Persona Game Community

Waifu مورد علاقتون؟:D

• Yukari Takeba از P3

رای‌ها: 0 0.0%
  • Mitsuru Kirijo از P3

رای‌ها: 6 37.5%
  • Fuuka Yamagishi از P3

• Aigis از P3

رای‌ها: 1 6.3%
  • Chie Satonaka از P4

رای‌ها: 3 18.8%
  • Yukiko Amagi از P4

رای‌ها: 3 18.8%
  • Rise Kujikawa از P4

• Naoto Shirogane از P4

• Labrys از P4 Arena

• Rei از PQ

• مجموع رای دهنده‌ها
    16
  • نظرسنجی بسته شده است .

Phantom Thief

کاربر سایت
Dec 7, 2011
972
نام
Parsa
چند وقت پیش من یک ویدیو Fan Made به اسم Persona If دیدم
تو این ویودیو تمامی شخصیت های پرسونا هم دیگه رو ملاقات می کنند
البته این ویدیو سال 2009 یا 2010 ساخته شده یعنی موقعی که خبری از Persona Q نبود:d
حتما ببینیدش.خیلی قشنگه:d
[video=aparat;6FyZV]http://www.aparat.com/v/6FyZV[/video]

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
دیدم تاپیک خالیه، گفتم دست به کار بشم و این تاپیک رو پُر محتوا کنم (به کمک دوستان البته :d )

یکی از کارهای قشنگی که توی این تاپیک انجام شد، تحلیل شخصیت Nanako توسط آرمان عزیز بود که با استفاده از آرکانای مخصوص به خودش انجام شد. همونطور هم که همه Persona بازها میدونن :d آرکانا، توی این سری از بازی نقش خیلی مهمی رو ایفا میکنه و هر شخصیت، آرکانای مخصوص به خودش رو داره و به نسبت همون آرکانا، Persona ـی مخصوص به خودش رو.

به نظرم اومد که اگه توی این تاپیک (که به شدت پتانسیل مهم شدن رو داره :d و میتونه تبدیل به یه Persona Wikiـه فارسی بشه) آرکاناهای موجود معرفی بشن و بعدش ربط این آرکاناها با شخصیت های بازی و Personaـهای مربوطه مشخص بشه، میتونه کمک خیلی بزرگی برای درک بهتر از شخصیت ها و Persona ـهای داخل بازی باشه...

پس به عنوان مقدمه و برای درک مفهوم Arcana، بهتره این کلمه رو ریشه یابی و معنی لغوی ـش رو پیدا کنیم.

کلمه Arcana، حالت جمع کلمه لاتین Arcanum ـه (شروع استفاده: قرن پانزدهم) که معنوی لغویش میشه: رازی عمیق..

اما استفاده اصلی از این کلمه در کارت های فالگیری تارُت هستش. در واقع آرکاناها به دو بخش اصلی و فرعی تقسیم میشن که اون چیزی که ما باهاش سر و کار داریم و توی بازی های Persona هم استفاده شده، آرکاناهای اصلی یا همون Major Arcana هستند.

توی یک دست کامل از کارت های تارُت، 22 تا کارت وجود داره که همون آرکاناهای اصلی هستند. در واقع از کارت های تارُت بیشتر به عنوان یه بازی کارتی استفاده میکردند و دست کاملش شامل 4 سری کارته که از عدد 1 شروع میشه و به 10 ختم میشه و البته 4 کارت تصویر دار (همون King, Queen, Jack و Knight) داره. اما علاوه بر اینها، 22 کارت که تمامشون تصویر دار هستند هم توی کارت های تارُت وجود دارند. که از این کارت ها بیشتر برای پیشگویی آینده استفاده میشه و بر اساس گفته ها و منابع موجود، پیشگویی های انجام شده توسط کارت های تارُت بسیار نزدیک به واقعیت هست!!!

این 22 کارت، همونطور که اول همین نوشته گفتم، همون Major Arcana هستند!
و اما لیست این Arcana ـها
0-The Fool
(or Jester in Persona 4 GE & Arena Ultimax)
1-The Magician
2-The High Priestess
3-The Empress
4-The Emperor
5-The Hierophant
6-The Lovers
7-The Chariot
8-Strength
9-The Hermit
10-Wheel of Fortune
11-Justice
12-The Hanged Man
13-Death
14-Temperance
15-The Devil
16-The Tower
17-The Star
18- The Moon
19-The Sun
20-Judgment
21-The World
پی نوشت: عددی که مقابل کارت The Fool گذاشته شده متغیر هست! توی بعضی از پیش گویی ها و یا حتی بازی ها، این کارت با عدد 0 شناخته میشه و بعضی جاها با عدد 22.

چون بررسی تمام Arcanaـها و همینطور شخصیت ها و Personaـهای مربوط بهش کار خیلی وقت گیری هست، شروع میکنم به معرفی تک تکشون در دراز مدت! :d از کمک های مردمی هم به شدت استقبال میشه :d

به عنوان اولین Arcana:

0- The Fool

or1pjkr9wp1v6n8jkiin.jpg

kve79npbrohbprwjplsz.jpg

"The Fool Arcana does not mean that it can be taken lightly. The Fool is number zero. It is the void from which all other things begin."

"آرکانای ابله به این معنی نیست که میشه اون رو دست کم شمرد. شماره این این آرکانا صفر ـه. یک "تُهی" که سر آغاز همه چیزه"
"نقل قولی از Margaret در بازی Persona 4: GE"

معنی: ابله
پ.ن: در بازی Persona 4: Golden Edition و همینطور Persona 4: Arena Ultimax، این آرکانا با عنوان The Jester شناخته میشه. (معنی: دلقک)

این آرکانا مختصِ شخصیت اصلی سری بازی های Persona ـست! اما مفهوم این آرکانا چیه؟

تمرکز این آرکانا بر پایه اعتماد، ایمان، امید و فردایی روشنه و بیانگر ـه بی گناهی، مقدس بودن، الهام و آزادی هستش. اما مهمتر از همه نشانگر بی تجربگی هم هست. خُب همین عبارت کافیه تا متوجه بشیم که دلیل اصلی اختصاص دادن این آرکانا به شخصیت اصلی چیه! متاسفانه من P1 & P2 رو بازی نکردم ولی تا جاییکه میدونم توی P3 & P4 GE، شخصیت اصلی بازی یک دانش آموز انتقالی هست که کاملاً شخصیتی خام و بی تجربه رو داره و توی اولین روزی که وارد شهر جدید و مدرسه جدیدش میشه، رویایی میبینه که در اون Igor، یک سال آینده رو براش پیش بینی میکنه. و همینطور بهش میگه که قدرت استفاده از Persona رو داره! Persona ـیی که این آرکانا سرمنشأ ـش هست!

همچنین، یکی از خصیصه های بارز این آرکانا خنثی بودن اون هستش. به این معنی که قابلیت کسب تمامی مهارت های آرکاناهای دیگه رو داره. این مطلب همچنین بیان کننده دلیل عوض شدن این آرکانا به آرکانای The World در پایان بازی هستش!

2 تا از معروف ترین Personaـهای مربوط به این آرکانا که همون ابتدای بازی (P3 & P4 GE) به شخصیت اصلی بازی داده میشه:

Orpheus

odatbmoaufwz655nx1lg.jpg

و
Izanagi

oaw6n8kxwkb1cmhpg4cq.jpg

پ.ن: این پُست حتماً آپدیت خواهد شد :d

آخرین ویرایش:

Phantom Thief

کاربر سایت
Dec 7, 2011
972
نام
Parsa
بسیار عالی:dایشالله که این تاپیک به پرسونا ویکی فارسی تبدیل بشه.خیلی دوست دارم که من اطلاعات بیشتری در رابطه با این سری رو تو این تاپیک بزارم ولی متاسفانه بنده امسال کنکور دارم و باید خودم رو اماده کنم:(.ولی تا اونجایی که میتونم اطلاعات این سری رو تو تاپیک میزارم

البته تو این سری 4 تا ارکانای دیگه هم هستش(البته این 4 به دلایلی توی کارت های تاروت اصلی نبودند)
به دلیل این که ممکنه داستان P3 & P4 رو اسپویل کنم پرسونا های این 4 تا ارکانا رو قرار نمی دم

xf5u0osr37n9ck234bzn.png

Jester
تو Megami Wiki اشتباه نوشته که Jester همون Foolه:dاین ارکانا همون معنی Fool رو نمیده
این ارکانا در واقع مخالف Fool هست.یعنی هر چه Fool معنی بده Jester معنی مخالف اون رو میده.
توی تاروت کارد اصلی ما چیزی به اسم Jester نداریم ولی چیزی به اسم Reverse Arcana داریم.Reverse به معنی مخالف هست یعنی وقتی میگم Reverse Fool یعنی این ارکانا معنی مخالف Fool رو داره
این Jester در واقع همون Reserve Fool هست.بهتر بگم که این ATLUS بود که به ارکانا مخالف شده ی Fool یک اسم و شکل داد

سه تای بعدی با قبلی فرق دارند.این سه تا توی تاروت کارت های اورجینال نیستند.بعد از قرن 15(موقعی که ارکانا های اورجینال اومدند)یک دسته ارکانای جدید به اسم Thoth Tarot Deck اومدند.تو این تاروت،چند تا ارکانای جدید هستند که جایگزین چند تا از ارکاناهای اصلی شدند.لیستشون تو زیره
xoleooqpthlmnxbks5j5p.png
حالا برسیم به این ارکاناهایی که تو این سری حضور دارند!:d
xtdvtlv73rxhbd1ncyvtt.png

Aeon
این ارکانا در Thoth Tarot Deck جایگزین Judgement شده
این ارکانا سمبل افرادی هست که می خواند خودشون،افراد و جهانی که دور و شون هست رو بیشتر درک کنند.

xs8kyhkchqkn0i305gsm7.png

Hunger/Lust

این ارکانا در Thoth Tarot Deck جایگزین Strength شده
این ارکانا سمبل افرادی هست که به خاطر قدرت، خطر از دست دادن کنترل خودشون وجود داره.

Universe

این ارکانا در Thoth Tarot Deck جایگزین World شده.
ارکانا World سمبل یک جهان هست.ولی ارکانا Universe سمبل تمامی جهان هستش
لابد از خودتون می پرسید که چرا شکلی برای این ارکانا نگذاشتم!:dچون این ارکانا به قدری قدرتمنده با یک شکل نمی شه قدرت اون رو تفسیر کرد!!اصلا هیچ شکلی برای این ارکانا وجود نداره!!

از نظر من احتمال این که ATLUS در پرسونا 5 ارکانا های بیشتری(که در ارکانا های اصلی نیستند) قرار بده خیلی زیاده:d

آخرین ویرایش:

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
ادامه بررسی آرکانا ها :d

1- The Magician

yxp6mdkkhwzjfg8z1bsb.jpg

klhv2mpen5sscss7blsw.jpg

معنی: جادوگر

اساس سری بازی های Persona بر پایه دوستی، اعتماد، وفاداری و ... هستش! توی این مسیری که شما به همراه شخصیت اول بازی طی میکنید و یک سالی رو که پیش رو دارید، با افرادی آشنا میشید که تبدیل به نزدیک ترین و صمیمی ترین دوستانتون خواهند شد. اما در بین تمام این ها، اولین شخصی رو که به عنوان دوست انتخاب میکنید و همیشه همراه شما خواهد بود و به شدت هم وفادار به شما هستش، یکی از همکلاسی هاتونه (Junpei در P3 و Yosuke در P4 ).
آرکانای Magician متعلق به این شخصیته!

Junpei
ky0y7yhux7kei7ogusyd.jpg

Yosuke
er94bb4jc3xja1de1u30.jpg

اما برای شناخت شخصیت این دوست صمیمی، بهتره اول نگاهی به خصیصه های آرکانای Magician بندازیم...

شماره ـی مربوط به این آرکانا عددِ 1 هستش و اولین شخصی هم که به عنوان دوست به شما معرفی میشه توی بازی، از Persona ـی این آرکانا استفاده میکنه!

در بالای عکس سنتی مربوط به این آرکانا نماد بی نهایت یا به تعبیر دیگه "تا انتها" مشاهده میشه... توی بازی هم Junpei و Yosuke هر دو تا انتها به شما وفادار میموند و به واقع به عنوان دست راست شما هستند.

توی یکی از توضیحات این آرکانا عبارت “Love Urges” به چشم میخوره! میشه این عبارت رو اینطور معنی کرد: نیاز به عشق، اصرار ورزیدن به عاشق بودن. اما درست ترین عبارتی که میتونه با توجه به بازی و شخصیت این دو دوست در مورد این عبارت به کار بره تنها و تنها یک کلمه ـست: هیز :d یا همون منحرف :d چرا؟ چون هر دوی این شخصیت ها، توی بازی (بهتره بگیم اوایل بازی، چون هر چی به جلو پیش میرن، شخصیتشون شکل میگیره و پخته تر میشن) به شدت به دنبال تیکه انداختن به دخترای کلاس و یا گروه هستن =))

توضیحات جالب دیگه ای که در مورد این آرکانا وجود داره: قدرت، خلاقیت و به دست آوردن استعدادهای ذاتی هستش! که هر سه این موارد کاملاً هم سو با شخصیت دوست صمیمی شماست. در ابتدای بازی Yosuke تنها فکری که در مورد خودش میکنه اینه که آدم به درد بخوری نیست و احساس چُلمنی میکنه! اما در نهایت با شکل گیری شخصیتش میتونه بهترین استفاده از استعدادهای پنهانیش رو بکنه! همینطور در بعضی از مواقع وقتی که گروه دچار مشکل میشن و راه به جایی نمیبرن، در کمال تعجب، این Junpei و Yosuke هستند که با خلاقیت خودشون یه راهی جلوی پای افراد گروه میذارن. توی نبردها هم که همیشه پای ثابت یکی از افراد گروه هستن (برای من یکی به شخصه همینطور بوده )

آخرین و بارزترین خصیصه این آرکانا، استفاده از جادو و قدرت آتش هست! بنابراین Personaـهای متعلق به این آرکانا اکثراً در مقابل حملات Fire Base مصون هستند...
دو تا از معروفترین Personaـهای این آرکانا:

Jiraiya
7w7dkqjdhnsgvvk85qos.jpg

Hermes
52p89napwwz7dg2g5q0c.png

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
آقا یکی یه جا تو این جاها (جمله مفهومیه XD ) بهترین آهنگای سری پرسونا رو گذاشته بود اما هرچی تو تاپیکا گشتم پیدا نکردم کسی میدنه کجاست؟

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
من تازه پرسونا 2 رو روی psp شروع کردم. فعلا گیج و منگم این گیم پلی با ps2 چقدر فرق داره؟

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk

Armin.jrpg

کاربر سایت
Sep 1, 2011
716
نام
Armin
آقا یکی یه جا تو این جاها (جمله مفهومیه XD ) بهترین آهنگای سری پرسونا رو گذاشته بود اما هرچی تو تاپیکا گشتم پیدا نکردم کسی میدنه کجاست؟

25-Signs of Love (Persona 4 [Reincarnation])
24-Snowflakes (Persona 4 Golden)
23-Heartbeat, Heartbreak (Persona 4 [Reincarnation])
22-Fog (Persona 4)
21-Long Way (Persona 4)
20-deep breath deep breath (Persona 3)
19-Aria of the Soul (Persona 3)
18-Time (Persona 3 Portable)
17-The Almighty (Persona 4)
16-A New World Fool (Persona 4)
15-Shadow World (Persona 4 Golden)
14-Key Plus Words (Persona 4 the Animation)
13-brand new days (Persona 3 FES)
12-Maze of Life (Persona Q: Shadow of the Labyrinth)
11-Your Affection (Persona 4 [Reincarnation])
10-Pursuing My True Self (Persona 4 [Reincarnation])
9-Time To Make History (Persona 4 Golden)
8-The Battle For Everyone's Souls (Persona 3)
7-Heaven (Persona 4)
6-Heartful Cry (Persona 3 FES)
5-Mass Destruction (Persona 3)
4-Never More (Persona 4)
3-Reach Out To The Truth (Persona 4 [Reincarnation])
2-Burn My Dread (Persona 3)
1-Memories of You (Persona 3)

- - -ویرایش - - -

من تازه پرسونا 2 رو روی psp شروع کردم. فعلا گیج و منگم این گیم پلی با ps2 چقدر فرق داره؟

خیلی! مبارزات خیلی پیچیده تره! دانجن ها طولانی تره! سوشال لینک مینک هم نداریم! خیلی هم 3 و 4 سخت تره! فوق العادست بازی کن!

Armin.jrpg

کاربر سایت
Sep 1, 2011
716
نام
Armin
@Armin.jrpg
از نظر داستانی چطور؟

فوق العاده! ختی در بعضی مواقع از 3 و 4 بهتر. یعنی شخصیت پردای که اصلا کم نداره، اتفاقا چون تعداد شخصیت ها کمتره روابطشون خیلی منطقی و واقعیه، داستانش هم که تاریک ترینه تو سری مخصوصا قسمت دومش eternal punishment

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
gaah.gif
gaah.gif

من یه بار تریلره P5 دیدم دیگه جرعت نکردم ببینم

به نظر میرسه خیلی تغییرات توی gameplay ایجاد کرده باشن ×_× یه حسی میگقت کلا سیستم dungeon crawling خیلی عوض شد ×_× استایل و قابلیت شخصیتها هم که خیلی خاص و متفاوت با بقیه سری بود ....

Armin.jrpg

کاربر سایت
Sep 1, 2011
716
نام
Armin
gaah.gif
gaah.gif

من یه بار تریلره P5 دیدم دیگه جرعت نکردم ببینم

به نظر میرسه خیلی تغییرات توی gameplay ایجاد کرده باشن ×_× یه حسی میگقت کلا سیستم dungeon crawling خیلی عوض شد ×_× استایل و قابلیت شخصیتها هم که خیلی خاص و متفاوت با بقیه سری بود ....

80 بار نگاه کردم! دانجن کرالینگ و پلتفرمینگ با مخفی کاری! بی نظیره! خوشت نیومد؟! منو که وحشتناک هایپ کرده، خیلی از انتظاراتم بهتر بود!

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
80 بار نگاه کردم! دانجن کرالینگ و پلتفرمینگ با مخفی کاری! بی نظیره! خوشت نیومد؟! منو که وحشتناک هایپ کرده، خیلی از انتظاراتم بهتر بود!
gaah.gif
gaah.gif
چی چیو خوشم نیومد
منفجر شدم پاشیدم به در و دیوار انقدر باحال بود D:

اون گربه خیلی باحاله ×_×فک کنم مثله teddy موندگار بشه

اره سیستم Platforming جالب بود . حس کردم سیستم Stealth هم داره . یادته که از پشت shadow ها رو میزدی advantage میگرفت . شاید یه سیستم stealth داشته باشه . یه تیکه بود میپرید از پشت دیوار به اون دیوار . جالب بود ×_×

Armin.jrpg

کاربر سایت
Sep 1, 2011
716
نام
Armin
gaah.gif
gaah.gif
چی چیو خوشم نیومد
منفجر شدم پاشیدم به در و دیوار انقدر باحال بود D:

اون گربه خیلی باحاله ×_×فک کنم مثله teddy موندگار بشه

اره سیستم Platforming جالب بود . حس کردم سیستم Stealth هم داره . یادته که از پشت shadow ها رو میزدی advantage میگرفت . شاید یه سیستم stealth داشته باشه . یه تیکه بود میپرید از پشت دیوار به اون دیوار . جالب بود ×_×
احسنت :D اسمش مورگاناست! والا دل منو به شدت برد، همین الانشم بیشتر از تدی دوسش دارم!
تدی اوایل عالی بود، بعد یه جوری شد :|

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
احسنت :D اسمش مورگاناست! والا دل منو به شدت برد، همین الانشم بیشتر از تدی دوسش دارم!
تدی اوایل عالی بود، بعد یه جوری شد :|
طراحی شخصیتاشام عالی بود ×_× خیلی fall in luv خلاصه ...
تدی از اولشم یه جوری بود ولی خب باحال بود ×_×
اون مسابقه cross dressing لوووووووووووووووووووووووووول teddy خنده بود .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر