The Witcher Universe [ پست اول خوانده شود.]

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
خب شروع کار اعلام کنم که تصمیم دارم تا جایی که منابع موجود باشه و ذهنم یاری کنه کل موضوعات و اتفاقات در جهان The Witcher رو بنویسم و ترجمه کنم,به علت وسعتش کار دو یا سه روز نیست و سعی میکنیم هر روز مقاله رو آپدیت کنم و قسمتهای جدیدی بهش اضافه کنم.متاسفانه توضیحات پیرامون این دنیا به یکپارچگی و نظم دنیاهای دیگه مثل Dragon Age نیست ولی سعی میکنم تو این مقاله از پایه ای ترین مفاهیم شروع و به همه جزییات تاثیر گذار بپردازم .در هر قسمت که با واژه ای تازه مواجه شدین که قبلا توضیحی در مورد آن داده نشده اطمینان داشته باشید در مکان مناسب و قسمت مربوط به خود توضیحات داده خواهد شد.
در ضمن لازم به ذکر نیست که هرگونه کپی برداری از این مقاله تنها با ذکر منبع مجاز است!!!

----------------------------------------------------------------------------------------------
جهان The Witcher

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: IMANOKA

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
Continent

قاره ای که اتفاقات دنیای The Witcher در آن واقع می شود نام خاصی نداشته و تنها با Continent به آن اشاره می شود.این قاره جاییست که کشورهای Northern Kingdoms و Nilfgaardian Empire در سواحل غربی آن قرار گرفته اند.مکان دقیق کشورهای دیگر مانند Korath desert,Ofir,Zerrikania و Haakland به طور دقیق مشخص نیست اما به نظر می رسد Ofir و Zerrikania جایی در میان دریا داشته باشند.

قسمتهای مهم و طبیعی:
Great Sea:
این دریا در غرب امپراطوری Nilfgaard قرار گرفته است و در شمال آن دریای دیگر North Sea قرار دارد.

Gulf of Praxeda:
این خلیج بخشی از North Sea است که رودخانه های Tango,Braa و Buina به آن می ریزند.

North Sea:
قرار گرفته در بالای Great Sea و همجوار با کشورهای Northern Kingdoms.

Amell Mountains:
این رشته کوه طویل مرز میان Northern Kingdoms و Nilfgaardian Empire را مشخص کرده و بلندترین قله آن Mount Gorgon ملقب به Devil Mountain است.در جنوب شرقی این رشته کوه دره ی مشهور Sudoth Valley و یکی از شهرهای بزرگ Nilfgaard به نام Mag Turga قرار دارد.معدنهای زیادی از یشم و مرمر سفید در دامنه Amell وجود دارد که الفها مجسمه های زیادی در این مکان با استفاده از این سنگها ساخته اند.

Blue Mountains:
Blue Mountains رشته کوهی است که Northern Kingdoms را از Haakland و Zerrikania جدا می کند.این کوه ها مرزی طبیعی بین کشورهای Lyria,Aedirn و Kaedwen از Northern Kingdoms ایجاد کرده است و در دامنه های پایینی این رشته کوه Dol Blathanna معروف به دره ی گلها قرار دارد همچنین سرچشمه ی بزرگترین رود شمال یعنی Yaruga در میان سنگهای این قسمت مخفی است.

Dragon Mountains:
قرار گرفته در شمالی ترین نقطه Continent,واقع در Kovir و کشیده شده از غرب به North Sea و از شرق متصل به Kestrel Mountains.بسیاری بر این باورند این رشته کوه که منابع عظیمی از الماس و زغال سنگ را در دل خود نهفته دارد.چهار حکومت Malleore,Talgar,Velhad و Narok در میان این کوه ها قرار گرفته اند.

Fiery Mountains:
Fiery Mountains یا مشهور به کوهستان اتش رشته کوهی در شرقی ترین قسمت شناخته شده Continent است.این رشته کوه از Sodden به سمت Kaedwen کشیده شده و از Aedirn, Dol Blathanna, Lyria and Rivia نیز می گذرد.از غرب نیز با Tir Tochair,جنوب با Korath desert و جنوب غربی با Nilfgaardian Empire همجوار است.جنوب شرقی آن نیز Haakland and Zerrikania قرار دارد.

Kestrel Mountains:
رشته کوهی که کشور Kaedwen را از Redania و Kovir and Poviss جدا می کند.این کوه ها که در غرب Kaedwen قرار دارند,در شمال به Dragon Mountains می رسند.رودهای مشهور Buina,Braa و Nimnar از این جا سرچشمه گرفته و سه قله معروف این رشته کوه Chiava,Great Kestrel و Harbinger's Fang نام دارند.جاده معروف Lutonski road ینز از دل این کوهستان Kaedwen و Redania را به هم متصل می کند.

Mahakam:
Mahakam منطقه ای مستقل واقع در رشته کوهی به همین نام بین کشورهای Temeria,Aedirn,Lyria و Sodden است.ساکنان اصلی Mahakam دورفها,Gnomeها و Bobolakها هستند و این منطقه به واسطه معادن و کارگاه های فراوانش بزرگترین صادرکننده آهن و فولاد به کشورهای شمالی و Nilfgaardian Empire است.آهن این منطقه به کیفیت بسیار بالا مشهور است به طوری که حتی می توان آن را بهترین در تمامی Continent دانست.علاوه بر این سلاح های ساخته شده Mahakam نیز به همان شهرت است و افراد زیادی خواستار این سلاح ها هستند.
گرچه قانونا Mahakam به Foltest پادشاه Temeria تعلق دارد اما همیشه دورفها و Gnomeها خود را مستقل دانسته و در صورت هر گونه تهدیدی صدور آهن را قطع می کنند.قدرت اصلی در Mahakam در اختیار دورفی به نام Brouver Hoog است که ساکن Mount Carbon می باشد.
نشان ملی Mahakam:

Tir Tochair:
رشته کوهی در مرزهای شرقی Nazair,Metinna,Ebbing و Maecht.شمال این کوه ها رشته کوه دیگر Fiery Mountains است.

آخرین ویرایش:

Ƥ.s.Y.c.H.o

Hala Madrid ...y nada más
کاربر فعال
Apr 5, 2012
7,356
نام
Matthew
دمت گرم مجتبی جان، دوستام شاهدا چقدر دنبال نسخه ی دوم بازی بودم که تجربش کنم، ولی لا*مصب گیر نمیومد :d این تایپیک واقعا لازم بود و واقعا ازت ممنونم.

Empyrium

کاربر سایت
May 9, 2011
1,025
به به بسیار عالی:D خسته نباشی:D
اگر بتونی با مدیر های هماهنگ کنی که مثلا 10 پست اول تاپیک مختص مطالب خودت باشه و نظرات بعد از اون شروع بشه خیلی بهتره:D

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
به به بسیار عالی:D خسته نباشی:D
اگر بتونی با مدیر های هماهنگ کنی که مثلا 10 پست اول تاپیک مختص مطالب خودت باشه و نظرات بعد از اون شروع بشه خیلی بهتره:D
مشکلی نیست. پست اول رو کلا فهرست میذاره و هر پست رو برای یه قسمت میذاره. بعد لینک میده به پست اول و خیلی تر و تمیز و شیک میشه:biggrin1:

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
عالی:d!نمیدونم چرا کلا با جو و یونیورس Witcher بیشتر حال میکنم تا DA!ویچر شباهت بیشتری نسبت به DA به تاریخ داره که یخورده یونیک ترش میکنه!(البته DA چیزی از Witcher کم نداره ها،ولی تاریخی تر بودن ویچر رو به فانتزی بودن DA ترجیح میدم:dمثل تبعیض نژادی بین انسان ها و غیرانسانها،سیاست های کثیف،جنگهای داخلی و...اینا:d)

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
عالی:d!نمیدونم چرا کلا با جو و یونیورس Witcher بیشتر حال میکنم تا DA!ویچر شباهت بیشتری نسبت به DA به تاریخ داره که یخورده یونیک ترش میکنه!(البته DA چیزی از Witcher کم نداره ها،ولی تاریخی تر بودن ویچر رو به فانتزی بودن DA ترجیح میدم:dمثل تبعیض نژادی بین انسان ها و غیرانسانها،سیاست های کثیف،جنگهای داخلی و...اینا:d)
چون فکر کنم ویچر داستان و جو خیلی سیاه و سنگین تری نسبت به عناوین هم رده-ش داره. به طوری که میتونی این سنگینی و جدی بودن بیش از حد رو توی بازی قشنگ حس کرد:biggrin1:

L.o.s

کاربر سایت
Oct 4, 2011
796
نام
مسعود
مجتبی جان
شما که داری اینقدر زحمت میکشی ترجمه می کنی. بهتر بی خیال این کوه و دشت و بیابون بشی؟
یه پیشنهاد دارم بهتر نیست به روابط بین شخصیت ها و داستان خود بازی بپردازی؟ جذابیت بیشتر نیست؟
حالا هر جور خودت صلاح می دونی.:bighug:

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
مجتبی جان
شما که داری اینقدر زحمت میکشی ترجمه می کنی. بهتر بی خیال این کوه و دشت و بیابون بشی؟
یه پیشنهاد دارم بهتر نیست به روابط بین شخصیت ها و داستان خود بازی بپردازی؟ جذابیت بیشتر نیست؟
حالا هر جور خودت صلاح می دونی.:bighug:
مسعود جان به همه قسمت ها میرسم,اون ها هم به وقتش!!!
هنوز تا عرضه ویچر 3 خیلی مونده,اگه خدا بخواد تا اون وقت کامل میشه!!!:d

آخرین ویرایش:

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
Aedirn

نشان:

Aedirn یکی از کشورهای Northern Kingdoms به حساب می آید که در همسایگی Kaedwen,Redania,Temeria,Mahakam و Lyria and Rivia است و در مرز شرقی آن رشته کوه Blue Mountains قرار دارد.همچنین Aedirn میزبان Valley of Flowers است که این منطقه زیر نظر جادوگر الف Enid an Gleanna اداره می شود.پایتخت کشور Vengerberg نام داشته که خانه افراد مشهری مانند ساحره Yennefer بوده است.پادشاه کشور نیز Demavend نام دارد.

شهرهای مهم:
Vengerberg:
پایتخت Aedirn و محل کاخ پادشاهی Demavend است.

Aldersberg:
یکی از شهرهای Aedirn و مکانی که احتمالا Jacques de Aldersberg (رهبر و بنیان گذار گروه Order of the White Rose ) برخلاف نامش از آنجا آمده است.حومه این شهر در حین دومین Nilfgaard-Nordling War شاهد دو نبرد عظیم بوده است,نبرد اول با شکست کامل نیروهای شمالی پایان یافت اما دومی به نفع شمالی ها به انجام رسید

Gulet:
شهری در شمال شرقی Aedirn.

Eysenlaan:
شهری در Aedirn به صنعت آهنگریش معروف است و در حین هجوم Nilfgaard به سرزمینهای شمال فردی به نام Peter Evertsen مسئول شهر شد تا همه ی تولیدات و محصولات Eysenlaan را به امپراطوری Nilfgaard بفرستد.

Hagge:
قلعه ای در شمال Aedirn که معمولا به عغنوان مکانی برای ملاقات پادشاهان شمال علیه هجوم Nilfgaard استفاده می شد.

Upper Aedirn (Lormark:

قسمتی از Aedirn که در بین Pontar و رودخانه Dyphne قرار گرفته است و همیشه پادشاهان زیادی به آن جا چشم داشته اند.Kaedwen مدت زیادست ادعای مالکیت این منطقه را می کند و حتی در حین آخرین جنگ با امپراطوری Nilfgaard از موقعیت سواستفاده کرده و با توجه به آشوب در شمال به Lormark حمله می کند.در آن زمان Aedirn موقعیت خود را بسیار دشوار می بیند زیرا در جنوب با هجوم Nilfgaardianها مواجه بود و از شمال نیز باید در مقابل Kaedwen ایستادگی کند.تا این که پیروز ناحیه شمال Kaedwen می شود و Lormark به مرزهای Kaedwen اضافه می شود.اما پس از پایان جنگ با Nilfgaardian Empire و بستن قرارداد صلح Peace of Cintra این منطقه به Aedirn باز می گردد.

Vergen:
شهری متعلق به دورفها که در Lormark قرار گرفته است و توسط تپه های زیادی احاطه شده است.Vergen توسط Cecil Burdon رهبری می شود و مکانی مهم برای تجارت محسوب می شود.

در حین بازی The Witcher 2: Assassins of Kings پس از قتل پادشاه Aedirn یعنی Demavend,نیروهای Kaedwen بار دیگر به Lormark حمله می برند.
اگر گرالت شخص اصلی بازی با Iorveth متحد شود Vergen با رهبری Saskia و کمک گروه های Scoia'tael موفق می شود در مقابل حمله Kaedwen ایستادگی کند و پس از آن Henselt پادشاه Kaedwen مجبور به قبول متارکه جنگ می شود.
اگر گرالت با Roche متحد باشد Henselt پیروز جنگ شده و Pontar Valley به دست نیروهای Kaedwen می افتد.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر