Grand Theft Auto V Modding | PC

33935365511495743060.jpg

Developer: Rockstar North
Publisher: Rockstar Games
Genre: Action, Adventure
Platform: PC / Windows
Size : 60 GB
Release date: World: April 14, 2015
در این تاپیک به اموزش نصب پیرامون Mods عرضه شده برای عنوان Grand Theft Auto V خواهیم پرداخت

بواسطه Mods میشود تغییرات زیادی در بازیهای تحت پلتفروم محبوب PC ایجاد کرد به ویژه در رابطه با ایجاد محتوای جدید و یا تغییر و به اشتراک گذاری و عوامل مختلفی که تا سالیان سال گیمر با اعمال این تغییرات سرگرم شود و بازیها هرگز معنی تکراری پیدا نخواهد کرد
از موارد MOODING میتوان به انواع تغییرات در Maps .Mods ENB. Source Code .Mods License. Skinning . Ambient sounds . Total Convertion . Mods quest. و.... صدها مود گرافیکی که کیفیت بازیهای پلتفروم PC حتی تا دونسل جلوتر افزایش خواهند داد اشاره کرد.

38255230073570702325.jpg

اول از همه چیز هایی که برا شروع مادینگ حتما لازمه:

1- Script Hook V همراه با Native Trainer که تقریبا 99% ـه ماد ها بدون این اجرا نمیشه:
Script Hook V + Native Trainer
(برای آپدیت ورژن 4 یا 5) برای دانلود آپدیت به تاپیک مشکلات بازی مراجعه کنید.

2- LUA Plugin که بعضی از ماد ها بهش نیاز دارن:

LUA Plugin for Script Hook V
اگه هنوز مادی نریختین که بهش نیاز داشته باشه پس نریزین چون ممکنه مشکلاتی ایجاد کنه.

3- Open IV نرم افزاری برای تغییر تو فایلای داخلی بازی هست که اکثر ماد ها بهش نیاز دارن و ریختنش اجباریه.

OpenIV

4- Script Hook V .net هم یک چیزیه مثل همون Script Hook V عادی که این هم خیلی از ماد ها نیازمندش هستن.

Community Script Hook V .NET

این هم یک برنامه واسه کنترل داشتن روی ماد ها:
GTAV Mod Manager

----
-------------------------------------------------------------------------------------------------
مهم ترین ماد های عرضه شده که ریختنش پیشنهاد میشه:
Grand Theft Auto Z
Deadeye
JobsV [.NET]
Story Mode Heists [.NET]

ماد های مربوط به اسلحه:

ماد های مربوط به وسایل نقلیه:

ماد های گرافیکی:

ماد های غیره:
Crime and Police Rebalance & Enhancement
دیگه پلیسا وسط جنگل با صدای کم تفنگ پیداشون نمیشه و صدای تفنگ صدا خفه کن دار رو به راحتی نمیشنوند و مثل واچ داگز فقط آدما زنگ میزن به پلیس

-----------------------------------------------------------------------------[/SPOILER]

آخرین ویرایش:

NO ps3

کاربر سایت
May 5, 2009
2,164
نام
محسن
دوستانی که نسخه کرکی رو دارن و با Redux با بخش داستانی مشکل دارن یه راه حل واسش پیدا شده.
اول بازی رو با تمام متعلقاتش پاک کنید بعد دوباره بازی رو نصب کنید.
Open IV رو باز کنید و وارد حالت Edit Mode بشید و به ادرس زیر برید و فایل gameconfig رو یه جایی Extract کنید.
update\update.rpf\common\data
بعد ماد رو طبق روال نصب کنید و وقتی همه چیز تموم شد دوباره Open IV رو باز کنید و وارد حالت Edit Mode بشید و اینبار به مسیر زیر برید.
mods\update\update.rpf\common\data\
و فایل gameconfig رو با همونی که اکسترکت کردید Replace کنید
تست شده نسخه RELOADED 1.33
اولا ممنون واسه معرفی روش یه دوتا سوال دارم:D
فایل gameconfig رو گفتی فقط اکسترک کنیم هر جایی :-?بعدش مگه محتویاتش لازم نمیشه ؟ بعدش Edit Mode رو بعدر از اکسترک gameconfig به حالت خاموش دربیاریم یا بزاریم on بمونه تا ماد رو نصب کنیم؟

rockstar 69

کاربر سایت
Aug 11, 2011
784
نام
علی محمد
اولا ممنون واسه معرفی روش یه دوتا سوال دارم:D
فایل gameconfig رو گفتی فقط اکسترک کنیم هر جایی :-?بعدش مگه محتویاتش لازم نمیشه ؟ بعدش Edit Mode رو بعدر از اکسترک gameconfig به حالت خاموش دربیاریم یا بزاریم on بمونه تا ماد رو نصب کنیم؟
۱. منظور یه جایی اکسترکت کنید تا در مراحل بعد ازش استفاده کنید
۲.نه لازم به روشن موندن edit mode نیست.
البته edit mode اصلا ربطی به نصب ماد نداره.

• Like
Reactions: NO ps3

Argada

کاربر سایت
Jan 25, 2013
708
نام
محمد رضا

fosil

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,037
نام
آرین

این جور مود های گرافیکی اثر بدی روی سخت افزار سیستم نمیذارن؟!و این که مشکلی نداره که اگر روی نسخه ی اوریجنال این جور مود های گرافیکیو نصب کرد؟

wrong_wierdo

کاربر سایت
Jun 16, 2016
52
این جور مود های گرافیکی اثر بدی روی سخت افزار سیستم نمیذارن؟!و این که مشکلی نداره که اگر روی نسخه ی اوریجنال این جور مود های گرافیکیو نصب کرد؟

اگر سیستمتون بتونه اجرا کنه مشکلی پیش نمیاد.
اگر ماد ورژن بازیتون رو ساپورت میکنه میتونید نصب کنید وارد قسمت آنلاین نشید

• Like
Reactions: fosil

Argada

کاربر سایت
Jan 25, 2013
708
نام
محمد رضا
کسی نبود؟؟؟!

این مدل مود ها رو تا مطمعن نشدی که در صورت اجرا مشکل زا نیستند نصب نکنید... چون به دردسرش نمی ارزه... جدای سنگین بودنشون مثلا بعضی اوقات باعث هنگی و لگ و گاهی فریز و کرش بازی میشه...
اگر مطمعن شدید که حداقل بازی رو خراب نمی کنه نصب کنید وگرنه فراموشش کنید.

• Like
Reactions: fosil

Minidraculla1

کاربر سایت
Feb 5, 2017
3
نام
مرتضی
سلام کسی ماد نداره که گرافیک بازی بیاد پایین؟ سیستمم خوب نیست افت فریم و تیک دارم توی بازی...
یه ماد معروف از سایت gtamodding گرفتم کار نکرد
(نسخه بازیم اورجینال هست)

amir*

کاربر سایت
Jan 26, 2011
446
سلام
یکی لطف کنه لیست فایل های داخل x64a.rpf
زیرشاخه textures رو برام پست کنه یا عکس بگیره

با openIV میخواستم دنبال یک فایل بگردم کلیک کردم تایپ کنم اول اسمو بزنم اشتباها کلا اسمشو نابود کردم (رینیم شد با شرتکات کلیک!) x_xفایل 4 کیلو هست.بازی خطا میده/:)
یا اینکه خودتون زحمت بکشید چک کنید کدوم فایلم کمه
73139

mrbm

کاربر سایت
Nov 23, 2012
121
دوستانی که نسخه کرکی رو دارن و با Redux با بخش داستانی مشکل دارن یه راه حل واسش پیدا شده.
اول بازی رو با تمام متعلقاتش پاک کنید بعد دوباره بازی رو نصب کنید.
Open IV رو باز کنید و وارد حالت Edit Mode بشید و به ادرس زیر برید و فایل gameconfig رو یه جایی Extract کنید.
update\update.rpf\common\data
بعد ماد رو طبق روال نصب کنید و وقتی همه چیز تموم شد دوباره Open IV رو باز کنید و وارد حالت Edit Mode بشید و اینبار به مسیر زیر برید.
mods\update\update.rpf\common\data\
و فایل gameconfig رو با همونی که اکسترکت کردید Replace کنید.
تست شده نسخه
RELOADED 1.33
سلام دوست عزیز ممنون درست شد
ولی من حذف نکردم بازیو همون اکسترکت کردم و داخل مد و همون ادرس ریپلیس کردم جواب داد
من با redux (origin) تست کردم معرکست این مد
مخصوصا بارون و رعدو برق

• Like
Reactions: rockstar 69

rockstar 69

کاربر سایت
Aug 11, 2011
784
نام
علی محمد
سلام دوست عزیز ممنون درست شد
ولی من حذف نکردم بازیو همون اکسترکت کردم و داخل مد و همون ادرس ریپلیس کردم جواب داد
من با redux (origin) تست کردم معرکست این مد
مخصوصا بارون و رعدو برق
درود.
اون پاک کردن و دوباره نصب کردن برای مطمین شدن از دست نخورده بودن فایلهای بازی هستش و برای همه الزامی نیست.
خوشحالم که تونستم کمکی کرده باشم.

• Like
Reactions: mrbm

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر