اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها [قوانین پست اول خوانده شود]

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
درود،

همونطور که از اسم تاپیک پیداست این تاپیک ایجاد شده تا تمامی اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها روی پلتفرم های مختلف در اینجا قرار بگیره تا کنترل بخش اخبار هم برای مدیریت راحت بشه هم یه مرجع متمرکز برای کاربران داشته باشیم؛ تا روزانه شاهد ده ها تاپیک مختلف برای هر عنوانی که قراره منتشر بشه نباشیم.

موفق باشیم. :rose:

قوانین تاپیک:

• تاپیک در مورد اطلاع رسانی از نحوه کیفیت اجرایی بازی های مختلف در پلتفرم های مختلف است؛ پس، از قرار دادن اخبار نامربوط خودداری کنید.
  • مقایسه مستقیم سخت افزارهای کنسول ها، و همچنین مقایسه نخ نمای کنسول ها و PC، (خارج از اخبار بند اول) در این تاپیک ممنوع است.
  • قرار دادن مقایسات مختلف از سایت GamingBolt ممنوع است و سعی کنید بیشتر بر مرجع مطمئنی مثل Digital Foundry تکیه کنید.
  • اخبار در مورد قدرت و کارایی کنسول های مختلف رو در این تاپیک ارسال نکنید. برای مثال، مثلا سازنده X گفته هنوز 60% از قدرت کنسول Y مورد استفاده قرار گرفته است؛ یا فلان کنسول فلان % قویتر است.
  • مقایسه بازی های انحصاری کنسول ها با یکدیگر ممنوع است.
  • در صورت عمل نکردن به قوانین ذکر شده، دسترسی فرد خاطی بدون تذکر قبلی به مدت مورد نیاز، از فروم قطع خواهد شد. اگر کسی پست های چنین افرادی را نقل قول کند نیز اخطاری در همین راستا دریافت خواهد کرد. پس از تنش در تاپیک دوری کنید و با دکمه گزارش، تخلف را به ناظمین و مدیران گزارش دهید.
  • خواهشن بحث های سخت افزاری PC و مقایسه انواع بنچمارک های کارت های گرافیکی و افزایش راندومان و DX و ... رو به این تاپیک نیارید و در صورت امکان در بخش سخت افزار ادامه بدید.
  • قوانین با توجه به شرایط و زمان، ممکن است اضافه شوند، پس هراز چندگاهی آن ها را مرور کنید.

اگر قصد ارسال خبری را دارید، حتما باید خلاصه ای از متن ترجمه شود، تا برای همگان قابل استفاده باشد.

آخرین ویرایش:

reach usa

کاربر سایت
Dec 28, 2009
1,209
نام
hassan
اصلا بعد این همه مدت ابن تاپیک اومد بالا با چندین پست متوالی تعجب کردم!! جالبه خیلیا پاشونو کردن تو یه کفش که تیم اصلی و مایکروسافت با هم پورت کردن بازی رو و جوری قضیه رو میپیچونن که مشکل از وان ایکس و وان هست !! لاقل دوخط در مورد اخبار بازی بخونین بعد نارنجک به کمر ببندین!! تیم اصلی دخالتی تو پورت بازی نداشته و هنوز بازی تو مرحله game preview هست یعنی ناقصه قیمتش هم۶۰ دلار نیست ۳۰ دلار هست !! به قول دوستمون این همه بازی این چند وقته عرضه شده و تفاوتهایه فاحشی بین نسخه ی pc و وان ایکس و حتی پرو بوده !! لاقل یکی دوتا از اونا رو هم بازتاب کنین بعدش اینجوری وارد عمل بشین

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
حالا یک مقایسه اش بکن با ریمستر بازیهایی مثل dishonored 1، bulletstorm، و sleeping dogs و اخرین نمونه burnout paradise که چهل دلار قیمتشه !
در واقع بازی این تکسچر ها رو داشته ولی با کیفیت پایین بازی معلوم نبودن الان از خیلی از ریمسترها کیفیت بالاتری دارن

• Like
Reactions: Ali Venom

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
آخه این مقایسه ها رو تصویر زوم شده از دور هم همینطوری معلوم میشه؟من مانیتورم 1080 ،24 اینچ هست ولی خب خیلی نزدیکم بهش:(اما راضیم ولی کسی که از فاصله دور بازی میکنه فرق بین 4k و 1080 رو متوجه میشه؟ یعنی میخوام بگم اگه انقدر اختلاف واضحه که ما هم بریم 6 میلیون هزینه کنیم چون واقعا ملموسه.
یه مطلبی خیلی قدیم خونده بودم راجع به رابطه رزولوشن و فاصله از نمایشگر بود که کدوم رزولوشن ها در چه فاصله ای اهمیت پیدا میکنن.مثلا میگفت رزولوشن 4k با480p از فاصله 15 متری فرقی با هم ندارن:D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Lions Gate

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,363
آخه این مقایسه ها رو تصویر زوم شده از دور هم همینطوری معلوم میشه؟من مانیتورم 1080 ،24 اینچ هست ولی خب خیلی نزدیکم بهش:(اما راضیم ولی کسی که از فاصله دور بازی میکنه فرق بین 4k و 1080 رو متوجه میشه؟ یعنی میخوام بگم اگه انقدر اختلاف واضحه که ما هم بریم 6 میلیون هزینه کنیم چون واقعا ملموسه.
یه مطلبی خیلی قدیم خونده بودم راجع به رابطه رزولوشن و فاصله از نمایشگر بود که کدوم رزولوشن ها در چه فاصله ای اهمیت پیدا میکنن.مثلا میگفت رزولوشن 4k با480p از در فاصله 15 متری فرقی با هم ندارن:D
دیگ فک نکنم کسی بخواد 15 متر از تلویزیون دور بشه واسه بازی مگه اینکه یه تلویزیون خیلی بزرگ داشته باشه
مطمئنا اگ پولشو دارین هزینه کنین چون ارزششو داره
منم فقط دیدم وگرنه خودم روی 480 بازی میکنم:D

• Like
Reactions: x-x

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,808
یه مطلبی خیلی قدیم خونده بودم راجع به رابطه رزولوشن و فاصله از نمایشگر بود که کدوم رزولوشن ها در چه فاصله ای اهمیت پیدا میکنن.مثلا میگفت رزولوشن 4k با480p از فاصله 15 متری فرقی با هم ندارن:D
کاملا فرق داره تو خریدش شک نکن قیمتش هم با ۲.۷۰۰ میتونی یه تلوزیون 4k خوب بخری . اینکه دور بشینی هم باز تفاوت مشخصه

Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید
فرق 4k و 1080 وحشتناک بالاست خصوصا بستگی به سورسی داره که تصویر میگیری ازش و رزولوشنی که تصویر نیتیو توش رندر میشه

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
Sea Of Thieves روی Xbox One با رزولوشن 900p و روی One X با رزولوشون Native 4K یعنی 5.76 برابر پیکسل بیشتر اجرا میشه.

نقد دیجیتال فاندری هم در مجموع از بازی خیلی تعریف میکنه و به لحاظ HDR اون را جز بهترین بازی های ساخته شده میدونه.

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
Far Cry 5 با رزولوشن 1620p روی Pro و رزولوشن Native 4K روی Xbox One X (تقریبا 1.78 برابر پیکسل بیشتر) اجرا می شود.

Ubisoft has done a fantastic job with this one - all consoles get an excellent version of Far Cry 5 with extremely similar assets and settings, but it's the Xbox One X that takes the crown owing to its native 4K output. John has all the graphics comparisons and frame-rate tests you need

NaRiiMaN

Equality is a Utopian Fantasy
ناظم انجمن
Jun 5, 2010
5,837
نام
نریمان
نکته ی جالب درمورد FC5 اینه که با وجود رزولوشن بالاتر، زمان لود کمتر و فریم ریت پایدار تری هم داره به طوری که توی شلوغ ترین صحنه ها هم 30 فریم رو نگه میداره.

این هم 2 تا تصویر برای مقایسه ی زمان لود و تکسچر ها:

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
نکته ی جالب درمورد FC5 اینه که با وجود رزولوشن بالاتر، زمان لود کمتر و فریم ریت پایدار تری هم داره به طوری که توی شلوغ ترین صحنه ها هم 30 فریم رو نگه میداره.

این هم 2 تا تصویر برای مقایسه ی زمان لود و تکسچر ها:

تصویر پایینی انگار روی one x گزینه hdmi black level روی low گذاشته باشی و مال PRO روی NORMAL
بنظرم تصویرش مشکل داره:D

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
تصویر پایینی انگار روی one x گزینه hdmi black level روی low گذاشته باشی و مال PRO روی NORMAL
بنظرم تصویرش مشکل داره:D
نه چون زوم کرده تصویر رو، اختلاف رزولوشن دو نسخه خیلی مشهود تر شده. و اینکه نمی دونم FC5 از چکربورد و ... استفاده می کنه یا نه، ولی خوب یکی از عوارض اون تکنیک همین تاری تصویره، مثل FXAA تقریبا.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر