مقایسه دسته PS4 و XBOX One از نظر زیبایی و ارگونومی

مقایسه دسته PS4 و X BOX one از نظر زیبایی و ارگونومی

• مجموع رای دهنده‌ها
    415
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

ASB_BOND

کاربر سایت
May 12, 2011
152
نام
بهروز
چون شما میخوای بخری باید بهتر باشه ؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز اگه می خوندی میدی که من راجع به هیچ کدوم بد نگفتم تو این نسل من ۴ دفعه ایکس باکس خریدم که آخریش همین الان تو بازارچه هست تو نسل بعد هم اگه پولمون میرسید جفتشو می خریدم مثل برخی دست تو جیب ددی نیستیم ولی چون با دسته پی اس ۴ بیشتر حال کردم گفتم بیشتر هم به خاطره نوآوری هاش

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,982
نام
محسن
راحتی در دست به نظرم 360 که در این نسل دستم گرفتم راحت تر بود نسبت به PS3. ولی یه نکته مهم اینکه جنس بدنه PS4 بهتره مال X One پلاستیک یه سره هست ولی مال سونی دوتیکه دوخت و دوز داره انگار به نظرم PS4 زیبا تره.!!

Optimus Prime

کاربر سایت
Sep 18, 2011
1,245
نام
ALEX
من که تو دسته X1 نوآوری خاصی ندیدم.
انصافا PS4 سنگ تموم گذاشته.

LES BLEUS

کاربر سایت
Jan 3, 2010
2,311
نام
Amin
دقت نمیکنی سیاوش.

حالا اینجا با تایپ نمیشه منظور رو درست رسوند.دسته Ps3 از 360 کوچیکتر هست.از طرفی L2,R2 این دسته ارتفاعش نسبت به دسته 360 کمتر ـــه.یعنی چی؟یعنی اینکه برای استفاده ازش باید انگشتات رو بالاتر ببری.از طرفی چون دست کوچیک هست باعث میشه دستت مقدار بیشتری جمع بشه تا بتونی به تمام دکمه ها تسلط داشته باشه.برای همین وقتی تو بخوای جی تی 5 بازی کنی،بعد از 2-3 ساعت قشنگ دستت رو باید بزاری تو آب یخ:d

کدوم هیپاکریسی:eek::confused:چه ربطی داره؟خود بهنام و Ps فنها قبول دارن جای آنالوگش خوب نیست.تو خودت پی سی گیمر هستی.طبیعتا Fps زیاد بازی میکنی.حالا تو به من بگو اصن میشه با دسته Ps رفت مثلا Cod آنلاین بازی کرد؟بخاطر همون ارتفاع کم L2,R2 هم اومدن تیراندازی و نشونه گیری رو گذاشتن با R1,L1.در حالیکه با تریگرهای 360 خیلی راحتتره.از لحاظ دوئیدن و نشونه گیری هم که بخاطر همین آنالوگ بازم دسته 360 راحتتره.

تو فوتبال هم من نمیتونم با اون آنالوگ پایینش بازی کنم.فقط هم من نیستم.خیلیا اینطور هستن.حالا هرکسی بیاد اینو بگه معنیش این نیست که داره هیپاکریسی میکنه.من باهاش راحت نیستم،تو هستی.اومدیم بحث کنیم دیگه.

من کاملا با حسین موافقم. هروقت با PS فیفا بازی میکنم 1-اگه با آنالوگ بازی کنم دستم به شدت عرق میکنه وقتی ضد حمله میخورم میخوام بازیکنامو برگردونم انگوشت مبارک از روی آنالوگ سر میخوره نمیدونم چرا؟ :D 2-اگه با دی پد بازی کنم بعد از یه نیمه 6 دقیقه ایی باید 6 دقیقه استراحت کنم.

اینکه آنالوگش پایینه خیــــــلی بده کلا هیچوقت بهش عادت نکردم و هر چی جام روی PS با بچه ها گذاشتم آخر شدم.
بعد اینکه دستم بزرگه انگشتام بلنده :D قشنگ روی دسته ایکس باکس میخوابه.انگار واسه خودم طراحیش کردن.

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
چفتشون خوبن فقط با تجربه ای که من داشتم دسته xbox بعد یک مدت خراب میشه در حالی که دسته ps خیلی کیفیت بهتری داره و نسبت به دسته های xbox کمتر خراب میشن

king ps3

کاربر سایت
Jun 8, 2009
1,367
نام
プレイステーション
از نظر زیبایی که خب معلومه Dual Shock 4 .
از نظر ارگونومی هم بازم میگم Dual Shock 4.
با اینکه هنوز Dual Shock 4 رو تجربه نکردم ولی با سابقه سونی (حل اندک مشکلات Dual Shock 2 و اضافه کردن SIXAXIX و تریگر های جدید به Dual Shock 3 ) مطمئنم که با یه کنترلر بی نظیر طرفم.حالا دکمه SHARE و صفحه لمسی بماند

من که تا حالا خدا رو شکر دستم به کنترلر x360 نخورده. ( به این میگن تعصب :d ).اما تو نقد های مختلفی خوندم که کنترلر x360 تو بازیهای فایتینگ و رانندگی مشکل داره.

مثلا این جمله نقد " Tekken 5 " تو دو هفته نامه دنیای بازی رو هیچ وقت یادم نمیره "بازی کردن Tekken 5 با کنترلر X360 مثل این است که بخواهید با فرمان کامیون ,پورشه برانید "

و کلی نقد دیگه .

NEXT GEN GAMER

کاربر سایت
Oct 29, 2007
1,023
ps4: انصافا وقتی دسته تو دست های مارک سرنی رونمایی شد خیلی به وجد اومدم چون مدل پروتوتایپش که قبل کنفرانس پخش شد یخورده ناامیدم کرده بود. واقعا هم زیباست هم اصالت قبلیشو حفظ کرده و هم از لحاظ فنی اضافات جالبی داره مثل اسپیکر که همیشه دوس داشتم صدای گلنگدن اسلحه رو مثل WII بشنوم

xONE: اینکه از لحاظ فنی به نظرم پیشرفتای خوبی داشته مثل لرزش تریگرها و..... خیلی جالبه ولی من به شخصه اصلا با ظاهرش حال نکردم به نظرم یقر و بزرگ شده و با توجه به شایعه ها فکر میکردم یه چیز ظریفتر و جمعوجورتر ببینم من اینقدر از دسته X360 خوشم اومد که همون
اوایل اومدنش یه دونه سیم دار برا PC گرفتم وتا حالا تمام بازی های PC رو با خودش انجام میدم هنوزم که هنوزه کنار PCاز دیدنش لذت میبرم ولی این اصلا جذبم نکرد

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
گیم پد را تا تو دستتون نگیرید نمیشه نظر بدید، نسل قبل که به نظر من اصلاً قابل قیاس نبودن، گیم پد 360 با اختلاف زیاد برای من بهترین بود.
البته برای بازیهای فایتینگ به خاطر D-Padـه مزخرفش واقعاً روی اعصاب بود.

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
XBOX ONE سه تا اشتباه عمده خودش رو اصلاح کرده..

1- LB و RB طوری طراحی شدن که انگشت اشاره رو تا انتها پوشش میده
2- RT و LT هم کاملا بهینه شدن
3- آنالوگ ها روکش دارن و کمتر سور میخورن.
4 D-PAD هم که کاملا درست شده..

دسته PS4 هم یک اشکال عمدش رو رفع کرده که روکش روی انالوگ هست اما همین بالا بودن D-PAD همچنان مشکل سازه..

AMIRz7

کاربر سایت
Apr 24, 2013
152
نام
امیر زمردی
XBOX ONE سه تا اشتباه عمده خودش رو اصلاح کرده..

1- LB و RB طوری طراحی شدن که انگشت اشاره رو تا انتها پوشش میده
2- RT و LT هم کاملا بهینه شدن
3- آنالوگ ها روکش دارن و کمتر سور میخورن.
4 D-PAD هم که کاملا درست شده..

دسته PS4 هم یک اشکال عمدش رو رفع کرده که روکش روی انالوگ هست اما همین بالا بودن D-PAD همچنان مشکل سازه..

آره دسته X1 به مراتب بهتر شده ولی به نظر من کاش اندازه کنترولر رو هم یه اصلاحاتی روش انجام داده باشن...دسته ایکس باکس به نظرم یه مقدار حجیم میاد ! یعنی واسه دست من که اینطوریه ....!

Farshad360

کاربر سایت
Aug 10, 2010
1,550
نام
فرشاد
Loooool
دسته ی PS3 از 360 خوش دست تر بود ؟؟؟؟!!!!!!! از لحاظ ارگونامیک کاملا دسته ی 360 چندین سر و گردن از دسته ی PS3 بالاتر بود ( البته ما به نظر دیگران هم احترام میزاریم )
کلا دسته ی PS3 واسه ۱ ساعت Non Stop بازی کردن خوبه اما بعد یه ساعت فحش میدی بهش ... FPS هم که کلا تعطیله...
حالا کار نداریم
اما این نسل رو نمیشه الان نظر داد باید با دسته ها 4 , 5 تا بازی انجام داد تا فهمید چی به چیه .
اما از لحاظ ظاهری به شدت از دسته ی Xbox One خوشم اومد . دسته ی PS4 هم طراحیش نسبت به PS3 خیلی قشنگتره ...

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
Loooool
دسته ی PS3 از 360 خوش دست تر بود ؟؟؟؟!!!!!!! از لحاظ ارگونامیک کاملا دسته ی 360 چندین سر و گردن از دسته ی PS3 بالاتر بود ( البته ما به نظر دیگران هم احترام میزاریم )
حالا ما هم کاری نداریما ولی از لولی که تحویل ملت دادید معلومه :D

این دسته و کنترلر کاملاً یک چیز عادتیه !!
آقای A از کنترلر B خوشش میاد و بش عادت داره آقای O هم از کنترلر X ، به همین راحتی :D

آخرین ویرایش:

king ps3

کاربر سایت
Jun 8, 2009
1,367
نام
プレイステーション
Loooool
کلا دسته ی PS3 واسه ۱ ساعت Non Stop بازی کردن خوبه اما بعد یه ساعت فحش میدی بهش ... FPS هم که کلا تعطیله...

ارگونومیک بودن یه کنترلر رو با یکی دوبار استفاده نمیشه تشخیص داد جناب . بحث عادت کردنه . یکی به کنترلر x360 عادت میکنه یکی به کنترلر PS3 .والا ما که تو این نسل هیچ بدی ازش ندیدیم و ضمنا خیلی خیلی ارگونومیک بود . با این اب و تابی که شما داری از کنترلر PS3بد میگی الان باید تمام PS3 دارا ارتروز گرفته باشن. کنترلر PS3 نه تنها مشکل نداره بلکه این کنترلر X360 ـه که تو بازیهای ورزشی و مبارزه ای مشکل داره که 2 تا پست بالاتر توضیح دادم. کاشکی اول نظراتتون یه "به نظر من " اضافه می کردید که ادم یه وقت فکر نکنه فکت صادر میکنید 8-|

Farshad360

کاربر سایت
Aug 10, 2010
1,550
نام
فرشاد
این دسته و کنترلر کاملاً یک چیز عادتیه !!
آقای A از کنترلر B خوشش میاد و بش عادت داره آقای O هم از کنترلر X ، به همین راحتی :D

ارگونومیک بودن یه کنترلر رو با یکی دوبار استفاده نمیشه تشخیص داد جناب . بحث عادت کردنه . یکی به کنترلر x360 عادت میکنه یکی به کنترلر PS3 .والا ما که تو این نسل هیچ بدی ازش ندیدیم و ضمنا خیلی خیلی ارگونومیک بود .

با تمام احترامی که واسه هر دو دوست عزیز قائلم ، منظور من رو اشتباه گرفتید !
من اصلا راجبه عادت کردن صحبت نکردم ، من داشتم راجبه آرگونامیک بودن دسته ها بحث میکردم و این دو تا زمین تا زیر زمین با هم تفاوت دارن ...
یعنی چی مرد مومن قضیه عادت کردنه ؟؟؟ :-/ اگه بحث عادت کردن بود که این همه سونی و مایکروسافت ( و البته هزاران کمپانی دیگه ) توی مبحث ارگونامی مهندس استخدام نمیکردن !
بعد تازه واسه دیزاین دسته ها به خودشون زحمت نمیدادن ، یه تخته چوب میزاشتن روشم چندتا کلید میگفتن انقدر باهاش بازی کنید تا عادت کنید و خلاص ...
نه عزیزانم بحث عادت کردن نیست ، بحث ارگونامیک بودن کنترلر هست .

erfan.n

کاربر سایت
Jan 5, 2013
59
نام
erfan
خوب معلومه PS (مگه شوفاژ هم خوشگل میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/:))

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر