بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

amir_k2m

کاربر سایت
Jul 3, 2011
1,684
نام
امیر
قضیه این hijack کردن bgp تلگرام توسط دولت چیه ؟
توضیح ساده ی هایجکینگ BGP :
در واقع دیتا و ترافیک شما روی تلگرام به جای اینکه به سمت سرورهای تلگرام ارسال بشه ، به سرور های مخابرات ارسال میشه.
مخابرات ایران اومده از این حملات هایجکینگ استفاده کرده و خود را به عنوان مقصد دیتاسنتر برای یوزر های تلگرام معرفی میکنه جوری که کاربر و مقصد متوجه وجود اون نباشند و بتونه به کنترل سیستم تلگرام بپردازه.
حملات هایجکینگ تنها مکان هایی قابل اجراست که دسترسی به کل شبکه ی اینترنت میسر باشه مثل یک حکومت که دسترسی به شبکه ی اینترنت یک کشور رو داره.
حملات هایجکینگ،عواقب سختی داره و باید منتظر تحریم و جرایم شدیدی برای مخابرات ایران باشیم!
این حملات میتونه عواقب بدی مثل قطع اینترنت یک کشور، همانند تحریمی که قبلا بر عراق انجام شد رو در پی داشته باشه.

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
در واقع دیتا و ترافیک شما روی تلگرام به جای اینکه به سمت سرورهای تلگرام ارسال بشه ، به سرور های مخابرات ارسال میشه.
مخابرات ایران اومده از این حملات هایجکینگ استفاده کرده و خود را به عنوان مقصد دیتاسنتر برای یوزر های تلگرام معرفی میکنه جوری که کاربر و مقصد متوجه وجود اون نباشند و بتونه به کنترل سیستم تلگرام بپردازه.
حملات هایجکینگ تنها مکان هایی قابل اجراست که دسترسی به کل شبکه ی اینترنت میسر باشه مثل یک حکومت که دسترسی به شبکه ی اینترنت یک کشور رو داره.
حملات هایجکینگ،عواقب سختی داره و باید منتظر تحریم و جرایم شدیدی برای مخابرات ایران باشیم!
این حملات میتونه عواقب بدی مثل قطع اینترنت یک کشور، همانند تحریمی که قبلا بر عراق انجام شد رو در پی داشته باشه.
با فرض اینکه رمزنگاری تلگرام رو نتونن بشکنن، مشکلی بوجود میاد؟ نرم افزار های تغییر IP چی، اونا حل می کنن قضیه رو؟

amir_k2m

کاربر سایت
Jul 3, 2011
1,684
نام
امیر
با فرض اینکه رمزنگاری تلگرام رو نتونن بشکنن، مشکلی بوجود میاد؟ نرم افزار های تغییر IP چی، اونا حل می کنن قضیه رو؟
اصلا فرضشم نکن کسی نمیتونه رمزنگاری تلگرام رو بشکنه اینا خواستشون اینه که تلگرام بیاد رمز نگارشو برای اینا باز کنه واسه همین تلگرامو فیلتر کردن روسیه هم همین درخواست رو داشت اما براشون این کارو نکردن

• Like
Reactions: Moriarty and ps34

Ps42014

کاربر سایت
Jun 24, 2017
137

داداش یه سؤال، این عملیات فقط روی اینترنت شرکت مخابرات انجام شده یا روی اینترنت شرکت های دیگه و اپراتور ها هم انجام شده؟
بعدش تقریبن یکی دو روزه من تلگرام رو باز میکنم بدون قند شکن بالاش می نویسه updating و گیر میکنه در حالی که connecting می نوشت قبلن و به مرحله ی updating نمیرسه
این موضوع میتونه بخاطر این عملیات باشه؟
(روی اینترنت خود شرکت مخابرات نیستم)

Sent from my iPhone using Tapatalk

آخرین ویرایش:

amir_k2m

کاربر سایت
Jul 3, 2011
1,684
نام
امیر
داداش یه سؤال، این عملیات فقط روی اینترنت شرکت مخابرات انجام شده یا روی اینترنت شرکت های دیگه و اپراتور ها هم انجام شده؟
بعدش تقریبن یکی دو روزه من تلگرام رو باز میکنم بدون قند شکن بالاش می نویسه updating و گیر میکنه در حالی که connecting می نوشت قبلن و به مرحله ی updating نمیرسه
این موضوع میتونه بخاطر این عملیات باشه؟
(روی اینترنت خود شرکت مخابرات نیستم)

Sent from my iPhone using Tapatalk
تمام اوپراتورهای سرویس دهنده اینترنت از مخابرات کشور نت میگیرن و ربطی نداره شما با کدوم سرویس دهنده کار میکنی و ازش نت میگیری در آخر همه ارسالها چه از تلگرام و غیره میره سمت مخابرات کشور و همنطور که بالا توضیح دادم کل ارسالی ها رو فرستادن به مخابرات مخابراتم یکجا فرستاده به تلگرام که این ارسالیها یکجا برای سرورهای تلگرام کمرشکن بوده.تلگرامت اگه کار نمیکنه یا vpnتو عوض کن یا اگه با پروگسی تلگرام استفاده میکنی اونم عوض کن حل میشه اختلالات هم میتونه باشه اما من که از پروکسی استفاده میکنم اوکی هست

Dragonheart22

کاربر سایت
Oct 11, 2013
12
سلام دوستان می دونید بهترین ارائه دهنده سرویس اینترنت تو اراک کدوم شرکت هست برای دانلود و گیم می خواهم استفاده کنم الان از مخابرات سرویس دارم که واقعا افتضاح است لطفا راهنمایی کنید

mortal10

کاربر سایت
Jun 18, 2014
350
آقا مخابرات تهران برای شما هم گبم قطع میشه؟
2 بار زنگ زدم میگه مشکل قعطیه گیم سراسریه تو تهران
هی از بازی پرت میشم بیرن هر 5-10 دیقه
اره واس منم همینه کلا خاموشش کردم مودمو
یه بسته خریدم با اون سر میکنم :))

carinoweb

کاربر سایت
Jun 6, 2017
3
من هم پارس انلاین داشتم هم آسیاتک و هم شاتل به نظرم برای بازی پارس آنلاین و شاتل خوبن هم پارس هم شاتل سرویس گیم دارن میتونن پینگو بیارن پایین
به نظرم بهترین ها همین شاتل و پارس هستن ثبات نت خیلی خوبه
مرکز مخابراتی طالقانی کرج

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر