نكاتي پيرامون هك اكانت Playstation و اكانت هاي هك شده

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

NERO 7

سرباز ISA ، سر سپرده‌‌ رادك
کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
سلام دوستان

پيرو اين كه چند وقتي است بحث هايي پيرامون هك اكانت، روش هاي هك اكانت و فروش آن چه در فروم BC و چه در PSN شنيده ام لازم است چندين نكته را به شما عزيزان يادآوري كنم تا باعث خسران احتمالي و ضرر آينده دوستان عزيز نشود.

نكته اصلي در مورد استفاده از اكانت هاي ارزان قيمت اما پرمخاطره هك شده، در پس از آن نهفته است ! احتمال بالاي پيگيري فرد هك شده و شركت هاي ذيربط و خطر بن شدن دستگاه و يا IP همواره در كمين خريداران است و اينجاست كه تنها شخص شكست خورده و مالباخته اصلي خريدار چنين اكانت هايي است چرا كه مالك اكانت خود را پس مي گيرد و هكر هم با پول خريدار ديگر مسئوليتي را متوجه خود نمي بيند.

بيايد با كمي صرفه جويي و همين طور استفاده از تخفيف هاي فصلي ، بازي هاي مورد علاقه خود را خريداري نماييم يا اين نكته را درك كنيم كه به هر حال با توجه به وضع اقتصادي و معيشتي يا كمبود وقت نمي توانيم هر بازي دلخواه خود را بخريم و لذت ببريم.

3458058_920.jpg

و اما نكاتي پيرامون دفاع در برابر هك شدن

1- هيچگاه ايميل مرتبط با اكانت هاي مهم خود را به صورت عمومي استفاده نكنيد و در اختيار ديگران قرار ندهيد
2- رمزهاي مختلفي براي ايميل و اكانت هاي خود استفاده كنيد و سوال هاي امنيتي را سَرسَري و بي اهميت نشماريد

3- اسلحه اصلي يك هكر در برابر شما عدم آگاهي، بي موالاتي و عدم رعايت نكات ايمني توسط خود شماست ! اين شما هستيد كه به هكر امكان آن را مي دهيد كه به كامپيوتر شما نفوذ كرده و هر آن چه را كه داريد به تاراج ببرد.
راه و روش هك شدن اكانت شما ساده است و مقابله با آن ساده تر !
هكر براي ايميل هاي مهم شما و مرتبط با اكانت يك ايميل حاوي فايلي را مي فرستد. اين فايل مي تواند يك تروجان يا ويروس باشد ! اگر شما از انتي ويروس هاي به روز شده استفاده نكنيد و با اهميت انگاشتن آن اقدام به دانلود ان فايل بكنيد شما در مسير هك شدن قرار خواهيد گرفت كه از توضيح بيشتر آن خودداري مي كنيم

4- نكته اصلي باز نكردن ايميل هاي نا معتبر و ناشناس در كنار دانلود نكردن فايل هاي سايت هايي نامطمئن و نا آشنا از سوي ماست !

1739425.jpg

در صورتي كه هك شديم چه كنيم ؟!

1- سريعاً اقدام به اسكن كردن كامپيوتر خود با يك انتي ويروس معتبر و به روز شده بكنيد ! در صورتي كه قبل از اين كار اقدام به تعويض رمز عبور خود بكنيد باز هم رمز به دست هكر ها خواهد افتاد ! مي توانيد از يك كامپيوتر ديگر اما امن هم استفاده كنيد

2- با ساپورت سوني تماس بگيريد
به سايت playstation برويد و بعد از انتخاب منطقه اي كه با منقطه ريجن اكانت خود يكي است با رفتن به قسمت ساپورت سايت مربوطه با ساپورت سوني از طرق چت ارتباط برقرار كنيد كه و اعلام كنيد كه اكانت شما دزديده شده است و خواستار باز پس گيري آن هستيد
اين مرحله نيازمند زبان انگليسي است و دانستن نكاتي از اكانت خودتان مانند تاريخ تولد وارد شده و ... است. بايد توجه داشته باشيد كه ساپورت ها در روز هاي شنبه و يك شنبه به دليل تعطيلي در دسترس نيستند و در روز هاري كاري هم زمان خاصي در حال ارائه خدمات اند.

3- در مورد اكانت هاي PS تاريخ تولد و سوال امنيتي بسيار مهم است ! به هيچ عنوان تاريخ تولد خود را نامربوط وارد نكنيد و آن را فراموش نكنيد. همچنين بهتر است تاريخ تولد شخص ديگر يا يك روز مهم را به جاي آن وارد كنيد چرا كه تاريخ تولد خود شما هم با كمي سهل انگاري به راحتي به دست مي آيد. حتي در همين BC هم مي توان به تاريخ تولد عده اي از دوستان دست يافت و يا روش هاي ديگر ...
پس بهتر است از روز خاصي استفاده كنيد مثلاً تاريخ تولد والدين يا ...

4- پس از تعويض رمز عبور و باز پس گيري اكانت بهتر است ايميل مرتبط با اكانت را هم عوض كنيد
در برخي موارد ديده شده كه هكر با بي شرمي تمام ايميل اكانت را هم تعويض مي كند تا دست شما را از اكانت خود كوتاه كند در اين موارد بايد مستندات بيشتري از اكانت خود به ساپورت سوني نشان دهيد تا او مطمئن شود كه اكانت در اصل مربوط به شماست

نكته آخر :
در رابطه با انسان، از آغاز تاريخ خلقت تا كنون، هوشياري بهترين سلاح او بوده است.
پس بيايد در رابطه با تمامي امور از عقل و منطق خود به عنوان سلاح عليه سوءاستفادكنندگان استفاده كنيم

در صورتي كه سوالي داشتيد همين جا بيپرسد تا شايد پاسخ آن راه گشاي نفر ديگري باشد

از پذيرش نظراتي در رابطه با دفاع كردن از اكانت هاي هك شده و فروش آن معذرويم و آن را تنها به منزله ذينفع و فروشنده بودن شخص نويسنده كامنت مي دانيم

پ.ن:
تاپيك به صورت يك تاپيك اموزشي درآمده است
پس به هيچ عنوان نظر و پاسخي خارج از چهارچوب سوال يا پاسخ سوالات داده نشود، در غير اينصورت گزارش خواهد شد

آخرین ویرایش:

sirwan

کاربر سایت
Apr 4, 2010
223
نام
ssss
اینای که اکانت میفروشن از کجا میارنش خودشون هک میکنن یا از کسی میگرن؟

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
اینای که اکانت میفروشن از کجا میارنش خودشون هک میکنن یا از کسی میگرن؟
نه سایت های خارجی هستند که اینا را میزارن به مزایده و در دسترس همه هست هر کی زودتر پرداخت کنه اکانت مال اون میشه

Dead Walker

کاربر سایت
Mar 31, 2013
78
جالبه که این اکانت ها رو به اسم قانونی هم میفروشن
این اکانت های ترکیبی یا هکی مصداق بارز دزدیه و 6 ماه هم بیشتر روی کنسول شما اکتیو نیست.
در ضمن همین الانش بسیاری از افرادی که اکانتشون از روی کنسولشون دی اکتیو شده در ساپورت سونی سخت پیگیر ماجرا هستن.

DAT 47

کاربر سایت
Jun 14, 2010
629
نام
A R M I N
دوستان یعنی این اکانت های شیرینگی که الان دیگه همه ی سایت ها میفروشن که ظرفیت دو هست اونام هم اکانتی هکیه ؟(تو یه این اکانت ها پس از خرید امکان تغییر مشخصات وجود نداره )

Dead Walker

کاربر سایت
Mar 31, 2013
78
دوستان یعنی این اکانت های شیرینگی که الان دیگه همه ی سایت ها میفروشن که ظرفیت دو هست اونام هم اکانتی هکیه ؟(تو یه این اکانت ها پس از خرید امکان تغییر مشخصات وجود نداره )
در کل اگر به اسم اکانت ترکیبی ,یا ظرفیت دو با تعداد زیادی بازی همگی داخل یک اکانت باشه, یا با کردیت کارت سرقتی شارژ شده باشه بله هکی و دزدیه.
غیر اینصورت خیر.
بهترین راهش اینه کمی درباره فروشنده یا از خریدارا تحقیق کنید .فروشگاهی که شیرینگ قانونی عرضه کنه یکی دو تا بیشتر فکر نکنم باشه.

آخرین ویرایش:

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,344
اینا همه حرف مفته:)):-& بهم بگید چند نفر ویندوز اوریجنال نصب کرده رو pc ش ... بعد بیاد عذاب وجدان بگیره برا چند تا اکانت و حرف از انسانیت بزنه.... و شرع و ..... بکشه وسط
نصیحت بنده... تا هست استفاده کنید ... البته اگر انسانیت و این حرف ها مهمه براتون پول بازی بدید 200 -250;)

• Like
Reactions: aminxxx

arash1996

کاربر سایت
May 17, 2012
1,481
نام
آرش
اینا همه حرف مفته:)):-& بهم بگید چند نفر ویندوز اوریجنال نصب کرده رو pc ش ... بعد بیاد عذاب وجدان بگیره برا چند تا اکانت و حرف از انسانیت بزنه.... و شرع و ..... بکشه وسط
نصیحت بنده... تا هست استفاده کنید ... البته اگر انسانیت و این حرف ها مهمه براتون پول بازی بدید 200 -250;)

برادر این دیگه پایرت کردن نیست، دزدی مستقیم از یه شخص دیگه است!

• Like
Reactions: mikelwar

Uzumaki Naruto

کاربر سایت
Sep 5, 2010
1,124
نام
Rahman
برادر این دیگه پایرت کردن نیست، دزدی مستقیم از یه شخص دیگه است!

یعنی دزدی از خود سازنده بازی و کمپانیش ویندوز و نرم افزارهای کرکی حلال اشکال نداره خدا زیر سیبیلی رد میده ولی اکانت هکی چون واسه فرده دزدی مستقیم حساب میشه و ایراد داره ؟ :-/

بخوایم در مورد این چیزا بحث کنیم همین برنامه های تو گوشیتونم همه رو دانلود کردین و نصب کردین بابتش از گوگل پلی یا اپل استور پول ندادین :) خطاب به شما نیستا من و 90 95 درصد کسایی که همینجا فعال هستن

من خودم شخصا وقتی دستم نمیرسه همه بازی های خوبو بازی کنم تو این وضعیت دلار تو کشورمون وقتی با 200 میتونم 4 5 تا بازیو بگیرم تموم کنم پاکش کنم مگه عقلم کمه یدونه بازی بگیرم تند تند 2 3 روزه تمومش کنم بهم هم حال نده بزارم سریع تو بازار سنتر مثلا بخوام بفروشم بعد همونم امثال x و y بیان بزنن تو سر مال بخوان مفت بخرن ؟

هر کسی جیب خودشو نگاه میکنه میره جلو کسی هم که اینجا سیستم دفاع از حقوق بشر برداشته اورجینال اورجینال میکنه یا پول باباش از پارو میره بالا ماهی 1 میلیون بده پای گیم از جاییش کم نمیشه یا اینکه با سالی 2 3 تا بازی ارضا میشه

در کل بحث بیخودیه :|

• Like
Reactions: goodarz

arash1996

کاربر سایت
May 17, 2012
1,481
نام
آرش
یعنی دزدی از خود سازنده بازی و کمپانیش ویندوز و نرم افزارهای کرکی حلال اشکال نداره خدا زیر سیبیلی رد میده ولی اکانت هکی چون واسه فرده دزدی مستقیم حساب میشه و ایراد داره ؟ :-/

بخوایم در مورد این چیزا بحث کنیم همین برنامه های تو گوشیتونم همه رو دانلود کردین و نصب کردین بابتش از گوگل پلی یا اپل استور پول ندادین :) خطاب به شما نیستا من و 90 95 درصد کسایی که همینجا فعال هستن

من خودم شخصا وقتی دستم نمیرسه همه بازی های خوبو بازی کنم تو این وضعیت دلار تو کشورمون وقتی با 200 میتونم 4 5 تا بازیو بگیرم تموم کنم پاکش کنم مگه عقلم کمه یدونه بازی بگیرم تند تند 2 3 روزه تمومش کنم بهم هم حال نده بزارم سریع تو بازار سنتر مثلا بخوام بفروشم بعد همونم امثال x و y بیان بزنن تو سر مال بخوان مفت بخرن ؟

هر کسی جیب خودشو نگاه میکنه میره جلو کسی هم که اینجا سیستم دفاع از حقوق بشر برداشته اورجینال اورجینال میکنه یا پول باباش از پارو میره بالا ماهی 1 میلیون بده پای گیم از جاییش کم نمیشه یا اینکه با سالی 2 3 تا بازی ارضا میشه

در کل بحث بیخودیه :|

این اصلا بحثی نیست که بخواد بیهوده باشه. پایرت استفاده غیر قانونی از یه محصول دیجیتاله که تو پولی به سازنده نمیدی ولی چیزی هم ازش کم نمیکنی.
ولی این اکانت ها مال مردم معمولیه، یه جوون نوزده ساله، یه مرد ۳۵ ساله یا پیرزن ۷۰ ساله. پولی رو که براش کار کردند و زحمت کشیدند. امیدوارم درک کنید که این کار با جیب بری کاملا یکیه. تو جیب بری پول فیزیکی دیگران رو میدزدند و تو این کار هم پول تو حساب بانکی طرف رو.

درکل بعید میدونم کسی که میدونه داره چیکار میکنه با حرف من دست از این کار بکشه ولی حداقل وظیفه من توضیح در این رابطه بود.

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,344
من موافق این کار نیستم
ولی خب تو این کار هم چیزی از طرف کم نمیشه

i-safe

کاربر سایت
Aug 11, 2013
390
نام
Omid
در پایرت کردن نرم افزار و برنامه چون در کشور ما قانون کپی رایت وجود نداره مشکلی نیست و چیز از کمپانی کم نمیکنه.
ولی اکانت هایی که هکی بودن گرفتنشون خیلی ظلم بود.انگار داشتی از حساب طرف پول برمیداشتی واسه خودت چیزی بخری.
از طرفی این اکانت های ترکیبی هم چیزی از شخص کم نمیکنه .هم اون داره استفاده میکنه هم ما.

Dead Walker

کاربر سایت
Mar 31, 2013
78
همینطور که پیش بینی میشد سرو کله فروشندگان اکانت پیدا شد.جالبه سر مردم رو با این حرف ها شیره مالیدید سر خودتون رو که نمیتونید.
بالا برید پایین بیاید اکانت ترکیبی دزدیه با پایرسی هم فرقش زمین تا آسمونه.اکانت آدم های از همه جا بی خبر رو هک و دی اکتیو میکنن از رو کنسولشون ,بعد میگن به کجا برمیخوره؟شما خودت یکی بی اجازه و به صورت دزدی وارد اکانتت بشه و از رو کنسولت دی اکتیو کنه خوشت میاد؟با پولی که کسی دیگه واسه بازی پرداخت کرده بازی دانلود و اجرا کردن اسمش دزدی نیست پس چیه؟
اتفاقا خیلی هم کسایی که شما فکر میکنی ازشون چیزی کم نمیشه شاکین, اینم سندش که شبیه یه طومار شده

Another PS4 activated as primary - we only have on... - PlayStation® Forums
این عزیزان هم که حمله کردن تاپیک بهتره بگیم مال دزدی فروشن کسی هم که این اکانت ها رو میخره مال خر

یک بار دیگه هم پست اول رو بخونید بد نیست

از پذيرش نظراتي در رابطه با دفاع كردن از اكانت هاي هك شده و فروش آن معذرويم و آن را تنها به منزله ذينفع و فروشنده بودن شخص نويسنده كامنت مي دانيم

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: mikelwar

Persona.Q

Don't Listen To Ondore's Lies
کاربر سایت
Jun 8, 2014
816
نام
محمد
والا من ازین اکانت و ظرفیت و این حرفا زیاد سر در نمیارم که میگن مثلا بازیتو ظرفیتشو که استفاده نمیکنی بفروش به یکی دیگه یا شریک شو. من خودم دلم میخوام همچین کاری بکنم بازیهامو با کسایی که ندارن شریک بشم اونام بازی کنن ولی خوب با کسایی که میشناسم

NERO 7

سرباز ISA ، سر سپرده‌‌ رادك
کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
جالبه يه عده ايي كه سابقه شون مشخصه و از همون عده فروشنده هاي اكانت در جاهاي مختلف هستن منافع خودشون رو در خطر ديدن و يهو شدن اسفند روي اتيش

بحثي بر سر اريج و غير اريج نداشتيم بحث بر سر دزدي كردن از يه شركت چند ده ميليارد دلاري با يه بدبخت كه كل سرمايه زندگيش يه چند ده هزار دلار هم نميرسه بود !

جاني ديلينجر تبهكار و دزد معروف امريكايي ( كه فيلم public enemy هم در موردش ساخته شده ) از بانك ها مي دزديد اما از پول مردم نه !
بانك چيزيش نميشه اما اون بندگان خدا چرا !

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر