شایعه حجم بازی GTA VI لو رفته

dantemaximum

کاربر سایت
Nov 18, 2009
312
طبق تصاویر لیک شده، حجم GTA VI حدود 228 گیگابایت خواهد بود

قبل از این شایعه شده بود حجم بازی حدود 320 گیگابایت هست

البته ممکنه این نسخه بهینه نشده باشه ولی باید این رو در نظر بگیرید که GTA V در روز انتشار حجمی حدود 9 گیگابایت داشت که با گذشت زمان حجمش فراتر از 100 گیگابایت شد

photo_2024-03-16_20-34-28.jpg

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان
شاید عجیب باشه اما اگر واقعا حجمش اینقدره من خوشحال میشم! پرُ و پیمون بودنش از همین حجم میباره
این کاملا اشتباهه.
حجم بازی هیچ ارتباطی با مقدار محتوای خود بازی نداره.

البته ارتباط که میتونه داشته باشه ولی حالت یک به یک نیست.

mahdi-kool

کاربر سایت
Jun 2, 2013
301
نام
AMIR MAHDI
این کاملا اشتباهه.

سکیرو موقع انتشار اگه اشتباه نکنم ۱۳ ۱۲ گیگ بود گوتی هم شد :D

.SoRoUsH.

کاربر سایت
Jul 5, 2016
434
این کاملا اشتباهه.

فکر نمیکنم هیچ ارتباطی نداشته باشه
به هرحال دو دوتا چهارتاس،همین حجمه که ساختار بازی رو تشکیل داده،درسته بهینه سازی های مختلفی وجود داره ولی اینکه بگیم حجم بازی هیچ ارتباطی به محتواش نداره به نظرم درست نیست
خلاصه که نمیدونم جزو اختلالات طبقه بندی میشه یا نه! ولی شخصا من از حجم بالای بازی(فقط بازیهای راکستار!)خیلی استقبال میکنم!

• Like
Reactions: king of north

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان
فکر نمیکنم هیچ ارتباطی نداشته باشه
به هرحال دو دوتا چهارتاس،همین حجمه که ساختار بازی رو تشکیل داده،درسته بهینه سازی های مختلفی وجود داره ولی اینکه بگیم حجم بازی هیچ ارتباطی به محتواش نداره به نظرم درست نیست
خلاصه که نمیدونم جزو اختلالات طبقه بندی میشه یا نه! ولی شخصا من از حجم بالای بازی(فقط بازیهای راکستار!)خیلی استقبال میکنم!
منظورم اینه که محتوای بازی رابطه مستقیمی با حجم نداره که هرچی بیشتر بشه پس حجم بازی هم به همون نسبت بره بالا یا برعکس.
حجم بازی میتونه 10 مگ باشه ولی ساعتها محتوا برای سرگرم کردن داشته باشه.

مثال هم خیلی زیاد داریم.
==========
البته اگه فقط در مورد بازیهای راکستار این نظر رو داری که خب حتما درسته.

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
775
GTA V حجمش بیشتر ۹ گیگ بود. فکر می‌کنم روی PS3 و Xbox360 حوالی ۱۶-۱۷ گیگ بود‌. بخش انلاین هم هفته‌های اول نداشت. وقتی اومد اونم اپدیت گرفت و حجم بیشتری گرفت.

• Like
Reactions: pouria.sh

dantemaximum

کاربر سایت
Nov 18, 2009
312
GTA V حجمش بیشتر ۹ گیگ بود. فکر می‌کنم روی PS3 و Xbox360 حوالی ۱۶-۱۷ گیگ بود‌. بخش انلاین هم هفته‌های اول نداشت. وقتی اومد اونم اپدیت گرفت و حجم بیشتری گرفت.
فضای نصب برای هر دو کنسول 16 تا 17 گیگ بود ولی در اکسباکس مسئله فرق میکرد برای نصبش باید حدود 9 گیگ فضا داشته باشی ولی برای دیسک دومش نباید از داشبورد نصب کنی بلکه باید بازی رو اجرا کنی تا درخواست نصب محتوای دیسک دوم رو بهت بده البته در مورد اجباری یا اختیاری بودن نصب دیسک دوم یادم نمیاد

aid3594560-v4-728px-Install-Grand-Theft-Auto-V-(GTAV)-on-Xbox-360-Step-17-Version-2.jpg

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
775
فضای نصب برای هر دو کنسول 16 تا 17 گیگ بود ولی در اکسباکس مسئله فرق میکرد برای نصبش باید حدود 9 گیگ فضا داشته باشی ولی برای دیسک دومش نباید از داشبورد نصب کنی بلکه باید بازی رو اجرا کنی تا درخواست نصب محتوای دیسک دوم رو بهت بده البته در مورد اجباری یا اختیاری بودن نصب دیسک دوم یادم نمیاد

View attachment 331600
ادیت:
بخاطر ظرفیت محدود دیسک xbox360 و عدم امکان اجرای همزمان دو دیسک کل ۱۶-۱۷ باید لود میشد و کل دو دیسک رو می‌تونستی نصب کنی‌که از طریق هارد اجرا بشه و سرعت لود بالاتر بره.
دیسک دوم نصبش اجباری نبود و سرعت لود قسمتی که از دیسک دوم اجرا میشد کند تر بود.

اینکه یک دیسک ۸.۵ گیگ باشه دلیل نمیشه کل بازی حجمش ۸.۵ گیگ باشه. دیسک دوم هم تقریبا اندازه‌ی دیسک یک بازی حجم داشت.

Grand Theft Auto V Xbox 360 Installation Requirements - Rockstar Games Customer Support

آخرین ویرایش:

simplexcomic96

کاربر سایت
Jun 12, 2014
689

View attachment 331600
به حجم های استور نمیشه اعتماد کرد .
LA noire توی استور حدود 7 گیگ بود فکر کنم. ولی فقط دیسک یک بود و باید محتویات دو دیسک بعدی رو از داخل گیم دانلود میکردی . که با بسته شدن سرور های بازی عملا غیر ممکن شد و الان نسخه ای که از la noire توی استور فروش میره یک نسخه ناقص هست .
اواخر هم بدلیل کم بودن سرعت هارد بعضی بازی هافقط به صورت فیزیکی عرضه شدن . مثل تایتان فال و بتل 4 و....

آخرین ویرایش:

MohammadAVGN

کاربر سایت
Jun 30, 2023
730
نام
Mohammad
بنظر من خوشحالی نداره حجم زیادی چون ممکنه اون یه عالمه حجم دیگه برای بخش آنلاین باشه
برای مثال gtav نسل ۷ حجم خیلی کمی داره نسبت به نسل های بعدی حالا درسته کیفیت بازی بالا رفته و ایستگاه های رادیو جدیدی اضافه شد
ولی هردفعه حجم بازی توی اپدیت های بعدی بیشتر میشه ولی محتوایی به بخش سینگل پلیر اضافه نمیشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر