World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

pedram_dadgar

کاربر سایت
Aug 24, 2006
385
نام
پدرام
از امروز صبح بازی هی میخواد اپدیت کنه ولی ارور میده :| توی فروم بلیز هم ملت زدن ولی فعلا کسی جوابگو نیست.. ( از ساعت 9 که باز کردم فکر کنم اینجوریه)
از توی فروم بلیزارد که دیدم مثل اینکه همه ایرانی بودند. یا بلیزارد دسترسی رو محدود کرده یا از داخله.

END_BOY

Tonight Is The Night
کاربر سایت
Sep 17, 2006
2,134
نام
یاسر
دوستان من میخوام تازه وارکرفت رو شروع کنم و در مورد بازی اطلاع خاصی ندارم فقط یه سرچ جزئی زدم :D
برای دانلود بازی باید اخرین نسخه که اومده مربوط به Legion رو دانلود کنم ؟ این نسخه پولیه و نمیشه افلاین زد ؟:-?
یه اکانت هم تو battle.net ساختم و App هم نصب شده
اکانت Europe ساختم. فرقی نداره Us باشه یا Eu ؟
از خود App یه گزینه برای نصب بازی هست به اسم Starter Edition ولی موقع نصب ارور میده
این Battle Chest و game keys داستانش چیه ؟ x_x
یه راهنمایی ساده میکنین کلا چجوری باید پلی کرد :D

musketeer

کاربر سایت
May 16, 2008
382
چون خیلی سوال اینطوری زیاد بود این رو نوشتم که همیشه دوستان به همین پست مراجعه کنن، یا اگه ناظمی خواست بزاره پست اول:
=========================================================

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:
  • Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست (40-50 تومن)
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش (150 تومن)
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. http://eu.battle.net/wow/en/game/recruit-a-friend

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

1. وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
  2. وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
  3. وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
  4. به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
  5. هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)

البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
  • زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
  • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
  • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

از بازی لذت ببرید! =P~

آخرین ویرایش:

nima_sirousi

کاربر سایت
Oct 14, 2012
199
نام
نیما
چون خیلی سوال اینطوری زیاد بود این رو نوشتم که همیشه دوستان به همین پست مراجعه کنن، یا اگه ناظمی خواست بزاره پست اول:
=========================================================

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست (40-50 تومن)
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش (150 تومن)

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. http://eu.battle.net/wow/en/game/recruit-a-friend

1. وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
  2. وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
  3. وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
  4. به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
  5. هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)

زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی دعوت نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.

از بازی لذت ببرید! =P~
ایلیدن عمرت بده منی که یه سالیش این سوال رو پرسیدن بم گفتن بارها گفته شده تا الان
اینو کپی میکنم حالت اماده باش برا جواب دوستان . البته شما خودت سرور مایی زودتر ج میدید

• Like
Reactions: musketeer

nima_sirousi

کاربر سایت
Oct 14, 2012
199
نام
نیما
  • من اینجا گیچ شدم یعنی چی اخه :| من برم اونجا بگم hey - bye اونا مثلا به جای خداحافظی میگن light bless u - elune be with u ؟ :D . میشه توضیح کمالتری بدین من گیچ شدم .

• Like
Reactions: azaramir

musketeer

کاربر سایت
May 16, 2008
382
  • من اینجا گیچ شدم یعنی چی اخه :| من برم اونجا بگم hey - bye اونا مثلا به جای خداحافظی میگن light bless u - elune be with u ؟ :D . میشه توضیح کمالتری بدین من گیچ شدم .
اگه طرف پریست یا پالادین باشه دقیقاً ممکنه بگه light be with u. :D مثلاً آندد باشه ممکنه بگه May the dark lady guide you ... یا هر چیز دیگه ای که به lore بازی بخوره. مثلاً شما اگه الف باشی و به ترول برخورد کنی، باید جفتتون حالت خصمانه به هم بگیرید، یا اینکه اسمت رو مثلا نمیتونی از اسم خزهای معمول مثل shadow devil و forthelolz و اینا بزاری، بلکه واقعاً باید یه اسم باشه و حتی به کاراکترت بخوره. مثلا یه الف باشی نباید یه اسم تاورن بزاری رو خودت و خلاصه چیزهایی از این قبیل.
البته اینم بگم که تو همون ریلم های RP هم حتی همه رعایت نمیکنن.

لینکهای مفید در این رابطه:
RP and PvP Realm Policies
Role Play: Getting along on roleplaying realms

آخرین ویرایش:

nima_sirousi

کاربر سایت
Oct 14, 2012
199
نام
نیما
اگه طرف پریست یا پالادین باشه دقیقاً ممکنه بگی light be with u. :D مثلاً آندد باشه ممکنه بگه May the dark lady guide you ... یا هر چیز دیگه ای که به lore بازی بخوره. مثلاً شما اگه الف باشی و به ترول برخورد کنی، باید جفتتون حالت خصمانه به هم بگیرید، یا اینکه اسمت رو مثلا نمیتونی از اسم خزهای معمول مثل shadow devil و forthelolz و اینا بزاری، بلکه واقعاً باید یه اسم باشه و حتی به کاراکترت بخوره. مثلا یه الف باشی نباید یه اسم تاورن بزاری رو خودت و خلاصه چیزهایی از این قبیل.
البته اینم بگم که تو همون ریلم های RP هم حتی همه رعایت نمیکنن.

لینکهای مفید در این رابطه:
RP and PvP Realm Policies
Role Play: Getting along on roleplaying realms
پسر این خیلی عالیه من ترول که داشتم هرکی میدیدم دقیقا مثله خوده ترولها میگفتم هییی مان.هایو دویین . استی اوی فرام ودوو
ولی کسی نمیفهمید (میگفتن این دیونست یا از ریلم آر پی ومده شاید)
الان که فهمیدم میرم همونجا یه هیرو میسازم خیلی جالبه :) کی حوصله ماتیک یا رید داره بابا
فقط توش موندم کی محل پانداها میزاره اونجا :| لابد rogue ها هم خیلی غدن

• Like
Reactions: musketeer

END_BOY

Tonight Is The Night
کاربر سایت
Sep 17, 2006
2,134
نام
یاسر
الان کلاینت بازی به چه اسمیه ؟جای هست دانلود کنم ؟ من World of Warcraft Legion رو دانلود کردم
از خود اپ battle.net نمیشه دانلود کرد اررور میده

اکانت بازی باید اروپا باشه یا امریکا ؟

آخرین ویرایش:

musketeer

کاربر سایت
May 16, 2008
382
الان کلاینت بازی به چه اسمیه ؟جای هست دانلود کنم ؟ من World of Warcraft Legion رو دانلود کردم
از خود اپ battle.net نمیشه دانلود کرد اررور میده

اکانت بازی باید اروپا باشه یا امریکا ؟
خودش هم دانلود میکنه، اگه نت خوبی دارید همون دانلود بهترین راهه. اگه فیلترشکن هم تست کردید و دانلود نکرد اروری که میده رو بگید شاید بتونیم راهنمایی کنیم. سایتای ایرانی هم رو dvd میفروشن حتی. گیمرشاپ مثلاً میفروشه.
هر 2 میشه. ولی تقریباً همه ایرانیا تو اروپا بازی میکنن. پینگ ما با اروپا خیلی بهتره تا با آمریکا.

• Like
Reactions: END_BOY

helgast

کاربر سایت
Nov 30, 2014
230
نام
امرحسین
دوستان درباره فیلم وارکرافت هم میشه صحبت کرد ؟ یه دوتا ابهام کوچیک دارم اینا هر کی دیده بگه (( سوالهام = اسپویل ))

داستان فیلم قبل وارکرافت ۳ هست دیگه ؟

بعدش تیزر اول فیلم یه انسان نشون میداد که میخواد با یه اورک بجنگه نکتش اینجاست دست انسانه یه شمشیر بود که خیلی شلیه شمشیر فراست مورن بود ! ایا اون ارتاس نبود ؟

دوم اینکه مدیو چطوری به جادو فل گولدان اولده شد ؟ فیلم دو بار دیدم اخرش نفهمیدم از کجا الوده میشه !

سوم اینکه مدیو میمره اخرش ؟ چون توو وارکرافت سه زنده بود

helgast

کاربر سایت
Nov 30, 2014
230
نام
امرحسین
RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
این ریلم های به اصطلاح RP اسمی هم دارن ؟ میشه نام ببرین ؟
یا فقط نوشته Rp ?

musketeer

کاربر سایت
May 16, 2008
382
دوستان درباره فیلم وارکرافت هم میشه صحبت کرد ؟ یه دوتا ابهام کوچیک دارم اینا هر کی دیده بگه (( سوالهام = اسپویل ))

داستان فیلم قبل وارکرافت ۳ هست دیگه ؟

بعدش تیزر اول فیلم یه انسان نشون میداد که میخواد با یه اورک بجنگه نکتش اینجاست دست انسانه یه شمشیر بود که خیلی شلیه شمشیر فراست مورن بود ! ایا اون ارتاس نبود ؟

دوم اینکه مدیو چطوری به جادو فل گولدان اولده شد ؟ فیلم دو بار دیدم اخرش نفهمیدم از کجا الوده میشه !

سوم اینکه مدیو میمره اخرش ؟ چون توو وارکرافت سه زنده بود
چرا نشه.
داستان فیلم مربوط به جنگ اوله، زمان جنگ اول آرتاس طفلی بیش نبوده! پس خیر، آرتاس نبوده.
مدیو فرزند بانویی هست به اسم آگوین، که سالها قبل (حدود 500 سال) توسط شورای جادگران تیریسفال به عنوان مگنی و نگهبان ازرات گمارده میشه. ولی بخاطر قدرت خفنی که کسب میکنه غرور میگیردش و دیگه به حرف اون شورا گوش نمیده. مخصوصا از وقتی که با سارگراس مبارزه میکنه و شکستش میده. ولی این نقشه سارگراس بوده که قسمتی از خودش رو درون آگوین قرار بده. وقتی شورای تیریسفال به آگوین فشار میارن که برا خودت جانشین اختیار کن و بیخیال شو، آگوین میره با یه بدبختی میخوابه که بچه دار شه و اون بخشی از سارگراس که داخل وجودش بوده داخل بچه که همون مدیو هست نفوذ میکنه. بعد هم که قدرتش رو منتقل میکنه به مدیو تا مدیو بشه نگبان ازرات. یعنی سارگراس از بدو تولد با مدیو بوده بدون اینکه کسی بدونه.
بله مدیو میمیره، ولی آگوین میاد و با آخرین بارقه های جادوش زنده اش میکنه، و البته اینبار دیگه سارگراس درونش وجود نداره، که بعداً همونطور که تو کات سین هاش دیدید مدیو میاد به الاینس ها و هوردها هشدار میده (همون پرافت) و به ترال میگه که بره کالیمدور و این داستانا....
این ریلم های به اصطلاح RP اسمی هم دارن ؟ میشه نام ببرین ؟
یا فقط نوشته Rp ?
جلوی اسمشون بجای PvP یا PvE نوشته RP یا RP-PvP. بعضی از معروفاشون moonglade، defias brotherhood, argent dawn هستن. توی سایت realmpop.com همرو میتونید ببینید

farhad.http

کاربر سایت
Jun 18, 2012
7
فولدر تا کتاب 15 رو داره و در چند روز آینده کامل ( البته کتاب های ترجمه شده ) خواهد شد و برای دوستانی که علاقه مند هستند و مقدور هست براشون گفتن نداره که خریدن کتاب جدای از رعایت خقوق کپی رایت ( در ایران! ) لذت به دست گرفتن و خوندن وخلاصه ورق زدن برگه های کتاب قابل مقایسه با PDF نیست
دستت درد نکنه حمید جان بابت گذاشتن کتاب ها
من ترتیب خواندن کتاب ها رو (بر اساس ترتیب زمانی وقوع) برای بچه ها می ذارم که قاطی نکنن موقع خوندن
1. Rise of the Horde by Christie Golden
2. The Last Guardian by Jeff Grubb
3. Tides of Darkness by Aaron Rosenburg
4. Beyond the Dark Portal by Christie Golden & Aaron Rosenburg
5. Day of the Dragon by Richard A. Knaak
*** سه گانه ی نبرد باستانیان (War of the Ancients) قبل از طلوع هورد (Rise of the Horde) اتفاق می افته. اما به شدت توصیه می شه که بعد از کتاب عصر اژدهایان (Day of the Dragon) خوانده شود. به همن دلیل در این لیست اینگونه طبقه بندی کردم.
6. War of the Ancients: The Well of Eternity by Richard A. Knaak
7. War of the Ancients: The Demon Soul by Richard A. Knaak
8. War of the Ancients: The Sundering by Richard A. Knaak
9. Lord of the Clans by Christie Golden
10. Of Blood and Honor by Chris Metzen
11. Arthas: Rise of the Lich King by Christie Golden
***12. Illidan by William King
13. Cycle of Hatred by Keith DeCandido
14. Night of The Dragon by Richard A. Knaak
15. Stormrage by Richard A. Knaak
16. The Shattering: Prelude to Cataclysm by Christie Golden
17. Wolfheart by Richard A Knaak
18. Thrall: Twilight of the Aspects by Christie Golden
19. Jaina Proudmoore: Tides of War by Christie Golden
20. Dawn of the Aspects by Richard A. Knaak
***21. Vol'Jin: Shadows of the Horde by Michael A. Stackpole
***22. War Crimes by Christie Golden
اون شماره کتاب هایی که اولشون ستاره داره هنوز ترجمه نشده.
منبع:http://us.battle.net/forums/en/wow/topic/20742474414

آخرین ویرایش:

Satan6396

کاربر سایت
Nov 21, 2008
136
نام
HamiD
دوستانی که مشتاق خوندن کتاب های وارکرافت هستند میتونند از آدرس زیر کتاب ها رو دانلود کنند :
لینک فولدر دانلود کتاب های وارکرافت در مدیافایر
پسورد تمامی فایل ها بتل تگ خودم هست تا دوستان در صورت درخواست کتاب و یا دیگر کامیک های وارکرافت براحتی پیام بدن :)
به ترتیب و با گذر زمان باقی کتاب ها رو آپلود میکنم اما برای شروع پنج کتاب نخست رو گذاشتم.

تمامی کتاب های ترجمه شده رو آپلود کردم و امیدوارم برای دوستانی که از خوندن سری داستان های وارکرافت لذت میبرند مفید باشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر