شایعه Kotaku از عرضه PS4.5 می‌گوید

Hazmat

7th Day
عضو تحریریه
Feb 2, 2013
1,167
نام
میلاد
وبسایت «Kotaku» (کوتاکو) اخیرا ادعا کرده‌است که از منبعی آگاه شنیده که سونی قصد عرضه «PS4.5» را خواهد داشت. در ادامه با بازی‌سنتر همراه شوید.

chlcgnyumtpc0l5rkd4l.png

بر طبق اداعای کوتاکو، کمپانی سونی قصد دارد تا ورژن جدیدی از PS4 را عرضه کند که دارای قدرت گرافیکی بیشتر خواهد بود و توانایی اجرای بازی‌ها با رزولوشن 4K را خواهد داشت.
البته منبع آگاه چیزی در مورد کاربران فعلی PS4 نگفته‌است که آیا قادر خواهند بود با خرید قعطه‌ای خاص قدرت پردازشی کنسول خود را افزایش دهند یا خیر، هرچند این‌طور به نظر می‌رسد که سونی در حال صحبت با توسعه‌دهندگان است.
بر طبق صحبت‌هایی که بین سونی و توسعه‌دهندگان رد و بدل شده‌است، PS4.5 در بخش GPU آپگرید را تجربه کرده که شامل ساپورت دو قابلیت اجرا بازی‌ها در رزولوشن 4K و همچنین منبع پردازشی بیشتر جهت بهبود اجرا عناوینی که از PlayStation VR استفاده می‌کنند، می‌شود.
در حال حاضر PS4 قادر است تا تصاویر و ویدیوهایی با رزولوشن 4K را پخش کند ولی توانایی اجرای بازی‌ها با این کیفیت تصویری را دارا نیست. با GPU جدید ممکن است که که حق انتخاب دومی به سازندگان برای برگزیدن رزولوشن بهتر، افکت‌های بیشتر یا ویژگی‌های گرافیکی که باعث بهتر شدن ظاهر اثر می‌شوند، داده شود.
اکنون تعداد افرادی که درباره PS4 قدرتمندتر می‌دانند محدود است. کوتاکو ابتدا خبر را از یک منبع قابل اعتماد می‌شنود، ولی خیلی زود منابع دو برابر می‌شوند. یکی از منابع به کوتاکو گفته‌است که احتمالا این کنسول امسال منتشر نخواهد شد.
ظاهرا PS4.5 تنها نخواهد بود، چرا که اخیرا صحبت‌هایی نیز پیرامون آپگرید Xbox One به گوش می‌رسد.
باید منتظر ماند و دید که ادعای کوتاکو تا چه اندازه به حقیقت نزدیک خواهد بود.

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
با اينكار عملا نسل ٨ تموم ميشه وارد نسل ٩ ميشيم با سخت افزار قوى تر بازيساز مياد وقتشو ميزاره رو اون كنسول و نتيجش مشكلات افت فريم و گرافيك برا كنسول ضعيفتره حالا هى سونى بگه بازى برا هر دو مياد ولى يه بازى ناقص چه فايده اى داره يوبيسافتم گفته بود تا ٢٠١٧ از نسل ٧ پشتيبانى ميكنه آخرين بازيش برا ٢٠١٤ ه اينم ميشه مثه همون

Sent from my iPhone using Tapatalk

Adidas95

کاربر سایت
Feb 7, 2016
825
نام
آرش
امیدوارم این tv ها همش اپگرید نشن لااقل قرار نباشه هر 4 سال یه بار یه tv جدید بگیریم من الان tv مو سال قبل گرفتم ولی بخوام ps4.5 بگیرم باید عوضش کنم
tv دیگه چرا مگه با همون قبلی نمیشه ps4.5 بازی کرد؟

• Like
Reactions: ULTIMATE TEAM

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
تو وی دیگه چرا مگه با همون قبلی نمیشه ps4.5 بازی کرد؟
چرا ولی توی خبر زده میتونه به صورت آپ اسکیل بازیهارو هم 4k اجرا کنه اگر بازیسازها بخوان
نرخ فریم پایدار‌تر و رزولوشن بالاتری نمایش خواهند داد. همچنین رزولوشن 4K نیز در این نسخه‌ها پیشتیانی می‌شود، ولی در عین حال افرادی که تلویزیون‌های 4K ندارند هم می‌توانند از نسخه بهبود یافته کنسول جدید استفاده کرده و از نرخ فریم بهتر لذت ببرند. به‌علاوه رزولوشن بازی‌های کنسول جدید، در تلویزیون‌های 4K اصطلاحا Upscale (بالا بردن اتوماتیک رزولوشن) می‌شوند.

• Like
Reactions: Adidas95

absolution

کاربر سایت
Nov 9, 2011
288
مشکل اینجاس اگرم این حرکت واقعیت پیدا کنه ما هیچ جوره نمیتونیم اعتراض کنیم فقط ضرر کردیم من همین 1 ماه نمیشه 4 خریدم
ینی اگر همچین حرکتی بزنه سونی من رسما سونیو میذارم کنار
اون 160 صفحه ای که تو نئوجف هم رفت جلو و همه داشتن فش میدادن هم میذارن کنار
در کل سونی با دیدن این فید بک اگر دست به همچین کاری بزنه خریته محضه :|
فعلا در حال دمن یو سونی به سر میبریم -_-
اگع این اتفاق بیفته کلا قید گیمینگو میزنم -_- K.Kh سونی و سیاستاش

آخرین ویرایش:

emperaturs

کاربر سایت
Aug 1, 2015
886
نام
Joel
من امیدوار بودم حالا که کنسول جدید میخواد بده حداقل یه چیز بده که بازیها رو با کیفیت واقعی 4k بتونه نمایش بده نه upscale . برای خرید کنسول جدید هم باید از زمان عرضه یکسالی صبر کرد تا مشکلات و معایبش برطرف بشه چون کنسولهای سونی اوایل عرضه خرابی زیاد دارن و گیریم که اواخر 2016 عرضه بشه اواخر 2017 میشه خریدش .
ولی در کل امیدوار بودم یه کنسول قوی تر بده بیرون شده 600 دلاری که حداقل تا چند سال ساپورت بده . اما این ps4.5 نهایت سه سال دوام نمیاره.
بعد دوستانی که میگن پی سی قیاسشون درست نیست چون اولا شما یه پی سی های اند بخوای ببندی حداقل 5 تومن باید بدی که با یه کنسول 400 دلاری قابل قیاس نیست در ثانی اکثر بازیهای مولتی پلتفورم با بیس کنسولی ساخته میشه و یه پورت ضعیف برایی سی میدن حالا انحصاریها به کنار . تازه دوران پاپرت کردن بازیهای پی سی هم که داره تموم میشه .

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

The Hound

کاربر سایت
Sep 6, 2011
760
نام
نوید
به نظرم بهتره اوناییی که PS4 دارن 2-3 سالم صبر کنن PS5 معرفی شه. با این وضعی که سونی در پیش گرفته همین PS 4.5 هم اخرش 2-3 کار می ده. عمرا بیشتر از 2018 - 2019 دووم بیاره. واقعا زور داره در مدت 6 سال بیایی 3 بار پول سخت افزار بدی و روی هر کدومشم کلی هزینه گیم بکنی و اخرشم ضرر بدی. مخصوصا کسی که تازه PS4 گرفته. دوباره بیاد PS4.5 بگیره. دوباره 2-3 سال دیگه PS5 بگیره. دیگه الان به سیاستای سونی نمی شه اعتماد کرد. وقتی الان این کارو کرده. 2 -3 سال دیگم راحت PS4.5 هم می ندازه کنار و 5 رو می ده. کسیم نمی تونه حرف بزنه.

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,333
دوستان یکم اطلاعات سخت افزاری بیشتری بدن
الان cpu رو اگه مثلا بخوایم ببریم تو بنچ مارک چقد تفاوت کرده همچنین تو gpu ؟؟
بعدش اینکه چرا RAM رو دو برابر نکردن ؟؟جای تعجب داره واقعا

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,333
به نظرم بهتره اوناییی که PS4 دارن 2-3 سالم صبر کنن PS5 معرفی شه. با این وضعی که سونی در پیش گرفته همین PS 4.5 هم اخرش 2-3 کار می ده. عمرا بیشتر از 2018 - 2019 دووم بیاره. واقعا زور داره در مدت 6 سال بیایی 3 بار پول سخت افزار بدی و روی هر کدومشم کلی هزینه گیم بکنی و اخرشم ضرر بدی. مخصوصا کسی که تازه PS4 گرفته. دوباره بیاد PS4.5 بگیره. دوباره 2-3 سال دیگه PS5 بگیره. دیگه الان به سیاستای سونی نمی شه اعتماد کرد. وقتی الان این کارو کرده. 2 -3 سال دیگم راحت PS4.5 هم می ندازه کنار و 5 رو می ده. کسیم نمی تونه حرف بزنه.
قبول کن مجبوره این کارو بکنه با این سرعتی ک تکنولوژی داره پیشرفت میکنه مجبوره این کارو کنه من ک ب شخصه بهش حق میدم

The Hound

کاربر سایت
Sep 6, 2011
760
نام
نوید
قبول کن مجبوره این کارو بکنه با این سرعتی ک تکنولوژی داره پیشرفت میکنه مجبوره این کارو کنه من ک ب شخصه بهش حق میدم
متاسفانه خیلی اهمیتی نداره من حق بدم یا ندم. کار خودشونو می کنن. ولی در کل این مشخصات چیزی نیست که همون شروع نسل 8 نمیشد ارائه کردش. اون موقع هم راحت می تونستن همینو یا چیزی
در همین سطح رو ارائه بدن با توجه به قدرت PC هایی که همون موقع هم بود , که ندادن و الان برای ما گرفتاری درست کردن. توی کشورای غربی قطعا طرح هایی رو
خرده فروشی های معتبر با همکاری سونی برای تعویض کنسول ارائه می دن ولی در جایی مثل ایران خبری از این چیزا نیست. بازنده اصلی این ماجرا جاهایی مثل ما هستن.
کسی که داره کنسول ارائه می ده با توجه به مشخصاتی که از یه کنسول انتظار می ره باید جلوتر رو همون موقع ببینه. این حق طبیعی ماست که حداقل کنسول 5 سال در اوج باشه. باید همون موقع فکرش رو می کردن نه اینکه توپ رو کامل بندازن توی زمین مشتری که دیوارش از همه کوتاه تره.

دوستان یکم اطلاعات سخت افزاری بیشتری بدن
الان cpu رو اگه مثلا بخوایم ببریم تو بنچ مارک چقد تفاوت کرده همچنین تو gpu ؟؟
بعدش اینکه چرا RAM رو دو برابر نکردن ؟؟جای تعجب داره واقعا
این کنسول بین نسلی هست دیگه. کامل نسل جدید نیست که. وقتی بازیا مشترکه با PS4. مسلما سخت افزار با وجود برتری در حد یک نسل جدید نیست. راه رو سونی باز گذاشته که نسل 9 رو مثلا بیاد بکنه 16 گیگ رم به همراه ارتقای مجدد CPU و GPU .

آخرین ویرایش:

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه
فاز اونایی که خودشونو زدن کوچه علی چپ و میگن شایعه ست درک نمیکنم کل دنیا دارن میگن ps4.5 وجود داره و توی گیم نسبت به ps4 قبلی اختلاف هست ولی اینا کماکان با سینه سپر کرده میگن نع شایعه هست همون روز اول که کوتاکو خبرو زد کاملا معلوم بود شایعه نیست امیدوارم این tv ها همش اپگرید نشن لااقل قرار نباشه هر 4 سال یه بار یه tv جدید بگیریم من الان tv مو سال قبل گرفتم ولی بخوام ps4.5 بگیرم باید عوضش کنم
PS4.5 Will Have Improved CPU, GPU, and RAM, Codenamed Neo - Report

مصطفی نگاه کن من اصلا نمیتونم این خریت سونی رو بتور کنم که بیاد یه کنسول ارتقا یافته بزنه ذر هر شرایطی با فروش نجومی ps4اشتباهه

پس برا خودم این خبر رو شایعه میدونم چون دقیقا به 40mتوهین میشه

Ezio96

کاربر سایت
Sep 30, 2014
445
نام
رامين
حتی به جرات میتونم بگم سرعت رشد تکنولوژی الان، از اوایل دهه 2000 خیلی کمتره. (دوستانی که اونموقع رو یادشونه میدونن چی میگم)

دقیقاً با شما موافقم-تولید بیشتر شده نه اینکه رشد تکنولوژی افزایش فضایی و خیلی زیادی پیدا کرده باشه . اون طور که بعضی از دوستان تعریف می کنن-الآن کمپانی ها تأثیر بیشتری روی نحوه ی پیشرفت دارن نسبت به گذشته

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like
Reactions: Skull Knight

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
مشکلتون با سخت افزار جدید چیه؟ طبق چیزی که این شایعه میگه بازیاشون که مشترکه+بازیسازا هم که حق ندارن چیز انحصاری مثل محتوا یا نوع گیم پلی و گرافیک بالاتر واسه PS4 جدید بسازن و تفاوتش تنها تو فریم و رزولوشنه.
فقط موضوع بهینه موندن بازیها روی PS4 فعلی میمونه که من برخلاف عده ای از خودم فکت صادر نمیکنم و باید ببینیم سونی گارانتی میکنه که بازیها روی کنسول فعلی هم نهایت بهینه سازی روشون انجام میشه یا نه که عقل سالم میگه مطمئنا تایید میکنه.
بعلاوه بر اساس این شایعه برای چی یه کنسول بین نسلی که تمام چیزاش با کنسول فعلی مشترکه(به غیر از قدرت بیشتر) به خریداران کنونی توهین حساب میشه؟! شما دوست داری بازیها رو تا آخر نسل با همین کیفیت فعلی انجام بده, امثال من هم با اومدن کنسول جدید با مقداری هزینه سخت افزارشون رو ارتقا میدن, مشتریهای جدیدم که مطمئنا بیشترشون PS4.5 رو میخرن.

پ.ن:فکرشو کنید U4 GTAV و..... رو با یه آپدیت بتونیم بعدا با رزولوشن بالاتر و 60 فریم روی PS4 جدید اجرا کنیم:D من که خیلی هیجان زده میشم=P~

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: LEON.M and qwerty2

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
دوستان بهتره با گفتن اینکه این حرفا شایعه است و اینکه سونی هنوز رسما چیزی نگفته خودتون رو گول نزنید و با این حقیقت کنار بیاید. سونی دیگه رسما داره این اطلاعات رو برای سازنده‌ها می‌فرسته پس دیگه کلمه شایعه برای این موضوع صدق نمیکنه. از یوروگیمر:

Sony is now openly sharing this specification with developers and while Giant Bomb beat us to the punch, we have access to the same documentation. There is no doubt - this is real. This is the new, more powerful PlayStation 4.

Revealed: Sony's plan for PlayStation 4K - codename Neo

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,527
نام
علی
مشکل اینجاس اگرم این حرکت واقعیت پیدا کنه ما هیچ جوره نمیتونیم اعتراض کنیم فقط ضرر کردیم من همین 1 ماه نمیشه 4 خریدم
ینی اگر همچین حرکتی بزنه سونی من رسما سونیو میذارم کنار
اون 160 صفحه ای که تو نئوجف هم رفت جلو و همه داشتن فش میدادن هم میذارن کنار
در کل سونی با دیدن این فید بک اگر دست به همچین کاری بزنه خریته محضه :|
فعلا در حال دمن یو سونی به سر میبریم -_-
اگع این اتفاق بیفته کلا قید گیمینگو میزنم -_- K.Kh سونی و سیاستاش

دوست عزیز ببخشید

تقصیر من و سونی چیه که شما 3 سال صبر کردین تا کنسول رو بگیرین ؟

من همون ماه اول لانچ خریدم.

الانم بعد 3 سال میبینم سخت افزار قویتر رو بیشتر میپسندم.

این کنسول تازه رو هم میتونین بخرین و مثل خیلی ها از کیفیت تصویر بهتر لذت ببرین .

شما ماشین هم بخری گوشی هم بخری یه سال دیگه افت قیمتش وحشتناکه .

نئو گاف هم نصف بیشترشون لاف میزنن. خیلی خیلی جلوتر از من میرن کنسول جدید رو میخرن.

در ضمن پول یه کنسول پول 6-7 تا بازی هست.

یعنی کنسول یه جورایی اشانتیون هستش.

• Like
Reactions: LEON.M

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر