ps vita vs psp

گفتگو در 'PlayStation Vita' ایجاد شده توسط rosgod, ‏Dec 15, 2013.

1. rosgod

کاربر سایت

نام:
    behrooz
    سلام خدمت دوستان محترم:x
    این تاپیک رو ایجاد کردم تا نظر دوستان رو راجبه اینکه کدوم کنسول بهتره رو بدونم :)
    لطفا نظرات خودتون رو راجبه عملکرد دو کنسول نسل قبل و نسل فعلی سونی بگید و ذکر کنید کدوم کنسول بهتره (کاری به فروش کنسول ندارم منظورم از نظر بازی و امکاناتی که ارائه میدن):)

- - -ویرایش - - -

ویتا:x
    ویتا نسبت به psp خیلی قدرت مند تر شده از نظر سخت افزار صفحه نمایش اون از 4.3 اینچ در psp به 5 اینچ رسیده همین طور تراکم پیکسلی خیلی خوبی رو ارائه میده.
    از نظر بازی هم تونسته تا حدودی با بازی های خوبی مثل انچارتد و کیلزون و سلول ساکروفایس و غیره تا حدودی انتظارهای خیلی هارو براورده کنه گرچه هنوز هم این بازی ها کم هستن:(
    در ویتا دوتا دوربین تعبیه شده و از تاچ پشت و جلو استفاده میکنه از یه انالوگ اضافه بهره میگیره و غیره

psp
    درسته که psp نسبت به ویتا قدرت کم تری داره و امکاناتی که ویتا داره رو نداره ولی خیلی حرف ها از نظر بازی برای گفتن داره
    کنسول قبلی سونی psp 3 عنوان از بازی فوقالعاده ی gta رو تجربه کرده
    2 عنوان باورنکردنی gow
    و بازی های انحصاری دیگه ای که کنسول psp رو افسانه ای کرده
    که با این وجود هیچ وقت vita نتونه جای psp رو بگیره
    فقط با گذشت زمان معلوم میشه که ویتا جانشین شایسته ای برای psp میتونه باشه یا نه
    گرچه فعلا که ویتا در مقابل psp حرفی واسه گفتن نداره............:(

2. Fenris Wolf

کاربر سایت

نام:
    Shervin
    بنظر من بجای مقایسه دو نسل با هم دیگه میومدی رقیب ویتا یعنی 3دی اسو باهاش مقایسه میکردی ! خود من کششم به سمت اون داره زیاد میشه ...
    ---
    در هر صورت ! پی اس پی در طی مدت زمان زندگیش اون عناوین خفن براش اومد ... و صد البته تو 2 سال اول زندگیش براش متالگیر ندادن !
    پی اس ویتا الانشم عالیه ! گرافیک اکثر عناوین عالین و بازیای سرگرم کننده زیادی داره و یک PROTABLE DEVICE همه کاره ـست ( تقریبا :D )
    به مرور زمان بهترم میشه خصوصا این که قابلیت ریموت پلی با پی اس 4 هم داره که دیگه فبهالمراد !

3. rosgod

کاربر سایت

نام:
    behrooz
    اخه 3ds به نظر من زیاد رقیب خوبی برای ویتا نیست درسته فروشش زیاده اما از نظر گرافیک تعطیله:d
    درضمن مقایسه ی ویتا با 3ds عین مقایسه ی wii با ps3 هست:d
    بعد ببین کار مارو سونی به جایی رسونده که میگیم نسل قبل ویتا بازی هاش خیلی بهترن تا نسل فعلی
    منم گفتم که باید منتظر موند
    ولی سونی باید خیلی تلاش زیادی میکرد تا الان ولی کارش شده پرت کردن بازی هایی که صد بار بازی کردیم
    عملکرد بد سونی موجب شده تا من بیام و نسل قبلی رو با نسل فعلی مقایسه کنم
    اگه ویتا اولین کنسول دستی سونی بود قضیه فرق میکرد ولی با سابقه ی درخشان سونی در ساخت psp انتظار ها از ویتا خیلی بالا هست
    دقیقا همین اتفاقی که داره واسه wiiu میوفته که نسل قبلش wii بود و از ps3 و xbox بیشتر فروش کرد ولی با wiiu نتونست به خوبی گذشته عمل کنه

#3 rosgod, ‏Dec 15, 2013
    آخرین ویرایش: ‏Dec 15, 2013
  4. Fenris Wolf

کاربر سایت

نام:
    Shervin
    بهروز جان پیشنهاد میکنم دموی پوکمون ایکس . وای رو از یوتیوب ببینی :D
    + هی بازی برا 3 دی اس میاد که 60 فریم برثانیه اجرا میشه ( با وجود سخت افزار ضعیف تر نسبت به ویتا ) هرچند گرافیکش زیاد مال نیست ولی از کال آف ویتا بهتره !
    در ضمن از این چیزی که گفتم میشه نتیجه گرفت اگه سازنده تلاش کنه میتونه رو ویتا بازیای خیلی خفنیو بسازه !
    ولی 3 دی اس جی آرپی جی بازا رو حسابی بهشون حال داده ! منم که علاقه مند شدم به این سبک دیگه بدتر :D
    ویتا هم فرصت میخواد ! مطمئنا فرست پارتیای بیشتری بارش بازی میسازند در آینده !
    در هر صورت آمار فروش و مشخصات سخت افزاری برای من مهم نیست ! مهم تجربه فوق العاده ایه که از هر بازی کسب میکنم ! و صد البته اگه گرافک بالاتر باشه منم بیشتر حال میکنم !

5. nintendo_3ds

کاربر سایت

من که با دنیا PSP دارم حال میکنم ازشم خسته نمیشم PSP بینظیره

هر روز خدا تو دستمه دارم بازی میکنم واقعا لذت بخشه

درباره VITA بازیایی که روی PSP اومد مثلش روی VITA نیومده اگه VITA درست حسابی هک شه و بازی هایی مثل بازی هایی که روی PSP اومد روش بیاد میخرمش اگه نیاد که اصلا نگاهشم نمیکنم

6. Hunter lord

کاربر سایت

نام:
    رامتین
    بدون شک PSP بدون هیچ شکی !
    GOW
    سایفون فیلـطر
    Patapon
    Locoroco
    Killzone
    Soccom
    Resistance Rerribution
    Medal of honor
    Final fantasy : Crisis core
    MGS peace walker
    و ............
    حتی عناوین غیر انحصاری خیلی خوبی داشت و با وجود سخت افزار ضعیف تر از ویتا تونسته تجربه خیلی بهتری رو ارایه بده
    من بهترین روز های زندگیم رو با PSP گذروندم و بدون هیچ شکی PSP بهترین کنسولی بوده که داشتم و PS Vita بدترین کنسول تا به امروز ( متاسفانه موفق به فروشش نشدم تا به امروز وگرنه تا الان خداحافظی کرده بودم باهاش )

من دلم مونده یه بازی روی ویتا بازی کنیم مشکل نداشته باشه یا افت فریم یا مشکلات گیم پلی :| الان به نظرم تنها بازی که مشکل خاصی نداره Killzone هستش ( منظور از مشکل اینه که شما بازی تموم می کنی در طی بازی تو ذوق نزه بازی مثلا هوش مصنوعی مشکل داشته باشه یا باگ عجیب بزنه و ... . )
    بهترین بازی های که با PS Vita انجام دادم ( به ترتیب ) :
    Unit 13
    MJ Experience
    MGS HD Collection
    Uncharted GA
    Urban trials freestyle

بیشترین میزانی که با یه بازی انجام دادم :
    Unit13
    MJ Experience
    COD declassifed
    Uncharted Golden abyss

بدترین بازی هایی که روی PS Vita انجام دادم ( شاید بازی بدی باشن من خوشم نیومده ) :
    Men's room mayham
    AC Liberation- افت فریم بیش از حد - نبود ماموریت های فرعی خوب - هوش مصنوعی تعطیل - داستان آبکی و ...
    When vikings attack
    Zombie tyccon

7. iman0013

کاربر سایت

ویتا اگه هک بشه تو ایران هیچکس ازش بد نمیگه;)

8. powvex

کاربر سایت

به نظر من اصلا قابل مقایسه نیستند. کنسول نسل جدید رو عموما با نسل قبلی مقایسه نمیکنند. معمولا با همرده های خودش تو نسل خودش مقایسه میشه.
    توی این مورد 3ds هم نسلشه که باز هم به نظر من اصلا از لحاظ گرافیکی و قدرت پردازش ویتا چندین برابر بالاتره.

9. sadegh93

کاربر سایت

ببخشید ولی قائدتا نباید گرافیک خیلی مهم باشه و اونقدرها هم گرافیکش پایین نیست

اصل یک بازی گرافیک نبوده و نیست و نخواهد بود

چرا ؟ به شکست نسبی ryse دقت کنید ! به عدم موفقیت نسبی crysis 3 دقت کنید !
    ryse با مینگین امیتاز حدود 60 !

اصل یک بازی از نظر من گیم پلی و محتوا هست

میگید فروشش زیاده ؟

بله که 3ds خوبه فروشش

چون بازیهای نسبتا پر امیتاز و محبوب زیادی داره (به نسبت رقیبش) اما خوب گرافیکش خیلی بالا نیست !

نمیدونم انقدر گرافیک برای ژاپنی ها یا آمریکایی ها مهم هست ؟

اگه مهمه چرا انقدر 3ds خوب فروخته ؟

ببخشیدا قصد ناراحت کردن ندارم

اما برای من گرافیک یک بازی الویت اول نیست

ممنون

#9 sadegh93, ‏Jan 18, 2014
    آخرین ویرایش: ‏Jan 18, 2014
  10. ps_lovers

کاربر سایت

در کل سونی عشق است
    ولی من فکر می کنم psp موفق تر بود تا psvita
    امکانات ویتا بی نظیره ولی از نظر بازی ضعیف تر از psp عمل کردی به عبارتی از نظر بازی ساپورت کمتری شده

11. game-boys

کاربر سایت

خودم 2 مدل psp یعنی سری 1000 و street داشتم
    باید بگم یه تجربه لذت بخش بود psp , احساسم میگه psp یه ps2 پرتابل شده و به روز شده هست
    بازی ها زیاد و قویی داره , تنوع بازییش زیاده

بازی ها انحصاری تاپ داره , بازی ها مولتی داره که در حد نسخه ها کنسول خونگی هستن , بازی ها مشترک با wii داره , بازی ها مشترک با ps3 داره
    الانم که کپی خور کامل و دائم داره راحت بازی ها رو دانلود میکنید میریزید روی مموری کارت حالشو میبرید
    psp که هزینه ای نداره الان دست دومشو از 100 تا 150 میشه خرید

خود من هم nintendo ds داشتم هم psp هم 3ds , متاسفانه بخاطر مشکل مالی نتونستم ویتا رو تجربه کنیم
    درسته هر کدوم یه چیز متفاوتن که هر کدومشون بازی ها واقعا لذت بخشی دارن , ولی باید به اینم توجه کرد 3ds هنوز از نظر رزولشن در حد psp نسل هفتی هست یا حتی کمتر

خیلی ها هستن بازی هایی رو که از روی انیمیشن‬‎ ها و ..... ساخته میشنو دوست ندارن , اما من این بازی ها رو خیلی دوست دارم چون وارد دنیا اون انیمیشن‬‎ که دوست داشتم میشم , مثلا انیمیشن ‬WALL-E خیلی دوست داشتم , بازیشو روی ds و psp بازی کردم

WALL-E نسخه psp

WALL-E نسخه ds

خودتون قضاوت کنید از اسکرین شات هر دو بازی

منظور من این نیست این بده یا اون خوبه , منظور اینه منی که به فرض عاشق یه سبک بازی مثلا پلتفرم یا rpg یا هر سبکی هستم قرار نیست تا آخر عمرم تا زمان مرگم فقط اون سبک بازی کنم بحداقل بخاطر تنوع هم که شده چنتا بازی شوتر خوبم بازی میکنم چنتا بازی ریسینگ خوبم بازی میکنم و ......

psp که انقدر خوبه دیگه ویتا جا خود داره , البته حیف که ویتا موفق نشد
    در تمام نسل ها کنسول ها دستی , بازارش دست نینتندو بوده , این بازار تک قطبی باعث میشه خلاقیت و رقابت از بین بره
    منی که بار ها و بار ها کنسول دستی نینتندو رو داشتم همیشه با خودم میگفتم کنسول دستی غیر از نینتندو دیگه نیست؟ خسته شدم از یه سبک خاص تنوع لازمه
    بعد psp اومد یه چیز متفاوت

psp انقدر خوب عمل کرد حتی بازی هایی که برای کنسول خونگی wii ( کنسول خونگی برنده نسل هفت ) اومد که در اصل قرار بود انحصاری wii باشن همون بازیا برای psp هم تایید شدن و منتشر شدن

مثل Medal of Honor Heroes 2

مثل بازی Silent Hill: Shattered Memories

و ............................

متاسفانه همینطوره , من خودم هیچ علاقه ای به بازی ها rpg و در کل ژاپنی ندارم و معدود بازی ها ژاپنی بازی کردم
    همین 3ds اکثر بازی هاش ژاپنی و rpg هستن

من بازی غربی و فانتزی و پلتفرم بیشتر میپسندم تا ژاپنی که خدا رو شکر psp بازی خوب زیاد داره

تایپک نقد و بررسی بازی ها psp
    http://forum.bazicenter.com/thread98723/

فدات داداش , منو که خوب میشناسی :d
    psp خودمو بخاطر پیکسل سوختگی فروختم الانم دوباره دنبال خرید psp ام

همین چنتا دونه از بازی ها psp که میزارم از دریا بازی psp , نشون میده چه کنسول قدرتمندی هست و چه بازی ها تاپی داره

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]