خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

ata_se7en

کاربر سایت
Feb 16, 2011
253
نام
ᗩTᗩ
دوستان من این چند روز برای خرید تی وی خیلی جستجو کردم و با خیلی از فروشنده ها صحبت کردم..چیزی که اکثرش میگفتن این بود که مدلهای جدید lg اکثرا دچار نشت نور زیاد و همینطوری کثیفی تصویر هستن..ظاهرا پنلشون گرید a نیست..
به نظرم بجای هزینه برای lg یه مقدار بیشتر هزینه کنید و sony بخرید که مشکلات کمتره و کیفیت تصویرشم خیلی بهتره..و upscale خیلی بهتری داره..
من خودم میخواستم lg 49uh850 با قیمت 3300 بخرم ولی با چیزایی که اینجا خوندم و از فروشنده ها شنیدم sony 55x8500d با قیمت 4500 خریدم که هم کیفیت تصویرش عالیه و هم 55 اینچ هست و لذت بیشتری داره..

در مورد تی وی مناسب گیم هم نظرتونو به مقاله زیر جلب میکنم:
بهترین تلویزیون های 4K بازار ایران برای تجربه گیمینگ HDR
سلام و مبارکتون باشه دوست عزیز
برخلاف شما من سعی میکنم از فروشنده هیچ سوالی نپرسم چون اطلاعاتم کامل هست و حتی وقتی هم چیزی میپرسم ازشون کلا گیج میشن و به درو دیوار نگاه میکنن : )
در مورد الجی هم باید بگم من مدلهای زیادی دیدم و خریدم برای دوستان و آشنایان ولی مشکلی که شما گفتین رو من خیلی کم و جزئی دیدم علی رغم اینکه چشمان بسیار تیزی دارم
نشت نور که تو اکثر مدلهای هر برندی هست و نمیشه اینو نادیده گرفت ولی اونجوری نیست که کلا قید برند الجی رو بزنید / بلاخره هیچ مدلی کامل نیست
من میتونم حدس بزنم که شما خودتون این مورد کثیفی یا نشت نور رو به چشم خودتون ندیدید و فروشنده نظرتونو عوض کرده
مدلی الجی که از خیر خریدش گذشتین مدل بسیار خوب و پرفروشی هست و در مورد تاری دید بسیار خوب عمل کرده و تاخیر ورودیش بسیار خوب هست
به هر حال سونی که خریدین عالی هست و هیچ حرفی برای گفتن نمیزاره
لازم به گفتنه که همین مدل سونی هم مثل مدل الجی از نوع edge led هست و امکان داره نشت نور از کناره ها داشته باشه تو تصویرهای کاملا سیاه ( تست کنید حتما )

چند موردی هست که لازم دونستم خدمت همه عرض کنم

برخی عزیزان وقتی ازشون راهنمایی خواسته میشه جسارتا دوست دارند
اعداد و ارقامی که تو سایتهای بررسی برای نمایشگرها نوشته شده هست رو کپی کنن اینجا و به این ترتیب
احساس میکنن که فرد مورد نظر رو به خوبی راهنمایی کردن ، حتی مدلهای مرجع رو با مدلهای مشابه داخلی هم یکی میبینن !! ولی اینطور نیست
راهنمایی در مورد تلویزیون باید از روی دیده های خود شخص حتی چند دقیقه و تجربیاتی که با کار کردن یا بررسی حضوری به دست آورده باشه
اینطوری مطمئن باشین دیگه اعداد و ارقام برامون معنی نخواهد داشت که به خاطرش خودمون رو خسته کنیم و راهنمایی اشتباه کرده باشیم
از سایتهایی که به اصطلاح خودشون بهترین ها رو برای شما معرفی میکنن فقط برای بررسی و افزایش اطلاعاتتون استفاده کنید نه انتخاب و خرید ( حداقل برای تلویزیون )
این سایتها بیشتر برای معرفی و تبلیغات یا افزایش بازدید این مقاله ها و مطالب رو مینویسن و این انتخابها از دیدگاه و نوع درک اونهاست نه شمایی که میخواین انتخاب خوبی داشته باشین

هیچکی جواب مارو نداد تو این انجمن
موفق باشید

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
دوست بزرگوارم مطمئن باشین اگر دوستان دیده باشن حداقل پاسخ سلامتونو میدن
جواب ندادن دوستان دلیل بر بی توجی نیست / اصلا
مشغله و مشکلات زیاده و هرکس هم پی درد خودش من خودم فقط شبها میتونم انلاین بشم
به هر حال سوالتون تکرار کنید اگر دوستان بتونن راهنماییتون میکنن یا اگر سوالی داشته باشین میدن

دوستانی که دنبال مدلهای ارزون قیمت تلویزیون 4k میگردن من چند مدل نوشتم که کار این عزیزان رو راحت کنم
این مدلها مختص عزیزانی هست که مثل خودم وضعیت مالی خوبی نداشته و قدرت خرید مدلهای گرون قیمت رو ندارن
( بلاخره ماهم دل داریم دیگه و دلمون 4k میخواد )
40jU7000
40ju6400
43UH651
43uh750v
43UF770
43uf690
43UF770

سعی کردم از مدلهای سال 2015 یا 2016 بنویسم و زیاد قدیمی نباشن
هر عزیزی که از مدلهای بالا خریداری کرده باشه نظراتشو بگه تا بقیه دوستان هم استفاده کنن ازش
فقط تکرار میکنم اطلاعت نیاز نیست و فقط تجربیات شخصی و حضوری مدنظر هست

Last edited by a moderator:

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
سلام و مبارکتون باشه دوست عزیز
برخلاف شما من سعی میکنم از فروشنده هیچ سوالی نپرسم چون اطلاعاتم کامل هست و حتی وقتی هم چیزی میپرسم ازشون کلا گیج میشن و به درو دیوار نگاه میکنن : )
در مورد الجی هم باید بگم من مدلهای زیادی دیدم و خریدم برای دوستان و آشنایان ولی مشکلی که شما گفتین رو من خیلی کم و جزئی دیدم علی رغم اینکه چشمان بسیار تیزی دارم
نشت نور که تو اکثر مدلهای هر برندی هست و نمیشه اینو نادیده گرفت ولی اونجوری نیست که کلا قید برند الجی رو بزنید / بلاخره هیچ مدلی کامل نیست
من میتونم حدس بزنم که شما خودتون این مورد کثیفی یا نشت نور رو به چشم خودتون ندیدید و فروشنده نظرتونو عوض کرده
مدلی الجی که از خیر خریدش گذشتین مدل بسیار خوب و پرفروشی هست و در مورد تاری دید بسیار خوب عمل کرده و تاخیر ورودیش بسیار خوب هست
به هر حال سونی که خریدین عالی هست و هیچ حرفی برای گفتن نمیزاره
لازم به گفتنه که همین مدل سونی هم مثل مدل الجی از نوع edge led هست و امکان داره نشت نور از کناره ها داشته باشه تو تصویرهای کاملا سیاه ( تست کنید حتما )
دوست عزیز من چند وقت پیش برای یه قسمت دیگه خونه یدونه lg 49 inch از این بی ضمانتها خریدم..و متاسفانه هم نشت نور داره و هم کثیفی..جوریه که تو صحنه های سریع مثل فوتبال کاملا دیده میشه..البته اکثرشون این مشکلو دارن و خیلی از مردم اصلا دقت بهش نمیکنن..
در مورد تی وی سونی هم من lg uh8500 رو در کنار sony 55x8500d رو تو یک فروشگاه در حال پخش یک تصویر مشترک دیدم و واقعا تصویر سونی چند پله بالاتر از ال جی بود و اصلا قابل قیاس نبودن..
الان 55 اینچ ال جی 3900 هست و 55 سونی 4500..به نظرم ارزش نداره بخاطر 600 تومن آدم ال جی رو بگیره..
تو خیلی از سایتها هم مثل سلام بابا در مورد برتری زیاد سونی به ال جی توضیحات کامل دادن..

arash_sard

کاربر سایت
Mar 31, 2013
246
دوستانی که دنبال مدلهای ارزون قیمت تلویزیون 4k میگردن من چند مدل نوشتم که کار این عزیزان رو راحت کنم
این مدلها مختص عزیزانی هست که مثل خودم وضعیت مالی خوبی نداشته و قدرت خرید مدلهای گرون قیمت رو ندارن
( بلاخره ماهم دل داریم دیگه و دلمون 4k میخواد )
40jU7000
40ju6400
43UH651
43uh750v
43UF770
43uf690
43UF770

سعی کردم از مدلهای سال 2015 یا 2016 بنویسم و زیاد قدیمی نباشن
هر عزیزی که از مدلهای بالا خریداری کرده باشه نظراتشو بگه تا بقیه دوستان هم استفاده کنن ازش
فقط تکرار میکنم اطلاعت نیاز نیست و فقط تجربیات شخصی و حضوری مدنظر هست
سلام . منم چون بودجه نداشتم 40ju6400 گرفتم ، ولی یه سوال . نگاه کنید این مدل ایرانیش میشه 40ju6990 . :|:|:|بعد سایت آمازون و rtings شکل ju6400 این شکلی
Amazon.com: Samsung UN55JU6400 55-inch 4K Ultra HD Smart LED TV (2015 Model): Electronics
Samsung JU6400 Review (UN40JU6400, UN43JU6400, UN48JU6400, UN55JU6400, UN60JU6400, UN65JU6400)

ولی تلوزیون من شبیه ju6500 هست یعنی این
Samsung JU6500 Review (UN40JU6500, UN48JU6500, UN50JU6500, UN55JU6500, UN60JU6500, UN65JU6500, UN75JU6500)

من کچل شدم آخر نفهمیدم مدل تلوزیونم ju6500 هست یا ju6400~X(

• Like
Reactions: Xenon360

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
سلام . منم چون بودجه نداشتم 40ju6400 گرفتم ، ولی یه سوال . نگاه کنید این مدل ایرانیش میشه 40ju6990 . :|:|:|بعد سایت آمازون و rtings شکل ju6400 این شکلی
Amazon.com: Samsung UN55JU6400 55-inch 4K Ultra HD Smart LED TV (2015 Model): Electronics
Samsung JU6400 Review (UN40JU6400, UN43JU6400, UN48JU6400, UN55JU6400, UN60JU6400, UN65JU6400)

Samsung JU6500 Review (UN40JU6500, UN48JU6500, UN50JU6500, UN55JU6500, UN60JU6500, UN65JU6500, UN75JU6500)

من فکر کنم 6500 باشه اما کاری نداره که یکیش ips یعنی شما تا حد زیادی از کنار بشینید نباید تصویر رنگ یا کنتراستش تغییر کنه اگر کرد یعنی 6500 هست راه دیگشم یکنواختی رنگ مشکیش هست که 6400 افتضاحه 1 صفحه مشکی بذارید مشخص می شه.

arash_sard

کاربر سایت
Mar 31, 2013
246
من فکر کنم 6500 باشه اما کاری نداره که یکیش ips یعنی شما تا حد زیادی از کنار بشینید نباید تصویر رنگ یا کنتراستش تغییر کنه اگر کرد یعنی 6500 هست راه دیگشم یکنواختی رنگ مشکیش هست که 6400 افتضاحه 1 صفحه مشکی بذارید مشخص می شه.
اتفاقا من از مهمترین نکته تلوزیونم که خوشم میاد عمق و یه دستی رنگ مشکی تلوزیونه هست . عمق مشکیش طوری هست که با صفحه خاموش تفاوتی نداره . یعنی قسمت های مشکی طوری هست مثل صفحه تلوزیون موقع که خاموش هست . البته چشمای من مثل چشمای ata_se7en تیز بین نیست . نکته دیگه در مورد این تلوزیون رنگ ها شدیدا روشنه . کلا تلوزیونه پر نوریه البته من تصویرم روو حالت استاندارده بخاطر گیم مود . چنتا تلوزیون ال جی توی گیم نت دیدم متوجه نشدم مدلش چیه ولی صفحه شدیدا کم نور و تاریک بود . مقایسش کردم با تلوزیون خودم مثل پروژکتور در مقابل مهتابی بود .

• Like
Reactions: mohsen2012

ata_se7en

کاربر سایت
Feb 16, 2011
253
نام
ᗩTᗩ
دوست عزیز من چند وقت پیش برای یه قسمت دیگه خونه یدونه lg 49 inch از این بی ضمانتها خریدم..و متاسفانه هم نشت نور داره و هم کثیفی..جوریه که تو صحنه های سریع مثل فوتبال کاملا دیده میشه..البته اکثرشون این مشکلو دارن و خیلی از مردم اصلا دقت بهش نمیکنن..
در مورد تی وی سونی هم من lg uh8500 رو در کنار sony 55x8500d رو تو یک فروشگاه در حال پخش یک تصویر مشترک دیدم و واقعا تصویر سونی چند پله بالاتر از ال جی بود و اصلا قابل قیاس نبودن..
الان 55 اینچ ال جی 3900 هست و 55 سونی 4500..به نظرم ارزش نداره بخاطر 600 تومن آدم ال جی رو بگیره..
تو خیلی از سایتها هم مثل سلام بابا در مورد برتری زیاد سونی به ال جی توضیحات کامل دادن..

چندتا سوال دارم از شما :
قبل از خرید اون مدل الجی که قبلا خریدین بررسی و تست نکرده بودین که الان باعث نارضایتی شده ؟ مدلش ؟
گفتین هر دو مدل رو کنار هم کنار هم تست کردین ، خب به نظرتون امکان داشت تنظیمات تلویزیون الجی کالیبره نشده باشه ؟ یا به اصطلاح فقط سونی رو کالیبره و تنظیمش کرده باشن ؟
البته همونطور که گفتم این مشکل عدم یکنواختی رنگ مشکی در صفحات کاملا سیاه یه مورد همه گیر هست و فقط من تو مدلهای oled ندیدم / پس وجود چنین موردی نمیتونه
دلیل بد بودن یک مدل یا همشون بشه / مردم یه نکات مهمتری دقت میکنن که دیگه فرصتی برای این مورد نمیمونه ( مردم عادی فقط به رنگ و کنتراست اهمیت میدن و زیبایی بدنه )
سونی و الجی و سامسونگ سه کمپانی قدرتمند هستند که دائم در حال رقابت هستند و نمیشه 100درصد گفت فلان برند عالی هست
بحث سر بد و خوب نیست ، بلکه خوب و خوبتر هست . بلاخره یک مدل خوب میشه و یک مدل عالی
فقط یه خواهشی دارم که اگر زحمتی نیست یک عکس با کیفیت از صفحه سونی در اتاق تاریک بگیرین ( یک صحنه کاملا سیاه از یک فیلم انتخاب کنید )

سلام
اگر پنلش هم انگولک نشده باشه همونه JU6400 ولی با قیافه دستکاری شده متاسفانه
از اینا هر کاری بگین برمیاد که مثلا پنل سری 5 رو به اسم 6 بفروشن
البته شما اصلا با مدل مرجع کاری نداشته باشین چون مرجع و داخلی فرق دارن / همین که راضیتون کنه حله و زیاد حساس نشید
والا من اصلا از این مدلا به هیچ کس پیشنهاد ندادم و نمیدم و نخواهم داد حتی اگه جز بهترینها باشه
شما خوبه کچل شدین من دیوانه شدم از این انگولک بازیایه این تولید داخلیا
الان اسمهایی که انتخاب میکنن اکثرا شبیه کارتهای گرافیک AMD هست

• Like
Reactions: arash_sard

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
سلام خسته نباشید
میخوام واسه خرید کنسول یه lcd یا led دسته دوم تا 600 تومن بخرم / چیزی هست ک باید رعایت کنم؟
هنوز کنسول ندارم ، انشالله اول تلویزیون تهیه کنم و بعدش برم کنسول بخرم.
شما باید پیکسلای سوخته رو چک کنید.یک تصویر کاملا سفید یا کاملا مشکی رو تو تلویزیون مشاهده کنید ببینید پیکسل سوخته داره یا نه
تو تصاویر سریع ببینید نشت رنگ داره یا نه.ورودی های tv مخصوصا hdmi باید چک بشه
اسپیکر ها رو هم چک کنید
با 600 تومن فکر نکنم چیز خوبی گیر بیاد! بهتره به مانیتور هم فکر کنید

• Like
Reactions: meti_s1001

khatibzadeh

کاربر سایت
Jun 22, 2008
220
چند موردی هست که لازم دونستم خدمت همه عرض کنم

برخی عزیزان وقتی ازشون راهنمایی خواسته میشه جسارتا دوست دارند
اعداد و ارقامی که تو سایتهای بررسی برای نمایشگرها نوشته شده هست رو کپی کنن اینجا و به این ترتیب
احساس میکنن که فرد مورد نظر رو به خوبی راهنمایی کردن ، حتی مدلهای مرجع رو با مدلهای مشابه داخلی هم یکی میبینن !! ولی اینطور نیست
راهنمایی در مورد تلویزیون باید از روی دیده های خود شخص حتی چند دقیقه و تجربیاتی که با کار کردن یا بررسی حضوری به دست آورده باشه
اینطوری مطمئن باشین دیگه اعداد و ارقام برامون معنی نخواهد داشت که به خاطرش خودمون رو خسته کنیم و راهنمایی اشتباه کرده باشیم
از سایتهایی که به اصطلاح خودشون بهترین ها رو برای شما معرفی میکنن فقط برای بررسی و افزایش اطلاعاتتون استفاده کنید نه انتخاب و خرید ( حداقل برای تلویزیون )
این سایتها بیشتر برای معرفی و تبلیغات یا افزایش بازدید این مقاله ها و مطالب رو مینویسن و این انتخابها از دیدگاه و نوع درک اونهاست نه شمایی که میخواین انتخاب خوبی داشته باشین
من به نظرم مورد اولی که گفتید خیلی کاربردی نیست.توضیح مییدم چرا.اینکه بخوایم قضاوت درستی درباره یک محصول داشته باشیم برمیگرده به اینکه اطلاعات جامع و کاملی از اون داشته باشیم ، به اینکه تک تک قطعاتش چطوری درست شده از کجا اومده تحت چه شرایطی سرهم شده ،آیا این قطعات باهم میخونن و هزار چیز دیگه که حتی اون سازنده کره ای هم نمیدونه وقتی ساخته اش میاد تو ایران قراره چطوری سرهم بشه و آخرشم میبینی خود ایرانیا رفتن یه قطعه رو به جای یه قطعه دیگه گذاشتن دارن میدن دست مردم....خلاصه اینکه میگن همه چیز را همگان دانند و این نیست که چون کسی اطلاعات از سایتهای مختلف داره نسبت به اون کسی که رفته و تلویزیونها رو دیده منبع کم معتبرتری باشه .من خودم بیشتر اطلاعاتم رو از سایتهای مختلف جمع میکنم و کمتر پیش میاد که برم تلویزیون ببینم.حالا ممکنه شمایی که مدلهای مختلف رو دیده ای ، بری ببینی که تصویر تلویزیون a از b بهتره منتها من که بیشتر از طرق مختلف اطلاعات جمع میکنم ، بدون اینکه خود تلویزیون رو دیده باشم بدونم که عمر قطعات تلویزیون a از b کمتره ....اونوقت آیا شما منبع معتبرتری میشی یا من؟ نمیشه قضاوت کرد چون هردوتا راست میگیم و هرکدوم یه جای کار رو دیده ایم.مطمئنا با فرض اینکه دقیقا اطلاعات من و شما مساوی باشه یا من کمتر از شما باشه ، شمایی که تلویزیون رو از نزدیک دیدی منبع معتبرتری میشی ولی آیا اطلاعات من و شما یکیه؟ یا میشه گفت اطلاعات کدوم بیشتره؟
بقیه موردهایی که گفتید عالیه...کلا یک چیزی که تو این دوره زمونه خیلی مشکله پیدا کردن نظر خنثی و بدون قصد و غرضه ( تا جایی که بشه ) من به نظرم علاوه بر همه نوع اطلاعاتی که میشه درباره یک محصول به دست آورد ،نظرات مردم و فیدبکهایی که مردم از محصولشون دارن خیلی مهمه که باز میبینی خیلی از سایتها برای فروش کالاشون نظرات منفی یا خیلی منفی رو برمیدارن یا کارای دیگه...ولی خب خیلی نظرات خوبی هم میشه توش پیدا کرد.
یه نکته کوچیک که شاید به کار بیاد بگم ، توی نظرات منفی مردم که درباره یک کالا میدن بیشتر دقت کنید چون دو حالت داره یا دارن تو سر کالا میزنن یا اینکه دارن راست میگن ولی در هر صورت اینجا جاییه که باید در موردش تحقیق کرد

arash_sard

کاربر سایت
Mar 31, 2013
246
چندتا سوال دارم از شما :
قبل از خرید اون مدل الجی که قبلا خریدین بررسی و تست نکرده بودین که الان باعث نارضایتی شده ؟ مدلش ؟
گفتین هر دو مدل رو کنار هم کنار هم تست کردین ، خب به نظرتون امکان داشت تنظیمات تلویزیون الجی کالیبره نشده باشه ؟ یا به اصطلاح فقط سونی رو کالیبره و تنظیمش کرده باشن ؟
البته همونطور که گفتم این مشکل عدم یکنواختی رنگ مشکی در صفحات کاملا سیاه یه مورد همه گیر هست و فقط من تو مدلهای oled ندیدم / پس وجود چنین موردی نمیتونه
دلیل بد بودن یک مدل یا همشون بشه / مردم یه نکات مهمتری دقت میکنن که دیگه فرصتی برای این مورد نمیمونه ( مردم عادی فقط به رنگ و کنتراست اهمیت میدن و زیبایی بدنه )
سونی و الجی و سامسونگ سه کمپانی قدرتمند هستند که دائم در حال رقابت هستند و نمیشه 100درصد گفت فلان برند عالی هست
بحث سر بد و خوب نیست ، بلکه خوب و خوبتر هست . بلاخره یک مدل خوب میشه و یک مدل عالی
فقط یه خواهشی دارم که اگر زحمتی نیست یک عکس با کیفیت از صفحه سونی در اتاق تاریک بگیرین ( یک صحنه کاملا سیاه از یک فیلم انتخاب کنید )

سلام
اگر پنلش هم انگولک نشده باشه همونه JU6400 ولی با قیافه دستکاری شده متاسفانه
از اینا هر کاری بگین برمیاد که مثلا پنل سری 5 رو به اسم 6 بفروشن
البته شما اصلا با مدل مرجع کاری نداشته باشین چون مرجع و داخلی فرق دارن / همین که راضیتون کنه حله و زیاد حساس نشید
والا من اصلا از این مدلا به هیچ کس پیشنهاد ندادم و نمیدم و نخواهم داد حتی اگه جز بهترینها باشه
شما خوبه کچل شدین من دیوانه شدم از این انگولک بازیایه این تولید داخلیا
الان اسمهایی که انتخاب میکنن اکثرا شبیه کارتهای گرافیک AMD هست
بی پولی و هزارتا درده سر :|:| دلم میخواست مدل های خیلی قویتر از سامسونگ یا سونی بگیرم . یه نکته در مورد این تلوزیون اینکه اگه بخوای با خوده تلوزیون آپدیت کنی میرسه به ۹۹ درصد بعد یهو دانلود قطع میشه و میپره . یعنی خوده سرورهای سامسونگ هم شاید نشناسن تلوزیونو . من آپدیت رو از خوده سایت سامسونگ ایران میگیرم .
اونجا اسم فایل آپدیت هست ju6400 ولی خب آپدیته همه سری های ۶ محتواش یکی هست . بنظرم مونتاژ مصر بگیری بهتره باشه شاید . ولی دلمون خوشه به گارانتیش :| البته در مورد تصویر بعضی خصوصیات بهتر که مربوط به ۶۵۰۰ هست رو داره . عمق و رنگ مشکی تلوزیونه جالبه . رنگ مشکی خوبی داره . خلاصه من در آوردی سر هم کردن یه چی در اومده . پیچ پایه هاشم روش نمیوفتاد یارو از شرکت واشر لوله آب انداخت پشتش :(:D:|

ata_se7en

کاربر سایت
Feb 16, 2011
253
نام
ᗩTᗩ
من به نظرم مورد اولی که گفتید خیلی کاربردی نیست.توضیح مییدم چرا.اینکه بخوایم قضاوت درستی درباره یک محصول داشته باشیم برمیگرده به اینکه اطلاعات جامع و کاملی از اون داشته باشیم ، به اینکه تک تک قطعاتش چطوری درست شده از کجا اومده تحت چه شرایطی سرهم شده ،آیا این قطعات باهم میخونن و هزار چیز دیگه که حتی اون سازنده کره ای هم نمیدونه وقتی ساخته اش میاد تو ایران قراره چطوری سرهم بشه و آخرشم میبینی خود ایرانیا رفتن یه قطعه رو به جای یه قطعه دیگه گذاشتن دارن میدن دست مردم....خلاصه اینکه میگن همه چیز را همگان دانند و این نیست که چون کسی اطلاعات از سایتهای مختلف داره نسبت به اون کسی که رفته و تلویزیونها رو دیده منبع کم معتبرتری باشه .من خودم بیشتر اطلاعاتم رو از سایتهای مختلف جمع میکنم و کمتر پیش میاد که برم تلویزیون ببینم.حالا ممکنه شمایی که مدلهای مختلف رو دیده ای ، بری ببینی که تصویر تلویزیون a از b بهتره منتها من که بیشتر از طرق مختلف اطلاعات جمع میکنم ، بدون اینکه خود تلویزیون رو دیده باشم بدونم که عمر قطعات تلویزیون a از b کمتره ....اونوقت آیا شما منبع معتبرتری میشی یا من؟ نمیشه قضاوت کرد چون هردوتا راست میگیم و هرکدوم یه جای کار رو دیده ایم.مطمئنا با فرض اینکه دقیقا اطلاعات من و شما مساوی باشه یا من کمتر از شما باشه ، شمایی که تلویزیون رو از نزدیک دیدی منبع معتبرتری میشی ولی آیا اطلاعات من و شما یکیه؟ یا میشه گفت اطلاعات کدوم بیشتره؟
بقیه موردهایی که گفتید عالیه...کلا یک چیزی که تو این دوره زمونه خیلی مشکله پیدا کردن نظر خنثی و بدون قصد و غرضه ( تا جایی که بشه ) من به نظرم علاوه بر همه نوع اطلاعاتی که میشه درباره یک محصول به دست آورد ،نظرات مردم و فیدبکهایی که مردم از محصولشون دارن خیلی مهمه که باز میبینی خیلی از سایتها برای فروش کالاشون نظرات منفی یا خیلی منفی رو برمیدارن یا کارای دیگه...ولی خب خیلی نظرات خوبی هم میشه توش پیدا کرد.
یه نکته کوچیک که شاید به کار بیاد بگم ، توی نظرات منفی مردم که درباره یک کالا میدن بیشتر دقت کنید چون دو حالت داره یا دارن تو سر کالا میزنن یا اینکه دارن راست میگن ولی در هر صورت اینجا جاییه که باید در موردش تحقیق کرد

درود
ببینید منظور من رو متوجه نشدین من نگفتم کلا بی خیال کسب اطلاعات بشین ( داشتن اطلاعت در مورد تلویزیونها اولین گام مهم در خرید تی وی هست ) و هیچ کسم نمیتونه اینو کتمان کنه
من گفتم زیاد به اطلاعات روی کاغذ اکتفا نشه چون ماهیت خرید تلویزیون اینه که با چشمای خودت ببینین و بپسندی
مثل یخچال و لباسشویی و ظرفشویی نیست که یه گوشه خونه راحت بگیره ( گیرم اصلا بدریخت هم باشه مهم نیست چون مهم موتور و اجزای داخلیشه ) ولی تلویزیون فرق داره و مستقیم با چشماتون بازی خواهد کرد
من خودم اینو چندین بار امتحان کردم و یادمه بار اولی که یه مدلی از برندی رو خیلی پسندیدم تو سایتهای بررسی و رفتم حضوری بررسی کنم که نظرم جلب یه مدل دیگه از یه برند دیگه شد
یعنی خیلی امکان داره شما ازروی کاغذ و اطلاعات سایتها یه مدلی رو پسند کنین ولی در مشاهده حضوری اونی نباشه که نوشته شده چون اصلا نمیشه به نوشته ها اعتماد کرد
به هر حال اولین مورد مهم در خرید تلویزیون داشتن اطلاعات کافیه تا ذهنتون تبدیل به تحلیل گر بشه و بهتر و سریعتر بتونید مدل مد نظرتونو پیدا کنید
چون بحث روی چم هست و چشم هر انسانی و نوع دیدش فرق میکنه و امکان داره مدلی که شما پسند کردین رو من نپسندم به همین خاطر میگم حضوری بررسی و خرید کنید البته با اطلاعات کافی
مثال : من مدلی رو میخوام بخرم که باهاش فوتبال یا بازیهای ریسینگ یا اتومبیلرانی انجام بدم پس اول بررسی میکنم که تلویزیون برای پخش بهتر این محتوا
چه گزینه هایی باید داشته باشه و بعد دنبال مدلهایی میگردم که این امکانات رو داشته باشن و بعداز ثبت مدلها در چنین انجمنهایی یا از دوستان و آشنایان سوال میکنم در مورد مدلهایی که نوشتم
و معیب و محاسنشونو به دست میارم و نقطه قوتشونو رو یادداشت میکنم و بعد میرم تا حضوری تست کرده و انتخاب نهایی رو بکنم که مورد آخر بسیار مهم هست
حالا اینم بگم من این راهنمایی رو طبق تجربه خودم به دست آوردم و بلاخره هر کسی نظر خاص خودشو داره در مورد انتخاب و خرید تلویزیون

ata_se7en

کاربر سایت
Feb 16, 2011
253
نام
ᗩTᗩ
فرق بین ju7000 ju6500 ju6400 رو یکی از دوستان توضیح بده کدوم بهتره

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

خب میشه گفت هر چه سری بالاتر باشه مدلی بهتری خوهد بود ولی این نظر قطعی نیست و مدلهای قدیمی هستند
که همچنان بهترینن ( 7000 از 6500 و 6500 از 6400 بهتر خواهد بود) / شما چرا از مدلهای جدید ( K ) انتخاب نمیکنید ؟

سلام دوستان
تلویزیون 43x8000d از لحاظ کیفیت تصویر به طور کلی ، بهتره یا ku6300?
سلام
هر دومدلی که نوشتین بسیار با ارزش بوده و هر دو مدل تحسین شده هستند
من اگر در چنین شرایطی باشم سونی ر و انتخاب میکنم ولی سامسونگ هم هیچ کم و کسری نداره

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
سلام دوستان
تلویزیون 43x8000d از لحاظ کیفیت تصویر به طور کلی ، بهتره یا ku6300?

کیفتی ku6300 بهتره اما x8000d به خاطر responce time به مراتب بهترش در کنار نداشتن flicker برای گیم بیشتر پیشنهاد می شه. از لحاظ input lag اینا هم مشابه یک دیگه هستن.
اتفاقا من از مهمترین نکته تلوزیونم که خوشم میاد عمق و یه دستی رنگ مشکی تلوزیونه هست . عمق مشکیش طوری هست که با صفحه خاموش تفاوتی نداره . یعنی قسمت های مشکی طوری هست مثل صفحه تلوزیون موقع که خاموش هست . البته چشمای من مثل چشمای ata_se7en تیز بین نیست . نکته دیگه در مورد این تلوزیون رنگ ها شدیدا روشنه . کلا تلوزیونه پر نوریه البته من تصویرم روو حالت استاندارده بخاطر گیم مود . چنتا تلوزیون ال جی توی گیم نت دیدم متوجه نشدم مدلش چیه ولی صفحه شدیدا کم نور و تاریک بود . مقایسش کردم با تلوزیون خودم مثل پروژکتور در مقابل مهتابی بود .

فقط oled فرق بین خاموش و روشنش مشخص نیست بهترین led ها کاملا فرق دارن بای این کار در محیط کاملا تاریک روشنش کنید دستتون رو نزدیک صفحه ببرید روشناییش کاملا مشخصه.

arash_sard

کاربر سایت
Mar 31, 2013
246
فقط oled فرق بین خاموش و روشنش مشخص نیست بهترین led ها کاملا فرق دارن بای این کار در محیط کاملا تاریک روشنش کنید دستتون رو نزدیک صفحه ببرید روشناییش کاملا مشخصه.
من چنتا اسکرین شات گرفتم که بهتر بتونید در مورد تصویرش نظر بدید که مشکلاتش چیه . اما فلشی که دارم وارد کنسول نمیشه . کناره هاش گیر میکنه . راهی هست بشه عکسا رو ورداشت از کنسول ؟
کلا با اسکرین شات میشه متوجه شد یا باید با دوربین گرفت ؟

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر