بحث و تبادل نظر در مورد اینترنت 3G,4G اپراتورهای موبایل

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
پاسخ وزیر ارتباطات به دلواپسان ارائه اینترنت پرسرعت

وزیر ارتباطات بار دیگر به ارائه توضیحاتی درباره مخالفت‌های صورت گرفته با ارائه خدمات نسل سه ارتباطی در کشور پرداخت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمود واعظی که در حاشیه امضای توافق نامه با وزیر ارتباطات قطر میان خبرنگاران حاضر شده بود در پاسخ به این سوال مبنی بر این که مگر ظرف سال‌های گذشته در ارائه خدمات از سوی رایتل چه تخلفاتی صورت گرفته و چه مشکلاتی در جامعه ایجاد شده که اکنون تا این اندازه نسبت به ارائه این تکنولوژی در کشور اظهار نگرانی صورت گرفته پاسخ داد: این سوال را باید از افرادی پرسید که این بحث را مطرح می‌کنند اما آنچه مربوط به دولت و وزارت ارتباطات می‌شود آن است که از نظر ما با ارائه این خدمات توسط اپراتورهای اول و دوم هیچ اتفاق جدیدی رخ نخواهد داد به عبارت دیگر اکنون حدود دو سال است که رایتل با مجوز خدمات نسل سه را وارد کشور کرده است.

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
اینترنت پرسرعت نوترینو با سرعت 128 کیلوبیت بر ثانیه؟

نوترینو به عنوان اینترنت نسل نو شرکت ارتباطات سیار شناخته می‌شود که سرعت ارتباطات در آن، از نسل سوم به بالا است.نوترینو ذره‌ای بنیادی با جرمی بسیار کم است که با سرعتی نزدیک به سرعت نور حرکت می‌کند و از این جهت سرعت بالای سرویس‌های این شرکت در نسل‌های ارتباطی نیز چنین نامی را برای خود برگزیده است.
اینترنت نسل نو این شرکت برخلاف نسل‌های گذشته (2G) که تکنولوژی آن مبتنی بر سرویس مکالمه بود، مبتنی بر سرویس انتقال دیتا است و امکان استفاده از اینترنت با سرعت بالا و ارتباطات چندرسانه‌ای را فراهم می‌سازد.
اتصال به شبکه اینترنت با سرعت و قابلیت اطمینان بالا و درحین حرکت، برقراری تماس تصویری، دانلود ویدئو، امکان دریافت کلیپ‌های تصویری بر روی گوشی تلفن همراه، امکان دریافت تصاویر تلویزیونی بر روی گوشی‌های تلفن همراه، توانایی تبادل حجم انبوهی از اطلاعات، دسترسی آسانتر به برنامه‌های کاربردی (appها)، شرکت در گیم‌های آنلاین، بهره‌مندی سریعتر از انواع محتوای ارزش افزوده، افزایش ایمنی ارتباطی نسبت به نسل‌های قبلی، افزایش پهنای باند دسترسی به اینترنت برای کاربران (نسل سوم تا 21Mbps و نسل چهارم تا 150Mbps)، افزایش کیفیت و تنوع خدمات قابل ارائه، استفاده بهینه از طیف فرکانسی و کاهش تاخیر ارتباطی از جمله ویژگی‌های اینترنت نسل نو همراه اول ذکر شده است.
مشترکان دائمی و اعتباری همراه اول تنها در صورتی می‌توانند از خدمات نوترینو استفاده کنند که بسته هوشمند اینترنت ماهانه را فعال کرده باشند.
اما نکته جالبی که در ارتباط با بسته‌های تعرفه‌ای این خدمات عنوان شده اینکه قرار است به زودی بسته های نوترینو در دو نوع آلفا (با سرعت 128 Kbps ) و آلفا+ (با سرعت 1 Mbps ) ارائه شوند.
حال اگر قرار است با نسل‌های جدید ارتباطی هم همان سرعت 128 کیلوبیت بر ثانیه را داشته باشیم، چه تفاوتی به حال کاربران دارد.
تنها مزیت نسل‌های جدید ارتباطی تغییر ماهیت از مکالمه به دیتاست و بر این اساس سرعت انتقال اطلاعات در آن ارتقا می‌یابد؛ اما زمانیکه نسل دوم قادر بود از 56 تا 114 کیلو بیت بر ثانیه سرعت دیتا را براساس نرخ اشتراک مشترکان روی خطوط ارتباطی تعیین کند، چه نیازی است که با کلی سرمایه‌گذاری مجددا سرعت 128 کیلو بیت بر ثانیه را ارائه کنیم؟!
تنها تفاوتی که در شبکه‌های همراه اول و ایرانسل شاهد بودیم، ارتقا به نسل 2.5 که ماهیتا بین شبکه‌های نسل 2 و 3 بود. کیفیت ارتباطات در این نسل بالاتر از نسل دو بود اما با توجه به اینکه راه‌گزینی بسته‌های ارتباطی از طریق سوئیچینگ مداری انجام نمی‌شد، کیفیت هم به نسبت استفاده تعداد مشترکان از خطوط ارتباطی، دستخوش تغییرات می‌شد.
شیوه صورتحساب‌گیری در تکنولوژی GPRS براساس استفاده از حجم دیتا و در circuit switching (راه‌گزینی مداری) براساس میزان دقیقه اتصال به شبکه بود.

christmas

کاربر سایت
Jan 31, 2013
364
نام
Dream
سلام
دوستان تفاوت بین مودم دانگل با رای فای چی هستش؟
این اطلاعاتیه که در سایت رایتل هست
اینترنت حرفه ای یک ساله 1024

2,250,000

• جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه مودم های نسل سوم رایتل مراجعه کنید.
  • امکان خرید دانگل با تخفیفات فوق الذکر در حال حاضر فقط برای مشترکین جدید وجود دارد.
  • مشترکین فعلی رایتل می توانند دانگل را با قیمت مصوب 950,000 ریال، از طریق فروشگاه های رایتل و یا سامانه مدیریت حساب خریداری نمایند.

سوالم اینه که میشه از یک دانگل برای دو تا لپتاپ هم استفاده کرد؟ نه به صورت همزمان اما برنامه روی هر دو لپتاپ نصب باشه و موقع ضروری بشه استفاده کرد؟
سوال دوم : سرعت این اینترنت چقدر هستش؟ برای انتخاب واحد توصیه میکنین؟
سوال سوم : ایرانسل هم این سرویس و این مودم رو داره ؟ اون رو توصیه میکنین یا رایتل؟
بی نهایت ممنون میشم سریعتر جواب بدین واقعا ضروریه ممنون

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,507
نام
محمد
از این به بعد با هر گونه بحث سیـــــاسی، مذهـــــبی و هر چیزی خارج از اخبار تکنولوژی و همین طور سوالات عمومی در مورد این قضیه، به شدت برخورد خواهد شد.

Squidward

کاربر سایت
Oct 1, 2010
1,601
نام
ممد
رفقا من اطلاعاتم کمه ، مگه الان نسل سوم تازه راه نیفتاده ؟
پس چرا همه جا ، مثه همین تاپیک ، نوشته 3g و 4g ؟
نسل چهارم با نسل سوم هم زمان اومده ؟!

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
نسل 4مسخره بازی اینا تو نسل3موندن
یرانسل سرعتش خیلی بهتر از رایتل ولی زیاد قطع میشه
سرعت دانلود هم بیشتر رو200ولی زیاد بالا پایین میره بعضی وقتا800هم رفته:D
ولی رایتل قبلا رو30بود الان50سرعت دانلودش

christmas

کاربر سایت
Jan 31, 2013
364
نام
Dream
نسل 4مسخره بازی اینا تو نسل3موندن
یرانسل سرعتش خیلی بهتر از رایتل ولی زیاد قطع میشه
سرعت دانلود هم بیشتر رو200ولی زیاد بالا پایین میره بعضی وقتا800هم رفته:D
ولی رایتل قبلا رو30بود الان50سرعت دانلودش

شما توی هر ساعتی با ایرانسل امتحان کردین؟ زیر 200 یا 100 نمیاد ؟ اگه زیر 100 کیلونباشه سرعتش بازم خوبه
از خود گوشی تست کردین سرعت رو ؟ یا روی لپتاپ؟

اینترنت حرفه ای یک ساله 1024
2,250,000

• امکان خرید دانگل با تخفیفات فوق الذکر در حال حاضر فقط برای مشترکین جدید وجود دارد.
  • مشترکین فعلی رایتل می توانند دانگل را با قیمت مصوب 950,000 ریال، از طریق فروشگاه های رایتل و یا سامانه مدیریت حساب خریداری نمایند.

سوالم اینه که میشه از یک دانگل برای دو تا لپتاپ هم استفاده کرد؟ نه به صورت همزمان اما برنامه روی هر دو لپتاپ نصب باشه و موقع ضروری بشه استفاده کرد؟
سوال سوم : ایرانسل هم این سرویس و این مودم رو داره ؟ اون رو توصیه میکنین یا رایتل؟

ezio love

کاربر سایت
Nov 3, 2009
359
نام
محسن
اين تست شهر قم هست البته ساعت هشت صبح بود وسط روز سرعت 500 يا 400 بود

LQWc.png

nik 2011

کاربر سایت
May 26, 2011
1,008
شما توی هر ساعتی با ایرانسل امتحان کردین؟ زیر 200 یا 100 نمیاد ؟ اگه زیر 100 کیلونباشه سرعتش بازم خوبه
از خود گوشی تست کردین سرعت رو ؟ یا روی لپتاپ؟

اینترنت حرفه ای یک ساله 1024 2,250,000

سرعت تا اونجایی که شنیدم 30 تا 50 هست برای رایتل.

فکر کنم بشه با نصب درایورش رو 2 تا سیستم استفاده کرد ( چون قاعدتا باید بشه) البته برای مواقع ضروری که گوشیتون رو میتونید تبدیل به wi fi hotspot بکنید و مثل یه مودم ازش استفاده کنید.

البته اگه اونجایی که هستید پوشش ایرانسل داره بهتره از ایرانسل استفاده کنید.

سایر موارد رو اطلاعی ندارم.

Sorrows

کاربر سایت
Jun 27, 2008
437
خواهشا راهنمایی کنین خیلی فوریه :(

سرعت اینترنت پایه رایتل برای من 32 کیلوبایت بود الان چند روزی هست که تا 50 کیلوبایت هم دیدم رفته.این سرعت برای وبگردی و همینطور کار شما مناسب.به نظر من بهترین کار اینه شما یه بسته یک ماه رایتل فعال کنید تا وضعیت 3g,4g ایرانسل به شکل رسمی مشخص بشه.
اینترنت گوشی رو هم میشه در عرض چند ثانیه tether کرد با laptop یا pc.

آخرین ویرایش:

christmas

کاربر سایت
Jan 31, 2013
364
نام
Dream
بی نهایت ممنون از همگی
فقط من چون آشنایی ندارم یه سوال دیگه پیش اومد برام
این که میگین اینترنت گوشی رو هم میشه در عرض چند ثانیه tether کرد با laptop یا pc.
یعنی احتیاجی نیست من مودم بخرم؟
اگه 3g ایرانسلم رو فعال کنم و یه بسته یک هفته ای بخرم برای روز انتخاب واحدم همین سرعت بالا که دوستان میگیرن رو دارم؟ (تهران هستم مرکز شهر) و میتونم اینترنت گوشی رو روی لپتاپ استفاده کنم؟
من فقط برای یه روز احتیاج به اینترنت پرسرعت دارم متاسفانه از وایرلس نمیتونم استفاده کنم چون اگه سرعت تقسیم بشه بین دو دستگاه خیلی زمانبر میشه و عقب میوفتم

Sorrows

کاربر سایت
Jun 27, 2008
437
اگر استفاده ی شما محدود به چند روز باشه نه نیازی نیست اما اگر بیشتر باشه شارژ باتری گوشی یا تبلت زودتر مصرف میشه و بهتر هست که مودم تهیه کنید.
برای tether کردن روی دیوایس های اندروید

mobile data رو enable کنید

دیوایس رو با کابل usb به لپتاپ وصل کنید

از مسیر زیر usb tethering رو فعال کنید

settings/wireless and networks > more > tethering
(ممکنه یه خورده تفاوت داشته باشه روی ورژن های مختلف)

آخرین ویرایش:

nik 2011

کاربر سایت
May 26, 2011
1,008
بی نهایت ممنون از همگی
فقط من چون آشنایی ندارم یه سوال دیگه پیش اومد برام
این که میگین اینترنت گوشی رو هم میشه در عرض چند ثانیه tether کرد با laptop یا pc.
یعنی احتیاجی نیست من مودم بخرم؟
اگه 3g ایرانسلم رو فعال کنم و یه بسته یک هفته ای بخرم برای روز انتخاب واحدم همین سرعت بالا که دوستان میگیرن رو دارم؟ (تهران هستم مرکز شهر) و میتونم اینترنت گوشی رو روی لپتاپ استفاده کنم؟
من فقط برای یه روز احتیاج به اینترنت پرسرعت دارم متاسفانه از وایرلس نمیتونم استفاده کنم چون اگه سرعت تقسیم بشه بین دو دستگاه خیلی زمانبر میشه و عقب میوفتم

میتونید از نت گوشی رو لپتاپ استفاده کنید.

یه گوگل کنید واسه نحوه اتصال راحت در میاد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر