مشکلات و خرابی های PS4/PS4 Pro

si.armin

کاربر سایت
May 20, 2011
469
نام
آرمین
مشکلات شایع ؟
فکر میکنم تعداده زیادی از دوستان ریجن 1 هم خریده باشن مشکلی نبودن .
یک سری زمان لانچ بیشتر مشکل داشت
حالا نمیدونم ماله دوستمون چه تاریخی هست .[/QUOTE]

بله درسته کنسول خود من هم ریجن یک هست ولی این اتفاق چه قبل چه حال تقریبا بیشتر توی ریجن یک می افته که حدسمم درست بود کنسولشون ریجن یک بود ... یکی از فروشگاه های اینترنتی کار درست که خودمم کنسولمو از اونجا گرفتم فکر می کنم تمام مشکلات ps4 رو تعمیر میکنه ولی اگر خبری هست مبنی بر اومدن اپدیت جدید و درست شدن این مشکلات صبر کنید! اما بعید می دونم به این زودی ها اپدیت جدید بیاد ... فعلا یکم صبر کنید و از راهنمایی های ارمان هم استفاده کنید شاید اوکی شد :(

.:AC MilaN:.

کاربر سایت
Sep 12, 2009
2,535
نام
ایلیا
ممنون دوست خوبم
یعنی سخت افزاری نیست؟
خیالم راحت باشه؟
اینکه خود سونی به این قضیه اشاره کرده یعنی سخت افزاری نمیتونه باشه درسته؟
برای شما این قضیه زیاد اتفاق میفته؟واینکه خودش رفع میشه یا باید رستور دیفالت شه آخه من هر دو دفعه هم اینکارو کردم.نمیدونم اصلا ربط داشت یانه که رستور کردم دستگاهو

خواهش میکنم
اگه مهلت تست داری هنوز من بهت توصیه میکنم ببری و عوضش کنی ، خارج هم خیلی ها کنسولشون رو بردن و عوض کردن ( جالبه یکنفر 3 بار کنسولش رو سونی عوض کرد و هر 3 بار این مشکل رو داشته )
اما به نظر خودم این یک باگ نرم افزاری هست که رو سخت افزار تاثیر میزاره ( چون اگه مشکل سخت افزاری باشه عجیبه که چطوری دوباره درست میشه و درایو راحت بازیها رو میخونه )
برای من تا حالا چند بار این مشکل پیش اومده ( اولین بار 2 هفته بعد از خرید کنسول بود ) ولی با خاموش کردن کنسول برای چند دقیقه و در آوردن کابل برق درست شده

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
مشکلات شایع ؟
فکر میکنم تعداده زیادی از دوستان ریجن 1 هم خریده باشن مشکلی نبودن .
یک سری زمان لانچ بیشتر مشکل داشت
حالا نمیدونم ماله دوستمون چه تاریخی هست .

بله درسته کنسول خود من هم ریجن یک هست ولی این اتفاق چه قبل چه حال تقریبا بیشتر توی ریجن یک می افته که حدسمم درست بود کنسولشون ریجن یک بود ... یکی از فروشگاه های اینترنتی کار درست که خودمم کنسولمو از اونجا گرفتم فکر می کنم تمام مشکلات ps4 رو تعمیر میکنه ولی اگر خبری هست مبنی بر اومدن اپدیت جدید و درست شدن این مشکلات صبر کنید! اما بعید می دونم به این زودی ها اپدیت جدید بیاد ... فعلا یکم صبر کنید و از راهنمایی های ارمان هم استفاده کنید شاید اوکی شد :([/QUOTE]
ok . متوجه شدم . درسته اون اول لانچ هم که دنبال میکردم مشکلات این چنینی دیده میشد .
به نظره منم پیشگیرها و اپدیتها انجام بشه اگر جواب نداد نهایتا باید بره دست تمعییر کاره قبال اعتماد.
تشکر.

ممنون از دوستان بابت توضیحاتشون
دستگاه ریجن 1 هست و feb 2014
کمتر از یک ماهه که خریدم وچند روزه این قضیه پیش اومده و دوبار بوده این اتفاق
restore default setting کردم و rebuild database بلد نیستم
در ضمن یکجا درمورد HDMI نوشته بودن دوستان من هم نگاه کردم تا انتها داخل نمیره البته من دوربین هم گرفتم اونم تا ته نمیره داخل و به فروشنده گفتم قضیه رو گفت عادیه وهمشون اینطورین
محافظ هم از همین محافظهایی که بعد از چهار دقیقه روشن میشن وکیفیتش هم بد نیست
کابل برقم با تبدیل میزنم بهش چون از این خطی مانندهاست که تو ایران جواب نمیده و کلا اونم لق میزنه وزمانی که میزنم جرقه میزنه با جاش چفت نمیشه وکیپ نمیشه باهاش شله
دقیقا همیشه نمیشه گفت یک مشکل نرم افزاری هست یا سخت افزاری ولی اینکه شما میگی گاهی پیش میاد و با روشن خاموش کردن و ... انجام میدی بیشتر یه حالت نرم افزاری داره . حتی blue pulse هم بیشتر حالت نرم افزاری داره اما خب این مشکلات خیلی خطری تر هستن که کلا اختلال توی سیستم ایجاد میکنن
برای rebuild کردن database کنسول رو کاملا خاموش کنید و بعد از اینکه خاموش شد دستتون رو به مدت 7 ثانیه روی power نگه دارید و بعد که دو بیپ شنیدید ول کنید و دوباره بزارید تا دستگاه روشن بشه و از safe mode بیاد بالا . گزینه rebuild اینجا هست و خیلی موقعها میتونه انواع مشکلات رو برطرف کنه.
این کار رو به نظرم یک بار انجام بده.
گویا مشکلاتی هم اخریا توی ps با عرضه 1.70 مثل قطع شدن لرزش دسته و بوق های نابجا پیش اومده که اونطور که میگن یه پچ در راه هست صرفا جهت برطرف سازی باگها که باز میتونه کمک باشه.
سعی کن کابلهای برق و هرچی که میزنی محکم باشه ...

در ادامه دستمون هم ایلیا نکاتی خوبی رو اشاره کردن

ashk@n

کاربر سایت
Jul 7, 2011
872
نام
Ashkan
بله درسته کنسول خود من هم ریجن یک هست ولی این اتفاق چه قبل چه حال تقریبا بیشتر توی ریجن یک می افته که حدسمم درست بود کنسولشون ریجن یک بود ... یکی از فروشگاه های اینترنتی کار درست که خودمم کنسولمو از اونجا گرفتم فکر می کنم تمام مشکلات ps4 رو تعمیر میکنه ولی اگر خبری هست مبنی بر اومدن اپدیت جدید و درست شدن این مشکلات صبر کنید! اما بعید می دونم به این زودی ها اپدیت جدید بیاد ... فعلا یکم صبر کنید و از راهنمایی های ارمان هم استفاده کنید شاید اوکی شد :(
ok . متوجه شدم . درسته اون اول لانچ هم که دنبال میکردم مشکلات این چنینی دیده میشد .
به نظره منم پیشگیرها و اپدیتها انجام بشه اگر جواب نداد نهایتا باید بره دست تمعییر کاره قبال اعتماد.
تشکر.

دقیقا همیشه نمیشه گفت یک مشکل نرم افزاری هست یا سخت افزاری ولی اینکه شما میگی گاهی پیش میاد و با روشن خاموش کردن و ... انجام میدی بیشتر یه حالت نرم افزاری داره . حتی blue pulse هم بیشتر حالت نرم افزاری داره اما خب این مشکلات خیلی خطری تر هستن که کلا اختلال توی سیستم ایجاد میکنن
برای rebuild کردن database کنسول رو کاملا خاموش کنید و بعد از اینکه خاموش شد دستتون رو به مدت 7 ثانیه روی power نگه دارید و بعد که دو بیپ شنیدید ول کنید و دوباره بزارید تا دستگاه روشن بشه و از safe mode بیاد بالا . گزینه rebuild اینجا هست و خیلی موقعها میتونه انواع مشکلات رو برطرف کنه.
این کار رو به نظرم یک بار انجام بده.
گویا مشکلاتی هم اخریا توی ps با عرضه 1.70 مثل قطع شدن لرزش دسته و بوق های نابجا پیش اومده که اونطور که میگن یه پچ در راه هست صرفا جهت برطرف سازی باگها که باز میتونه کمک باشه.
سعی کن کابلهای برق و هرچی که میزنی محکم باشه ...

در ادامه دستمون هم ایلیا نکاتی خوبی رو اشاره کردن
تشکر[/QUOTE]

آرمان جان چرا برای همه این مشکل پیش نمیاد ؟ ممکن است از خوب دانلود نشدن آپ دیتها باشه یا ایرادهای دیگر ... ولی کل عجیب است

si.armin

کاربر سایت
May 20, 2011
469
نام
آرمین
یکی از دوستان یادمه گفت دو شاخه برق رو کشیدم بیرون دستمو گذاشتم روی کلید پاور نگه داشتم یه بوق زد یا صدا داد یادم نیست ولی خلاصه با این کار برق دستگاه رو تا تهه خالی کرد ... اینم استفاده کن امتحانش ضرر نداره شاید درست شد...

ashk@n

کاربر سایت
Jul 7, 2011
872
نام
Ashkan
یک روش دیگر برای دوستانی که که بروز رسانی ۱.۷۰ مشکل پیدا کردن

۱- از تمام سیو بازیهای خود کپی پشتیبانی بگیرید .

۲- یک کپی از بروز رسانی از نوع ریکاوری دانلود کنید سعی کنید دانلود یکسره بدون پاز و... باشه ودر فلش مموری کپی کنید .کنسول را خاموش کنید و فلش مموری را به کنسول وصل کنید .

۳- به سیف مود بروید .

۴- شمار ۷ Reinstall System Software را انتخاب کنید هارد را فرمت میکند به روز رسانی انجام میدهد اتوماتیک کنسول را خاموش و روشن میکند .

امید وارم مشکلتان برطرف بشود.

ccie

کاربر سایت
Jan 30, 2008
1,300
نام
xerxes
چند روز پیش دیسک بازی داخل درایو کنسول نمیرفت
کابل برق را در اوردم و بعد چند دقیقه که روشن کردم رفتم تو حالت safe mode و گزینه پنچم rebuild database رو زدم و درست شد
اگه این مشکل براتون پیش اومد از این طریق راحت حل میشه

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
آرمان جان چرا برای همه این مشکل پیش نمیاد ؟ ممکن است از خوب دانلود نشدن آپ دیتها باشه یا ایرادهای دیگر ... ولی کل عجیب است
دلیله به وجود امدن باگ توی نرم افزاری 4 رو نمیدونم D: قضایا پیچیدس D: . شاید خوب دانلود نشدن نه اما نصب اپدیت ها همیشه مشکلاتی رو میتونه پیش بیاره...

mehdy_gh

کاربر سایت
Nov 13, 2011
18
سلام به همگی
سپاس بابت راهنماییهاتون
لطف کنید این لینک و ببینید من دست پاشکسته فهمیدم درمورد اتو اجکت هست
من با گوگل معنی کردم واضح نیست لطفا معنیش کنید
Re: Updated and now PS4 permanently trying to ejec... - PlayStation Forum

این ویدئوها رو هم نگاه کنید بیزحمت
بنظرتون ربطی داره واقعا!!
[url]http://www.youtube.com/watch?v=ww2oNno3FA4

http://www.youtube.com/watch?v=QqTokStMbNo

[/URL]

آخرین ویرایش:

ped_gamer

کاربر سایت
Aug 11, 2011
310
نام
پدرام
سلام به همگی
سپاس بابت راهنماییهاتون
لطف کنید این لینک و ببینید من دست پاشکسته فهمیدم درمورد اتو اجکت هست
من با گوگل معنی کردم واضح نیست لطفا معنیش کنید
Re: Updated and now PS4 permanently trying to ejec... - PlayStation Forum
گفته که دستگاهشو آپدیت کرده درحالیکه دیگران یسری مشکلات مثل عدم دسترسی به پی اس ان داشتن این دستگاهش سالم بوده اما وقتی داشته چرت میزده صدای خروج دیسکمیشنوه فکرمیکنه اشتباه کرده دوباره میشنوه و بعد میبینه که دستگاه پشت سر هم هر چند ثانیه دیسک ایجکت میده و نمیتونه دیسکی داخل دستگاه بذاره
بعدی هم گفته که کابل برق رو بمدت ۵ دقیقه بکش بیرون و گفته برای خودش این روش جواب داده.
نفر بعدی هم میگه این آپدیت کدوم نسخست؟۱.۵ یا ۱.۶ چون میترسه دیتاش پاک بشه.
نفر آخر هم گفته که این مشکلو بعد از آپدیت به ۱.۶ داشته و راه حل خودش رو گفته که اینه:
۱) اگه پلاس داری سیو هاتو اونجا بک آپ بگیر اگه نداری تو فلش بک آپ بگیر
۲)بطور کلی تو این چند خط گفته که اون آپدیت ۹۰۰ مگی رو دانلود کنی و کلا با فرمت هارد این آپدیت جدید رو نصب کنی.

آخرین ویرایش:

mehdy_gh

کاربر سایت
Nov 13, 2011
18
گفته که دستگاهشو آپدیت کرده درحالیکه دیگران یسری مشکلات مثل عدم دسترسی به پی اس ان داشتن این دستگاهش سالم بوده اما وقتی داشته چرت میزده صدای خروج دیسکمیشنوه فکرمیکنه اشتباه کرده دوباره میشنوه و بعد میبینه که دستگاه پشت سر هم هر چند ثانیه دیسک ایجکت میده و نمیتونه دیسکی داخل دستگاه بذاره
بعدی هم گفته که کابل برق رو بمدت ۵ دقیقه بکش بیرون و گفته برای خودش این روش جواب داده.
نفر بعدی هم میگه این آپدیت کدوم نسخست؟۱.۵ یا ۱.۶ چون میترسه دیتاش پاک بشه.
نفر آخر هم گفته که این مشکلو بعد از آپدیت به ۱.۶ داشته و راه حل خودش رو گفته که اینه:
۱) اگه پلاس داری سیو هاتو اونجا بک آپ بگیر اگه نداری تو فلش بک آپ بگیر
۲)بطور کلی تو این چند خط گفته که اون آپدیت ۹۰۰ مگی رو دانلود کنی و کلا با فرمت هارد این آپدیت جدید رو نصب کنی.

مرسی عزیز
این ویدئوها که لینکشو گذاشتم اگرامکانش هست ببینید فکر کنم به خاطر نزدیکیه دکمه اجکت به سطح ورسیدن حرارت به اون باعث خروج دیسک میشه که با ایجاد ارتفاع حل میشه
این ویدئو بهتر توضیح میده
How To Fix PS4 Automatic Disc Eject Problem - YouTube

ashk@n

کاربر سایت
Jul 7, 2011
872
نام
Ashkan
مرسی عزیز
این ویدئوها که لینکشو گذاشتم اگرامکانش هست ببینید فکر کنم به خاطر نزدیکیه دکمه اجکت به سطح ورسیدن حرارت به اون باعث خروج دیسک میشه که با ایجاد ارتفاع حل میشه
این ویدئو بهتر توضیح میده
How To Fix PS4 Automatic Disc Eject Problem - YouTube

دوست عزیز اینها راه حل نهای نیست
ولی امتحانش مشکلی پیش نمی آورد
یکی از دوستان همین مشکل براش پیش آمده بود با این روشها یک مدتی بی مشکل کار کرد و بعد دوباره مشکلش برگشت

یک بار روش
Reinstall System Software
را امتحان کن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر