خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
اگر تصویر HDR واشد اوته(washed out) و یا یک لایه ی خاکستری روی تصویر هست با کالیبر کار به جایی نمیرسه، و علاج دیگه ای داره.

کالیبر من روی حالت گیم مود و رنگ روی 80 و باقی چیزا مثل داینامیک کنتراست و لایو کالر روی ماکزیمم هستند.

همه ی تلویزیون هایی که از HDR پشتیبانی میکنند (البته به جز برخی مدل های پایین رده مثل uj6300 الجی که نور و کیفیتشون در حالت HDR Game کاهش پیدا میکنه) تمام اون هشت خصوصیت رو که گفتم رو می تونن در حالت HDR تجربه کنند(حالا یک مدل تلویزیون بیشتر و یک مدل کمتر)، اگر شما به نتیجه ای نرسیدید مشکل از تنظیماتتون هست. اگر بگین تصویر چه مشکلی داره میشه بررسی و درستش کرد.
دوست عزیز شما تنظیمات کالیبره تلویزیونتون اشتباست.

• Like
Reactions: Jack cooper

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,792
به خاطراین که RGB نمیتونه 4K hdr 60hz رو به به خاطرمحدودیت نرخ انتقال پشتیبانی کنه اگر بازی شما 4k باشه و همچنین hdr روپشتیبانی کنه کنسول به طور اتوماتیک میره روحالت yuv420 ....اگر rgb توانایی رندر 4k hdr رو ذاشت الان این کنتراست کم تو بازیهای hdr مشکلش حل شده بود...شما اگر بازیرو روحالت 1080p و حالت hdr اجرا کنید میبینید (رو حالت rgb ) کنتراست و جزئیات بازی بهتر میشه....شنیده شده سامسونگ داره روی اپدیت hdmi 2.1 کار میکنه و این اپدیت برای tv های سال 2016 ، 2017 و 2018 در دسترس خواهد بود ( البته هنوز تایید رسمی نشده )

• Like
Reactions: INCENT∇

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
سلام دوستان اگه اندازه تصویر زیادمهم نباشه تی وی 32 اینچ با رزولیشن 1366*768 با یه تی وی 40 اینچ یا 43 اینچ با رزولیشن FULL HD 1920×1080 تفاوت تصویری زیادی داره؟
ممنون
اگه بودجه زیر 2 میلیون داری مانیتور بخری بهتره

INCENT∇

کاربر سایت
Dec 12, 2013
333
نام
مهران
همون مشکل اصلی اون لایه خاکستری هست یا اون وجود نداره که اونوقت انقدر رنگا ویواید هست که کل جزییات از دست میره یا اون لایه خاکستری وجود داره رو تصویر که کاملا رنگ مرده هستن

تنظیمات رفع washe out شدن تصویر HDR

دلیل واشد شدن برمیگرده به تنظیمات PS4 که گاهی موقع روشن شدن HDR اتوماتیک روی YUF420 و Limited Range تنظیم نمیشه و فقط YUF420 هست که بر خلاف RPG از رنگ 10 بیت پشتیبانی میکنه، بنابراین تو RPG رنگا شسته می شند.

از طریق مسیر زیر به video output settings برید:

Settings > Sound and Screen > Video output settings و تنظیمات رو طبق عکس انجام بدید، روی دو مدل سامسونگ و سونی انجام دادم و جواب داد.

Attachments

• video output settings.jpg
    video output settings.jpg
    64.7 KB · مشاهده: 39
آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: abtinhitodie

Moh rahimi

کاربر سایت
Jun 12, 2017
259

دلیل واشد شدن برمیگرده به تنظیمات PS4 که گاهی موقع روشن شدن HDR اتوماتیک روی YUF420 و Limited Range تنظیم نمیشه و فقط YUF420 هست که بر خلاف RPG از رنگ 10 بیت پشتیبانی میکنه، بنابراین تو RPG رنگا شسته می شند.

Settings > Sound and Screen > Video output settings و تنظیمات رو طبق عکس انجام بدید، روی دو مدل سامسونگ و سونی انجام دادم و جواب داد.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

یه مدت تنظیمات Rtings رو گذاشتم اما خوشم نیومد. تنظیمات بهتری وجود داره؟ من تنظیماتو به دوستمون گفتم تا بدونه که واشد بودن تصویرش در حالت HDR ربطی به کالیبر نداره، وگرنه تنظیمات خودمو پیشنهاد نمیکنم چون شاید آره چشمام به تنظیمات غلطی عادت کرده.

نکته ی دیگه راجع به KU7000 و X8000d، برادرم ku7000 داره و من این دو مدل کنار هم مقایسه کردم، نمره ی کلی خیلی نزدیکی دارند(7.6 در برابر 7.4) و حتی در HDR Movie نزدیک به همند(7.8 در برابر 7.4) اما اجازه بدید عمیقتر نگاه کنیم:

1. در سامسونگ ku7000 برای بازی و بهره بردن از لگ 20 میلی ثانیه شما مجبور هستید تلویزیون رو روی Game Mode تنظیم کنید، اما این به قیمت از دست دادن روشنایی،کنتراست و شفافیت تصویر هست، چون همونطور که خود تلویزیون موقع تنظیم گیم مود اخطار میده، در این حالت برخی جلوه های بصری تلویزیون کاهش پیدا میکنند و این در حالتیه که ku7000 قله روشنایی کمتری از x8000d داره، بنابراین شما باید بین لگ پایین و کیفیت تصویر یکی رو انتخاب کنید، یا کیفیت رو فدای لگ کنید و یا لگ رو فدای کیفیت(یعنی از حالت گیم مود خارج بشید).
در حالی که در x8000d شما مجبور نیستید این هارو فدای هم کنید، در حالت گیم مود شما هم حداکثر کیفیت تصویر، روشنایی و کنتراست رو خواهید داشت و هم لگ پایین رو.

2. داینامیک کنتراست سونی با سامسونگ (تو این مدلایی که من دیدم) خیلی فرق میکنه، تو سونی اگر داینامیک کنتراست روی High باشه جزئیات در محیط های تاریک مشخص هستند(هرچند کم) اما تو سامسونگ اگر داینامیک کنتراست رو روی High بزارم تو محیط های تاریک هیچ چیز مشخص نیست و تصویر یکدست سیاه میشه.

3. مورد بعدی موشن این دوتا هست که رسپانس تایم x8000d هست 13 میلی ثانیه و رسپانس ku7000 هست 20 میلی ثانیه که شما به اهمیت موضوع رسپانس تایم واقفید، چون ما که نمی خواییم با تلویزیون عکس نگاه کنیم، میخواییم تصویر متحرک (فیلم و بازی) نگاه کنیم که رسپانس تایم زیاد باعث تاری و افت کیفیت تصویر موقع حرکات بخصوص سریع میشه اما با رسپانس تایم کم، تصویر زیبایی و کیفیت خودش رو در حرکات حفظ خواهد.
این مورد اختلاف در رسپانس تایم این دو مدل تو بازی هایی که حتی سرعت زیادی ندارند (مثل witcher 3 و assassin's creed origins) کاملا برام ملموس بود.

4.wide gamut color در مونتاژ وطنی.

بنابراین هیچ ارزانی بی حکمت نیست، اما در کل خیلی تلویزیون خوبیه ku7000 و من هیچ فرقی بین نور و HDR این تلویزیون و x8000d دربازی ها نمی بینم، قیمت x8000d سایز 43 اون زمان 3 تومن بود اما شما میتونید با 3 تومن یک ku7000 با سایز 55 بخرید که این فوق العاده اس و من هیچ تلویزیونی انقدر بصرفه سراغ ندارم.
سلام یه مطلب اینکه شما تو تنظیمات پیشرفته در حالت گیم مود تلویزیون سامسونگ میتونید جوری کالیبره کنید که کیفیت پایین نیاد و خیلی به رنگهای طبیعی نزدیک باشه حالت دیفالت خود گیم مودش کیفیت خوبی نداره ولی بعد از کالیبره ی درست همه چی ok میشه

INCENT∇

کاربر سایت
Dec 12, 2013
333
نام
مهران
سلام یه مطلب اینکه شما تو تنظیمات پیشرفته در حالت گیم مود تلویزیون سامسونگ میتونید جوری کالیبره کنید که کیفیت پایین نیاد و خیلی به رنگهای طبیعی نزدیک باشه حالت دیفالت خود گیم مودش کیفیت خوبی نداره ولی بعد از کالیبره ی درست همه چی ok میشه

بله قبول دارم، با کالیبر حالت گیم مود خیلی بهتر و نزدیک به حالت پویا میشه، اگر تلویزیون خودم بود روی گیم مود میرفتم، اما برادرم کنتراست اغراق آمیز پویا رو بیشتر دوست داره، که البته اینم باعث میشه خیلی جزئیات رو در محیط های تاریک از دست بده.

من پستم رو حذف کردم که کسی سر این چیزای بی اهمیت حساس نشه به تلویزیونش، شمام لطفا نقل و قول منو حذف بفرمایید.

اگر کسی خیلی به رسپانس تایم کم علاقه داشته باشه هم مانیتور میخره، نمره ی رسپانس تایم ku7000 هم نزدیک به 7.5 یعنی نمره ی سبز و قابل قبولی هست. باقی نمراتشم نزدیک به x8000d و در کل خیلی بالاتر از x8000e هست که با قیمتی که داره (55 اینچ 3 تومن) مثل یه رویاست.

آخرین ویرایش:

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
بله قبول دارم، با کالیبر حالت گیم مود خیلی بهتر و نزدیک به حالت پویا میشه، اگر تلویزیون خودم بود روی گیم مود میرفتم، اما برادرم کنتراست اغراق آمیز پویا رو بیشتر دوست داره، که البته اینم باعث میشه خیلی جزئیات رو در محیط های تاریک از دست بده.

من پستم رو حذف کردم که کسی سر این چیزای بی اهمیت حساس نشه به تلویزیونش، شمام لطفا نقل و قول منو حذف بفرمایید.

اگر کسی خیلی به رسپانس تایم کم علاقه داشته باشه هم مانیتور میخره، نمره ی رسپانس تایم ku7000 هم نزدیک به 7.5 یعنی نمره ی سبز و قابل قبولی هست. باقی نمراتشم نزدیک به x8000d و در کل خیلی بالاتر از x8000e هست که با قیمتی که داره (55 اینچ 3 تومن) مثل یه رویاست.
کلا دادا‌x800 و ku 7000 در یه‌حدن ولی از‌نظر قیمت‌سونی‌توی‌ایرن‌الکی‌گرونه.توی جاهای دیگه اینجوری به‌این شدت‌نیست.
کلا سامسونگ‌ توی کانترست بهتره و x800 توی‌موشن‌هندلینگ.
کالیبره‌هم‌یه چیز‌کاملا سلیقه‌ای‌هست‌هر کی یه‌جور حال میکنه،من یدونه‌از گزینه های‌داینامیک رو‌روشن‌کنم چشمام میسوزه.حالت‌واشد‌اوت‌شدن‌تصویر توی‌همه ی led lcd ها‌هست‌بالاخره مگه‌ادم اولد بگیره.

• Like
Reactions: snoko and INCENT∇

Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید

میشه دقیق تر بگی چیکار کنیم تو همون سونی بگو بی زحمت در ضمن من روی وان ایکس هستم منظورت این که فورمت کالر اینپوت تلویزیون رو از اتوماتیک خارج کنم و دستی عوض کنم؟

INCENT∇

کاربر سایت
Dec 12, 2013
333
نام
مهران
میشه دقیق تر بگی چیکار کنیم تو همون سونی بگو بی زحمت در ضمن من روی وان ایکس هستم منظورت این که فورمت کالر اینپوت تلویزیون رو از اتوماتیک خارج کنم و دستی عوض کنم؟

اگر منظورتون تنظیمات تلویزیون سونی هست که تو قسمت تنظیمات HDR باید هرسه (hdr,color,range) روی اتوماتیک باشه، تو ایکس باکسم اطلاع ندارم اما عکس منوهاشو که دیدم باید بری تو تنظیمات و مشابه پلی استیشن توی Display & Sound و در آخر تو قسمت Video output رنگ 10 بیت و رنج limited رو انتخاب کنی.

mgs3

کاربر سایت
Sep 23, 2005
1,239
نام
میلاد
دوستان تلویزیون های سامسونگ مونتاژ مصر بهتره یا ایران ؟ میخواستم Mu7000 رو بگیرم که انگار واسه هر دو مونتاژ mu6300 هستش که به اسم mu7000 به مردم میندازن!!!

• Like
Reactions: snoko

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر