World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,476
با اسپویلرت موافقم، نظر من هم همینه گرچه یه کم تم پالادینی پیدا کرده :D
اما چیزی که واسه من اسپویل محسوب میشه:
کشته شدن واریان نیست. این نوشته ی : "Many many many years later" هست. که یجورایی نشون دهنده اینه که برنینگ لیژن قشنگ وارد آزروث شده و احتمالا خیلی غلطا هم کرده... و وای اگه که سیلواناس هم به سرنوشت واریان مبتلا شده باشه... شاعر میگه: وای اگر سیلواناس حکم جهادم دهد! کل برنینگ لیژن هم نتواند که جوابم دهد!!!
البته خود pre-patch هم تو قسمت راید اچیومنت لیژن هم خیلی اسپویل داره مثه:
زدن سناریوس. که واقعا حدس اینکه چجوری میخواد داستان لیژن پیش بره رو سخت میکنه
در مورد اسپویل دوم
فکر کنم سناریوس رو نجاj میدیم ولی yesara توسط xavius فاسد شده و باید کشته بشه به عنوان raid boss

• Like
Reactions: Arth@s

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
disc بنظرم خیلی خوبه... با بالا رفتن مستری بهتر هم میشه... فقط پیچیده کردنش
البته که از Shadow هم استقبال میشه... طرف تا 3 دقیقه dps میکنه، بعد هم Afk میشه و تا آخر فایت هم تاپ میمونه :D

musketeer

کاربر سایت
May 16, 2008
382
disc موضوعش سخت یا آسون بودنش نیست. موضوع اینه که کلاً مکانیک absorb رو حذف کردن دیگه نمیشه یه disc ببری و خیالت راحت باشه که خیلی از مکانیکا رو باهاش ایگنور میکنی. دیگه بساطشو کلاً ورچیدن.

Restive

The Rebellious
کاربر سایت
Aug 8, 2016
41
نام
کامیار
سلام من تازه wow رو دانلود کردم قبلا هم بازی کرده بودم ولی سرور Blizz نبودم و اینکه هیچ وقت جدی بازیش نکردم
در حال حاضر یه نوب کاملم کسی هست یه کم در جریان بازی بهم یاد بده اگه مثلا دارین هیروی جدیدی آپ میکنین با هم آپ کنیم که منم یه کم یاد بگیرم :|
همین دیگه تیم اسپیکم اگه کسی خواست میتونم آی پی بدم بتل تگ هم اگه خواستین بدم add کنین

musketeer

کاربر سایت
May 16, 2008
382
سلام من تازه wow رو دانلود کردم قبلا هم بازی کرده بودم ولی سرور Blizz نبودم و اینکه هیچ وقت جدی بازیش نکردم
در حال حاضر یه نوب کاملم کسی هست یه کم در جریان بازی بهم یاد بده اگه مثلا دارین هیروی جدیدی آپ میکنین با هم آپ کنیم که منم یه کم یاد بگیرم :|
همین دیگه تیم اسپیکم اگه کسی خواست میتونم آی پی بدم بتل تگ هم اگه خواستین بدم add کنین
عزیز شما باید با یکی RAF میکردی. اگه هنوز battlechest نزدی ببین بچه های اینجا کی وقت levelup داره، باهاش raf کن، همه مشکلاتت حل میشه.

Restive

The Rebellious
کاربر سایت
Aug 8, 2016
41
نام
کامیار
عزیز شما باید با یکی RAF میکردی. اگه هنوز battlechest نزدی ببین بچه های اینجا کی وقت levelup داره، باهاش raf کن، همه مشکلاتت حل میشه.
نه هنوز بتل چست نگرفتم می خواستم ببینم کی میخواد هیرو جدید آپ کنه هم زمان یاد بده قشنگ بازیو

musketeer

کاربر سایت
May 16, 2008
382
نه هنوز بتل چست نگرفتم می خواستم ببینم کی میخواد هیرو جدید آپ کنه هم زمان یاد بده قشنگ بازیو
یکی از بچه های اینجا بود مخصوصاً خیلی دنبال RAF بود. طبق عرف احتمالا battlechest ات رو هم میده بهت. من خودم حقیقتش تو realm ای که بازی میکنم 11 تا کاراکترم رو آپ کردم، وقت و حس levelup هم ندارم وگرنه در خدمتت بودم.

Burning Hawk

کاربر سایت
Apr 2, 2008
1,613
نام
Hossein

من می تونم raf ـت کنم ، هر سروری و هر فکشنی و هر تعداد هیرویی که خواستی ، + یه توکن هم بهت میدم . همیشه هم زمان برای بازی کردن دارم . ولی خب هزینه خرید بازی پای خودته اگه خواستی battle.net من و ادد کن صحبت می کنیم .

Anim4lity#1932

Nuka

کاربر سایت
Aug 9, 2016
1
درود
دوستان من چند وقت برای فان داخل سرور های privet بازی میکردم اما الان میخواستم بازی رو به صورت اوریجینال بگیرم یکم تحقیق کردم گیج شدم .
الان برای بازی کردن اخرین expansion یعنی legion فقط upgrade pack رو باید بگیرم با گیم تایم ؟ یا چیز دیگه ایی هم نیازه باهاش مثل battlechest؟ یا باید expansion هارو جدا بگیرم ؟ :||||||
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم ( لینک سایت مطمعن هم برای خرید گیم تایم و ....... بهم معرفی کنید ممنون میشم ) :|

Satan6396

کاربر سایت
Nov 21, 2008
136
نام
HamiD
درود
دوستان من چند وقت برای فان داخل سرور های privet بازی میکردم اما الان میخواستم بازی رو به صورت اوریجینال بگیرم یکم تحقیق کردم گیج شدم .
الان برای بازی کردن اخرین expansion یعنی legion فقط upgrade pack رو باید بگیرم با گیم تایم ؟ یا چیز دیگه ایی هم نیازه باهاش مثل battlechest؟ یا باید expansion هارو جدا بگیرم ؟ :||||||
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم ( لینک سایت مطمعن هم برای خرید گیم تایم و ....... بهم معرفی کنید ممنون میشم ) :|

درود
خب برای شروع شما باید ابتدا یک بتل چست (40 تومن) و یک لژیون ( 160 تومن) تهیه کنی تا بتونی اکانتت رو برای اکسپنشن آخر آپگرید کنی و بازی کنی و در مورد گیم تایم هم میتونی با گلدی که داخل بازی در میاری از خود اکشن هاوس بخری ( هر ماه تقریبا 75-80 هزارتا هست الان) برای خرید هم سایت های معتبر زیادی هست و تقریبا 230-240 تومن باید هزینه کنید ( قیمت های داخل پرانتز قیمت فروش من هست برای دوستان که 200 تومن میشه) .
و اما در مورد خود بازی که اگر تصمیم گرفتی به تهیه اکانت دوستان زیادی هستند که برات درخواست RAF بفرستند ( اگر نمیدونی چی هست توضیحاتی تهیه کردم که توی امضای من لینکش هست) و هرکسی هم پیشنهادی داره و من 45هزارتا گلد+5تا مونت + و مهمتر از همه یه بوست 90( این علاوه بر بوست لول 100 لژیون هست که خودت داری) به دوستان پیشنهاد میکنم

779

کاربر سایت
Oct 27, 2009
834
نام
شایان
بچه ها من زمان قدیم WOW میزدم تا زمانی که Burning Crusade اومد، بعدش یکم اونم بازی کردم دیگه ول کردم. الان دوباره میخوام بشینم بازی کنم، سوالم اینجاست که اون زمان تو گیم نت میگفتیم اپراتور یک اکانت بسازه برامون (حالا تو همون سرور) الان از تو خونه دقیقا باید چیکار کنم؟
بازی رو حتمی باید اورجینال بگیرم؟ سرور free یا حداقل با پول کم وجود نداره؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر