امتياز اعضای بازی‌سنتر به عناوین پلتفرم‌های PlayStation

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Apr 19, 2011
6,457
نام
Amir Ho3ein
درود
این تاپیک به این منظور باز شد تا دوستانی که عناوین مختلف رو تجربه کردند، امیتاز از 1 تا 10 به بازی مورد نظر بدن.
لطفا سعی کنید همراه با نمره یه توضیح کوچکی هم بدید.
با تشکر

آخرین ویرایش:

mostafaamiri

کاربر سایت
Feb 3, 2012
793
نام
مصطفی
persona 5
حدود ١٠٠ ساعت گيم پلي كه پر از اتفاقات جالب و به ياد موندني هست. شخصيت هاي فوق العاده دوست داشتني كه بعيده به راحتي از ذهن آدم پاك بشن. موزيك هم كه اصلا نميشه توصيفش كرد. داستان بازي هم كه نقطه قوت اون هست و واقعا بي نظيره. فقط اواخر بازي يكم افت داره.
در كل واقعا ارزش اين همه وقت گذاشتن رو داشت.
امتياز 9

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
لطططططططططططفاااااااااااااااا عزیزان
کسی که nioh بازی کرده بیاد یه امتیاز بده
LOL
NIOH ?
کمتر از ۱۰ راه نداره .
شاهکار به تمام معنا
اگه کامل تو بحر بازی بری میتونه one of the best 8 generation game هم باشه قشنگ

dr.ice

کاربر سایت
Dec 17, 2010
2,027
نام
میثم

چند سال که از عرضه بازی میگذره و مطمنا دوستان در مورد مسایل فنی و بقیه چیزا صحبت کردن .
مهمترین نکته برای من وقتی پای بازی میشستم این بود که معنی زمان برام نامفهوم میشد و از تمام مشکلات و مشغله ها و بدبختی ها برای مدت زمانی به دور بودم .
امیدارم شماره 2 هم در کار باشه که بسی لذت بردیم
ده از ده

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,733
نام
علی
خوب 3 رو هم تموم کردم.
اول از همه در مورد بزرگترین نقطه ضعفش یعنی گان پلی بگم که یه پسرفت بود. یعنی خود گان پلی تا حدودی مشکلی نداشت اما دشمن ها بعد از تیر خوردن مثل تیر آهن وایمیسادن و تکون نمیخوردن. خو لامصب تیر داره میخوره توی پات، توی دستت، توی گردنت، یه واکنش براشون بزارین حداقل. یادم نمیاد این موضوع توی شماره اول و دوم وجود داشته باشه. دشمن ها کلی تیر میخوردن و هیچ واکنشی هم نشون نمیدادن. کلا از اون حد رئال دو قسمت اول خارج شده بود.

جدا از اینا تنوع خیلی خوبی داشت توی مراحل و صحنه های سینماتیکش خیلی خوب کار شده بود. قسمت کشتی در حال غرق و بیابون که عاشقشم، عالی بودن و نور پردازی و ترکیب رنگ ها مثل همیشه عالی بود. طراحی شهر آخر بازی شاهکار بود و از دیدنش سیر نمیشدم:D داستانش هم جالب بود برام و دوست داشتم. گرافیک تقریبا مثل شماره دوم بود اما یه سری چیزها بهبود پیدا کرده بودن.
در کل اوایل خیلی ناامید شدم به خاطر بخش گان پلی و این عدم واکنش دشمن ها ولی در نهایت رفته رفته بیشتر و بیشتر لذت بخش شد و تعادل خوب بین گان پلی و پلتفرمینگ، باعث شد بازی بهم بچسبه.

9 میدم بهش.
جالبه برام با این حال که چندین ساله از عرضه این نسخه ها گذشته بازم اینقدر خوشت اومده مخصوصا نسخه اول :D ولی خب قطعا وقتی از نسخه اول شروع کردی اونم پشت هم برا اولین بار همه چیو تجربه میکنی خیلی می چسبه
فقط یه نکته راجب Aim آنچارتد3 , دقیقا این تفاوت وقتی بعد از 2 نسخه سوم رو تجربه میکنی یکم اذیت میکنه مخصوصا اوایلش و اون زمان هم رو مخ خیلی ها رفته بود . دقیقا بعد از یک هفته یه پچ به بازی اضافه شد که میتونستی بری داخل تنظیمات و alternate aim رو on کنی , این کار که می کردی دقیقا Aim مثل U2 می شد ولی متاسفانه نمیدونم چرا در نسخه کالکشن که برا PS4 اومد ازش خبری نیست ! نسخه PS3 رو گذاشتم یه عکس گرفتم

fa43_20180716_211926.jpg

باعث شدی دوباره برم سراغش :D

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
بالاخره همین الان Bloodborne رو پلات کردم و به عمیق ترین ارضای روحی و روانی رسیدم. اولین بازیم روی PS4 بود که پلات میکردم:D
به جرات میتونم بگم که لذت بیشتری نسبت به سولز 3 بهم داد. روند سریع و اکشن سرعتی بازی واقعا لذت بخش بود. سلاح ها عالی بودن و قابلیت Parry بهترین قسمت گیم پلی رو تشکیل میداد. طراحی یارنام فوق العاده بود و هنوزم بعد از این همه سال نمیفهمم این طراحی نامتناجس رو چطوری پیاده کردن چون اصلا غیر منطقی نیست این پیچیدگی شهر. زیر یه پل خیلی بزرگ قبرستون گذاشتن یا زیر یه پل دیگه، یه کلیسای تک و تنها گذاشتن. کلا هر کسی یه چیزی طراحی میکنه و آخر همه رو میریزن توی مخلوط کن و میکوبن توی سر و کله همدیگه. به نظرم بهترین طراحی رو بین کارهای میازاکی و بهترین طراحی گوتیکی بود که توی عمرم میدیدم. طراح های FS روانین به خدا.
گیم پلی عالی بود و بیشتر از اینم انتظار نمیرفت ازشون. قشنگ یادمه ربع ساعت اول بازی به قدری بهم حال داد که نمونه-ش رو یه بار دیگه و موقعی که اولین بار سولز 1 رو بازی میکردم بهم دست داده بود. آیتم های هانترها و جم ها و Rune ها به شدت کارآمد بودن و طراحی خود سلاح ها هم بی نظیر بود.
چلیس دانجن ها هم به نظرم یکی از بهترین ویژگی های بازی بود و جایی برای کسایی که هم به دنبال چالش بودن و هم میخواستن لول آپ کنن. این ویژگی باید توی سولز 3 میبود که نبود متاسفانه.
داستان بازی هم واقعا حرفی توش میمونه؟:D بهترین و زیباترین اقتباسی که از کارهای لاوکرفت دیده بودم. کاملا همسو و هم جهت کارهای دیوانه وار لاوکرفت و به همون اندازه سیاه نمایی داشت. شخصیت ها خیلی خوب بودن و طراحی باس ها و دشمن ها عالی و در خدمت داستان بود. اگر کسی میخواد بفهمه لاوکرفت کدوم روانی ای بوده و FSـیی های روانی چجوری همچین اقتباسی رو کردن، حتما یه سر به Call of Cthulhu و Shadow over Inssmouth بزنن.
هر چقدر تمام قسمت های بازی خوب باشن، اما به نظرم بخش موسیقی که یکی از مهم ترین عناصر سولز بود، اینجا به شدت کمرنگ یا بهتره بگیم بی رنگ بود. به جز موسیقی محزون Hunter's Dream، باقی موسیقی های بازی واقعا حرفی برای گفتن نداشتن و اصلا یه جورایی شنیده نمیشدن. در حالی که توی سولز تک تک موسیقی های بازی لذت بخش و عالی بودن و حس بیشتری به بازی میدادن.

غم انگیزترین صحنه بازی رو هم میدم به لحظه دیدن Kos کنار ساحل و Orphan یتیمش:((

بزرگترین مشکل بازی هم اینه که وقتی بازیش میکنی، تا یه مدت بقیه بازی ها خنده دار به نظرت میان.

15/10

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
گفته بودم بازی بعدی که بهش امتیاز میدم gow ولی نیست.... :D نمیدونم عناوین ps2 رو ps4 میشه نقد کرد یا نه ولی خب....
Jak and daxter hd
گرافیک بازی برای اون زمان حرف نداره با اینکه انجینش کینکتا(البته اینم انجینش قوی بود).... این نشون میده که nd همیشه تو گرافیگ یک هیولا بوده و هست....
گیم پلی برای زمان خودش خیلی خوبه...... پازل ها عالین و مرحله ها چلنج زیادی دارن موتور خیلی باحاله قدرت ها و کامبت بازی بنظرم خیلی باحال نیست بازی یه اپن ورلد واقعی نیست در واقع سندباکسه ولی کی اهمیت میده.... یکی از فوق العاده ترین ویژگی های بازی اینه که بعد پایان بازی میتونی مثل ماریو که 100 تا ستاره داره بعد پایان بازی میتونی بری بقیه power cell ها رو پیدا کنی و یه دری برات وا میشه که هنوز کاملش نکردم......
داستان بازی بدون شک بهترین داستان تو کل پلتفرمرهای تاریخ جیسون رابین واقعن یه نابغه به تمام معنا بوده خیلی حرفه که هم یه برنامه نویس باشی هم طراحی کنی و هم داستان بنویسی@-) یکی دیگه از ویژگی های جالبش اینه که محیط بلزی اصن فان نیست و خیلی دارکه با اینکه پر از کمدیه
در کل من به این بازی رو ترکیبی از mario . Zelda میدونم که با داستان فوق العادش در برابر داستان یکنواخت و کلیشه این دوتا بدترین کابوسشون بود>:)منتقدا مردن بهش امتیاز درست بدن اخر متاش 90 شد
گرافیک:10/10@-)
گیم پلی:9/10:D
داستان:10/10\m/
امتیاز کل:دلم نمیاد بخاطر گیم پلی 10 بدم
9.5 برادر 10:p
Jak2
کاملش نکردم اما دروغ نگفته باشم از اوناییم که بیشتر با 3 حال کردم تا 2
محیط بازی عالیه و میشه اسمش گزاشت ow
تنها مشکل محیط اینه که npc ها خیلی زیادن بری هوا میخوری به ماشین بیای پایین میخوری به مردم....:| که البته این مشکل تو 3 حل شد....
داستان بازی که مثل همیشه مرموز و جالبه
تو هسته گیم پلی دست به تغییرات اساسی زده شده اما بازم راضیم نمیکنه اسلحه ها خیلی کمن(گیم پلیش در برابر r&c هیچی نیست)
مراحل بازی واقعن سختن
گرافیک که......8->
در کل 8.5:!!
Jak3
و میرسیم به پایان این افسانه زیبا:((
گرافیک که حرفی نمیشه زد.....
گیم پلی همونه اسلحه ها هم همونه اما با اپگرید هایی که برای اسلحه ها اضافه کردن از هر نظر بسیار متنوع شده در مجموع میشه گفت هر 4 اسلحه 2تا اپگرید دارن که سر جمع میشه12 اسلحه\m/ racing و اون صحرای عظیم.......8->
داستان اخرش خوب تموم میشه هرچند که بشخصه میخواستم جور دیگه ای باشه:-"
تنها ضعفش اون محیط تکراری heaven city
که خب متای بازی رو تا 84 کشیده پایین که خب بنظرم حقش نیست....محبط جدیدش که راضیم کرد
داستان:10=D>
گرافیک:10
گیم پلی:10
درکل:1010101010101010101010108-}
میگم اینجا کسی نیست بیاد بگه این amy heeing ساخت/:)=))

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,438
نام
علی
بالاخره همین الان Bloodborne رو پلات کردم و به عمیق ترین ارضای روحی و روانی رسیدم. اولین بازیم روی PS4 بود که پلات میکردم:D
به جرات میتونم بگم که لذت بیشتری نسبت به سولز 3 بهم داد. روند سریع و اکشن سرعتی بازی واقعا لذت بخش بود. سلاح ها عالی بودن و قابلیت Parry بهترین قسمت گیم پلی رو تشکیل میداد. طراحی یارنام فوق العاده بود و هنوزم بعد از این همه سال نمیفهمم این طراحی نامتناجس رو چطوری پیاده کردن چون اصلا غیر منطقی نیست این پیچیدگی شهر. زیر یه پل خیلی بزرگ قبرستون گذاشتن یا زیر یه پل دیگه، یه کلیسای تک و تنها گذاشتن. کلا هر کسی یه چیزی طراحی میکنه و آخر همه رو میریزن توی مخلوط کن و میکوبن توی سر و کله همدیگه. به نظرم بهترین طراحی رو بین کارهای میازاکی و بهترین طراحی گوتیکی بود که توی عمرم میدیدم. طراح های FS روانین به خدا.
گیم پلی عالی بود و بیشتر از اینم انتظار نمیرفت ازشون. قشنگ یادمه ربع ساعت اول بازی به قدری بهم حال داد که نمونه-ش رو یه بار دیگه و موقعی که اولین بار سولز 1 رو بازی میکردم بهم دست داده بود. آیتم های هانترها و جم ها و Rune ها به شدت کارآمد بودن و طراحی خود سلاح ها هم بی نظیر بود.
چلیس دانجن ها هم به نظرم یکی از بهترین ویژگی های بازی بود و جایی برای کسایی که هم به دنبال چالش بودن و هم میخواستن لول آپ کنن. این ویژگی باید توی سولز 3 میبود که نبود متاسفانه.
داستان بازی هم واقعا حرفی توش میمونه؟:D بهترین و زیباترین اقتباسی که از کارهای لاوکرفت دیده بودم. کاملا همسو و هم جهت کارهای دیوانه وار لاوکرفت و به همون اندازه سیاه نمایی داشت. شخصیت ها خیلی خوب بودن و طراحی باس ها و دشمن ها عالی و در خدمت داستان بود. اگر کسی میخواد بفهمه لاوکرفت کدوم روانی ای بوده و FSـیی های روانی چجوری همچین اقتباسی رو کردن، حتما یه سر به Call of Cthulhu و Shadow over Inssmouth بزنن.
هر چقدر تمام قسمت های بازی خوب باشن، اما به نظرم بخش موسیقی که یکی از مهم ترین عناصر سولز بود، اینجا به شدت کمرنگ یا بهتره بگیم بی رنگ بود. به جز موسیقی محزون Hunter's Dream، باقی موسیقی های بازی واقعا حرفی برای گفتن نداشتن و اصلا یه جورایی شنیده نمیشدن. در حالی که توی سولز تک تک موسیقی های بازی لذت بخش و عالی بودن و حس بیشتری به بازی میدادن.

غم انگیزترین صحنه بازی رو هم میدم به لحظه دیدن Kos کنار ساحل و Orphan یتیمش:((

بزرگترین مشکل بازی هم اینه که وقتی بازیش میکنی، تا یه مدت بقیه بازی ها خنده دار به نظرت میان.

15/10
آقا از شما توقع میرفت تا الان پلات شده باشه آقا! کم کاری میکنی!:D
من به کل موسیقی بازیارو میبندم یا کلا میزارم رو 30 درصد ولی این خدایی خوب بود! خیلی پررنگ نیست موسیقی ولی سره باسا خصوصا Cleric Beast و Vicar Amelia خیلی عالی بود!
من شوربختانه بعد از این رفتم سراغ دارک 3 و اصلا حال نداد بهم!:| یه بار خودم تمومش کردم اومدم بار دوم برم که نکشیدم دیگه الان دیسک افتاده به خاک خوری!:| نمیدونم Nioh بازی کردی یا نه ولی تنها بازیی که تونسته منو از بلاد جدا کنه نیو بوده تا الان! کاملا متفاوته البته نسبت به بلاد ولی الهاماتی که از بلاد گرفته در جای جای بازی موج میزنه باید شنا کنی غرق نشی!:D

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
آقا از شما توقع میرفت تا الان پلات شده باشه آقا! کم کاری میکنی!:D
من به کل موسیقی بازیارو میبندم یا کلا میزارم رو 30 درصد ولی این خدایی خوب بود! خیلی پررنگ نیست موسیقی ولی سره باسا خصوصا Cleric Beast و Vicar Amelia خیلی عالی بود!
من شوربختانه بعد از این رفتم سراغ دارک 3 و اصلا حال نداد بهم!:| یه بار خودم تمومش کردم اومدم بار دوم برم که نکشیدم دیگه الان دیسک افتاده به خاک خوری!:| نمیدونم Nioh بازی کردی یا نه ولی تنها بازیی که تونسته منو از بلاد جدا کنه نیو بوده تا الان! کاملا متفاوته البته نسبت به بلاد ولی الهاماتی که از بلاد گرفته در جای جای بازی موج میزنه باید شنا کنی غرق نشی!:D
نه خو من به عنوان رهبر گله گرگ ها باید آخر از همه میرسیدم:D
موسیقی واقعا کم رنگه توی بازی. شما از یکی از طرفدارای سولز بپرس آهنگ های خفن سولز کدوما هستن برات یه طومار مینویسه:D و به شدت هم حماسی و خوفناک هستن ولی اینجا خیلی عجیب بود که یه جورایی نامرئیه. جالبه که آهنگ ساز بلادبورن، آهنگ های سولز 3 رو هم در دست داشته ولی این کجا و اون کجا:D
من سولز 3 رو قبل از این تموم کرده بودم و عاشقم ولی قشنگ معلومه که FS و میازاکی بیشتر وقتشون رو روی این گذاشتن و توی سولز 3 جاهای خالی یه سری چیزا حس میشه.
Nioh رو هم اتفاقا پلات کردم (یا در واقع 100% کردم توی استیم) ولی بیشتر دیابلو استایل میبینمش تا یه بازی به سبک سولزبورن:D به شدت هم تکراری میشه و این تکراری بودنش در نهایت باعث تهوع میشه.

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
نه خو من به عنوان رهبر گله گرگ ها باید آخر از همه میرسیدم:D
موسیقی واقعا کم رنگه توی بازی. شما از یکی از طرفدارای سولز بپرس آهنگ های خفن سولز کدوما هستن برات یه طومار مینویسه:D و به شدت هم حماسی و خوفناک هستن ولی اینجا خیلی عجیب بود که یه جورایی نامرئیه. جالبه که آهنگ ساز بلادبورن، آهنگ های سولز 3 رو هم در دست داشته ولی این کجا و اون کجا:D
من سولز 3 رو قبل از این تموم کرده بودم و عاشقم ولی قشنگ معلومه که FS و میازاکی بیشتر وقتشون رو روی این گذاشتن و توی سولز 3 جاهای خالی یه سری چیزا حس میشه.
Nioh رو هم اتفاقا پلات کردم (یا در واقع 100% کردم توی استیم) ولی بیشتر دیابلو استایل میبینمش تا یه بازی به سبک سولزبورن:D به شدت هم تکراری میشه و این تکراری بودنش در نهایت باعث تهوع میشه.
دقیقا هم نظرم علی باهات این Nioh واقعا چی داره انقدر کشته مرده داره

• Like
Reactions: Safety & Peace

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
فکر کنم تنها کسی باشم که دارک 3 رو از هر نظر بهتر از بلاد می دونم ؟؟؟ به نظرم دارک 3 ابر شاهکار میازاکیه و این قضیه رو من به مرور و کم کم دارم متوجه میشم حتی کم کم دارم به نتیجه می رسم دارک 3 بالاتر از دیمنز سولز و بعد از دارک 1 (با اختلاف خیلی کم) بهترین بازی میازاکیه واقعا دارک 3 تو اوج پختگی میازاکی به سر می بره اول از همه طراحی باس هاش که بلادبورن با احترام انگشت کوچکش هم نمیشه (وای که slave knight gael چقدر خداست ) بعد اتمسفرش که دقیقا همون چیزیه که باید باشه (دقیقا برعکس نظر یکی از دوستان که می گفت اتمسفر بازی شنگول می زنه) اون حس آخر الزمانی اینکه روی همه چیز خاکستر نشسته اون طراحی معرکه لوتریک کسل
در مورد موزیک بازی هم که چیزی نمیگم کلا سری سولز (از دیمنز سولز به بعد) همشون تو موسیقی سرآمد بودند شاید اوجش رو تو باس فایت نهایی دارک سولز و مبارزه با گویین حس کردیم ولی دارک 3 حتی پاش رو از اونم فراتر گذاشته خیلی سخته باسی رو تو این عنوان نام ببریم و موسیقیش سریع تو ذهنمون نیاد سول اف سیندر نایت گائل سیستر فرید نیملس کینگ و ... (لامصب یکی دو تا نیست ) همشون محشر بودند به مفهوم واقعی کلمه
دارک سولز 3 برعکس بقیه عناوین این سری به مرور ارزش بالاش رو به من نشون داد و این منو مجذوب خودش کرده شاید اگه چند ماه پیش پست های منو در مورد دارک 3 ببینید متوجه میشید که دیدگاهم به این بازی اینطوری نبوده ولی به مرور ارزشش مشخص شد
از نظر من جایگاه بازی های این سری اینطوریه
ds>ds3>des>bb>ds2

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,998
نام
احمد
Uncharted 4: A Thief's End
امروز برای 6 مین بار تمومش کردم، دقیقا از موقعه ای که اومده تا الان ولی این اواخر که تعداد دیگه بازی انجام دادم بیشتر بازی های ناتی داگ رو انجام میدم، واقعا ادم از یک کنسول 300 دلاری دیگه چی میخواد؟:|
فیزیک بازی قشنگ معلومه هیچ بازی به گرد خاک پاش نمی رسه و حتی مقایسه کردن سر کرده های مولتی پلتفرم از نظر فیزیک با این عنوان مثل یک جوک بی مزه میمونه، قشنگی ادم سنگینی فیزیک رو حس میکنه و با واقعیات مو نمیزه.
شوتینگش، هم مخصوص ناتی داگ هست، و هیچ سرکرده ای باهاش قابل مقایسه نیست:| واقعا از هیچ عنوانی مثل سری بازی های ناتی داگ شوترش این طوری نیست:|
بخش ماشین سواریش، قشنگ راک ستار رو میزاره تو جیبش:| نه واقعا چقدر عجیبه که یک بازی تو همه بخش هاش این قدر وحشتناک سطح بالا باشه:| نه واقعا یک کنسول 300 دلاری دیگه چی میخواد؟:| قشنگ تموم حرکات موقعه دنده عقب، جلو، فرمان اینه ها رو کارکتر انجام میده :| چیزی که سر کرده گان ریسینگ بعد 13 سال تو این سبک بازی درست کردن هم بهش نمیرسند:)):|
واقعا یک کنسول 300 دلاری دیگه این قدر قشنگ موشن کپچر رو انجام میده:| واقعا با وجود این سطح از کیفیت بستن سیستم های چند صد هزار دلاری خیانت به زحمت و کار و پول و زندگی خودمون هست:| (منم قبلا از این که کلا کنسول باز باشم پی سی باز بودم)

واقعا چطوری ممکنه این سطح از کیفیت بافت ها و نیمه جهان باز بودن رو نرخ فریم ریت ثابت باشه؟:|
تا الان هر چی هم گفتم فقط از لحاظ فنی بود، انچارتد 4 یک بازی نیست، یک پکیج کامله، همه نوع مراحله ای داره، مخفی کاری، زیر دریا، بالای دریا، ماشین سواری تنوع تو این بازی داد میزنه واقعا این سطح از کیفیت واقعا چقدر خوبه این ناتی داگ:|:D

نمره من به این عنوان بلاشک 10 از 10 هست.

Uncharted: The Lost Legacy
این بازی واقعا یک پیشرفت نسبت به نسخه 4 بود، معما ها، سرعت بازی دو سه برابر بیشتر شده بود، گرافیک بازی هم با این که نسخه 4 بیش از حد توان یک کنسول 300 دلاری بود باز این جا 2-3 برابر بیشتر شده:| قشنگ وقتی رو LED بازیش میکردم، چشمام توان پردازش این همه رنگ چمن ها و گیاهان و زیبای بازی رو نداشت:| + این که این نسخه واقعا طبیعتش 5-6 برابر نسخه 4 زیبار تر لذت بخش تر و عالی تر بود:| واقعا یک کنسول 300 دلاری؟:(:|

The Last Guardian

واقعا این عنوان خیلی احساسی بود:| قشنگ من هم ادم احساسی هستم:| دیدی میگن تو راضی خدا هم راضی سازنده هم راضی پس اینم دهش رو میگیره، ولی واقعا از حد نگزریم دوربین بازی بعضی جاها قشنگ تا مرز سکته ادم رو میبره، و گرافیک تریکو و فیزیک پر هاش و خودش ومحیط بازی واقعا اتمسفر خوفی داشت، فقط انتظار داشتم این تریکو جای این بشکه ها یک چیز دیگه بهش میدادیم، اخه بشکه هم شد غذا؟:)) این چه فکری بوده بشکه بخوره:D:o

Shadow of the Colossus

درود بر شرافت سونی، دور بر شرافت اون کسی این بازی رو بازسازی کرده، واقعا بازی کوبیده شده و از نو ساخته شده، کاملا نسل هشتمی، قشنگ بعضی از جاهاش چمن هاش اندازه چمن های انچارتد 4 کیفیت داشتن، و این که عقده این که تو بچگی نشد بریمش، و همش تو محیطش میچرخیدیم و هیچی رو نمیتونستیم پیدا کنیم، اخی خیلی دیر اومد ولی واقعا اوج حماسه بودن و موسیقی رو به ارمغان اورده این بازی

بلاشک 10/10

این همه 10 یک کنسول 300 دلاری؟:|

دیگه چی بگم؟ فکر کنم بلاد بورن رو اینجا بهش 3 بار نمره دادم:D:D:D ولی امروز سیوم پرید NG+17 نشستم از اول بازیش میکنم:)) نه واقعا چه بازی همچین جادیی نداره؟ حالا عیب نداره دیگه اینجا نمره نمیدم چون همه میدونن:D

اها داشت یادم میرفت Horizon Zero Dawn رو هم چند وقت پیش تموم کردم
واقعا فقط :|:|:|
مگه میشه یک بازی جهان باز این سطح از گرافیک؟:|:|:| این سطح از تخریب پذیری؟:|:|:|
واقعا بازی خیلی رون بود، و بهترین تجربه از تیر و کمان تو این صنعت گیم هست:D:D:D الوی هم تو بچگی و تو بزرگی خیلی خوشتیب و عزیز و نازنین هست :(:(:( داستان بازی هم واقعا یک چیز غیر عادی بود، و بعضی از شخصت های فرعی چندان شخصت پردزای خوبی نداشتن در کل این بازی هم واقعا یک از اسطوره ترین بازی های تاریخ پلی استیشن 4 هست
9.5/10

Heavy Rain

واقعا این بازی اتمسفر خاص و شخصت پزدازی عالی خودش رو داره ولی کاش همون مقدمه اول بازی هم تم سیاه رنگ بود، تا همش یک دست میبود، ولی خب الان همش میفتم یاد اون زندگی خوب و خرم و شاد اولشون با اون زندگی بعدش تم سیاه و خاستکری کل ادامه بازی همش افسرده میشم:| یعنی این کیج فکر کنم افسرده تر تر از ما ایرانی ها بوده موقعی که این بازی رو ساخته، و واقعا گرافیک بازی جز مرگ بارترین و پر جزئیات ترین عنوان هایی هست که تو عمرم دیدم، تازه این رو کنسول 150 دلاری ps3 بوده:)):-?:D:D
نمره هم 9/10 چون بعضی صحنه های بازی چندان مناسب نبود بنظرم و بیشتر جنبه تبلیغی داشتن، و این که دوربین بازی هم کمی اذیت کرد ولی در کل جز اون بازی هایی است که همیشه ادم رو تو ناراحتی و افسردگی میبره و واقعا داستان غمگینی داره:D

Beyond: Two Souls
بر خلاف بقیه بازی های سونی این یکی رو فقط یکبار بزور تونستم تموم کنم، گرافیک بازی خوبه، سبکش همونه ولی داستان بازی زیاد کشش نداره و برای عنوانی که همش رو داستان میچرخه بنظرم یک شکسته
5/10

The Order: 1886

با وجود انچارتد ها و خدای جنگ و .... دیگه نمیشه رو این عنوان اسم پنچ مارگ گرافیکی هم گذاشت، مخصوصا این که بیشتر جای های سیاه محیط ها اصلا AA نداره و تو سیاهی گم شده و بازی هم صفحه کامل نیست... ولی در مورد نمرات و نقد های بازی واقعا یکم زیاده روی شده رو این عنوان:|
اخه تو کدوم بازی دیالوگ زیاد و کات سین زیاد داششته مشکل بوده که رو این باشه؟ مشکل بازی اینه اگر 15 دقیقه گیم پلی داره 30 دقیقه کات سین داره:| برای عنوانی که سر جمع 6 ساعت گیم پلی داره این حالت فاجعه باره:| ولی بنوبه خودش، طراحی محیط، گرافیکش، شوتینگش، گرگینه ها و اتمسفر لندن واقعا خارق العاده است، اونقدر که مشکلات داره در برابرش نقطه قوت های قوی هم داره، این طوری نیست دیگه نقد ها میگن و واقعا اگر کسی مثل من بدون خودن نقد ها بره بازیش کنه کاملا میفهمه، نامردی نقد ها اینه که فقط نقطه ضعف ها رو بر میشمارند
در کل اگر گیم پلی بیشتری داشت، واقعا هیچ مشکلی توش نبود!! نمره هم بنظرم 7/10 براش مناسبه

آخرین ویرایش:

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,998
نام
احمد
فکر کنم تنها کسی باشم که دارک 3 رو از هر نظر بهتر از بلاد می دونم ؟؟؟ به نظرم دارک 3 ابر شاهکار میازاکیه و این قضیه رو من به مرور و کم کم دارم متوجه میشم حتی کم کم دارم به نتیجه می رسم دارک 3 بالاتر از دیمنز سولز و بعد از دارک 1 (با اختلاف خیلی کم) بهترین بازی میازاکیه واقعا دارک 3 تو اوج پختگی میازاکی به سر می بره اول از همه طراحی باس هاش که بلادبورن با احترام انگشت کوچکش هم نمیشه (وای که slave knight gael چقدر خداست ) بعد اتمسفرش که دقیقا همون چیزیه که باید باشه (دقیقا برعکس نظر یکی از دوستان که می گفت اتمسفر بازی شنگول می زنه) اون حس آخر الزمانی اینکه روی همه چیز خاکستر نشسته اون طراحی معرکه لوتریک کسل
در مورد موزیک بازی هم که چیزی نمیگم کلا سری سولز (از دیمنز سولز به بعد) همشون تو موسیقی سرآمد بودند شاید اوجش رو تو باس فایت نهایی دارک سولز و مبارزه با گویین حس کردیم ولی دارک 3 حتی پاش رو از اونم فراتر گذاشته خیلی سخته باسی رو تو این عنوان نام ببریم و موسیقیش سریع تو ذهنمون نیاد سول اف سیندر نایت گائل سیستر فرید نیملس کینگ و ... (لامصب یکی دو تا نیست ) همشون محشر بودند به مفهوم واقعی کلمه
دارک سولز 3 برعکس بقیه عناوین این سری به مرور ارزش بالاش رو به من نشون داد و این منو مجذوب خودش کرده شاید اگه چند ماه پیش پست های منو در مورد دارک 3 ببینید متوجه میشید که دیدگاهم به این بازی اینطوری نبوده ولی به مرور ارزشش مشخص شد
از نظر من جایگاه بازی های این سری اینطوریه
ds>ds3>des>bb>ds2
بنظرم من دارک سولز 3 تو باس فایت ها خوب عمل کرده، و بلادبورن تو اتمسفر و داستان از لحاظ گیم پلی اره از همه بازی هاش بهتره ولی واقعا دارک سولز 3 بیشتر شبیه بلادبورن شده برای همینه اکثر کسایی که دارک سولز 1 و 2 رو بازی کردن اون احساس سنگینی رو تو دارک سولز 3 نمیبینن، دارک سولز 3 اگر مثل دارک سولز یک همون سنگینی و راه خودش رو میرفت الان در مقابل بلاد بهتر بود، ولی در کل بلاد بنظر من هم از دارک سولز 3 بهتره، چون که یک سبک جدیدی با اتمسفر تازه ای تو بازی های میازاکی هست.

در مورد اتمسفر بازی هم نظرم همونه، واقعا اتمسفر دارک سولز 3 چه در مقابل بلاد و چه در مقابل دارک سولز 1 یا حتی 2 شوخی بیش نیست:D
اخه داداش من حدقل دارک سولز 1 رو مثال میزدی اره واقعا قبول میکردم، واقعا اتمسفر دارک سه کجاش خوبه؟وقتی میریم اون لرد اخریه رو میکشیم، انگار داریم زیر نور خورشید مبارزه میکنیم، نه واقعا بگو روشن نبود زیرش اخه خاکستر و نابودی زیر روشنایی؟ :|:D نه وجدانن یک نگاه به اتمسفر دارک سولز یک بنداز ، در مورد باس فایت های دارک سولز 3 هم گفتی و در مورد باس فایت های دی ال سی بلادبورن نگفتی، که میگی به گرد پاشون نمیره، تو دی ال سی ها واقعا هر دو عنوان یکتاز هستن، و این که واقعا دارک سولز 3 مجموع تو باس فایت های داستانی خوبی و لی نسبت به بلاد هم کم باس فایت خول و چل نداره =)):D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: J. Constantine

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
The order 1886
نمیدونم قبلن بهش نمره دادم یا نه......
نکات خوب:گرافیک عالی.گیم پلی خوب.طراحی هنری زیبا.شخصیت هایی جالب و پر از پتانسیل

نکات بد:بسیار کوتاه.داستانش زباله کودک 5 ساله داستان بهتری میتونه براش روایت کنه.هوش مصنوعی زباله ای :)) . مخفی کاری چرت و بی منطق
7

• Like
Reactions: kamyy

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
بنظرم من دارک سولز 3 تو باس فایت ها خوب عمل کرده، و بلادبورن تو اتمسفر و داستان از لحاظ گیم پلی اره از همه بازی هاش بهتره ولی واقعا دارک سولز 3 بیشتر شبیه بلادبورن شده برای همینه اکثر کسایی که دارک سولز 1 و 2 رو بازی کردن اون احساس سنگینی رو تو دارک سولز 3 نمیبینن، دارک سولز 3 اگر مثل دارک سولز یک همون سنگینی و راه خودش رو میرفت الان در مقابل بلاد بهتر بود، ولی در کل بلاد بنظر من هم از دارک سولز 3 بهتره، چون که یک سبک جدیدی با اتمسفر تازه ای تو بازی های میازاکی هست.

در مورد اتمسفر بازی هم نظرم همونه، واقعا اتمسفر دارک سولز 3 چه در مقابل بلاد و چه در مقابل دارک سولز 1 یا حتی 2 شوخی بیش نیست:D
اخه داداش من حدقل دارک سولز 1 رو مثال میزدی اره واقعا قبول میکردم، واقعا اتمسفر دارک سه کجاش خوبه؟وقتی میریم اون لرد اخریه رو میکشیم، انگار داریم زیر نور خورشید مبارزه میکنیم، نه واقعا بگو روشن نبود زیرش اخه خاکستر و نابودی زیر روشنایی؟ :|:D نه وجدانن یک نگاه به اتمسفر دارک سولز یک بنداز ، در مورد باس فایت های دارک سولز 3 هم گفتی و در مورد باس فایت های دی ال سی بلادبورن نگفتی، که میگی به گرد پاشون نمیره، تو دی ال سی ها واقعا هر دو عنوان یکتاز هستن، و این که واقعا دارک سولز 3 مجموع تو باس فایت های داستانی خوبی و لی نسبت به بلاد هم کم باس فایت خول و چل نداره =)):D
فقط یه دلیل بیار که که ثابت کنی داستان بلادبورن از دارک 3 سرتره من بیخیال میشم(فقط یه دلیل منطقی) از نظر گیم پلی هم که بحثی نمی مونه که دارک 3 ترکیبی از دارک سولز و بلادبورنه واقعا گیم پلی محشری داره
اما اتمسفر آخه روشنایی و تاریک چه ربطی به اتمسفر کلی داره اصلا خفن ترین لوکیشن سری انور لوندو تو دارک 1 هست خوب چون اونجا هم روشنه باید بگیم اتمسفرش خوب نیست مگه به روشنایی و تاریکیه هر کدوم از این بازی ها بر اساس چیزی که می خوان ارائه بدن اتمسفر خاص خودشون رو دارک حالا این وسط شاید یه جاهایی اتمسفر اونطور که باید خوب در نیاد (مثل مثلا دراگون شراین و مبارزه با ancient dragon تو دارک 2 ) حالا بلاد اتمسفر دارک تر رو می طلبه و تو دارک 3 اتمسفر متفاوته تنها دلیلی که دارک 1 اینقدر تو اتمسفر محشره و یکتاست اینه که برعکس بقیه عناوین که اتمسفر بازی شمای کلی بازی رو نشون میداد تو دارک 1 اتمسفر بازی میشه گفت راوی بازی بود و هر منطقه احساس متفاوتی رو القا می کرد
اما در مورد باس فایت ها اگه قراره دی ال سی ها رو هم مد نظر بگیریم که خوب این سری بهترین باس فایت هاش تو دی ال سی هاست والا همون دارک 2 که تو باس فایت داغون شهره بود هم تو دی ال سی هاش باس هایی به خفنیت fume knight و sir alonne و burnt ivory king داشت ولی خودمونیم چند تا از باس فایت های بلاد(به جز اون 4 تا باس تو دی ال سی) مقابل باس فایت های دارک 3 حرفی برای گفتن داشت اصلا دنسر و لوتریک لوریان و نیملس کینگ و آلدریچ و پونتیف سالیوان و سول اف سیندر و champion gundyr هر کدومشون می تونستند توی هر عنوان دیگه ای به تنهایی افسانه بشن و اینجا همه با هم یه جا جمع شدند

• Like
Reactions: Sam _Fisher

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر