اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها [قوانین پست اول خوانده شود]

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
درود،

همونطور که از اسم تاپیک پیداست این تاپیک ایجاد شده تا تمامی اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها روی پلتفرم های مختلف در اینجا قرار بگیره تا کنترل بخش اخبار هم برای مدیریت راحت بشه هم یه مرجع متمرکز برای کاربران داشته باشیم؛ تا روزانه شاهد ده ها تاپیک مختلف برای هر عنوانی که قراره منتشر بشه نباشیم.

موفق باشیم. :rose:

قوانین تاپیک:

• تاپیک در مورد اطلاع رسانی از نحوه کیفیت اجرایی بازی های مختلف در پلتفرم های مختلف است؛ پس، از قرار دادن اخبار نامربوط خودداری کنید.
  • مقایسه مستقیم سخت افزارهای کنسول ها، و همچنین مقایسه نخ نمای کنسول ها و PC، (خارج از اخبار بند اول) در این تاپیک ممنوع است.
  • قرار دادن مقایسات مختلف از سایت GamingBolt ممنوع است و سعی کنید بیشتر بر مرجع مطمئنی مثل Digital Foundry تکیه کنید.
  • اخبار در مورد قدرت و کارایی کنسول های مختلف رو در این تاپیک ارسال نکنید. برای مثال، مثلا سازنده X گفته هنوز 60% از قدرت کنسول Y مورد استفاده قرار گرفته است؛ یا فلان کنسول فلان % قویتر است.
  • مقایسه بازی های انحصاری کنسول ها با یکدیگر ممنوع است.
  • در صورت عمل نکردن به قوانین ذکر شده، دسترسی فرد خاطی بدون تذکر قبلی به مدت مورد نیاز، از فروم قطع خواهد شد. اگر کسی پست های چنین افرادی را نقل قول کند نیز اخطاری در همین راستا دریافت خواهد کرد. پس از تنش در تاپیک دوری کنید و با دکمه گزارش، تخلف را به ناظمین و مدیران گزارش دهید.
  • خواهشن بحث های سخت افزاری PC و مقایسه انواع بنچمارک های کارت های گرافیکی و افزایش راندومان و DX و ... رو به این تاپیک نیارید و در صورت امکان در بخش سخت افزار ادامه بدید.
  • قوانین با توجه به شرایط و زمان، ممکن است اضافه شوند، پس هراز چندگاهی آن ها را مرور کنید.

اگر قصد ارسال خبری را دارید، حتما باید خلاصه ای از متن ترجمه شود، تا برای همگان قابل استفاده باشد.

آخرین ویرایش:

M0HAMAD

کاربر سایت
Jul 1, 2009
842
نام
محمد
جدا تفاوتشونو متوجه نمی شید؟ حالا نه یه نسل ولی تفاوتشون خیلی تابلو ـه:|
مسلما هیچکس توقع نداره تایتان فال تفاوت پرو و معمولی رو نشون بده، ولی از اون طرف هم اگه بگیم تفاوتشون تابلوعه(!!!) بی انصافی کردیم
خدایی تفاوت خاصی نداره {حداقل تو این چند تا عکس}
پ.ن: من شخصا منتظرم بگن X265 پخش میکنه و رو اکثر بازیها تو رزولوشن 1080 فریم بیشتر میده ، دستگاه خودم رو بفروشم و یه پرو بگیرم
همین واسه من کافیه

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
از نظر من واقعا حیفه قدرت pro صرف 4k بشه.
ای کاش همین قدرت ،رو همون full hd ولی با جزییات بالا،بافتهای بهتر.فیزیک بهتر و... صرف میشد

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
از نظر من واقعا حیفه قدرت pro صرف 4k بشه.
ای کاش همین قدرت ،رو همون full hd ولی با جزییات بالا،بافتهای بهتر.فیزیک بهتر و... صرف میشد
اون موقع حق ٤٠ ميليون ادم به طرز خيلي بدي خورده ميشه :D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
اون موقع حق ٤٠ ميليون ادم به طرز خيلي بدي خورده ميشه :D
فقط بحث خورده شدن حق کاربرای ps4 نیست .. سازنده ها باید کلی وقت و هزینه بیشتری بزارن تا بازی با گرافیک متفاوتی عرضه بشه روی دو کنسول ... هیچ شرکت یا استودیو همچین خبطی نمیکنه ...

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
فقط بحث خورده شدن حق کاربرای ps4 نیست .. سازنده ها باید کلی وقت و هزینه بیشتری بزارن تا بازی با گرافیک متفاوتی عرضه بشه روی دو کنسول ... هیچ شرکت یا استودیو همچین خبطی نمیکنه ...
مهم بازیهای انحصاری هست .که،اونا کاملا از قدرت pro استفاده میکنن.همین برای من بسه،که به خریدش وسوسه بشم.

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
ps4 pro
دوستان خيلي از سايتها ريويو هاي خودشون رو براي ps4pro منتشر كردن كه من مبحث مخصوص به checkerboard كه براي خودم مهم بود رو ترجمه كردم تا بقيه بچهاي فروم هم استفاده كنن قبل از خوندن چند تا نكته هست

١. بازي حتما حتما بايد براي ps4 pro پچ بده تا شما بتونيد از مزاياي پرو استفاده كنيد يعني اگه شما تلويزيون 4k داشته باشيد و مثلا بازي bloodborn كه هنوز پچي براش تاييد نشده رو روي tv 4k خودتون اجرا كنيد هيچ فرقي تاكيد ميكنم هيچ فرقي با ps4 معمولي نميبينيد نه داخل فريم ريت نه وضوح تصوير نه زمان لودينگ

٢.بازي ها پرو روي تلويزيون 1080p مزيت هاي خاص خودشو داره iq خيلي بهتر-فريم ريت با ثبات تر بعضي وقتها نرخ فريم بيشتر-option هاي گرافيكي بهتر مثل نور پردازي، سايه زني-lod و خيلي چيزهاي ديگه حتما تريلر rise of tomb rider رو ببينيد

٣.هر بازي روي پرو از تكنيك checkerboared استفاده نميكنه براي استفاده از اين تكنيك بايد بازي با رزوليشن 1800-2160p نيتيو اجرا بشه و بعد از اون به 4k رندر بشه براي مثال بازي u4 با رزوليشن 1440p native اجرا ميشه كه از اين تكنيك استفاده نميكنه ( كه خيلي هم بده )
:(

٤.بعضي از بازيسازها از تكنيك خاص خودشون براي اپ اسكيل استفاده ميكنن

٥. df بازي ها رو به صورت ويديو نقد كرده كه من ترجمش رو پايين ميذارم

bgr.com

Then I got around to installing Call of Duty: Infinite Warfare on the PS4 Pro and I suddenly understood why Sony thought the PS4 Pro would be a good idea. The new Call of Duty is one of the first games to feature PS4 Pro support on the disc, and it looks as close to a PlayStation 5 game as I’ve seen so far.

سپس من كال اف ديوتي رو نصب كردم و اونجا بود كه متوجه شدم چرا سوني فكر ميكرد pro ايده خوبيه ، cod:iw از اولين بازيهايي كه نسخه مخصوص پرو روي ديسك در روز اول موجود هست(نيازي به اپديت نيست) و بازي خيلي به ps5 نزديكه ( فكر كنم منظورش اينه كه انتظار داشت اين رزوليشن رو روي ps5 ببينه)

But if you want your PS4 games to look nearly as good as a PC game running at max settings, and you’re willing to pay a premium for it, the PS4 Pro is the console you should pick up this holiday season.
اگه شما يه ps4 ميخواهيد كه بازيها رو نزديك حالت max setting پي سي اجرا كنه پس بايد يه مبلغ premium براي اينكار كنار بذاريد و ps4 pro كنسوليه كه شما بايد داخل اين تعطيلات انتخاب كنيد

the lazygamer

the checkerboard technique that Sony has touted as an answer to non-native 4K game works incredibly well when implemented, with Rise of the Tomb Raider showing this off in spades. But surprisingly its a feature that seems tricky to achieve,
تكنيك chekerboard كه سوني در جواب native 4k رو كرده واقعا خارق العاده هست و تونسته به خوبي جواب گو باشه
psu

checkerboard rendering” technique is touted as a highly efficient way of achieving 4K-quality results, it’s safest to assume you won’t be playing a lot of games in native 4K, but that the vast majority of players in the vast majority of living room setups won’t be able to tell a difference
تكنيك chekerboard يه را حل خيلي مفيد و با كيفيت براي رسيدن به رزوليشن 4k هست به فرض
اينكه شما همه بازيهارو به صورت 4k native بازي نميكنيد ولي با توجه به ( نوع چيدمان ) اتاق پذيرايي قادر به تشخيص تفاوت نيستيد
( چند جا ديگه هم خوندم اين مطلب رو شما تنها در صورتي متوجه تفاوت بين 4k نيتيو و chekerboard ميشيد كه به قول خودشون tv رو ببوسيد)
nextgengamingblog.com

image and apply some advanced processing techniques to upscale it to a resolution that is, so we’re told, almost indistinguishable from native 4k images. We’ll see how this pans out going forward, but the early signs are very promising. Images on 4k sets definitely do look sharper when either of the processes are being used, but when combined with HDR, it’s another story.

سيستم حرفه اي تكنيك اپ
اسكيل( checkerboard) به رزوليشن 4k مثل سابق كه گفتيم باعث شده تقريبا غير قابل تشخيص باشه .در اينده باعث ميشه بيشتر در مورد در اين تكنيولوژي نظر داد ولي چيزي كه همين اول ديديم باعث ميشه به اينده بيشتر اميدوار بود، تصوير روي 4k tv خيلي ترو تميزه ولي وقتي با hdr كنار هم قرار ميگيرن داستان ديگه ايه ( خيلي بهتر ميشه)
eurogamer

Checkerboarding takes many forms and can resolve to multiple resolutions too - the InFamous titles scale up to 1800p

تكنيك checkerboard به شكل هاي مختلفي در مياد( پيكسلها رو از ٤ ضلعي به اشكال مختلف در مياره) كه ميتونه خودش رو با رزوليشن ها مختلف وقف بده
digital foundry
بازي rotr رو df به صورت face of روي يه pc max setting titan x همزمان با pro اجرا كرده (هردو رو حالت 4k) واقعا از نتيجه رازي بوده و گفته كمو بيش از هر لحاظ باهم برابرن (به جز فريم ريت)

image.jpg

عكس هاي پايين از بازي cod:iw هست كه از تكنيك checkerboard استفاده كرده واقعا زيباست

http://gifyu.com/images/8gGwkxA4.png

http://gifyu.com/images/fTiYWpdu.png

http://gifyu.com/images/SrC7MFLA.png

http://gifyu.com/images/uSevjGE0.png

فعلا ٢تا بازيه cod و rotr از اين تكنيك استفاده كردن كه واقعا رازي كننده است

ويرايش: eurogamer زياد حرفي از تكنيك چكربورد نزده چون قبلا يه مقاله مفصل گذاشته و كامل توضيح داده ، اتفاقا داخل همين تاپيك گذاشتم چكيدش رو

The good (and the bad) surrounding the PS4 Pro

PS4 Pro review: So begins the resolution revolution

PS4 Pro games list, specs comparison and everything else we know about Sony's new hardware

PS4 Pro Review - Next-Gen Gaming Blog

آخرین ویرایش:

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
مقایسه ی گرافیکی Rise of the Tomb Raider روی رزولوشن 1080 بین PS4 و PS4 Pro با تکنیک های گرافیکی بیشتر

jdg1_vlcsnap-error368.png

xrho_vlcsnap-error839.png

(این مورد رو نمیشه توی عکس نشون داد ولی همینطور نمادین :D)

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
مقایسه ی گرافیکی Rise of the Tomb Raider روی رزولوشن 1080 بین PS4 و PS4 Pro با تکنیک های گرافیکی بیشتر

jdg1_vlcsnap-error368.png

xrho_vlcsnap-error839.png

(این مورد رو نمیشه توی عکس نشون داد ولی همینطور نمادین :D)

Mehdi-TH

کاربر سایت
Sep 12, 2016
88
اگر اختلاف در این حد باشه اصلا خرید pro ضروری نیست.من خیلی اختلاف انچنانی ندیدم.
دعوا ها و بحث های pc گیمر ها و کنسول بازها هم اکثر مواقع تفاوتش در همین حد بود ولی دیدی چه کشت و کشتاری به خاطرش راه میوفتاد:D:-?

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
الان این عکس های صفحه قبلی شوخی بودن دیگه؟ چون توی خیلی از عکس ها نسخه PS4 خیلی بهتره! قشنگ شارپ هستن اما مال PS4 تاره! منبع این مقایسه کجاست؟

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
اگر اختلاف در این حد باشه اصلا خرید pro ضروری نیست.من خیلی اختلاف انچنانی ندیدم.

دعوا ها و بحث های pc گیمر ها و کنسول بازها هم اکثر مواقع تفاوتش در همین حد بود ولی دیدی چه کشت و کشتاری به خاطرش راه میوفتاد:D:-?

دقيقا همين بوده خيلي جاها به حدي كه بايد side by side ميبود و عكس رو زوم ميكردي،
:D
فلسفه وجودي پرو اين نيست كه بياد بازي رو زمين تا اسمون فرق بده اصلا سياست سوني هم همين نبوده ( اگه ميكرد كه حماقت بود) پرو اومد كه بازي ها رو وارد دنيا 4k و hdr كنه

به نظر من اگه ps4 داريد و اونقدر رو گرافيك حساس نيستيد ( ايني كه ميگم حساس منظورم اينه كه چشماتون حساس باشه به iq , Aa) فعلا دست نگه داريد و نگريد تا بازيها جديد تر بياد ببينيم فرق تا چه حده

اما اگه 4k داريد خريدش واقعا به نظره من مي ارزه چون رزوليشن 4 برابر ميشه و فرقشو ميبينيد

اگه هم كه ps4 نداريد كه حتما pro بخريد حتي اگه 4k نداريد

اگه :D (چقدر اگه) هم خيلي عشق گرافيك هستيد كه جزييات كوچيك براتون مهمه بخريد

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: mohsen2012

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر