پیش میبرن

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or