نینتندو: اگر از پلتفرم جدیدمان حرف بزنیم رقبایمان ایدهای ما را کپی خواهند کرد

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,953
نام
فرهاد
nintendo_president_satoru_iwata_says_anti_piracy_m_1412392543.jpg

همانطور که مطلع هستید شرکت نینتندو در حال ساخت یک کنسول خانگی جدید با اسم رمز"NX" می‌باشد. آقای ساتورو ایواتا، رییس شرکت نینتندو در نشستی که با سهام‌داران شرکت داشت دلایل اینکه چرا آنان در مورد پلتفرم جدید خود سکوت کردند گفت که این کار به خاطر این می‌باشد که "نمی‌خواهند رقبای آنان ایدهایشان را کپی کنند."

وی در ادامه افزود:

"ما در مورد پلتفرم NX نمی‌توانیم صحبت کنیم، اگر حرفی بزنیم رقبای ما ایدهایمان را کپی خواهند کرد و این کار باعث می‌شود دیگر مشتری‌هایمان دیگر سوپرایز نشوند. این امر به سود شرکت و سهامداران نخواهد بود."

وی در آخر سخنانش نیز اضافه کرد که :سخت افزار NX جدید می‌باشد ما همه چیز را در صفر شروع کردیم . در طول ساخت این دستگاه ما به ساخت بازی برای Wii و 3DS ادامه خواهیم داد. و اولویت اولمان نیز رضایت مشتریانی‌ست که دست به خرید کنسول Wii U کرده‌اند. "

Nintendo's silence on NX in fear that competitors may copy their ideas - Nintendo Insider

SerJ TanKiaN

کاربر سایت
Aug 26, 2012
410
نام
پویا
یعنی میشه من قیافه های Poker Face بعضیارو موقع لانچ کنسول ببینم؟ میشه حماسه Wii دوباره تکرار شه بعد بقیه ازش اسکی برن امثال موو و کینکت بیرون بدن؟

نینتندو شرکتی نیست که بخواد با این حرفا خودشو نشون بده، حرفی رو الکی نمیزنه، اگه بود سر وی یو هم از این حرفا میزد. میبینیم اون روز به هر حال:d

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
نه که کنسولای قبلیتون خیلی دندون گیر بودن... بقیه منتظرن ایده های درخشانتونو کپی کنند:))
خدا وکیلی این حرف دیگه خیلی از gamer ها زشته...یه مقدار از تاریخ بازی ها بخونید ضرر نداره به خدا. کلا انگار همه یادشون رفته چندین نوآوری رو Nintendo مد کرد و بعد بقیه ازش کپی کردن. محض اطلاع بر و بچ فراموشکار، چیزایی که اولین بار Nintendo اورد:

-Rumble pack یا همون لرزش دسته.
-Cross shaped directions
-Analog Stick
-Controller با دکمه های L و R بدنه کناری بالای دسته.
-Motion controls

و مطمئنم چیزای دیگه هم هست از قلم انداختم. حالا تو یه نسل اوضاع نینتندو خوب نیست همه افتادن به مسخره کردن...

- - -ویرایش - - -

یعنی میشه من قیافه های Poker Face بعضیارو موقع لانچ کنسول ببینم؟ میشه حماسه Wii دوباره تکرار شه بعد بقیه ازش اسکی برن امثال موو و کینکت بیرون بدن؟

نینتندو شرکتی نیست که بخواد با این حرفا خودشو نشون بده، حرفی رو الکی نمیزنه، اگه بود سر وی یو هم از این حرفا میزد. میبینیم اون روز به هر حال:d
داداش ملت باری به هر جهت هستن، حالا نسل بعد میشه مثلا Sony خراب می کنه بعد همه می شینن بهش می خندن. کلا مثل تیم فوتبال می مونه، وقتی موفقه همه میشن طرفدار اگر بیفته تو سرازیری یهو همه میفتن به خندیدن بهش.

ma_fa198

کاربر سایت
Jun 18, 2010
998
نام
محمد
nintendo_president_satoru_iwata_says_anti_piracy_m_1412392543.jpg

همانطور که مطلع هستید شرکت نینتندو در حال ساخت یک کنسول خانگی جدید با اسم رمز"NX" می‌باشد. آقای ساتورو ایواتا، رییس شرکت نینتندو در نشستی که با سهام‌داران شرکت داشت دلایل اینکه چرا آنان در مورد پلتفرم جدید خود سکوت کردند گفت که این کار به خاطر این می‌باشد که "نمی‌خواهند رقبای آنان ایدهایشان را کپی کنند."

وی در ادامه افزود:

"ما در مورد پلتفرم NX نمی‌توانیم صحبت کنیم، اگر حرفی بزنیم رقبای ما ایدهایمان را کپی خواهند کرد و این کار باعث می‌شود دیگر مشتری‌هایمان دیگر سوپرایز نشوند. این امر به سود شرکت و سهامداران نخواهد بود."

وی در آخر سخنانش نیز اضافه کرد که :سخت افزار NX جدید می‌باشد ما همه چیز را در صفر شروع کردیم . در طول ساخت این دستگاه ما به ساخت بازی برای Wii و 3DS ادامه خواهیم داد. و اولویت اولمان نیز رضایت مشتریانی‌ست که دست به خرید کنسول Wii U کرده‌اند. "

Nintendo's silence on NX in fear that competitors may copy their ideas - Nintendo Insider
دیگه واقعا اینا نباید این حرفو بزنن! فقط کافیه یه نگاه به دسته ی وی یو بندازیم که به طور کامل از رو دسته ی 360 اسکی رفته بود!

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
brw3_azldxbx.gif

نینتندو واقعا تو دنیای خودش سیر میکنه. نمیدونستم اینا اصلا وجود رقبا رو قبول دارن.
چه ربطی به قبول کردن اونا داره کلا رقیبن دیگه....
در ضمن تا اینجای کار به نظرم ساپورت خیلی بهتری از کنسولشون که فروشش خیلی کمتر نسبت "رقبا" نشون دادن و همین بره من کافیه
که حداقل بره کنسول خودشون ارزش قایلن.
نینتندو یا یه کاری رو انجام نمیده یا تا اخرش میره به غیر از یکی دو مورد که دلیلشون واضحه.
تفاوت و نواوری توی کنسولاش حرف اولو میزنه و حتی اگه بدتر از رقبا هم باشه به نظرم همون که این جرات رو داشتن تا یه چیز جدیدو امتهان کنن خیلیه.
خیلی از بازی های امروزی از همین "دنیای دیگه نینتندو"الهام گرفته شدن.
مخاطب خاص نیست کلی گفتم

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
شرمنده من حرف خاصی ندارم

ولی عکس زیر رو قبلا دیده بودم و دیدم که خیلی هم بی راه نگفته اون شخصی که درستش کرده و مرتبطم هست انگار با این تاپیک , بد نیست بعضی از اشخاص ببیند

تذکر بدم که من نمیگم موافقم یا مخالف و من واژه ی کپی کردن رو بکار نمیبرم , اما به نظرم کاملا واضح هست که کی از کی الهام میگره

باتشکر

e6c2f9cc_154ulus.jpg.png

آخرین ویرایش:

soorena

کاربر سایت
Nov 9, 2009
2,694
نام
علی
نینتندو همیشه ایده های زیادی داشته ولی دلیل نمیشه که همه ی ایده هاش خوب بوده
نسل قبل که واقعا بد کار کردن و به لطف بازیهاشون داغون نشدن
خیلی به گیمر های کژوال اهمیت میدن و نمیدونم تا کی میخوان با ماریو و زلدا زندگی کنن به نظرم یکم باید بازیهاشونو تغییر بدن و روابطشون رو با third party ها بهبود ببخشن

farsham

کاربر سایت
Sep 12, 2014
378
کاری با متن خبر ندارم
همون تیتر کفایت میکنه:(
خب یعنی الان شرکت audi نباید محصولاتشو رو کنه
چون benz و bmw میان از روش کپی میکنن:-b
منطق چی میگه؟

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
شرمنده من حرف خاصی ندارم

ولی عکس زیر رو قبلا دیده بودم و دیدم که خیلی هم بی راه نگفته اون شخصی که درستش کرده و مرتبطم هست انگار با این تاپیک , بد نیست بعضی از اشخاص ببیند

تذکر بدم که من نمیگم موافقم یا مخالف و من واژه ی کپی کردن رو بکار نمیبرم , اما به نظرم کاملا واضح هست که کی از کی الهام میگره

باتشکر

e6c2f9cc_154ulus.jpg.png

دوستانی که اولین کنسولشون رو به سلامتی تو نسل قبل خریدن این رو از دست ندن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر