همه چیز درباره Windows 10

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
دوستان ویندوز 10 ورژن کاملی نیست و مثل XB1 احتمال داره آپدیتهایی با بازه زمانی کوتاه و حجم 300-100 MB براش بیاد (که میاد قطعاً) شبیه چیزی که برای افراد شرکت کننده در بتای سیستم عامل XB1 شرکت کردن. اگر با PC کار جدی انجام میدید و ... بهتره از این ورژن استفاده نکنید. اما اگر یک PC یا laptop دارید که کار زیادی باهاش انجام نمیدید میتونید از این OS استفاده کنید و در پیدا کردن باگها و پیشنهادها و ... به مایکروسافت کمک کنید.

نکته جالب این هست که این سیستم ارتباط سریع رو از تیم Xbox گرفتن و تقریباً همون سیستم رو دارن برای W10 هم بکار میگیرن:

[LTR]
It’s pretty well known that Microsoft is big on telemetry data, and according to Mary Joe Foley from ZDNet, for Windows 9 Microsoft will be using a new system called “Asimov” (Halo influenced codename) which was originally built by the Xbox One team and is set to provide a near real-time view on how users are interacting with their new OS.
[/LTR]

Windows 9 to truly embrace the mobile first cloud first mantra - Microsoft Product Reviews - Windows Phone, Surface, Xbox One, Apps & Games

البته این خبر مال چند روز قبل از رونمایی از Windows 10 هست برای همین نوشتن Windows 9.

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
دستت طلا فقط درایورهای ویندوز 10 رو از کجا گیر بیاریم ؟ خودت نصب کردی اوکی هست واسه گیم و ... ؟؟

دارم دانلود میکنم ولی بخاطر شلوغی سرورهای مایکروسافت که فکر کنم الان صدها هزار نفر در حال دانلود همزمان هستن سرعت حسابی کم شده واز 700 800 کیلوبایت به 60 70 کیلوبایت رسیده! :|

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
ای دقتتون رو برم خوبه لینکشم نوشته Windows Technical Preview (بتا یا دمو فرقی نمیکنه :D) نسخه ی فاینال هم اواخر 2015 میاد :| اصلا پیشنهاد نمیشه برا سیستم عامل فعلا فقط برا تست ...

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
ای دقتتون رو برم خوبه لینکشم نوشته Windows Technical Preview (بتا یا دمو فرقی نمیکنه :D) نسخه ی فاینال هم اواخر 2015 میاد :| اصلا پیشنهاد نمیشه برا سیستم عامل فعلا فقط برا تست ...

بله دیگه کسی نگفته از این روی سیستم اصلی استفاده کنید! اینو شخصا روی لپتاب میریزم. ولی برای هین نسخه هم زود زود آپدیت میاد. و برای کارهای عادی قطعا مشکل نخواهد داشت.

N.i.n.j.a

کاربر سایت
Dec 27, 2012
1,494
نام
つばさ
یعنی پایدار نیست ؟ استفاده هم همین نت ؛ گیم ؛ موزیک ؛ و چند تا نرم افزار و غیره ... ( مثل همه ی کاربرای دیگه ) هست دیگه ! یه نفر فدایی بشه تست کنه ببینه چطوره اگر خوبه میخوام جای ویندوز اصلی بریزم ! :d نظر خودم اینه با این که نسخه Technical Preview هست ولی بازم از 8.1 بهتره ... البته ندید غیب میگم ... :d

M.V.S

کاربر سایت
Sep 28, 2012
897
نام
مسیح
من با این سرعت داغون تا آلان 62 درصدش دان شده. انشاالله تا ظهر دانلود کامل میشه.
دوستان فقط چند سوال داشتم ممنون میشم جداگونه جواب بدید:
1- من میخوام به عنوان ویندوز دوم نصب کنم اینو روی درایو Eام. دو ویندوزه کردن بعضیا شنیدم میگن ضرر داره. درست میگن؟
2- حالا بگیم نصب کردم. اگر بخوام همین ویندوز رو که روی درایو E نصب کردم پاک کنم چیکار باید کنم؟

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
دوستان نسخه Technical Preview که به تازگی منتشر شده رو به هیچ وجه به عنوان سیستم عامل اصلی استفاده نکنید.
خود مایکروسافت هم هیچ مسئولیتی رو قبول نکرده اگر مشکلی برای سیستم تون به وجود بیاد یا اطلاعات تون از بین بره.

قطعا نسخه Preview دارای Crash و ناپایداری خواهد بود و ضمنا اسیب پذیری هم از نظر امنیت داره.

این نسخه فقط برای PC Expert ها هستش که سیستم عامل رو تست کنید و به مایکروسافت Feedback بدن.

اگر چند تا کامپیوتر دارین ، می تونید این نسخه Preview روی کامپیوتری نصب که اطلاعات مهم ندارید.
یا اگر یک کامپیوتر دارید ، با نرم افزار VmWare یا Virtual Box یک ماشین مجازی درست کنید و اقدام به نصب نسخه Preview در ماشین مجازی کنید که برای ازمایش ویندوز جدید مناسب هستش. (هر چند فعلا خودم روی ماشین مجازی امتحان نکردم.)

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
خب دوستان از دیشب که ویندوز رو نصب کردم واقعا راضی بودم. برنامه ها و امکانات فوق العاده جالبی بهش اضافه شده. به همه پیشنهاد میدم نصب کنید و لذت ببرید.

آپدیت: مایکروسافت داره زود زود آپدیت میده برای بهبود عملکرد و همچنین امنیت ویندوز.
آپدیت ها بصورت اجباری نصب نمیشن! فقط نمیشه در تنظیمات تعیین کرد که اتوماتیک مثلا آپدیت هارو چک کنه یا چک نکنه!
مولتی تسکینگ بسیار جالب هست!
منوی استارت خیلی جالب و کاربردی شده.

آخرین ویرایش:

N.i.n.j.a

کاربر سایت
Dec 27, 2012
1,494
نام
つばさ
توی کار های که به سیستم استرس وارد می کننه مثل نرم افزار های سنگین و بای تست کن اگه اوکی بود دیگه جمله امیرمحمود نقض میشه ! :d البته یادمه موقعی که نسخه بتای 8 هم اومده بود مسعود نصب کرده بود و باهاش بتل 3 میزد و به همه معرفیش کرد و گفت مشکلی نداره ! /:) واسه همین میگم بعید هست مشکل خاصی وجود داشته باشه حالا شما بیشتر تست کنید تا خیالمون راحت بشه ! :d

B@tman-Forever

کاربر سایت
Sep 14, 2014
780
نام
Ali
من الان در حال نصب هستم با تشکر از استارتر . امیدوارم چیز عالی باشه که میدونم هست :d

---------------

خب دوستان ویندوز بدون مشکل نصب شد با تشکر از استارتر باز :D
به نظرم خیلی بهتر از ویندوز 8 هست و یه جورایی شبیه به 7 شده از نظر پایه . هر window هم که باز میشه به حالت خیلی قشنگ و روونی باز میشه . ایکون ها هم زیباتر شدن .
سرعت که افزایش یافته . یه سری از برنامه های ویندوز 8 یا 8.1 هم تو این جا بهبود یافتند و از یه سری لحاظ بهتر شدن
من که منوی استارت ویندوز 8 رو مشاهده ننمودم :D یعنی پیدا نکردم . علاوه بر این منوی اعصاب خردکنی که وقتی موس رو میبردیم کنار صفحه میومد :x خلاصه این که همگی نصب کنید . ویندوز فوق العادس.
پیشنهاد من نسخه 64 هست که خودم نصب کردم :D

آخرین ویرایش:

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
منکه راضیم ویندوز رو روی یه SSD ریختم به طرز معجزه آسایی سرعت بوت شدن بالاست!
خلاصه به همه پیشنهاد میدم نصب کنید و زود زود آپدیت یادتون نره.

N.i.n.j.a

کاربر سایت
Dec 27, 2012
1,494
نام
つばさ
منکه راضیم ویندوز رو روی یه SSD ریختم به طرز معجزه آسایی سرعت بوت شدن بالاست!
خلاصه به همه پیشنهاد میدم نصب کنید و زود زود آپدیت یادتون نره.

میشه به جایی ویندز اصلی هم ریخت ؟ تایید می کنی ؟ :-/

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر