راهنمایی در امر خرید موبایل

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,534
سلام
تو گوشی های entry level ارزون کدوم برند بیشتر برای فرد سن بالا که زیاد تو کار با تکنولوژی وارد نیست مناسب تره؟ از نظر UI و ترجمه فارسی بیشتر منظورمه

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,465
نام
امین
رفقا تو بازه قیمت 7.200 ، 7.300 یه گزینه استثنایی تو بازار موجود شده به اسم
Motorola g54 5g
حقیقتا با این قیمت عالیه.
من امروز یدونه سفارش دادم.
حتمن چک کنید اگه قصد خرید تو این رنج قیمت رو دارید.

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,465
نام
امین
اقا استقبال از این مدلی که گفتم ورای تصور خوب بوده تو بازار ما.
موجودی دو رنگ تو دیجی کالا تموم شد! فقط ابی تیره مونده اونم 7.500
البته یه کد تخفیف 250 هزارتومنی دیجیکالا رو خرید گوشی داده که 7.250 میوفته.
تکنولایف کلا تموم شد.
ملت خدایی خوب استقبال کردن.

• Like
Reactions: Amin_Evil_Dead

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,036
نام
Ali
بچه ها امروز اتفاقی با دوستی اشنا شدم که گوشیش اریا باند بود.
قبلا به خاطر ایرانی بودن خیلی اخبارش رو دنبال نکردم و یادمه اون اوایل با قبمت 17 میلیون فروش میرفت
خبر داشتم تا حدود 10 تومن پایین اومده و این دوستم گفت خریده 6.500
که الان چک کردم حدود 6.300 هم تو بازار موجوده.
باید بگم بعد از خوندن مشخصات این گوشی و کارایی و عملکردش با این قبمت بی نظیره.
و اینکه تا 3 سال اپدیت اندروید و 5 سال پشتیبانی امنیتی ازش میشه جز نکات خوبشه.
شارژر 66 وات صفحه امولد 6.78 اینچی 120 هرتزی
حافظه 256 و رم 8 گیگ!
بدنه باکیفیت و همه اینا با 6.300 خدایی ارزشمنده.
احتمالا شنبه یه سر برم بازار موبایل ببینم چطوریاست و از نزدیک باهاش کار کنم.
اگه خوب باشه واسه گوشی دوم بهترین انتخاب ممکنه.
و برای کسایی که یه گوشی خوب و قیمت مناسب هم میخوان بشدت خریدش توصیه میشه.

موقعی که حدودای ۹ تومن اینا بود گوشی فروشهای عمده بزور تو سبد جاش میدان مثلا تو یه سبد ۴۰ تا گوشی ۵ تاش بزور از اینها میخواستن بهتون قالب کنن ، بعد شرکت اومد جشنواره گذاشت و .... تا اینکه به این نتیجه رسیدن تنها راه جلو گیری از ضرر کاهش قیمته

بنظرم این کار رو نکنید
شما قطعا خیلی بیشتر از من تو این بازار سررشته و دانش دارید
و میدونید چی به چیه و از پشت پرده ش خبر دارید
نکنید ... خود چینیا ( استاد دامپینگ در ابتدا ، انداختن در انتها)هستن اونوقت اینا میخوان همون مسیر رو سر چینیا بیارن ! با یه گوشی (اگر اشتباه نکنم هندی )
نذارید پا بگیرند

• Like
Reactions: KingFisher

Ecthelion

کاربر سایت
Apr 28, 2019
261
رفقا buds2 pro سامسونگ به ۱.۵ ۲ تومن اختلافش با buds fe می‌ارزه؟
خیلی وقته می‌خوام یک هندفون هندزفری بی‌سیم بخرم ولی چیزی که هست من کلا با این توگوشی‌ها راحت نیستم و بعد از 45 دقیقه 1 ساعت گوش‌‌هام درد می‌گیرن. اینه که هدف ایده‌آل wh-1000xm5 یا xm4 سونی بود ولی خب اینا قیمتشون واسه من به صرفه و معقول نیست. تو اون رنج 5 6 تومن هم هدفون over ear با anc خوب ندیدم من. نهایتا برخلاف میل باطنی رسیدم به همین تو گوشی‌ها.
نظری، تجربه‌ای مشاوره ای؟

Dysphoria

کاربر سایت
Jul 2, 2009
1,283
نام
محمدرضا
خیلی وقته می‌خوام یک هندفون هندزفری بی‌سیم بخرم ولی چیزی که هست من کلا با این توگوشی‌ها راحت نیستم و بعد از 45 دقیقه 1 ساعت گوش‌‌هام درد می‌گیرن. اینه که هدف ایده‌آل wh-1000xm5 یا xm4 سونی بود ولی خب اینا قیمتشون واسه من به صرفه و معقول نیست. تو اون رنج 5 6 تومن هم هدفون over ear با anc خوب ندیدم من. نهایتا برخلاف میل باطنی رسیدم به همین تو گوشی‌ها.
آقا من اون WH-XM4 رو دارم و صادقانه بهت بگم با اینکه کیفیت صدا و ANC انقدر بالاست که هیچ ایرفونی بهش نمیرسه با این حال چون به نسبت خیلی حجیمه و نمیشه همجا آدم با خودش ببره (نیاز به کوله داره واسه اون کیسش) به نظر من خیلی کاربردی نیست و من میبینم که بیشتر مواقع دارم از همین تو گوشی ها استفاده میکنم.
اوون ایرفون سامسونگ هم از نظر راحتی یکی از راحت ترین هاست. حالا من چون لاله گوش به نسبت بزرگتری نسبت به بقیه دارم شاید زیاد اذیت نمیشم حتی با مدل های میان رده ولی خیالت از نظر راحتی اینا راحت باشه.

pvt.miller

کاربر سایت
May 13, 2013
831
نام
Arya Faraji
من چند وقت پیش خواستم بگیرم زیاد تحقیق کردم، نتیجه گیری کلی این بود که سامسونگ ANC بسیار قوی داره مخصوصا مدل پرو ولی چون خودم برای مکامله اصلا استفاده نمیکنم WF-C500 سونی گرفتم که داخل ریتینگ هایی که برای آهنگ گوش کردن مهمه، جز سرترین ها هست. قیمتش هم خیلی مناسب بود.
نظر کلی من اینه که اگه برای مکالمه استفاده دارید و ANC براتون مهمه، جز earbuds pro اصلا به چیز دیگه فکر نکنید، چون با اختلاف خیلی زیادی جلو هست، اگه برای موزیک میخواید مدل سونی که گفتم فوق العاده هست.

• Like
Reactions: Ecthelion

UnHoLy666

کاربر سایت
Feb 7, 2014
217
نام
عرفان
سلام بر تمام اساتید
میشه لطفاً تا سقف 35 تومن یه چند تا گوشی بهم معرفی کنید.
خودم نظرم رو Iphone 13 بود ولی 2 نسل ازش گذشته میترسم سریع پشتیبانیش کنار گذاشته بشه؛ چون من گوشی حاضرم Iphone 6 هست، 9 ساله که دارمش و فقط به خاطر اینکه دیگه نمیتونم برنامه های جدید رو روش اجرا کنم قصد خرید دارم.
از موبایل هم فقط انتظار پشتیبانی نرم افزاری بلند مدت و باتری قوی رو دارم. به ندرت عکس میگیرم و به ندرت هم بازی میکنم.

• Like
Reactions: eeeeee and all4u

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,185
سلام بر تمام اساتید
خودم نظرم رو Iphone 13 بود ولی 2 نسل ازش گذشته میترسم سریع پشتیبانیش کنار گذاشته بشه؛ چون من گوشی حاضرم Iphone 6 هست، 9 ساله که دارمش و فقط به خاطر اینکه دیگه نمیتونم برنامه های جدید رو روش اجرا کنم قصد خرید دارم.
از موبایل هم فقط انتظار پشتیبانی نرم افزاری بلند مدت و باتری قوی رو دارم. به ندرت عکس میگیرم و به ندرت هم بازی میکنم.
اگه ios دوست داری صدردصد همون ۱۳ رو بگیر نگران نباش
اگه دنبال اندرویید خاص هستی از سری چوگل پیکسل ۸ عالیه
دنبال سخت افزار خوب هستی از برند شیاومی ۱۳T جزو بهتریناس

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,465
نام
امین
سلام بر تمام اساتید
Pixel 7 گوگل با حافظه 256 گیگ رو پارت امریکا حدود 36.500 میتونی بخری
کارکرده هم حدود 34 هست، جای مطمئن اشنا دارم.

کلا تو اندروید گوگل یه جیز دیگس
واقعا مصرف بهینه ای داره و گوشی برند و معتبر و با کیفیتی هم هست.

Alireza717

کاربر سایت
Aug 12, 2016
1,520
سلام بر تمام اساتید
ایفون ۱۳ حداقل ۳ سال دیگه ساپورت میشه. باتریش با توجه به سایزش خوبه قطعا نسبت ایفون ۶ که دستته خیلی بهتره. اگه با ایفون راحتی همون ۱۳ بگیر
شیا ۱۳ تی پرو هم میتونی بگیری ولی ۱۸۰ درجه با ایفون فرق میکنه :D

UnHoLy666

کاربر سایت
Feb 7, 2014
217
نام
عرفان
Pixel 7 گوگل با حافظه 256 گیگ رو پارت امریکا حدود 36.500 میتونی بخری
کارکرده هم حدود 34 هست، جای مطمئن اشنا دارم.

کلا تو اندروید گوگل یه جیز دیگس
واقعا مصرف بهینه ای داره و گوشی برند و معتبر و با کیفیتی هم هست.
به احتمال زیاد برم سراغ همون Pixel 7 یا اینکه بودجم رو افزایش بدم Pixel 8 128GB بگیرم.
فقط یکم نسبت به تراشه Exynos نگرانم. تو مصرف باتری و دما ازش زیاد بد شنیدم.
زیاد هم روی دوربینش مانور داده ولی من همونطور که گفتم اصلا عکاسی برام مهم نیست.
فقط چون تا حالا سابقه خرید Pixel نداشتم باید به چیز خاصی توجه کنم؟
مثلا مثل آیفون پارت نامبر داره برای هر کشوری؟
تو سایت های ایرانی زدن Not active. اینم مثل آیفون سایتی برای چک کردن اینکه گوشی روشن شده داره یا الکی از خودشون نوشتن؛ چون من تا جایی که گشتم همچین چیزی پیدا نکردم.
چند سال بعد از عرضه شون به بازار گوشی های Pixel ساپورت نرم افزاری میشن؟
بعد سیستم عامل آندروید چقد فضای گوشی رو اشغال میکنه؟ برای منی که زیاد عکس و برنامه توی گوشیم نگه نمیدارم به نظرتون نسخه 128GB کافیه؟

آخرین ویرایش:

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,465
نام
امین
به احتمال زیاد برم سراغ همون Pixel 7 یا اینکه بودجم رو افزایش بدم Pixel 8 128GB بگیرم.
فقط یکم نسبت به تراشه Exynos نگرانم. تو مصرف باتری و دما ازش زیاد بد شنیدم.
زیاد هم روی دوربینش مانور داده ولی من همونطور که گفتم اصلا عکاسی برام مهم نیست.
فقط چون تا حالا سابقه خرید Pixel نداشتم باید به چیز خاصی توجه کنم؟
مثلا مثل آیفون پارت نامبر داره برای هر کشوری؟
تو سایت های ایرانی زدن Not active. اینم مثل آیفون سایتی برای چک کردن اینکه گوشی روشن شده داره یا الکی از خودشون نوشتن؛ چون من تا جایی که گشتم همچین چیزی پیدا نکردم.
چند سال بعد از عرضه شون به بازار گوشی های Pixel ساپورت نرم افزاری میشن؟
بعد سیستم عامل آندروید چقد فضای گوشی رو اشغال میکنه؟ برای منی که زیاد عکس و برنامه توی گوشیم نگه نمیدارم به نظرتون نسخه 128GB کافیه؟

8 که از هر لحاظ بهتره.
اگه میتونی برو سراغش.
پیکسل ها یه گلوبال دارن یه امریکای شمالی یه ژاپن
که ریجن ژاپن اپدیت هارو یه مفدار دیرتر میگیره و صدای شاتر دوربین قطع نمیشه.
بهترینش همون پارت امریکای شمالی هست بعدم گلوبال
نه نگران نباش با اپدیتهای گوگل ردیفن، کلا سیستم عامل چون اندروید خالص هست و ات و اشغال و اضافات! روش نیست خیلی سبک و روون اجرا میشن.
حافظه داخلی دیگه به خودت بستگی داره من همیشه 256 میگیرم گوشی هام رو
اگه برنامه زیاد استفاده میکنی به نظرم 128 کم بیاره.
عکاسی مهمه شک نکن، یه وقت های یه اتفاق هایی واست میوفته که میخوای با عکس یا فیلم برات یادگاری بشه
اون موقع قدر پیکسلی که داری رو میدونی🙂
حافظه هم مهمه من این گوشی اخری red magic رو رفتم رو 512 گیگ که خیالم دیگه راحت باشه.
بنظرم چون از آیفون میای پیکسل انتخاب خوبیه چون روونی و نرمی ایفون ها رو داره و سیستم عامل بدون باگ و داستانه.
منی که همیشه پیکسل داشتم تا حالا نشده تو بازی یا برنامه ای کم بیاره.
اره اکتیو و نات اکتیو داره مثل ایفون ها.
ولی مورد مهمی نیست در کل.

راجب اشغال سیستم عامل الان واسه من زده 18 گیگ اندروید 14 رو.
پیکسل های 7 تا 5 سال ساپورت میگیرن و سری 8 یا 7 سال بود یا 8 سال دقیق اطلاع ندارم.

آخرین ویرایش:

MNAA

کاربر سایت
Jun 6, 2020
24
دوستان سایت دیجی لند برای خرید گوشی معتبر هست؟ کسی خرید داشته؟

نمیگم قابل اعتماد نیست ولی خیلی بااحتیاط خرید کنید. تمام نظرات مثبت در صفحه ایمالز این فروشگاه در روز 10 دی 1399 ثبت شده که بخودی خود باعث نگرانی میشه.

با وجود اینکه چند بار از فروشگاه mobile140 خرید داشتم ولی باز ریسک نمیکنم که پیشنهادش بدم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر