بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

shahriyar_pc

کاربر سایت
Oct 18, 2010
993
سلام دوستان
من چند ساله اینترنت نا محدود مخابرات ۵۱۲ دارم.
توی قبض تلفن پیشین همون ماهی ۲۴ تومن حساب شده.
ولی توی سایت خود مخابرات من جدول تعرفه اینترنت نامحدود رو ندیدم.
الان اشتراک من به چه صورت میشه؟ تغیر میکنه؟

Sent from my SM-J120F using Tapatalk

qozmyox

کاربر سایت
Oct 29, 2010
1,661
سلام دوستان
من چند ساله اینترنت نا محدود مخابرات ۵۱۲ دارم.
توی قبض تلفن پیشین همون ماهی ۲۴ تومن حساب شده.
ولی توی سایت خود مخابرات من جدول تعرفه اینترنت نامحدود رو ندیدم.
الان اشتراک من به چه صورت میشه؟ تغیر میکنه؟

Sent from my SM-J120F using Tapatalk
مگه جایی گفتند قرار هست تغییر بکنه ؟

MO021

فروشنده
May 23, 2013
467
نام
Morteza
سلام دوستان یه راهنمایی و مشورت میخواسنم.

میخوام یه سرویس اینترنت بگیرم بین دوتا شرکت شاتل و های وب موندم. مصرفم ماهیانم حدود 16-20 گیگ هست و تقریبا ماهانه تا 60-70 تومن بیشتر نمیتونم هزینه کنم.

این سرویس فشفشه های وب به صورت جشنواره هستش یا همیشه همینظوره؟ مثلا الان 30 روزه 50 گیگ رو میده 30 تومن همیشه این طرح هست؟ بعد این ترافیک فشفشه تفکیک شده هست یا داخلی و بین الملل داره؟ و اینکه زده سرعت از 1 مگ تا 16 مگ میانگین چقد میشه؟ نگیریم بعدش همش روی 1 مگ بمونه اعتراض هم نتونیم بکنیم. من تهران هستم

شاتل هم خوبیش اینه سرعت 8 مگ رو ثایت میده و شاتل لند هم داره.

با این اوصاف شما کدوم رو پیشنهاد میکنید؟ برای بازی و دانلود باهم

ممنون میشم راهنماییم کنید.

qozmyox

کاربر سایت
Oct 29, 2010
1,661

میخوام یه سرویس اینترنت بگیرم بین دوتا شرکت شاتل و های وب موندم. مصرفم ماهیانم حدود 16-20 گیگ هست و تقریبا ماهانه تا 60-70 تومن بیشتر نمیتونم هزینه کنم.

این سرویس فشفشه های وب به صورت جشنواره هستش یا همیشه همینظوره؟ مثلا الان 30 روزه 50 گیگ رو میده 30 تومن همیشه این طرح هست؟ بعد این ترافیک فشفشه تفکیک شده هست یا داخلی و بین الملل داره؟ و اینکه زده سرعت از 1 مگ تا 16 مگ میانگین چقد میشه؟ نگیریم بعدش همش روی 1 مگ بمونه اعتراض هم نتونیم بکنیم. من تهران هستم

اگر 20-16 گیگ استفاده دارید خب 50 گیگ فشفشه میخواید چیکار؟ های وب حجم خوری زیاد داره ، قیمت کمتری داره هر گیگ برای های وب ولی از اون طرف شنیدم که خودش اینقدر حجم خوری داره که اون مقدار که ارزون میده به شما خنثی میشه . ضمنا های وب اصلا برای گیم توصیه نمیشه.
شاتل قطعا برای گیم بهتر هست ولی میدونم که مدتی هست افت کرده .
سرعت هم معمولا هر 2 شرکت تا اونجایی که بشه باز میزارند.

• Like
Reactions: MO021

MO021

فروشنده
May 23, 2013
467
نام
Morteza
اگر 20-16 گیگ استفاده دارید خب 50 گیگ فشفشه میخواید چیکار؟ های وب حجم خوری زیاد داره ، قیمت کمتری داره هر گیگ برای های وب ولی از اون طرف شنیدم که خودش اینقدر حجم خوری داره که اون مقدار که ارزون میده به شما خنثی میشه . ضمنا های وب اصلا برای گیم توصیه نمیشه.
شاتل قطعا برای گیم بهتر هست ولی میدونم که مدتی هست افت کرده .
سرعت هم معمولا هر 2 شرکت تا اونجایی که بشه باز میزارند.
درسته من اون 50 گیگ رو مثال زدم. چون الان شاتل سرعت 8 مگ با حجم 16 گیگ و طرح شاتل لندش خیلی بیشتر از های وب با 50 گیگ در میاد.
ولی اگه برای بازی خوب نیست که هیچی. کلا بیخیالش بشم بهتره.

Sent from my SM-G800H using Tapatalk

Maxxxx

کاربر سایت
Apr 18, 2015
378
نام
سعید

با توجه به اینکه حجم مصرفی کمی داری میتونی نامحدود ارت ۱ شاتل ماهی ۳۰ تومن بخری سرعت دانلودشم ۱۲۰ کیلوبایت، سرعت بالاترم بخوای میتونی ببشتر هزینه کنی، این شاتل لند واسه نت حجمی گذاشتن ۲۰تومنم حق اشتراک ماهیانه میگیره تا رایگان ازش دانلود کنی
واسه بازی آنلاین شاتل در کل بهتره ولی ۱۰۰٪ تضمین نمیکنیم دو سال دارم شاتل استفاده میکنم سال اول از این لحاظ خیلی بهتر بود الان ممکنه در‌‌ طول روز پینگ بالا پایین داشته باشه

این سرعتم که میگن از ۱ تا ۱۶ مگ بستگی به کیفیت خط و منطقه داره ممکنه مثلا یه‌ جا بیشتر از ۱مگ نکشه یه جا تا ۸ مگ

qozmyox

کاربر سایت
Oct 29, 2010
1,661
درسته من اون 50 گیگ رو مثال زدم. چون الان شاتل سرعت 8 مگ با حجم 16 گیگ و طرح شاتل لندش خیلی بیشتر از های وب با 50 گیگ در میاد.
ولی اگه برای بازی خوب نیست که هیچی. کلا بیخیالش بشم بهتره.

بهترین پینگی که های وب میده نهایت 120-130 باشه ، شاتل تا 90 هم میاد. ولی قطعا بهترین isp برای گیم پارس آنلاین هست. ولی در کل برای گیم 3 تا ISP آسیاتک ، شاتل و پارس توصیه میشند ( یکی از دوستان اینجا گفته بود که پیشگامان هم خوبه )

• Like
Reactions: majidazad and MO021

MO021

فروشنده
May 23, 2013
467
نام
Morteza
با توجه به اینکه حجم مصرفی کمی داری میتونی نامحدود ارت ۱ شاتل ماهی ۳۰ تومن بخری سرعت دانلودشم ۱۲۰ کیلوبایت، سرعت بالاترم بخوای میتونی ببشتر هزینه کنی، این شاتل لند واسه نت حجمی گذاشتن ۲۰تومنم حق اشتراک ماهیانه میگیره تا رایگان ازش دانلود کنی
واسه بازی آنلاین شاتل در کل بهتره ولی ۱۰۰٪ تضمین نمیکنیم دو سال دارم شاتل استفاده میکنم سال اول از این لحاظ خیلی بهتر بود الان ممکنه در‌‌ طول روز پینگ بالا پایین داشته باشه

این سرعتم که میگن از ۱ تا ۱۶ مگ بستگی به کیفیت خط و منطقه داره ممکنه مثلا یه‌ جا بیشتر از ۱مگ نکشه یه جا تا ۸ مگ
ممنونم. این سرعت 120 دیگه خداییش خیلی پایینه. من تا الان از نت ایرانسل استفاده میکردم سرعتش زیر 2 مگابایت نبود برای همین گفتم حداقل 8 بگیرم. که با توضیحات شما شاتل باید بهتر باشه.
بهترین پینگی که های وب میده نهایت 120-130 باشه ، شاتل تا 90 هم میاد. ولی قطعا بهترین isp برای گیم پارس آنلاین هست. ولی در کل برای گیم 3 تا ISP آسیاتک ، شاتل و پارس توصیه میشند ( یکی از دوستان اینجا گفته بود که پیشگامان هم خوبه )
ممنونم داداش. پارس انلاینم در نظر داشتم اما شاتل رو به خاطر دانلود اپدیت و بازیها گفتم شاید بهتر باشه.

در هر حال ممنونم.

E_R_B

کاربر سایت
Jul 18, 2014
318
نام
ارباب
ممنونم. این سرعت 120 دیگه خداییش خیلی پایینه. من تا الان از نت ایرانسل استفاده میکردم سرعتش زیر 2 مگابایت نبود برای همین گفتم حداقل 8 بگیرم. که با توضیحات شما شاتل باید بهتر باشه.ممنونم داداش. پارس انلاینم در نظر داشتم اما شاتل رو به خاطر دانلود اپدیت و بازیها گفتم شاید بهتر باشه.

در هر حال ممنونم.

به هیچ وجه سمت شاتل نرید پشیمون می شید
ربطی هم به منطقه و ... نداره
بنده یکسال مشترک شاتل بودم چندین بار مجبور شدم با سوپروایزر شرکت مذکور حرف بزنم
بدلیل نوسان بی دلیل پینگ
از معایب بزرگ شاتل میشه
*به زبون نفهم بودن کارشناسان و تازه کار بودن اکثریتشون
*نوسان پینگ بالا در زمان های اوج مصرف (بین ساعت 8 الی 12 شب)
*گرون بودن نرخ ترافیک
*محدود کردن در ساعات دانلود رایگان در صورتی که براش پول اضافه گرفتن
و ...
در حال حاضر بهترین پینگ به سرورهای اروپا رو پیشگامان داره میده
فعلا بدلیل شلوغ نبودن بستر ارتباطی شون می تونید ببینید لااقل تیر به طرفتون می خوره
سرعت دانلود ساعات رایگان در پیشگامان با ساعات روزانه هیچ فرقی نداره
استفاده کنید پشیمون نمی شید

• Like
Reactions: MO021

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
من به دلایل شرایط خط فقط می‌تونم از خود مخابرات و آسیاتک سرویس بگیرم. مخابرات دیگه کلاً نامحدود شبانه رو برداشته و این وضعیت کفاف من رو نمی‌ده چون عملاً با مصرف نکردن تو یه هفته حدود 10 گیگ مصرف داشتم!
حالا سؤالی که دارم اینه که وضعیت سرعت توی بازۀ شبانۀ آسیاتک چه جوریه؟ وضعیت پینگ چطور؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر