اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها [قوانین پست اول خوانده شود]

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
درود،

همونطور که از اسم تاپیک پیداست این تاپیک ایجاد شده تا تمامی اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها روی پلتفرم های مختلف در اینجا قرار بگیره تا کنترل بخش اخبار هم برای مدیریت راحت بشه هم یه مرجع متمرکز برای کاربران داشته باشیم؛ تا روزانه شاهد ده ها تاپیک مختلف برای هر عنوانی که قراره منتشر بشه نباشیم.

موفق باشیم. :rose:

قوانین تاپیک:

• تاپیک در مورد اطلاع رسانی از نحوه کیفیت اجرایی بازی های مختلف در پلتفرم های مختلف است؛ پس، از قرار دادن اخبار نامربوط خودداری کنید.
  • مقایسه مستقیم سخت افزارهای کنسول ها، و همچنین مقایسه نخ نمای کنسول ها و PC، (خارج از اخبار بند اول) در این تاپیک ممنوع است.
  • قرار دادن مقایسات مختلف از سایت GamingBolt ممنوع است و سعی کنید بیشتر بر مرجع مطمئنی مثل Digital Foundry تکیه کنید.
  • اخبار در مورد قدرت و کارایی کنسول های مختلف رو در این تاپیک ارسال نکنید. برای مثال، مثلا سازنده X گفته هنوز 60% از قدرت کنسول Y مورد استفاده قرار گرفته است؛ یا فلان کنسول فلان % قویتر است.
  • مقایسه بازی های انحصاری کنسول ها با یکدیگر ممنوع است.
  • در صورت عمل نکردن به قوانین ذکر شده، دسترسی فرد خاطی بدون تذکر قبلی به مدت مورد نیاز، از فروم قطع خواهد شد. اگر کسی پست های چنین افرادی را نقل قول کند نیز اخطاری در همین راستا دریافت خواهد کرد. پس از تنش در تاپیک دوری کنید و با دکمه گزارش، تخلف را به ناظمین و مدیران گزارش دهید.
  • خواهشن بحث های سخت افزاری PC و مقایسه انواع بنچمارک های کارت های گرافیکی و افزایش راندومان و DX و ... رو به این تاپیک نیارید و در صورت امکان در بخش سخت افزار ادامه بدید.
  • قوانین با توجه به شرایط و زمان، ممکن است اضافه شوند، پس هراز چندگاهی آن ها را مرور کنید.

اگر قصد ارسال خبری را دارید، حتما باید خلاصه ای از متن ترجمه شود، تا برای همگان قابل استفاده باشد.

آخرین ویرایش:

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
بستگی داره ارزش را چی معنی کنی. چیزی که مشخصه pro عمرش 3/4 سال بیشتر از ps4 معمولی .. در واقع زمانی که ps5 بیاد ps4 از رده خارج شده حساب میشه ولی pro نه. این موضوع به اضافه فریم و جزئیات بهتر pro نسبت به 4 میتونه عامل ارزش داشتن یا نداشتن باشه..
به نظر من اول تمرکز کن رو خرید tv چون احتمالا واسه ps5 دیگه tv 4k شدیدا نیازه:D
این منطقارو از کجا میارین آخه؟
ps5 بیاد دیگه هردو ps4 از رده خارج محسوب میشن!
و خب مثل بلایی که سر ps3 اومد خیلی کانتنتا براشون نمیاد! به همین راحتی!
در حال حاضر ps pro فقط در صورت داشتن تیوی 4k به درد میخوره! البته به نظرم بهترین قابلیت pro همون HDR هست!
در صورتی که 4k ندارین یه junk محسوب میشه :D

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
در حال حاضر ps pro فقط در صورت داشتن تیوی 4k به درد میخوره! البته به نظرم بهترین قابلیت pro همون HDR هست!
HDR که PS4 معمولی هم ساپورت میکنه.

• Like
Reactions: S0lid Snake

hercule-poirot

RPG Guru
کاربر فعال
Aug 1, 2007
1,203

بنده رو یه دیسپلی 1080P بازی می کنم و تفاوت کاملا واضح تو Image quality . مخصوصا که TV من بزرگه نسبت به فاصله ای که بازی می کنم.
از بین بازی هایی که تست کردم بخوام تقسیم بندی کنم:
ROTR , Shadow of Mordor , Deus Ex , و Battlefield 1 افزایش کیفیت بصریشون واضح و عالی بود.
skyrim به صورت جزئی بهتر می شه ( چون تو حالت base هم بازی به شدت تمیز).
و FFXV هم که هنوز به صورت کامل ساپورت پرو براش نیومده باز تو حالت Lite هم از نظر رزلوشن و فریم از Base بهتر و در حالت High هم از نظر تکسچر فیلترینگ و پوشش گیاهی بهبود پیدا می کنه.
حالا باید اینم در نظر گرفت که اینا موج اول بازیهان. صد در صد بازی های که بعدا میان ( مخصوصا انحصاری ها) تفاوت های بیشتری رو می تونیم ببینیم.
بعد پرو فقط 50$ گرونتر از Base. (هم قیمت یه بازی ) انتظار ندارین که نسل عوض شه؟!!

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
بنده رو یه دیسپلی 1080P بازی می کنم و تفاوت کاملا واضح تو Image quality . مخصوصا که TV من بزرگه نسبت به فاصله ای که بازی می کنم.
از بین بازی هایی که تست کردم بخوام تقسیم بندی کنم:
ROTR , Shadow of Mordor , Deus Ex , و Battlefield 1 افزایش کیفیت بصریشون واضح و عالی بود.
skyrim به صورت جزئی بهتر می شه ( چون تو حالت base هم بازی به شدت تمیز).
و FFXV هم که هنوز به صورت کامل ساپورت پرو براش نیومده باز تو حالت Lite هم از نظر رزلوشن و فریم از Base بهتر و در حالت High هم از نظر تکسچر فیلترینگ و پوشش گیاهی بهبود پیدا می کنه.
حالا باید اینم در نظر گرفت که اینا موج اول بازیهان. صد در صد بازی های که بعدا میان ( مخصوصا انحصاری ها) تفاوت های بیشتری رو می تونیم ببینیم.
بعد پرو فقط 50$ گرونتر از Base. (هم قیمت یه بازی ) انتظار ندارین که نسل عوض شه؟!!
با توجه تفاوت چیپ گرافیکی پرو بایدم تو IQ بهتر باشه ولی فعلا تفاوت ها خیلی ناچیزه تو اکثر بازی ها و خریدش فقط برای تلویزیون 4k منطقی هست وگرنه کسی که انتظاره زیادی داره ممکنه با یک تفاوت کوچک Iq یا اصلا متوجه نشه یا براش اونچوری چشمگیر نباشه

• Like
Reactions: aliatlas

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,549
نام
Mehrdad
هودور جان من خودم pro نخریدم و نمیخرم و نیمچه هیترشم هستم:D کلا هم باهان موافقم:D جز اینکه خب x86 باعث میشه بازی ها مشترک باشند و وقتی با اومدن pro عمر 4 تموم نشده پس با اومدن 5 هم عمر pro تموم نمیشه:D
میدونم 5 خیلی قویتر و فراتر از این حرف هاست و ساختار بازی ها با 5 عوض میشه نه pro منم میمونم که یکهو 5 بخرم.. ولی خب مشخصه که عمر pro در هر حالت از 4 معمولی 3/4 سال بیشتر.. pro در بدترین حالت تا 3 سال میتونه بازی های ps5 رو به صورت قابل قبول اجرا کنه.. ربطی به زیادی خفن بودن 5 نداره:D

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
هودور جان من خودم pro نخریدم و نمیخرم و نیمچه هیترشم هستم:D کلا هم باهان موافقم:D جز اینکه خب x86 باعث میشه بازی ها مشترک باشند و وقتی با اومدن pro عمر 4 تموم نشده پس با اومدن 5 هم عمر pro تموم نمیشه:D
میدونم 5 خیلی قویتر و فراتر از این حرف هاست و ساختار بازی ها با 5 عوض میشه نه pro منم میمونم که یکهو 5 بخرم.. ولی خب مشخصه که عمر pro در هر حالت از 4 معمولی 3/4 سال بیشتر.. pro در بدترین حالت تا 3 سال میتونه بازی های ps5 رو به صورت قابل قبول اجرا کنه.. ربطی به زیادی خفن بودن 5 نداره:D
PS4pro قرار نیست بازی های PS5 رو اجرا کنه ! Pro فقط مدل قوی تره PS4 هست که بازی های 4 رو بهتر اجرا میکنه و اکثرا با رزولوشن بالاتر و ساپورت 4K , تموم شد و رفت ! در واقع عمر ps4 رو داره بیشتر میکنه و فروشش رو تقویت , نه قراره بازی جدا داشته باشه نه ساپورتش از PS4 معمولی بیشتر باشه هر وقت عمره PS4 معمولی تموم بشه عمر مدل Pro هم تموم میشه به همین راحتی . عجیبه همچین برداشت هایی حتی بعد از ریلیزه پرو همچنان وجود داره !

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,549
نام
Mehrdad
PS4pro قرار نیست بازی های PS5 رو اجرا کنه ! Pro فقط مدل قوی تره PS4 هست که بازی های 4 رو بهتر اجرا میکنه و اکثرا با رزولوشن بالاتر و ساپورت 4K , تموم شد و رفت ! در واقع عمر ps4 رو داره بیشتر میکنه و فروشش رو تقویت , نه قراره بازی جدا داشته باشه نه ساپورتش از PS4 معمولی بیشتر باشه هر وقت کاره PS4 معمولی تموم بشه مدل Pro هم تموم میشه به همین راحتی . عجیبه همچین برداشت هایی حتی بعد از ریلیزه پرو همچنان وجود داره !
در صورت کلی درست میگی.. ولی به نظرت بازی های ps5 رو pro و 4 اجرا نمیشن؟ من فکر میکنم میشند:D چون به صورت شدیدی دارند رو "بستر یکسان" تبلیغ میکنند.. چه پلی استیشن چه ایکس باکس.. ولی خب اره ممکن هم هست نشه.. ولی به نظر من 90% این قضیه رو حتمی بدونید:D برنامه نویسی مشترکه.. یعنی فکر میکنی ps5 متفاوت از x86 باشه؟ به نظر من احتمالش 10% و کمتر:D باید صبر کنیم..
---
دوستان مهندسید؟ کارشناسید؟ یا گیمر تو خونه؟ "بحث" ایرادی نداره.. سعی کنید با ارامش برخورد کنید.! با شما نیستم علی جان کلا میگم:D

• Like
Reactions: Cait Sith

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
اگه این تصمیمی که مایکروسافت برای ادامه نسل گرفته که هر کنسولی اومد بازی های قبلی رو اجرا کنه ، اجرایی بشه من به شخصه با عرضه کنسول های بین نسلی و 1/4 نسلی:D مشکلی ندارم و به نظرم اگه سونی هم همین مسیر بره در نهایت به نفع گیمر ها خواهد بود!:-bd

البته این نظر منه و ممکنه اشتباه هم باشه:-SS

M0HAMAD

کاربر سایت
Jul 1, 2009
842
نام
محمد
اگه میشد رو تلویزیون Full HD همون گرافیک ps4 ولی با فریم بیشتر {مثلا 60} رو توی تموم بازیها داشت, واقعا عالی بود
من از کیفیت بصری بازی ها راضیم
از فریم ناراضیم

• Like
Reactions: Adidas95

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
دیجیتال فاندری مقایسه گرافیکی TLG رو، روی کنسول استاندارد و پرو منتشر کرده. بازی کلا افت فریم زیاد داره و بعضی جاها توی پرو روی حالت 4K اوضاع از استاندارد بدتر میشه مخصوصا توی جلوه های آب. در کل بهترین عملکرد رو کنسول پرو روی حالت 1080 داره

upload_2016-12-5_21-26-34.png

upload_2016-12-5_21-27-21.png

Argada

کاربر سایت
Jan 25, 2013
708
نام
محمد رضا
پرو تو 1080 فریم خوبی میده تو بازیها نسبت به معمولی... حداقل تو 1080 از لگ و افت فریم خبری نیست(لااقل کمتره)

با این حال تفاوت گرافیکش انچنان بالا نیست... شاید تفاوت گرافیک در بازیهای اینده بهتر نمود کنه

بستگی داره ارزش را چی معنی کنی. چیزی که مشخصه pro عمرش 3/4 سال بیشتر از ps4 معمولی ..

سونی ای که من می شناسم بعید می دونم چنین کاری کنه...
هم باعث دلخوردگی طرفداران میشه...
هم فروش ps5 تحت شعاع قرار می گیره...
و هم ممکنه این تفکر بوجود بیاد که موقع انتشار ps5 صبر بشه تا ps5 pro بیاد چون پشتیبانش بیشتره...
ضمن اینکه مشخص نیست ps5 کی میاد ... من احتمال میدم 2020 عرضه بشه...البته اگر پی اس فایوی باشه!

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
به گزارش DF بازی Ezio Collection بر روی PS4 بیس 1080 و با فریم ثابت 30 اجرا میشه و روی پرو بصورت 4k نیتیو اون هم 30 فریم ثابت. بازی هیچگونه گزینه ای برای کسایی که از پرو روی تی وی 1080 استفاده میکنن نداره و سوپرسمپل هم نمیشه. به بیان ساده تر اگر تی وی 4کی ندارین در این بازی هیچگونه منفعتی در ارتباط با PS4 Pro نخواهید برد

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
DF تحلیل خودشو از Gravity Rush 2 ارائه کرده.

بازی روی 4 عادی 1080 نیتیو هست و روی پرو 4k نیتیو منتها روی پرو تکنیک جالبی استفاده شده. در حالی که جیومتری در 4K رندر میشه شیدر ها کمی رزولوشنشون کمتره با این تکنیک تونستن که بازی رو با پرفورمنس عالی روی پرو رندر کنن.
بازی روی هر 30 فریم هست. و بشدت فریم ثابتی داره. در بدترین شرایط گاهی هر دو یکی دو فریمی افت میکنن. البته این افت شاید برای چند ثانیه در کل بازی اتفاق بیفته.

بعد هم از گرافیک بازی و IQ خیلی تعریف شده. سازنده بعلت اینکه بازی رو با این شرایط عالی رلیز کرده مورد تحشین قرار گرفته. علی الخصوص توی این دوران که خیلی از بازیها نصفه نیمه و بدون پالیش شدن عرضه میشن

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
در حالی که جیومتری در 4K رندر میشه شیدر ها کمی رزولوشنشون کمتره با این تکنیک تونستن که بازی رو با پرفورمنس عالی روی پرو رندر کنن.
لینک مقاله رو می دید؟ چون جیومتری و شیدر چیز جدایی نیستن و جیومتری رو شیدر رندر می کنه. در واقع جیومتری مختصات یه سری نقطست (Vertex) توی فضای سه بعدی، که اول میان با توجه به مدل دوربین(اورثوگرافیک یا پرسپکتیو بودنش) اونا رو توی یه صفحه 2 بعدی می گنجونن (تا اینجا ربطی به رزولوشن نداره) و بعد با شیدر میان مشخص می کنن با توجه به تکسچر و نور های اطراف فلان پیکسل از صفحه نمایش باید چه رنگی باشه(اینجاش به رزولوشن ربط داره). اهیانا از لفظ Post-Processing استفاده نکردن؟

• Like
Reactions: benjohn

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر