Far Cry 4| pc

Name : Far Cry 4

Developer: Ubisoft Montreal
Publisher: Ubisoft
Platforms: PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360
Release Date: November 18, 2014
Meta Score: ???

http://forum.bazicenter.com/thread93552/#post3534302

System Requirements
Minimum System Requirements
Operating system: Windows 7 SP1, Windows 8/8.1 (64bit versions only)
Processor: Intel Core i5-750 @ 2.6 GHz or AMD Phenom II X4 955 @ 3.2 GHz
Memory: 4GB
Video card: NVIDIA GeForce GTX 460 or AMD Radeon HD5850 (1GB VRAM)
Direct X: Version 11
Hard Drive: 30 GB available space
Sound Card: DirectX 9.0c compatible sound card with latest drivers

Recommended System Requirements
Operating system: Windows 7 SP1, Windows 8/8.1 (64bit versions only)
Processor: Intel Core i5-2400S @ 2.5 GHz or AMD FX-8350 @ 4.0 GHz or better
Memory: 8GB
Video card: NVIDIA GeForce GTX 680 or AMD Radeon R9 290X or better (2GB VRAM)
Direct X: Version 11
Hard Drive: 30 GB available space
Sound Card: DirectX 9.0c compatible sound card with latest drivers

فارکرای 4 همانند نسخه های قبلی خود شما را در 2014/11/18 را به محیطی عظیم و اما متفاوت دعوت می کند ، اینبار با گستردگی و امکانات بیشتر در منطقه ای به نام Kyrat در رشته کوه های هیمالیا

داستان : در فاکرای 4 شما کنترل کارکتر اصلی بازی یعنی Ajay Ghale را در دست می گیرید. او به سرزمین مادری اش یعنی Kyrat بر می گردد تا به وصیت مادرش عمل کرده و خاکستر او را در محیط پراکنده کند. Ajay به Kyrat تعلق دارد اما از کودکی از آن دور بوده و با آن غریبه و نا آشنا می باشد. طی ماجراجویی ها او به گروه نظامی حاکم بر منطقه تحت فرمان Pagan Min برخورد می کند و این شروع داستان و کشمکش های Ajay برای مقابله و بقا و همچنین یافتن هویت خانوادگی خود می باشد.
در این بازی شخصیت های بسیاری نیز شما را همراهی خواهند کرد و نیز در برخی موارد این بر عهده شماست که تصمیم بگیرید با کدام یک از آن ها همکاری کرده و مسیر خود را مشخص کنید.

Pagan Min در این بازی نقش منفی و معادل شخصیت منفی و اما بسیار دوست داشتنی و فوق العاده Vaas در بازی قبل دار ایفا خواهد کرد. او فرزند یک قاچاقچی مواد مخدر است که در هنگ کنگ به دنیا آمده و از همان جوانی او نیز به کار پدر مشغول می شود. پس از کشته شدن پدر Pagan به دنبال جمع کردن ارتشی برای خود می گردد و به همین منظور به Kyrat رفته و مقر فرماندهی خود را در آن جا تشکیل می دهد.

به Kyrat خوش آمدید

محیط بازی وسعت زیادی دارد و از مناطق کوه پایه ای تا ارتفاعات و کوهستان های یخ زده را در بر می گیرد. به گفته سازنده کارها و ماموریت های زیادی در این محیط وجود دارد و تمام کردن آن زمانی طولانی را می طلبد.

همانند شماره قبل شمار زیادی از حیوانات در این شماره وجود دارند که با شکار آن ها می توان مواد لازم برای برخی از ارتقاع ها را بدست آورد، از بز های کوهی گرفته و پرندگانی همچون عقاب و ببر های کوهستان.

شمار اسلحه ها نیز در این بازی زیاد و مناسب می باشد ، از سلاح های سرد تا اسلحه های اتوماتیک و مواد منفجره و اسلحه شکار کوسه! با توجه به تنوع این اسلحه ها و همچنین ساختار مراحل می توان همچون شماره قبل انتظار اکشنی بی نظیر و گاهی مخفی کاری را در بازی انتظار داشت.

وسایل نقلیه هم تنوع خوبی خواهند داشت و شما را در گشت و گذار در محیط پهناور بازی همراهی خواهند کرد. از اسنوبیل گرفته تا کامیون های ارتشی و گلایدرها در این بازی وجود خواهند داشت. این بار تیر اندازی در حال رانندگی نیز به بازی اضافه شده که جایش در شماره قبل خالی بوده و می تواند به تنوع و هیجان بازی کمک بسیاری کند. همچنین برای اولین بار در بازی ها فیل ها در محیط حضور دارند و حتی می توان سوار آن ها نیز شد!

بازی شامل یک محیط خیالی نیز می باشد که بر اساس داستان ها و حماسه های محلی ساخته شده و برخی مراحل آموزشی در این محیط جریان دارد.
همچنین بخشی به نام Arena نیز در بازی وجود دارد که به مانند گلادیاتور ها باید به جنگ با حیوانات و دشمنان بسیاری برویم.

Battle of Kyrat :

بازی داری بخش چند نفره کلاسیک نیز می باشد که در 2 جناح مقابل هم قرار گرفته و به مبازره برای پیروزی می پردازند. این دو گروه موسوم به Rakshasa و Golden Path می باشند که گروه اول از سلاح های سنتی و قابلیت های فرا انسانی مانند احضار حیوانات و قابلیت بلینک استفاده می کنند و گروه دوم با سلاح های پیشرفته خود به مبارزه می پردازند. مود های بازی نیز شامل: Outpost ، Propaganda وDeamon Mask می باشد که در هر کدام دو گروه برای هدف معینی به جنگ با هم می پردازند
.
همچنین بخش Co-Op نیز در بازی حضور دارد که می توان قسمت هایی از بازی را به ماجراجویی با یکی از دوستان خود بپردازید.

news_far_cry_4_101_trailer-16045.jpg

1080P Gamersyde
720P
360P
با تشکر از FLAWL3SS و Hamed 3594 بابت لینک تریلر ها

آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
تریلری که توی کنفرانس سونی پخش شده فوق العاده بود ( همین تریلر بالا ) :D
حرف نداشت! از همه نظر عالی! گیم پلی فوق العاده مثل همیشه! گرافیک عالی! درایوینگشم عالی و اون تیکه ای که میپره رو ماشین کناری واقعا حال کردم :x
محیط این نسخه خارق العادس! خیلی بهتر از محیط قبلیه! نسخه قبلی فقط کوه ـو نا همواری توی جزیره بود ولی این وقتی خودتو پرت میکنی میوفتی توی دره و فضای اون بین حرف نداره و واقعا عالی طراحی شده!
اون عقابه که اومد بزه رو بلند کردم عالی بود! :D فیلا هم خیلی خوب بودن! البته من نفهیمدم چرا هنوز تیر اندازی شد انگار فیلا در خدمت شخصیت اصلی بازی قرار گرفتن رفتن توی مغر دشمن و بهشون حمله کردن :|

hs_gamer

کاربر سایت
Jul 26, 2013
726
نام
حمزه
تریلری که توی کنفرانس سونی پخش شده فوق العاده بود ( همین تریلر بالا ) :D
حرف نداشت! از همه نظر عالی! گیم پلی فوق العاده مثل همیشه! گرافیک عالی! درایوینگشم عالی و اون تیکه ای که میپره رو ماشین کناری واقعا حال کردم :x
محیط این نسخه خارق العادس! خیلی بهتر از محیط قبلیه! نسخه قبلی فقط کوه ـو نا همواری توی جزیره بود ولی این وقتی خودتو پرت میکنی میوفتی توی دره و فضای اون بین حرف نداره و واقعا عالی طراحی شده!
اون عقابه که اومد بزه رو بلند کردم عالی بود! :D فیلا هم خیلی خوب بودن! البته من نفهیمدم چرا هنوز تیر اندازی شد انگار فیلا در خدمت شخصیت اصلی بازی قرار گرفتن رفتن توی مغر دشمن و بهشون حمله کردن :|

وای مجید گفتی( ببخشید چایی نخورده پسرخاله شدم:d) اون قسمت که عقابه بزه رو برد روانیم کرد.
به نظر میاد تنوع حیوانات بسیار بیشتر از قبل شده میمون، فیل، عقاب و با توجه به این که کوهستانه، مطمئناً از این گرگای سفید خوشگلم تو بازی هست:d اگه باشه من که دلم نمیاد بکشمشون. اگه کرگدنم باشه چی میشه :d

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,730
نام
رضا.آ
هر ip که تکراری شد ، lose شد از بین رفت ، اینم مثل بقیه .
باغ وحش بود یا کارتون زبل خان !!!! :))
لفظ یا حضرت فیل رو اینجا باید به کار برد :))

Sent from my C6903 using Tapatalk

POOYA1989

Future Breed Machine
کاربر سایت
Jan 1, 2011
1,341
نام
Pooya
بر خلاف بیشتر دوستان اصلا و ابداً با نسخه سوم حال نکرده بودم! و دوباره بر خلاف بیشتر دوستان از شماره دوم خیلی خوشم اومده بود :D

وقتی شماره سوم رو تموم کردم همش داشتم به این فکر میکردم بازی چه جوری اینقدر نمره خوب گرفته! من همیشه اعتقاد داشتم بازی اُپن ورلد بی جزئیات مفتش گرونه! فارکرای 3 نمونه متعالی
چنین مثالی هست. بازی واقعا تو نیمه دومش به شدت بورینگ می‌شد. محیط بازی در عین بزرگی به شدت بی جزئیات به نظر می‌رسید.یعنی جوری که اصلا زنده و پویا نبود! ماموریت های جانبی در حد چغندر. آخ که چه قدر این شبیه به هم بودن NPC های بازی تو مخ بود. سازنده تو این مورد هیچ زحمتی به خودش نداده بود! مردم بومی هم که کلاً سه نفر بیشتر نبودن هی تکرار میشدن :|
گرافیک بازی هم به نظر من با تمام تعاریفی که ازش شد ضعیف بود. البته نه از لحاظ فنی! سازنده میخواست بیاد یاد و خاطره فارکرای 1 رو زنده کنه به شکل وحشتناکی تو رنگ آمیزی محیط بازی، اغراق به کار برد طوری که مناظر بازی بیشتر شبیه نقاشی بودن تا واقعیت. جالب اینجاست که تو شب هم همین تونالیته رنگی با همین اغراق تو بازی حاکم بود. این رو مقایسه کنید با مراحل شب فارکرای 2!! هنوز که هنوزه طلوع و غروب های فارکرای 2 نظیر نداره. البته انصافاً بازی شوتینگ خیلی خوب و سرگرم کننده ای داشت، طراحی اسلحه ها هم عالی بود. امیدوارم فاکرای 4 هیچکدوم از مشکلات فارکرای 3 رو نداشته باشه. و سازنده فقط یک بازی با محیط های صرفاً بزرگ نسازه.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
بر خلاف بیشتر دوستان اصلا و ابداً با نسخه سوم حال نکرده بودم! و دوباره بر خلاف بیشتر دوستان از شماره دوم خیلی خوشم اومده بود :D

وقتی شماره سوم رو تموم کردم همش داشتم به این فکر میکردم بازی چه جوری اینقدر نمره خوب گرفته! من همیشه اعتقاد داشتم بازی اُپن ورلد بی جزئیات مفتش گرونه! فارکرای 3 نمونه متعالی
چنین مثالی هست. بازی واقعا تو نیمه دومش به شدت بورینگ می‌شد. محیط بازی در عین بزرگی به شدت بی جزئیات به نظر می‌رسید.یعنی جوری که اصلا زنده و پویا نبود! ماموریت های جانبی در حد چغندر. آخ که چه قدر این شبیه به هم بودن NPC های بازی تو مخ بود. سازنده تو این مورد هیچ زحمتی به خودش نداده بود! مردم بومی هم که کلاً سه نفر بیشتر نبودن هی تکرار میشدن :|
گرافیک بازی هم به نظر من با تمام تعاریفی که ازش شد ضعیف بود. البته نه از لحاظ فنی! سازنده میخواست بیاد یاد و خاطره فارکرای 1 رو زنده کنه به شکل وحشتناکی تو رنگ آمیزی محیط بازی، اغراق به کار برد طوری که مناظر بازی بیشتر شبیه نقاشی بودن تا واقعیت. جالب اینجاست که تو شب هم همین تونالیته رنگی با همین اغراق تو بازی حاکم بود. این رو مقایسه کنید با مراحل شب فارکرای 2!! هنوز که هنوزه طلوع و غروب های فارکرای 2 نظیر نداره. البته انصافاً بازی شوتینگ خیلی خوب و سرگرم کننده ای داشت، طراحی اسلحه ها هم عالی بود. امیدوارم فاکرای 4 هیچکدوم از مشکلات فارکرای 3 رو نداشته باشه. و سازنده فقط یک بازی با محیط های صرفاً بزرگ نسازه.
یکی در هزاره دیگه :D :D :D
مراحل اصلی بازی که شوخی بود! همه نمراتی که گرفته سر بحث فرعیش گرفته! شکار حیوانات برای من خیلی لذت بخش بود! و کرفتینگش هم فوق العاده بود و از آخر گرفتن مغر های دشمن بنظرم بهترین خصوصیتش بود چون مخفی کاری به بهترین نحو ممکن توش به کار رفته بود! میشد یک منطقه بزرگو بدونی که هیچ کس بفهمه بگیری!
بنظرم بیشتر چیزی که باعث موفقیتش شد گیم پلی روونی بود که داشت!

من قبل از عرضه FC3 هی میگفتم چرا یک بازی نمیسازن که اینقدر گیم پلی روونی داشته باشه که بشه بصورت پارکوری بپری از بالا سر یکی بیوفتی روش و یا از پشت بصورت خیلی حرفه ای به طرف حمله کنی و با چاقو بکشیش ولی دقیقا FC3 همینو برام فراهم کرد :D
گیم پلیش اعتیاد آور بود!

یکی از تک و توک بازیایی بود که تقریبا کل جزیره رو با تمام مراحل فرعیش گرفتم و کلا جزیره خالی شده بود یک دشمن توش راه نمیرفت :D
بعد جالب اینجاست دفعه اول که نصب کردم فکر میکردم باید بصورت یک بازی خطی بدون درنظر گرفتن معیار های OW بزنم تو خط مراحل اصلی بعد توی همون روزای اول نصف مراحلشو تموم کردم بعد هر دفعه هم با خودم میگفتم آخه این چیه که هی بهش میگن شاهکار و متاشم بالای 90 شد :| بعد سیوام پرید مجبور شدم از نو شروع کنم!

از نو که شروع کردم دیگه طرف مراحل اصلی نرفتم و رفتم تو جنگل و زدم تو کار شکار و مراحل فرعی و گرفتن مغر دشمن! بعدش بود که عاشقش شدم! معتادشم شدم :D متای بالای 90 واقعا حقش بود :D

جالبه دقیقا 3-4 نفر دیگه هم دقیقا مثل من اینطوری بازی رو شروع میکردن بعد به من ایراد میگرفتن چرا اینقدر این بازی بیخوده بعد که بهشون میگفتن مراحل اصلی رو ول کن برو تو جزیره اون موقع هر سه تاشون عاشق بازی شدن :|
یکیشون که از بس میگفت آشغاله زده بود پاک کرده بود بزور مجبورش کردم دوباره نصب کنه بعد از بازی کردن به غلط کردن افتاده بود :D

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا

بستگی داره چجوری بازی کرده باشی. من خودم نحوه بازی کردنم بد بود و به خاطر همین از بازی زده شدم در حالیکه ایرادی به بازی وارد نبود.
من کلا ماموریت های اصلی رو ول کرده بودم و تصمیم داشتم اول کل نقشه رو تر و تمیز کنم و ماموریت های فرعی رو برم و بعد برم سراغ ماموریت های اصلی. که خب این میشه یکنواخت و خسته کننده چون تنوعی توش نبود. اگر این وسط 4تا ماموریت اصلی هم میرفتم، مطمئنا بازی جذابیت دیگه ای داشت:|
========================
تایید شده که این بار هم لید پلتفرم بازی PC هست و به این معنیه که با به بازی کاملا بهینه شده روبرو هستیم:biggrin1:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
تایید شده که این بار هم لید پلتفرم بازی PC هست و به این معنیه که با به بازی کاملا بهینه شده روبرو هستیم:biggrin1:
Watch Dogs: PC is lead platform | VG247

ما که نفهمیدیم :| WD ـم که میگفتن لید پلفتورم پی سی هست از آخر ... :D
اتفاقاً مرحله اصلی و فرعی رو به تناوب رفتم. ولی مرحله های فرعی رو بعد از یه مدتی به علت مزخرف بودن ول کردم. راستش من مشکلی با مراحل اصلی بازی نداشتم.
حتی به نظرم اواخر بازی، مراحل اصلی جذاب تر هم می‌شد. مشکل من با OW بودن بازی بود. به نظر من فارکرای 3 شرایط یک بازی OW رو نداشت. و از المان‌های این ژانر فقط از یک محیط
صرفاً بزرگ و زیبا بهر می‌برد، که اصلاً کافی نیست! محیط های بازی مثل روستاها و ... اصلاً زنده نبودن، همونطور که بالا گفتم NPCــهای منطقه کلاً در این دو جزیره به این بزرگی سه یا چهار نوع طراحی بیشتر نداشتند و کلی ایراد دیگه که بیانشون از حوصله تاپیک خارج. مخاطب از یک بازی OW یک انتظار دیگه ای داره! البته شرایط انصاف رو رعایت کنیم باید بگم که شوتینگ بازی عالی
بود و کلا نصف این 50 ساعتی که فارکرای 3 رو بازی کردم در حال رفتن چَلنج هاش بودم!

والا بازی OW باید جوری باشه که آدم دور منطقه بچرخه و اینقدر تنوع جلوش باشه تا خسته کننده نشه این بازی میشه OW!
والا شما که میگی مخاطب انتظار دیگه ای داره نظر خودتونه چون من بعد از صاف کردن جزیره که دیگه هیچی واسه رد کردن نداشت واقعا هیچ گونه انتظار دیگه از بازی نداشتم! کاملا راضیم کرد و OW بودنشو کاملا قبول داشتم و حتی بهترین بازی 2012 بود برام که البته بهترین بازی 91 هم از دید کاربرای بازیسنتر هم شد :D
بنظر من که نقص خاصی واقعا نداشت و اگرم پر نقص میبود متای 91/100 رو نمیگرفت و به یک شاهکار تبدیل بشه :D

آخرین ویرایش:

POOYA1989

Future Breed Machine
کاربر سایت
Jan 1, 2011
1,341
نام
Pooya
بستگی داره چجوری بازی کرده باشی. من خودم نحوه بازی کردنم بد بود و به خاطر همین از بازی زده شدم در حالیکه ایرادی به بازی وارد نبود.
من کلا ماموریت های اصلی رو ول کرده بودم و تصمیم داشتم اول کل نقشه رو تر و تمیز کنم و ماموریت های فرعی رو برم و بعد برم سراغ ماموریت های اصلی. که خب این میشه یکنواخت و خسته کننده چون تنوعی توش نبود. اگر این وسط 4تا ماموریت اصلی هم میرفتم، مطمئنا بازی جذابیت دیگه ای داشت:|
اتفاقاً مرحله اصلی و فرعی رو به تناوب رفتم. ولی مرحله های فرعی رو بعد از یه مدتی به علت مزخرف بودن ول کردم. راستش من مشکلی با مراحل اصلی بازی نداشتم.

حتی به نظرم اواخر بازی، مراحل اصلی جذاب تر هم می‌شد. مشکل من با OW بودن بازی بود. به نظر من فارکرای 3 شرایط یک بازی OW رو نداشت. و از المان‌های این ژانر فقط از یک محیط
صرفاً بزرگ و زیبا بهر می‌برد، که اصلاً کافی نیست! محیط های بازی مثل روستاها و ... اصلاً زنده نبودن، همونطور که بالا گفتم NPCــهای منطقه کلاً در این دو جزیره به این بزرگی سه یا چهار نوع طراحی بیشتر نداشتند و کلی ایراد دیگه که بیانشون از حوصله تاپیک خارج. مخاطب از یک بازی OW یک انتظار دیگه ای داره! البته شرایط انصاف رو رعایت کنیم باید بگم که شوتینگ بازی عالی
بود و کلا نصف این 50 ساعتی که فارکرای 3 رو بازی کردم در حال رفتن چَلنج هاش بودم!

والا بازی OW باید جوری باشه که آدم دور منطقه بچرخه و اینقدر تنوع جلوش باشه تا خسته کننده نشه این بازی میشه OW!
والا شما که میگی مخاطب انتظار دیگه ای داره نظر خودتونه چون من بعد از صاف کردن جزیره که دیگه هیچی واسه رد کردن نداشت واقعا هیچ گونه انتظار دیگه از بازی نداشتم! کاملا راضیم کرد و OW بودنشو کاملا قبول داشتم و حتی بهترین بازی 2012 بود برام که البته بهترین بازی 91 هم از دید کاربرای بازیسنتر هم شد :D
بنظر من که نقص خاصی واقعا نداشت و اگرم پر نقص میبود متای 91/100 رو نمیگرفت و به یک شاهکار تبدیل بشه :D

خُب شما خیلی قانع هستید که از یک بازی OW انتظاراتی در همین حد دارید. و خیلی راحت می‌شه حدس زد بازی هایی مثل ARMA3 و یا DAY Z و حتی اسکایریم رو تجربه نکردید.
البته همین سطح توقعات هست که باعث میشه نظرات متفاوت باشه.

مورد بعدی اینکه میزان لذت بردن من از بازی ها رابطه ای با امتیازات اون بازی در متاکرید نداره! هر بازی رو به راحتی می‌شه برد زیر اَخیه! درباره فارکرای 3 هم به شخصه برای
من بازی خوب و فانی بود ولی عملاً راضی کننده نبود. و من به شخصه با قسمت OW بودنش مشکل داشتم.

برای حسن ختام این بحث که، دوست دارم فارکرای 4 در صورت OW بودن از مراحل و مخصوصاً طراحی های متنوع تر بهره ببره. و به خوبی المان های یک بازی OW رو رعایت کنه.
در غیر این صورت مثل شماره اول فارکرای یک بازی با محیط های فوق العاده بزرگ اما با روند خطی باشه.

آخرین ویرایش:

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
الان منظورتو گرفتم که خب نظر کاملا به جایی هست:d چیزی که شما میگی در مورد یه بازی صرفا OW که اسم OW رو یدک میکشه و نسبت به وسعتی که داره، جزئیات نداره (که بازم مثال کاملا درستی زدی = اسکایریم). یعنی اینکه چقدر توی میط پرسه بزنی و از تنوع چیزایی که میتونی ببینی و پیدا کنی و انجام بدی، لذت ببری. نه اینکه صرفا بری جک و جونورا رو بکشی و اشیا عتیقه رو پیدا کنی.
شایدم دلیل اینکه من نتونستم بازی رو تموم کنم همین بود:-/

M.V.S

کاربر سایت
Sep 28, 2012
897
نام
مسیح
دوستان نظرتون درمورد قیافه ی کارکتر چیه؟؟زیادی ساده میزنه....دلم براش میسوزه:d
79342438235582122396.jpg
:))
شبیه اینایه که حقشون تو صف ها و اینجور جاها خورده میشه :D.
البته یوبی رو چه دیدی :D شاید یه دو هفته که توی جنگ و دعوا موند یه ته ریش خوشگل در بیاره:D، چه میدونم از اینی که هست خفن تر شه :D.

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
میگم من تریلر گرفتم همین Selfieـه بود، اینی که میگن از این ماشین میره تو اون ماشین کجاست؟:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر