Multi Platform Rainbow Six Siege

سازنده
Ubisoft Montreal
تاریخ انتشار
December 2015
ناشر
Ubisoft
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S

dpaz_980_tom_clancys_rainbow_six_siege_banner.jpg
نام بازی: Rainbow 6 Siege
سازنده و ناشر: Ubisoft

سبک: FPS, Tactical Shooter
پلتفرم: PC, PS4, Xbox One
تاریخ عرضه: 1 دسامبر 2015 ( 10 آذر 1394 )

Rainbow 6 Siege یا به طور مختصر R6S، یک اثر اول‌شخص تاکتیکی تمام آنلاین است که در آن، بازیکنان به رقابت سر اهداف مختلف (همچون Secure-bomb-hostage) می‌پردازند. در حالت کلی، سه مد که برابر با Casual, Ranked, Terrorist Hunt است، در این عنوان وجود دارد. در حالت «کژوال» بازیکنان به سادگی بدون دغدغه جا به جا شدن رنک خود به تجربه حالت‌های مختلف می‌انجامند اما تجربه اصلی بازی، مربوط به بخش Ranked Match می‌شود که پس از انجام 10 مچ رنک خود را دریافت کرده و قابلیت تغییر آن به واسطه بازی کردن به دست می‌آورید.
سیستم پشتیبانی از «سیج» به صورت سالانه بوده و هر سال شامل چهار فصلِ سه ماهه می‌شود. در آغار هر فصل به طور معمول 2 اپراتور و یک نقشه جدید، به همراه تعداد زیادی تغییرات به بازی وارد می‌شود. لاذم به ذکر است که برای خرید اپراتورها نیاز به خرید «سیزن پس» یا پرداخت پول واقعی ندارید و می‌توانید از طریق بازی کردن آن‌ها را به دست بیاورید.

136277

xdklwczod9h21.png

game modes.jpg

MAPS.png

وضعیت فعلی بازی: سال 5 فصل 1

OPERATION VOID EDGE

136278

سوال: سیستم آپدیت در سیج چطوریه؟
پاسخ: پشتیبانی از سیج به صورت سالانه است. هر سال 4 فصل دارد که در هر فصل به طور میانگین 3 آپدیت عرضه می‌شود تا تغییرات وعده داده شده اعمال شود. این تغییرات ممکن است شامل اُپریتور و نقشه و باف و نرف های جدید باشد و یا حل کردن مشکلات تکنیکی و سرورهای بازی که خود یوبیسافت درصورت تغییر روند برنامه عادیش اون ها رو به طور رسمی اعلام میکنه.
سوال: آیا بازی Pay 2 Win ـه؟
پاسخ: خیر :D
سوال: آیا مپ های حذف شده هرگز برنمی گردن؟
پاسخ: بعضی از مپ ها فقط توی حالت Custom Match قابل بازی خواهند بود اما به مرور زمان به کژوال و رنک بر میگردند.

سوال: اگه این بازی رو نسخه معمولیش رو بخریم به تجربمون از بازی اسیب میزنه یا خیر؟ و اینکه محتوای اضافه مثل اپراتور ها رو با حدود چند ساعت بازی میشه به دست اورد؟

پاسخ: خیر نسخه عادی هیچ آسیبی به بازی نمیرسونه چون بازی تحت هیچ عنوان P2W نیست و اخیرا هم ویژگی به بازی اضافه شده که حتی اگه نسخه عادی رو تهیه کنید و به اصطلاح تازه وارد باشید، تمامی اپراتور های پایه بازی ( که از روز اول در بازی وجود داشتن ) به همراه اتچمنت هاشون براتون به صورت مجانی باز هستند.
هر اپراتور مربوط به فصل ها هم حدود 20 الی 25 ساعت طول میکشه تا باز بشه.

سوال: به علت وجود تعداد زیاد نقشه در بازی جایگاه هَچ ها و راه های ورودی و ... را نمی شناسم، راه حلی برای یادگیری سریع نقاط مختلف هر نقشه وجود دارد؟

پاسخ: با مراجعه به وبسایت ذیل می توانید اطلاعات مربوط به هرنقشه را مطالعه کرده و یادبگیرید.
www.r6maps.com

با تشکر از کاربر @Soroush_shz بابت معرفی این وبسایت کاربردی.

سوال: روشی برای بازی کردن با همه اپراتورا قبل از این که بخریمشون وجود داره؟
پاسخ: دوستان یه روش هست که تو پی سی جواب میده واسه تست کردن اپراتور های 25k ای قبل از اینکه بخرینش.
تو پی سی که میتونی یوپلی رو ببری رو حالت آفلاین مود و بازی رو اجرا کنی! همه اپراتورا تو حالت آفلاین بازه! میتونید واسه هر اپراتوری که میخواید اتچمنت بذارید و برید کاستوم رو در و دیوار تست کنید ببینید خوشتون میاد یا نه! رو دوستان نسخه استیمم جواب داده این روش! فقط تنها مودی که میشه رفت کاستومه! تو حالت آفلاین تروریست هانتم نمیتونید برید! ولی بازم واسه تست کردن گان ها و قابلیت هاشون خیلی خوبه و باعث میشه الکی 25 هزار تا واسه اپراتوری که شاید خوشتون نیاد هزینه نکنید!
دوستان کنسولیم سر در نمیارم ببینن میتونن تو حالت آفلاین بازی رو اجرا کنن؟ مثلا اینترنتو قطع کنن بازی اجرا میشه؟ یا روش های دیگه ... خلاصه تو حالت آفلاین همه اپراتورا بازه و میتونید قبل خرید تستش کنین!
با تشکر از @Soroush_shz

با تشکر از اسماعیل عزیز بابت همکاری در ساخت پست اول

آخرین ویرایش:

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,989
نام
احمد
این یوبیسافت بره گاو چرانی کنه، گاو بچرانه، پرورش گوسفند بزاره بهتره تا بازی ساز باشه...خداویکلی این شرکت یک ترول به تمام به معنا است...امروز برای اولین بار رفتم بازی بعد اپدیت میدونید چی شد!!
ما پنج نفری رفتیم رنک! بعد اون بلافاصله بازی شروع شد یک نفرمون رفت بیرون! بعدم هر چی بهش گفتیم بر نگشت تا این که یکی دیکه از اعصای تیم پرت شد بیرون، این یکی دیگه افلاین نشد و گفت تا 13 دقیقه بن شدم |: خلاصه بازی با 3 در مقابل 5 ادامه پیدا کرد تا بالاخره بازی منو هم پرت کرد بیرون و وقتی خواستم برگشتم دیدم هههههههه دوستام راست میگفتند بازی بن کرده اونم 13 دقیقه |:
lg18_tom_clancy_39_s_rainbow_six®_siege2017-5-25-14-35-8.jpg
wks_tom_clancy_39_s_rainbow_six®_siege2017-5-25-14-39-34.jpg

یعنی خداوکیلی باید رید تو شعور این کمپانی یک ماهی چند صد باندل میزاره تو بازی و رسما شده غارتگر و میلیون ها دلار سود میکنه ولی حاضر نیست سرور های اختصاصی برای این بازی بزاره...توجه کنید این کمپانی وقت داره ماهی 7-8 نوع باندل از تفنگ-اسکین- و هد و و هزار ایتم دیگه طراحی کنه ولی نمیتونه سیزن پس رو به موقعه بده بیرون....

آخرین ویرایش:

amir_k2m

کاربر سایت
Jul 3, 2011
1,684
نام
امیر
دوستان باز دوباره ارورهای مضخرف شروع شد از بیرون پریدن از رنک و برنگشتن تا جداشدن از اسکواد بعد هر دست و متصل نشدن به فرندها اصلا یه وضعی شده بعد این آپدیت:-<بخدا قبل این آپدیت سرورها ارور نمیداد یا خیلی کم این ارورها رو میدیدی من میگم اینا دروغ میگن میخوان سرورها رو درست کنن میان با یه آپدیت م ی ر ی نن توش دوباره درستش میکنن میگن ما درستش کردیم مشکلات حل شد/:)احتمالا زودتر از موعد دیسک بازی رو بشکونم:|من تنها بهبودی که دیدم سریعتر شدن مچ میکینگ بود امروز درون اکو رو که فعال کردم تو فضا بود:|میخوام وقتی یوبی حرفی میزنه اینطوری کنم%-(یا اینطوری~X(اونم از بک گراند صحفه اول که داک هست آدم خودشو خراب میکنه وقتی قیافشو میبینه:|

kanway

کاربر سایت
Aug 3, 2013
2,558
نام
پوریا
با این آپدیت حداقل یونیفورم های جدیدو اضافی میکردن :| عملا 750 مگ آپدیت کردیم تا تصویر مسخره ی داک بیفته بک گراند!
دیروز اولین بازی که بعد آپدیت انجام دادم همون راند اول درون یکی رفت تو زمین میکروفون وصل کرد همینجوری به یوبی سافت فحش میداد :))
بعد آپدیت باز یه سری باگای جدید اضافی شده امروز هرکاری میکردیم شیشه ی میرا نمیشکست :| :D

• Like
Reactions: amir_k2m

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
این یوبیسافت بره گاو چرانی کنه، گاو بچرانه، پرورش گوسفند بزاره بهتره تا بازی ساز باشه...خداویکلی این شرکت یک ترول به تمام به معنا است...امروز برای اولین بار رفتم بازی بعد اپدیت میدونید چی شد!!
ما پنج نفری رفتیم رنک! بعد اون بلافاصله بازی شروع شد یک نفرمون رفت بیرون! بعدم هر چی بهش گفتیم بر نگشت تا این که یکی دیکه از اعصای تیم پرت شد بیرون، این یکی دیگه افلاین نشد و گفت تا 13 دقیقه بن شدم |: خلاصه بازی با 3 در مقابل 5 ادامه پیدا کرد تا بالاخره بازی منو هم پرت کرد بیرون و وقتی خواستم برگشتم دیدم هههههههه دوستام راست میگفتند بازی بن کرده اونم 13 دقیقه |:

یعنی خداوکیلی باید رید تو شعور این کمپانی یک ماهی چند صد باندل میزاره تو بازی و رسما شده غارتگر و میلیون ها دلار سود میکنه ولی حاضر نیست سرور های اختصاصی برای این بازی بزاره...توجه کنید این کمپانی وقت داره ماهی 7-8 نوع باندل از تفنگ-اسکین- و هد و و هزار ایتم دیگه طراحی کنه ولی نمیتونه سیزن پس رو به موقعه بده بیرون....

البته در اینکه یکم تنبل هستن و هر اپدیتشون یه داستانی واسه بازی ایجاد میکنه که شکی نیست و قبول دارم ولی اون موردی که اشاره کردید ( باندل ) رو تیم هنری بازی میسازه نه تیم تکنیکال :D

یه نکته جال هم بگم برای کسایی که مثل من نمیدونستن:
شاید بگید که این 800 مگ چرا تغییرات وعده داده شده رو نیاورده، ببینید سیستم آپدیت های فصلی سیج به این صورته که ما 3 تا عدد داریم. => 2.0.0 اون 2 ای که اول کد اپدیته به معنی سال دوم بازی ـه، 2.2.0 اون 2 وسطی به معنی فصل 2 ( آپریشن هلث ) ـه و در 2.2.0، اون 0 آخر به معنی اپدیت اول این فصله. هر فصل معمولا 3 تا اپدیت دانلودی نسبتا حجیم داره که محتوا اضافه میکنه ( الان مثلا بک گراند و چارم اضافه شده ) توی آپدیت بعدی که میشه 2.2.1 اینا one step match making اضافه میکنن و توی آپدیت اخر فصل که میشه 2.2.2 هم آلفا پک اضافه میشه که همون پک هایی هستن که بعد اتمام هر مچ بهتون جاییزه میده ( مثلا اسکین چارم و یونیفورم و هد گیر به جز وسایل الیت )

اگه کسی قبلا گفته اینو من عذر میخوام چون تاپیک رو چک نکردم :D

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,989
نام
احمد
بیبیند دوستان یک چیزی میگم! تا وقتی که این مچ مکینگ درست نشه این بازی ارزش یک ریال نداره...یعنی توهین به شعور مخاطب هست.
ببینید این مچ مکینگ بازی هست! اونم تو رنک!!
لیست هر دو طرف
qudq_tom_clancy_39_s_rainbow_six®_siege2017-5-25-22-53-36.jpg

طرفم ما
g6bn_tom_clancy_39_s_rainbow_six®_siege2017-5-25-22-53-34.jpg

طرف مقابل
ipuw_tom_clancy_39_s_rainbow_six®_siege2017-5-25-22-53-24.jpg

نه واقعا اون بنده خدا چطور میتونه رو این بیفته!
درسته این بازی هم باید با کلن و اینا بازی کرد ولی خب دیگه اینجوریم نیست ما هر موقعه و هر وقت بریم همه بچه های کلن باشن تا با هم بریم |: این اتفاق شاید صد بار تا الان افتاده واسه من :-|

Cr3diT0r

کاربر سایت
Apr 15, 2017
145
بیبیند دوستان یک چیزی میگم! تا وقتی که این مچ مکینگ درست نشه این بازی ارزش یک ریال نداره...یعنی توهین به شعور مخاطب هست.
لیست هر دو طرف

طرفم ما

طرف مقابل

درسته این بازی هم باید با کلن و اینا بازی کرد ولی خب دیگه اینجوریم نیست ما هر موقعه و هر وقت بریم همه بچه های کلن باشن تا با هم بریم |: این اتفاق شاید صد بار تا الان افتاده واسه من :-|
من نمیدونم واقعا شرکت به این بزرگی نمیتونه یه فیلتر بزاره واسه سطح مچ میکینگ؟
وااااقعااا عجیبه

• Like
Reactions: Paradise Lost

aliahmadi2

کاربر سایت
Sep 26, 2008
4,250
نام
AliDEvil
لیست هر دو طرف

طرفم ما

طرف مقابل

به جز اون 10 تا بازی که باید انجام بدی تا رنکت معلوم شه، بقیه بازهایی که رنکها مشخصه سیستم مچ میکینک خوب کار میکنه! اصلا به لول نگاه نمیکنه فقط با توجه به رنک افراد میندازه جلو هم دیگه

اینایی که لول پایین اکثرا اکانت دوم هست که میان رنک، کاش از اسکواد بعد از بازی هم عکس میگرفتی و رنک همه افراد رو نگاه میکردی

من خودم اکانت دومم لول 18 رنک پلات 2 بودم سیزن قبلی، اصلا به لول نمیشه اعتماد کرد

• Like
Reactions: Lions Gate

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,513
البته در اینکه یکم تنبل هستن و هر اپدیتشون یه داستانی واسه بازی ایجاد میکنه که شکی نیست و قبول دارم ولی اون موردی که اشاره کردید ( باندل ) رو تیم هنری بازی میسازه نه تیم تکنیکال :D

یه نکته جال هم بگم برای کسایی که مثل من نمیدونستن:
شاید بگید که این 800 مگ چرا تغییرات وعده داده شده رو نیاورده، ببینید سیستم آپدیت های فصلی سیج به این صورته که ما 3 تا عدد داریم. => 2.0.0 اون 2 ای که اول کد اپدیته به معنی سال دوم بازی ـه، 2.2.0 اون 2 وسطی به معنی فصل 2 ( آپریشن هلث ) ـه و در 2.2.0، اون 0 آخر به معنی اپدیت اول این فصله. هر فصل معمولا 3 تا اپدیت دانلودی نسبتا حجیم داره که محتوا اضافه میکنه ( الان مثلا بک گراند و چارم اضافه شده ) توی آپدیت بعدی که میشه 2.2.1 اینا one step match making اضافه میکنن و توی آپدیت اخر فصل که میشه 2.2.2 هم آلفا پک اضافه میشه که همون پک هایی هستن که بعد اتمام هر مچ بهتون جاییزه میده ( مثلا اسکین چارم و یونیفورم و هد گیر به جز وسایل الیت )

اگه کسی قبلا گفته اینو من عذر میخوام چون تاپیک رو چک نکردم :D

X.X.0 همیشه آپدیت اصلی سیزن بوده. همین که برای این آپدیت رسما هیچی نداشتن باید برای همه معلوم کنه چرا اینا اینطوری Operation Health رو معرفی کردن.

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,989
نام
احمد
به جز اون 10 تا بازی که باید انجام بدی تا رنکت معلوم شه، بقیه بازهایی که رنکها مشخصه سیستم مچ میکینک خوب کار میکنه! اصلا به لول نگاه نمیکنه فقط با توجه به رنک افراد میندازه جلو هم دیگه

اینایی که لول پایین اکثرا اکانت دوم هست که میان رنک، کاش از اسکواد بعد از بازی هم عکس میگرفتی و رنک همه افراد رو نگاه میکردی

من خودم اکانت دومم لول 18 رنک پلات 2 بودم سیزن قبلی، اصلا به لول نمیشه اعتماد کرد
خوبه همون اول گفتم صد دفعه برام اتفاق افتاده...دیگه الان چه دلیلی داره پافشاری میکنی؟ یا مثلا من دروغ میگم یا مچ مکین بازی مثلا خیلی "خدا" هست؟ کاری به اسمرف و این تشکیلات فوق عقده ای ندارم! چون اون بنده خدا تازه اومده بود رنک، و این که شخص بنده ازش پرسیدم |: کاش از مسیج ها هم عکس میگرفتم |||: این که میگم چرا این بدبخت رو اورده مقابل اون به نسبت به رنک بوده؟ لول داره به خدا.

BitsandBytes

we will not falter, we will not fail!
کاربر سایت
Sep 2, 2012
3,985
نام
Mohammad
سلام.یه توصیه بردرانه به دوستان.خودم نزدیک 1000 ساعت این بازی رو انجام دادم.بنا بر تجربه ای که گرفتم این بازی هم شما رو از کار و زندگی میندازه و هم اینکه از شما یک فرد عصبی میسازه.تا میتونید سراغ این بازی نرید.دنیا بدون رینبو جای بهتریه.اعتیاد به این بازی از مواد مخدرم بدتره.وقتی معتادش میشید دیگه کار و زندگی رو ول میکنید.دوستان و خانواده رو ول میکنید.روی خلق و خوی آدم هم تاثیر مستقیم میذازه.اصلا این بازی باعث میشه از دنیای گیم هم لذت کافی رو نبرید چون به بازیهای دیگه بی میل میشید.خودم مدتهاست دیگه سراغش نمیرم

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,349
نام
مــاکــان
سلام.یه توصیه بردرانه به دوستان.خودم نزدیک 1000 ساعت این بازی رو انجام دادم.بنا بر تجربه ای که گرفتم این بازی هم شما رو از کار و زندگی میندازه و هم اینکه از شما یک فرد عصبی میسازه.تا میتونید سراغ این بازی نرید.....
من معتاد به League Of Legends حدود 4 ساله که پاکم:))
فقط این بازی نیست محمد جان، هر بازی آنلاین رقابتی این ویژگی رو داره.
منم این تحربه رو داشتم، به LOL معتاد شده بودم، روزی 16 ساعت!
شام و نهار و سرویس و... حین لودینگ مچ ها انجام میشد:D
از 90 درصد کسانی که آنلاین بازی میکنن بپرسی معلوم میشه همچین تجربه ای با بازیهای مختلف داشتن.
اون عوارضی هم که برات پیش اومده بود، از بازی زیاد هست، کلا بهای بازی با تایم بالا بصورت روزانه ، نتیجش همین ترد شدن از اجتماع ، منزوی شدن و... هست.
الان خیلیها با اورواچ همین مشکلو دارن، بتلفیلد،CS GO ، Dota 2 و... حتی بازیهای موبایل (الان برای من Vainglory ) همشون همچین پتانسیلی دارن.
مهم اینه که بعد اون تجربه همه چی اکی میشه، این بهائی هست که اگه نپردازیم، هیچ وفت این تجدید نظری که تو انجام دادیو بهش نمیرسیم.
انشاءالله که برای کسی پیش نیاد، اما اگه پیش اومد، سربلند از این آزمون بیرون بیاد:D

BitsandBytes

we will not falter, we will not fail!
کاربر سایت
Sep 2, 2012
3,985
نام
Mohammad
من معتاد به League Of Legends حدود 4 ساله که پاکم:))
فقط این بازی نیست محمد جان، هر بازی آنلاین رقابتی این ویژگی رو داره.
منم این تحربه رو داشتم، به LOL معتاد شده بودم، روزی 16 ساعت!
شام و نهار و سرویس و... حین لودینگ مچ ها انجام میشد:D
از 90 درصد کسانی که آنلاین بازی میکنن بپرسی معلوم میشه همچین تجربه ای با بازیهای مختلف داشتن.
اون عوارضی هم که برات پیش اومده بود، از بازی زیاد هست، کلا بهای بازی با تایم بالا بصورت روزانه ، نتیجش همین ترد شدن از اجتماع ، منزوی شدن و... هست.
الان خیلیها با اورواچ همین مشکلو دارن، بتلفیلد،CS GO ، Dota 2 و... حتی بازیهای موبایل (الان برای من Vainglory ) همشون همچین پتانسیلی دارن.
مهم اینه که بعد اون تجربه همه چی اکی میشه، این بهائی هست که اگه نپردازیم، هیچ وفت این تجدید نظری که تو انجام دادیو بهش نمیرسیم.
انشاءالله که برای کسی پیش نیاد، اما اگه پیش اومد، سربلند از این آزمون بیرون بیاد:D
مشکل اینجاست من به هیچ بازی آنلاینی به جز این اعتیاد شدید پیدا نکرده بودم.مثلا بعد چند ساعت که بتلفیلد یا کالاف رو بازی میکردم خسته میشدم و خاموش میکردم(تو اون چندساعت هم بهم خوش میگذشت و خیلی کم عصبی میشدم) ولی رینبو داستانش فرق میکنه.به جایی رسیده بودم که هرکی منو میزد یا هربار که میمردم یا هربار که هم تیمیم بد بازی میکرد اعصابم جوری بهم میریخت که تا چندساعت نمیتونستم مثل آدم با خانواده ام یا رفقام صحبت کنم.هیچ بازی رو ندیدم که اینجوری روی اعصاب ادم تاثیر مستقیم بذاره.به هرحال من دارم اینا رو میگم که اگر کسی این مشکلات رو پیدا کرده بدونه تنها راه حلش اینه بازی رو کنار بذاره.
راستی vainglory عالیه.منم بازی میکنم ولی نه خیلی.
تنها بازی که رو موبایلم دارم همین vainglory ه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر