Ghost Recon: Advanced Warfighter

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
ghost Recon را توی X360 هم تموم کردم ، با اینکه روی Pc با گرافیک بالا بازی کرده بودم ولی انگار نه انگار
در مورد مراحل باید گفت که تقریبا یه روال را دنبال میکنه ولی یک سری عناصر اصلی این 2 را از هم تفکیک میکنه
خوب مشخصه که Gameplayاین بازی روی Pc به مراتب آسون تر هستش
ولی با کمی پیشروی در ورژن Xbox 360 متوجه میشوید که کنترل بازی و Gameplay دارای هیچ نقص فنی نیست!
اینکه شما در ورژن Xbox 360 کارکتور اصلیه خودتون را در صحنه های درگیری میبینید
، همچنین عکس العمل هایی که در مقابل حوادث ، انفجارات ،تهاجم دشمن یا ... نشون میده ، واقعا قابل تحسین هستش، چیزی که ورژن Pc فاقد اونه
همچین دید از پشت کارکتور(سوم شخص) اصلی باعث میشه که حس Stealth بودن بازی به شما القاء بشه
همونطور که میدونید این بازی در ورژن 360 در 2 حالت دوربین اول شخص و همچین و سوم شخص( به طوری که تا انتهای نیم تنه ی کارکتور اصلی قابل رویت هست) قابل تغییر هستش ، که با انتخاب گزینه ی اول شخص ، واقعا یک مورد اضافی هست ، به طوری که حتی اصلحه ای که در دست دارید را هم نمیتونید ببینید !!!
پس هیچ آدم عاقلی حاضر به انتخاب این نوع دور بین نیست
توضیح بیشتر در مورد Gameplay بازی بدم که قبل از شروع میتونید مرحله ی Training را تموم کنید ، که طریقه ی کنترل در این بازی را یاد میده
پس از این کنترول بازی پس از 1 مرحله خیلی روون میشه
البته اگر بخواهیم در حد نسبتا حرفه ای بازی کنیم نیازمند زمان بیشتری هست
2 تفاوت اصلی در GAMEPLAY اینه که در ورژن XBOX 360 شما قادر به نجات هم تیمیه مجروح خود هستید ، همچین می تونید به اعضای دیگر گروه دستور بدید که مجروح را مداوا کنند ، که در ورژن NON....PC
تفاوت دیگه در نقشه ی ماهواره ای هستش که در ورژن PC به صورت REAL-TIME از بالا و قابل ZOOM کردند هستش ، که متاسفانه ورژن XBOX 360 فاقد اون هستش
البته این قابلیت آنچنان که باید در ورژن PC قابل استفاده نبود
چون مقداری که میشد ZOOM کرد بسیار محدود بود ، و دید خوبی نداشت
البته یک نقشه در ورژن 360 وجود داره به نام TACTICAL MAP که به صورت WIRE MOD هستش

اما در مورد گرافیک :
در ورژن Pc تکستر ها در قسمت Options قابل تغییر از Low به Medium و High هستش
همانطور که قبلا در تاپیک این بازی اشاره کرده بودم گزینه ی High زمانی فعال میشود که کارت گرافیک شما حافظه ی حدقل 512 را دارا باشد
البته با ویرایش فایل Setting میشه این گزینه را برای کارت های 256 هم فعال کرد ولی حداقل باید کارت 7600gt داشته باشید
اما ما شرایطی را در نظر میگیریم که کارت ما 7800gtx 512 باشه
این توضیح را هم بدم که این بازی به دلیل پشتیبانی از تکنیک Hdr گزینه ای به نام Aa نداره ، در صورتی که در Xbox 360 علاوه بر 4aa شما قادر هستید که در رزلوشن 1280.1024 بازی کنید
در حالت بهترین تنظیمات ورژن Pc کیفیت اکثر بافت ها به مقدار قابل توجهی از ورژن Xbox 360 کمتر هستش
البته شاید به صورت استثناء بافتی را پیدا کنید که ...
اما از کیفتی بافت ها که بگذرین یک تفاوت خیلی زیاد در مقدار چند ضلعی های کارکتور ها در 2 ورژن دیده میشه ، یک مثال میزنم
یکی از هم تیمی های میشل را اگردر نظر بگیریم و به دقت نگاه کنیم میبینیم که روی اجزاء لباسش خیلی خوب کار شده
و اجزاء لباس به خوبی از هم تفکیک داده شده
چیزی که قابل توجه در ورژن Xbox 360 هستش اینه که با نگاه به یکی از جیب هایی که محل نگه داریه نارنجک هستش ، فقط یک 4 ضلعیه ساده نیست بلکه دارای جزییاتی هست که تا به حال تو هیچ بازی ای ندیدم ، که شامل محیط داخلیه جیب هم هست
همچنین در پوش نگه دارنده ی جیب هم جداگانه طراحی شده
بله این یکی از مواردی هست که من در بهترین حالت گرافیکیه Pc ندیدم
در مورد چهره ی کارکتور ها نظرم را اگر بخوام بدم میشه گفت تقرییبا بافت و اجزاء در یک سطح هستش
که البته ظاهر ورژن Xbox 360 به لطف استفاده از Soft-shadow از از سایه زنیه خیلی بهتری بهره میبره
در مقایسه ی چهره ی کارکتور ها در این بازی (هر 2 ورژن) با بازی های دیگه مثل Quake 4 یا F.e.a.r باید بگم که چندان جالب نیست
که خوب اگر کمی فنی و منطقی فکر کنیم ، میبینیم که با توجه به اون محیط باز شهری با عمق تصویر فوق العاده زیاد ، همراه با افکت ها بسیار زیاد ، این مقدار گرافیک برای این بازی بسیار مناسب هستش

پس هیچ زمان ، مخصوصا در مورد این بازی نمیتونیم در نگاه اول نسبت به گرافیک نظر بدیم
بحث در مورد گرافیک این بازی بسیار پیچیده هستش

و اما صدا :
dynamic Sound & Music
تا حالا شده از فاصله ی دور ، مثلا از ابر ، صدای رعد و برق را بشنوید ؟
یا صدا ی ترقه ای که از فاصله ی 2 کیلومتری زده شده را بشنوید ؟
مشخصه که در دنیای واقعی صدا از این فواصل چه تفاوت هایی با فواصل خیلی نزدیک دارند
صدای انفجاری که از فاصله ی 2 کیلومتری شنیده میشه خیلی "بم" و دلنشینه
در صورتی که انفجاری که از فاصله ی نزدیک شنیده میشه (اگر زنده بمونه آدم!)
کاملا گوش خراش و مرگ آوره .
این نکته ای هستش که در مورد صدای بازی در ورژن Xbox 360 به وضوح و به وفور رعایت شده ، برای امتحان اگر مشغول انجام بازی هستید به یک ماشین که در فاصله ی خیلی دور هست شلیک کنید تا این مطلب را درک کنید
در ضمن زمان رسیدن صدای انفجار از دور تا فاصله ای که شما هستید در نظر گرفته شده پس صدا با کمی تاخیر به شما میرسد
این یکی از مواردی بود که در مورد صدا عنوان کردم ، بحث در این مورد خیلی طول و دارز میشه
موزیک بازی هم از مواردی هست که من فکر میکنم یک سر و گردن از Cod 2 بالاتر باشه
البته موزیک منوی بازی منا خیلی یاد موزیک های Mgs میندازه (تقلید ، اما از نوع موفق)
همچنان که MUSIC در ورژن XBOX 360 با توجه به موقعیت و حرکت شما قابل تغییر هستش
در آخر هم این بازی جزو کلکسیون بازی های ماندگاری مثل Mgs، Mafia، Riddick... برای من میمونه

من این تاپیک را به این دلیل زدم چون این بازی یکی از 3 بازیه برتر XBOX 360 بود
و از لحاظ گرافیکی نسبت به بازی های موجود در بالاترین سطح قرار داره
اگر مدیران مخالفتی داشتند ، تاپیک را به کل پاک کنند

آخرین ویرایش:

punished-snake

کاربر سایت
Jan 29, 2006
697
میخواستم بدونم چطوری میشه grawمراحلشو 2نفره بازی کرد تو مولتی پلیر میرم خیلی گزینه داره نمیدونم کدومش میشه مراحلشو بازی کرد همون مرحلهای اصلیشو میگو ها ؟

Far.Cry

کاربر سایت
Oct 15, 2006
73
شما به این کارتن میگید گرافیک بالا پس بازی ressistance:fall of men پی اس 3 رو ببینین میگید چی از همین حالا قافیه رو بد جوری به ps3 باختید متاسفم

James Bond 007

کاربر سایت
Sep 26, 2005
1,373
شما به این کارتن میگید گرافیک بال

میشه شما یه یه عکس کارتونی این بازی رو به من نشون بدین!

بازی ressistance:fall of men

اون بازی گرافیک بالایی نداره!(کارتونه:cheesygri )

از همین حالا قافیه رو بد جوری به ps3 باختید متاسفم

من خودم عاشق PS3م:love: و قبول دارم 360 از PS3 ضعیف تره و الان 360 رو برای سرگرمی گرفتم تا PS3 کپی خور بشه و بازیهاش ارزون بشن.

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,796
نام
امین
شما به این کارتن میگید گرافیک بالا پس بازی ressistance:fall of men پی اس 3 رو ببینین میگید چی از همین حالا قافیه رو بد جوری به ps3 باختید متاسفم
شما نسخه ی 360 رو بازی کردید که نظر میدید؟؟
احسان بازی کردن و نظر میدن!
در ضمن این ressistance:fall of men تا چند وقت دیگه میاد در حالی که GRAW چند وقتی هست اومده;)
در ضمن مقایسشون هم ربطی ندارن بییاد GOW رو مقایسه کنید:)
بای

من خودم عاشق PS3م:love: و قبول دارم 360 از PS3 ضعیف تره و الان 360 رو برای سرگرمی گرفتم تا PS3 کپی خور بشه و بازیهاش ارزون بشن.

خائن!:cheesygri

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
شما به این کارتن میگید گرافیک بالا پس بازی ressistance:fall of men پی اس 3 رو ببینین میگید چی
میگیم چی ؟؟؟ :eek:
دوست عزیز مثل اینکه خیلی نگرانی ! نگران چی هستی ؟ نگران این هستی که این بازی رو PS3 نمیخواد بیاد ؟ خوب درسته دیگه نمیخواد بیاد.آدم بعضی چیزها رو باید قبول کنه !
تمام عالم و آدم به گرافیک این بازی دادن 10 ! اونوقت شما میگی کارتون !!! خیلی خنده داره بخدا :laughing:
حالا لابد قسمت بعدی این بازی که میخواد واسه PS3 هم بیاد دیگه این کارتون تبدیل میشه به فیلم دیگه نه ؟ :)پس اگه بازم واسه PS3 نیومد همون کارتونه باز ?! :)
Resistance هم اگه امتیازش از GS بالای 9 رفت بیا اینجا با Graw مقایسش کن.

Last edited by a moderator:

punished-snake

کاربر سایت
Jan 29, 2006
697
میخواستم بدونم چطوری میشه grawمراحلشو 2نفره بازی کرد تو مولتی پلیر میرم خیلی گزینه داره نمیدونم کدومش میشه مراحلشو بازی کرد همون مرحلهای اصلیشو میگو ها ؟ این کسی نمیتون جواب بده؟؟؟؟؟؟

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
بلاخره منم این بازی رو امروز صبح تمومش کردم !
فوق الاده فوق خفن بود !
از نظر من یه فیلم تمام عیار بود !
این نظراتی هم که احسان جان دادن منم تاییدشون میکنم.(البته هر چند که از قبل مورد تایید بودن!);)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر