مشکل اجرای CD در PS2 مدل برق مستقیم 90004

RezaMahdavian

Gold User
سلام به همگی
من به تازگی یه PS2 برق مستقیم 90004 رسیده دستم. علاقه ای ندارم فلش خور کنمش.
دیسک DVD بازی های PS2 بدون مشکل اجرا میشن. حتی فیلم DVD هم اجرا میشه. دو بار ریست رو میزنم میره واسه پخش فیلم DVD.
اما CD های PS1 به هیچ وجه اجرا نمیشن. زدن دو بار کلید ریست. زدن دو سه بار کلید پاور. با سرعت پایین رایت کردم. حتی از مغازه سی دی نقره ای شرکتی گرفتم. فایده نداشت.
خلاصه با CD مشکل داره. سایر CD ها هم Play نمیشن.
خلاصه DVD رو راحت میخونه اما CD رو نه. اصلاً طلسم شده
میخوام بدونم مشکل از لنزه و آیا در این مواقع با تعویض لنز مشکل حل میشه؟
این لنزهایی که توی سایت ها واسه فروش گذاشتن خوبه؟ یعنی عوض کنم بازی های PS1 اجرا میشن؟

• Like
Reactions: Love Console
سلام به همگی
دیسک DVD بازی های PS2 بدون مشکل اجرا میشن. حتی فیلم DVD هم اجرا میشه. دو بار ریست رو میزنم میره واسه پخش فیلم DVD.
اما CD های PS1 به هیچ وجه اجرا نمیشن. زدن دو بار کلید ریست. زدن دو سه بار کلید پاور. با سرعت پایین رایت کردم. حتی از مغازه سی دی نقره ای شرکتی گرفتم. فایده نداشت.
این لنزهایی که توی سایت ها واسه فروش گذاشتن خوبه؟ یعنی عوض کنم بازی های PS1 اجرا میشن؟
سری 90000 دیسک PS1 رو نمی خونه. سری قبلی 70000 این قابلیتو داره

• Like
Reactions: RezaMahdavian
سری 90000 دیسک PS1 رو نمی خونه. سری قبلی 70000 این قابلیتو داره
چرا داری اطلاعات اشتباه تحویل مردم میدی؟
سلام به همگی
سلام. دلیل مشکل شما لنز یا مدل دستگاهتون نیست. اون شخصی که ماد چیپ دستگاه رو وصل کرده از روی تنبلی نقاط مربوط به قسمت CD رو به مادربرد دستگاه وصل نکرده. همین. کافیه اون قسمت ها وصل بشه تا این مشکل شما حل بشه.

چرا داری اطلاعات اشتباه تحویل مردم میدی؟

سلام. دلیل مشکل شما لنز یا مدل دستگاهتون نیست. اون شخصی که ماد چیپ دستگاه رو وصل کرده از روی تنبلی نقاط مربوط به قسمت CD رو به مادربرد دستگاه وصل نکرده. همین. کافیه اون قسمت ها وصل بشه تا این مشکل شما حل بشه.
چون شما اطلاعات کمه دلیل بر غلط بودن اطلاعات من نیست. سری 70000 از تراشه مخصوص برای اجرای عناوین PS1 و ساپورت رسمی سونی از روی دیسک استفاده می کنه، سری 90000 از چیپ PowerPC استفاده می کنه و این قابلیت سخت افزاری ازش حذف شده و کلا معماریش متفاوت از سری های قبلیه، این مورد صرفا به مادچیپ مربوط نمی شه و در حالت پیش فرض این قابلیت در سری 90000 وجود نداره. این چیپ در این مدل که شما به "غلط" می گی به مدل مربوط نمی شه، بدترین برای اجرای عناوین PS1ــه چون سازگاری نداره و بیشترین فلیکر و مشکلات اجرا رو داره. همه سری ها رو تست کردم برای کسی که می خواد عناوین PS1 رو با کمترین دغدغه و همچنین دیسک بازی کنه 70000 مناسبـه

آخرین ویرایش:
  • Like
آخرش نفهمیدم بلخره مشکل از مدل 90000 هست یا مشکل سخت افزاریه
خب بلخره مدل 90000 باید اجرا کنه که. حالا فوقش کنده یا با مشکلات اجرا میکنه. مشکل اینجاست که اصلاً CD رو نمیخونه. انواع CD پلی استیشن 1 رو تست کردم. شرکتی. رایتی. اصلی
در ضمن یه نکته ای رو بگم. فکر کنم مدلی که دارم اصلاً ماد چیپ نداره. چند بار برای کپی خور تلاش کردم ولی بدون دیسک وارد freemcboot نمیشه. در واقع برنامه های فلش خور همگی با موفقیت روی مموری کارت کپی میشن اما وارد مموری کارت میشی نمیشه وارد برنامه ش شد. فقط گزینه Copy کردن مموری میاد. انواع روش ها رو تست کردم. یه جا نوشته بود این مدل ها چون چیپ ندارن حتماً باید با دیسک وارد منوی فلش خور بشیم که واسه من میشه.

آخرین ویرایش:
آخرش نفهمیدم بلخره مشکل از مدل 9000 هست یا مشکل سخت افزاریه
خب بلخره مدل 9000 باید اجرا کنه که. حالا فوقش کنده یا با مشکلات اجرا میکنه. مشکل اینجاست که اصلاً CD رو نمیخونه. انواع CD پلی استیشن 1 رو تست کردم. شرکتی. رایتی. اصلی
در ضمن یه نکته ای رو بگم. فکر کنم مدلی که دارم اصلاً ماد چیپ نداره. چند بار برای کپی خور تلاش کردم ولی بدون دیسک وارد freemcboot نمیشه. در واقع برنامه های فلش خور همگی با موفقیت روی مموری کارت کپی میشن اما وارد مموری کارت میشی نمیشه وارد برنامه ش شد. فقط گزینه Copy کردن مموری میاد. انواع روش ها رو تست کردم. یه جا نوشته بود این مدل ها چون چیپ ندارن حتماً باید با دیسک وارد منوی فلش خور بشیم که واسه من میشه.
مدل PS2 شما رو توی آرشیو دارم، ps2 شما مادچیپ داره وگرنه دیسکای کپی PS2 رو نمیخوند، این مدل آخرین بار که تستش کردم کپی خور می شه با مموری ولی مثل سری های قبلی نیست که با روشن شدن PS2 ران بشه FMCBOOT, باید از داشبورد وارد مموری بشی و برگردی تا بوت بشه، کلا کپی خورکردنش آسون نیست و اکثر لینک ها رو تست کردم. برای مستقیم بوت شدن نیاز به مادچیپ جدیده و یکسری امکانات هم داره ولی هزینه نصبش کم نیست. روی ران شدن عناوین ps1 بدون مشکل روش حساب باز نکن. اگر نتونستی با روشی که گفتم بوتش کنی بگو تا نگاه کنم دیسکو مموریامو بهت لینک بدم دانلود کنی

• Like
مدل PS2 شما رو توی آرشیو دارم، ps2 شما مادچیپ داره وگرنه دیسکای کپی PS2 رو نمیخوند، این مدل آخرین بار که تستش کردم کپی خور می شه با مموری ولی مثل سری های قبلی نیست که با روشن شدن PS2 ران بشه FMCBOOT, باید از داشبورد وارد مموری بشی و برگردی تا بوت بشه، کلا کپی خورکردنش آسون نیست و اکثر لینک ها رو تست کردم. برای مستقیم بوت شدن نیاز به مادچیپ جدیده و یکسری امکانات هم داره ولی هزینه نصبش کم نیست. روی ران شدن عناوین ps1 بدون مشکل روش حساب باز نکن. اگر نتونستی با روشی که گفتم بوتش کنی بگو تا نگاه کنم دیسکو مموریامو بهت لینک بدم دانلود کنی

سلام. دستت درد نکنه.
من کپی خور زیاد واسم مهم نیست. من تنها چیزی که واسم مهمه اینه که CD پلی استیشن 1 رو اجرا کنه. همین
تنها خواهش من از شما اینه که اگه راهی هست بهم بگین تا مشکل اجرای CD پلی استیشن 1 یه جوری حل شه.

• Like
Reactions: .Amirone
سلام. دستت درد نکنه.
من کپی خور زیاد واسم مهم نیست. من تنها چیزی که واسم مهمه اینه که CD پلی استیشن 1 رو اجرا کنه. همین
تنها خواهش من از شما اینه که اگه راهی هست بهم بگین تا مشکل اجرای CD پلی استیشن 1 یه جوری حل شه.
باید کپی خور نرم افزاری بشه که از فلش با لودر قدیمی DB ران بشه، مستقیم cd رو نمی تونه اجرا کنه. همونطور که گفتم در سری های قبلی امکانش بخاطر وجود چیپ اصلی امکان پذیر بود و با دوبار زدن دکمه پاور CD رو اجرا می کنه. ولی در سری 90000 در حالت عادی با وجود مادچیپ های قدیمی امکان پذیر نبودو خودت هم سرچ زدی کپی نرم افزاری از طریق مموری هم دردسر داره. این سری برای کپی خور شدن کامل باید مادچیپ جدید روش نصب بشه و راه دیگه ای وجود نداره. اگر راهی وجود داشت خودم انجام می دادم. خیلی روی این مورد حساسی که دیسک PS1 رو ران کنه، اینو بفروش مدل 70000 که الان خودم دارم استفاده می کنم رو بگیر، البته لنزشو باید از قوی بودنش مطمئن باشی. ولی اگر حساسیت روکنار بذاری از طریق فلش می تونی عناوین PS1 رو روی این کنسول ران کنی

• Like
باید کپی خور نرم افزاری بشه که از فلش با لودر قدیمی DB ران بشه، مستقیم cd رو نمی تونه اجرا کنه. همونطور که گفتم در سری های قبلی امکانش بخاطر وجود چیپ اصلی امکان پذیر بود و با دوبار زدن دکمه پاور CD رو اجرا می کنه. ولی در سری 90000 در حالت عادی با وجود مادچیپ های قدیمی امکان پذیر نبودو خودت هم سرچ زدی کپی نرم افزاری از طریق مموری هم دردسر داره. این سری برای کپی خور شدن کامل باید مادچیپ جدید روش نصب بشه و راه دیگه ای وجود نداره. اگر راهی وجود داشت خودم انجام می دادم. خیلی روی این مورد حساسی که دیسک PS1 رو ران کنه، اینو بفروش مدل 70000 که الان خودم دارم استفاده می کنم رو بگیر، البته لنزشو باید از قوی بودنش مطمئن باشی. ولی اگر حساسیت روکنار بذاری از طریق فلش می تونی عناوین PS1 رو روی این کنسول ران کنی
ممنون
والا اون موقع میخواستم بگیرم همه میگفتن سری 90000 جدیدتر و بروزتره. کسی در مورد بازی های PS1 چیزی نگفت
پس ربطی به لنز یا تغییرات سخت افزاری داخلی نداره و راهش همون بازی از طرق فلشه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: .Amirone
ممنون
والا اون موقع میخواستم بگیرم همه میگفتم سری 90000 جدیدتر و بروزتره. کسی در مورد بازی های PS1 چیزی نگفت
پس ربطی به لنز یا تغییرات سخت افزاری داخلی نداره و راهش همون بازی از طرق فلشه
جدیدتر و بروز بودن سخت افزارشو درست گفتن، ولی خب کسی به مورد دیسک و چیپ زیاد دقت نمی کنه و مهم براشون کپی خور بودن کنسوله. الان 77004ی که رو میزمه CDـهایی که خودم رایت کردمو راحت و بدون مشکل جواب می ده ولی از لودر در مورد برخی عناوین کلی مشکل وجود داره. الان تکن 3 یکی از معروفترین عناوین PS1، از PS2 فت تا اسلیم بگیر از فلش و هارد مشکل فلیکر داره ولی از روی دیسک خیر. هر نوع چیتی هم روش بزنی جوابگو نیستو مشکل تصویر وجود داره. یا Ace Combat مشکل سیاهی زمینه وجود داره. برخی عناوین دیگه باگای عجیب دارن. تیمی که روی توسعه PS2 برای بهتر اجرا شدن عناوین PS1 کار میکرد سالیان درازیه فعالیت نداره برای همین مشکلات عمدش هنوز حل نشده و آپدیت هایی هم که تا چند سال پیش برای این بخش میومد غیر رسمی بود، در کل مزایایی که چیپ اصلی سری 70000 بهت می ده برای خوندن دیسک های PS1،هیچوقت شبیه سازای نرم افزاریو مادچیپ نمی ده چون در نهایت با لودر خودشون اجرا می شن. با همشون سروکله زدم
حرف همیشگیم اینه که هیچ چیز جای اون کنسولی که بازی های زمان خودش رو اجرا می کرد نمی گیره

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or