World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Burning Hawk

کاربر سایت
Apr 2, 2008
1,613
نام
Hossein
با وجود catch up های که برای مشاغل توی legion هست ، مجبور نیستی 60 لول بیای بالا بعد از بوست استفاده کنی . به دردسر 60 لول بالا اومدن نمی ارزه .
2 تا شغل اصلی .
کلاسی که یه نفر دیگه دوست داره با کلاسی که تو دوست داری بازی کنی فرق می کنه ، سعی کن از class trial ـه استفاده کنی همه کلاس ها و spec هارو تست کنی ببینی در نهایت از کدوم خوشت میاد .

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
سلام دوستان
اگه بوست لول ۱۰۰ رو روی یه کاراکتر لول ۶۰ بزنیم
چند تا شغل اصلی و فرعی رو میزاره آپ کنی؟؟
تا چه سطحی؟؟

بعد دوستان چه کلاسی توصیه میکنین ؟؟؟
من از ۳.۳.۵ که دیگه بازی نکردم
اینو گفتم که بدونین تصورات من از کلاس ها برای اون زمانه ‌‌‌‌:|
من نظر خودم روی پالادین. پرسیت. یا دی کی هست.
کلا در هیلری هم استعداد ندارم:D

دیگه فعلا همینا:D
2 تا شغل اصلی واست آپ میکنه... اگه چیزی انتخاب کرده باشی که هیچی، اگه چیزی هم برنداشته باشی خودش 2 تا شغل مربوط به gear رو بهت میده، مثلاً اگه Plate پوش باشی بهت Blacksmith و Mining میده خودش.
درباره کلاس هم، لیژن یه خاصیت داره به اسم Trials of Class (اگه درست اسمش رو گفته باشم) که میتونی بدونه اینکه بوست 100 زده باشی با یه کلاس بازی کنی (بطور موقتی و تو یه محدوده از کوئست ها) اگه خوشت اوومد اون کلاس رو برداری. در نتیجه پیشنهاد من اینه که بری کلاسا رو امتحان کنی ببینی با کدوم بیشتر حال میکنی

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
سلام دوستان
تا چه سطحی؟؟

2 تا شغل اصلی + first aid که 700 هستند
ولی گر خیلی وقت هست بازی نکردی پیشنهاد میکنم بوست نزنی و هیرو را خودت اپ کنی با قدرت و اسپل های هیرو اشنا بشی و برای کارکتر بعدی بوست بزنی
برای اپ راحت شدن هم کافیه یک هیرو تانک برداری، سرجات بشینی و با dungeon finder درجا و تند تند بری dungeon .. هم xp هم lvl و هم ایتم براحتی گیرت میاد

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
برای اپ راحت شدن هم کافیه یک هیرو تانک برداری، سرجات بشینی و با dungeon finder درجا و تند تند بری dungeon .. هم xp هم lvl و هم ایتم براحتی گیرت میاد
الحق که شیرازی هستی تو :D
برگشتی مجید؟ کجا ها میپری؟ الی؟ هورد؟ دلت واس پیرستت تنگ نشده؟ :D

nima_sirousi

کاربر سایت
Oct 14, 2012
199
نام
نیما
سلام دوستان
تا چه سطحی؟؟

جون من هرکاری میکنی فقط حواست به ریلم و جمعیت و مخصوصا جمعیت کدومش تو کدوم دسته هورد یا الینس هست باشه
من سره این موضوع ناامید شدم از زندگی :|

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
نه :D
قعلا دارم تاپیک چک میکنم ببینم بچه ها تظرشون در مورد این legion چیه
پیرستم که باهاش خداحافظی کردم :-<
نگرانش نباش جاش امنه، یعنی جای همشون امنه، خیالت تخت ;)

اتفاقاً بنظر من کیفش به همین استارت اکسپنشنه، بعدش دیگه عادی میشه، و تازه حضرت بلیزارد خودش حوصله ش سر میره و شروع میکنه به خراب کردن بازی، مثله WoD بنظرم واقعاً استارت خیلی خوبی داشت از همه نظر، منتها بعد با اضافه شدن و متمرکز شدن بازی فقط رو یه سری محتوای چیپ، باعث لوث شدن بازی شد. بهرحال خود دانی :D

====================

دوستان من به یه مشکل فنی سر کوئست برخورد کردم (از نظر داستانی، اگه بتونید کمک کنید ممنون میشم:
بالاخره تصیمیم گرفتم کوئست Suramar رو برم، که با پیشرفتن کوئست فهمیدم ایلیدان مرده! تو کدوم کوئست ما میفهمیم میمیره؟ آخرین جایی که دیدیمیش مگه تو همون Vault of Wardens نبود که گولدان با کوردونا میاد آزادش میکنه؟!
من با DH فقط واسه storylineش تا 100 پلی دادم، منتها تو هیچ جای کوئستا تا 110 شدن با mainم به همچین چیزی برنخوردم که ببینم ایلیدان میمیره، لطفاً اگر کسی میدونه چه کوئستی هست و کجاست بگه، تو wowhead هم سرچ زدم ولی چیزی پیدا نکردم تو y-tube هم همش مربوط به tBT بود. خیلی تو کفم

Amin.max

کاربر سایت
Jun 23, 2016
40
نگرانش نباش جاش امنه، یعنی جای همشون امنه، خیالت تخت ;)

اتفاقاً بنظر من کیفش به همین استارت اکسپنشنه، بعدش دیگه عادی میشه، و تازه حضرت بلیزارد خودش حوصله ش سر میره و شروع میکنه به خراب کردن بازی، مثله WoD بنظرم واقعاً استارت خیلی خوبی داشت از همه نظر، منتها بعد با اضافه شدن و متمرکز شدن بازی فقط رو یه سری محتوای چیپ، باعث لوث شدن بازی شد. بهرحال خود دانی :D

====================

دوستان من به یه مشکل فنی سر کوئست برخورد کردم (از نظر داستانی، اگه بتونید کمک کنید ممنون میشم:
بالاخره تصیمیم گرفتم کوئست Suramar رو برم، که با پیشرفتن کوئست فهمیدم ایلیدان مرده! تو کدوم کوئست ما میفهمیم میمیره؟ آخرین جایی که دیدیمیش مگه تو همون Vault of Wardens نبود که گولدان با کوردونا میاد آزادش میکنه؟!
من با DH فقط واسه storylineش تا 100 پلی دادم، منتها تو هیچ جای کوئستا تا 110 شدن با mainم به همچین چیزی برنخوردم که ببینم ایلیدان میمیره، لطفاً اگر کسی میدونه چه کوئستی هست و کجاست بگه، تو wowhead هم سرچ زدم ولی چیزی پیدا نکردم تو y-tube هم همش مربوط به tBT بود. خیلی تو کفم
سلام اون نمرده گولدان و کوردونا میان ببرنش
اگه کل کوئست ها رو بزنین تو یکی از کوئست های class order hall می گه که تنها کسی که می تونه ما رو از دست اینا نجات بده ایلیدنه
البته اول به shadow and light اشاره می کنه که همه فک می کنن اندویینه شاه جدید انسان ها ولی اخرش می گه ایلیدین
ایلیدن نقش مهمی داره تو این سری و حالا حالا ها بلیزارد اونو نمی کشه

• Like
Reactions: papa22

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
آره دیگه، همینکوئست
سلام اون نمرده گولدان و کوردونا میان ببرنش
اگه کل کوئست ها رو بزنین تو یکی از کوئست های class order hall می گه که تنها کسی که می تونه ما رو از دست اینا نجات بده ایلیدنه
البته اول به shadow and light اشاره می کنه که همه فک می کنن اندویینه شاه جدید انسان ها ولی اخرش می گه ایلیدین
ایلیدن نقش مهمی داره تو این سری و حالا حالا ها بلیزارد اونو نمی کشه
آره دیگه همینو میگم گرفتم، تو همین کوئست Xe'ra میگه:
کسی که میتونه آزروث رو نجات بده ایلیدانه... بعدش نشون میده که شما سه روز بیهوش شدی، بعد سه روز به هوش میای... که وقتی میری کوئستو به Khadgar بدی. اونجا Khadgar میگه ایلیدان که مرده.
درست همینجاست من کپ کردم! گفتم کی؟ کجا؟ از گیلد سوال کردم، گفتن مثه اینکه باید کوئست DH رو برم

musketeer

کاربر سایت
May 16, 2008
382
درست همینجاست من کپ کردم! گفتم کی؟ کجا؟ از گیلد سوال کردم، گفتن مثه اینکه باید کوئست DH رو برم
خب مردن که مرده. تو BT زدیمش دیگه. ماییو جسدش رو مخفی کرده بوده، این گولدان و کوردانا میان جسدشو میبرن.
تو کوئستا خواهید دید که میریم جای ایلیدن چند جا، اینکه چی میشه که از شاگرد سناریوس به این ایلیدن تبدیل میشه. کلاً شخصیتش پرداخته تر میشه با این کوئستا. یجاش حتی ما تو کوئست میشیم جای ایلیدن، یه رید میان بزنن ایلیدن رو، یعنی ما رو. بعد همه ی ability های ایلیدن تو BT رو داریم. اصلا اشک از چشم آدم جاری میشه

• Like
Reactions: Sam _Fisher

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
خب مردن که مرده. تو BT زدیمش دیگه. ماییو جسدش رو مخفی کرده بوده، این گولدان و کوردانا میان جسدشو میبرن.
تو کوئستا خواهید دید که میریم جای ایلیدن چند جا، اینکه چی میشه که از شاگرد سناریوس به این ایلیدن تبدیل میشه. کلاً شخصیتش پرداخته تر میشه با این کوئستا. یجاش حتی ما تو کوئست میشیم جای ایلیدن، یه رید میان بزنن ایلیدن رو، یعنی ما رو. بعد همه ی ability های ایلیدن تو BT رو داریم. اصلا اشک از چشم آدم جاری میشه
عه؟!!! منظور کدگر BT بود؟! بابا آخه هیچ جا به این اشاره نشده که این اونجا مرد... گولدان جسدش رو میخواد چیکار؟ همین مونده بود که بشه نئشه کش :D

iCe m@n

کاربر سایت
Jun 14, 2010
841
سلام
عذر خواهی میکنم
تاپیک دیگه ای برای این بازی ندیدم
دوستان این ورژن رو میشه توی سرور های رایگان بازی کرد؟

در کل اگه بخوایم توی سرور های رایگان بازی کنیم کدوم نسخه رو پیشنهاد میکنید که دردسر نداشته باشه
اگه اینجا هم نمیشه راجبع به رایگان بحث کرد یه دوستی که سر در میاره ممنون میشم توی پیام خصوصی لطف کنه بهم یه توضیحی بده

musketeer

کاربر سایت
May 16, 2008
382
عه؟!!! منظور کدگر BT بود؟! بابا آخه هیچ جا به این اشاره نشده که این اونجا مرد... گولدان جسدش رو میخواد چیکار؟ همین مونده بود که بشه نئشه کش :D
خب چه اشاره ای شه، رفتیم زدیم کشتیمش دیگه. البته بهرحال دنیای wow هست دیگه... ایلیدن هم مثل من و شما نیست که به همین راحتی بگیم مرد تموم شد. روحش تو twisting nether همچنان موجوده و خلاصه کار ایلیدن تو این دنیا تموم نشده! البته منم اینکه میخوان چیکار کنن و چطوری برش گردونن رو نمیدونم (یعنی نمیدونم جایی گفتن اینا رو یا نه، من نشنیدم) ولی چیزی که مسلمه گولدان جسد ایلیدن رو بعنوان سوغاتی نبرده :D
سلام
عذر خواهی میکنم
تاپیک دیگه ای برای این بازی ندیدم
دوستان این ورژن رو میشه توی سرور های رایگان بازی کرد؟

در کل اگه بخوایم توی سرور های رایگان بازی کنیم کدوم نسخه رو پیشنهاد میکنید که دردسر نداشته باشه
اگه اینجا هم نمیشه راجبع به رایگان بحث کرد یه دوستی که سر در میاره ممنون میشم توی پیام خصوصی لطف کنه بهم یه توضیحی بده
سلام رفیق. یه تاپیکی بود فکر کنم برای سرورهای رایگان. خلاصه اش اینکه غیر از لیجن که تازه اومده بقیه ورژن ها رو میتونی تو سرورای رایگان پیدا کنی. بچه های اینجا معمولاً هیچکدوم رو پیشنهاد نمیکنن. اگه مصرّ هستی که سرور رایگان بازی کنی، برای سرورای ایرانی تو گوگل فارسی تایپ کن "سرور ورلد آو وارکرفت" و برای سرورهای خارجی سرچ کن "world of warcraft private server".
ضمناً خدا بخیر کنه:
از تاریخ 5 اردیبهشت ماه سال 1395 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Legion در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک MoP در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

• Like
Reactions: iCe m@n

nima_sirousi

کاربر سایت
Oct 14, 2012
199
نام
نیما
سلام بچها ممنون میشم یکی اچیومنت کامل پثفایندر با راهنمایی رپاپولشن ها بگه چی هستن
.............
اقا هیرو دروید بالانس که میارم دی پی اس خیلی خیلی کمی داره در حالی که با فرال خیلی خوبه
کسی هست اینجا بالانس بازی کنه توضیحی بده؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر